Νέα

Πολωνική-Ρωσική disco (Αθήνα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fffanatic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

p33

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
136
Like
0
Πόντοι
1
Δεν εχω παει ποτε γιατι απο φιλους μου που εχουν παει δεω εχω ακουσει και τα καλυτερα, για τη Ρωσικη στον Πειραια πηγε ενας φιλος μου και απο οτι μου ειπε οι ποιο πολλες γκομενες συνοδευονται απο θηριωδεις Ρωσους οι οποιοι οταν μεθυσουν (που μεθανε σιγουρα εκει) μπορουν να γινουν και επικινδυνοι, ασε που τον χρεωσανε διπλα επιδη καταλαβαν οτι ειναι Ελληνας. Τωρα για την Πολωνεζικη στην Αθηνα πηγε ενας φιλος μου ο οποιος τα ειχε με Πολωνεζα και πηγε συνοδευομενος μου ειπε οτι ισχυουν πανω κατω τα ιδια εκτος απο το οτι η Πολωνοι δεν ειναι επικινδυνοι οταν μεθυσουν οσο οι Ρωσοι.

Υπαρχει και μια Ρουμανικη καφετερεια στον Πειραια Καρμεν λεγεται, καθως και μια Βουλγσρικη Ντισκο κοντα στην Ομονοια ξερει κανεις κατι.
 

SPORT200

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
20
Like
261
Πόντοι
1.520
Παιδια οποιος τολμησει και παει εκει και επιβιωσει για να γυρισει πισω να μας πει πως περασε τοτε εγω τον κερναω ενα τετραημερο με οποιο και οσα CityTours θελει!!!

ισχυει???
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Εγω θυμαμαι στο Πειραια μια ρωσσικη ντισκο τη Bella Nochi...Μιλαμε για την απολυτη παρακμη...
Δε ξερω αν ξανανοιξε γιατι την ειχαν κλεισει επειδη ειχαν γινει σκοτωμοι απεξω..
Ειχα παει 2-3 φορες και το εκοψα γιατι η αληθεια ειναι,οτι απεξω καθε μερα,γινοταν πολεμος...Τσαμπουκαδες,τσακωμοι και μαχαιρωματα...Αυτοι οι Ρωσσοι οταν μεθανε,δεν τους ξεχωριζεις απο τα ζωα...
Πριν κανα χρονο ειχα παει και σε αυτη τη Ρωσσικη ντισκο στο Συνταγμα...Ειναι στην οδο Νικης και λεγεται Disco Meteorit...Μια υπογα-τρυπα του κερατα...Ειχε πιτσιρικια 15-18 χρονων ως επι τω πλειστον και δεν επαιζαν...Εγω που εριχνα κατι καμακο-ματιες,με πηρε χαμπαρι ενας Ρωσσος διπλα και δεν με αφηνε μετα απο τα ματια του...Ηπια τη μπυριτσα και την εκανα με ελαφρα...
Γνωμη μου ειναι,οτι καλυτερα αυτα τα "τεμαχια" να τα παιζουμε "εντος εδρας"...Δηλαδη σε μαγαζια "δικα μας"...Γιατι εαν γινει κανενας τσαμπουκας στα δικα τους,δεν μας βλεπω να γλυτωνουμε...
Υπαρχουν βεβαια και μαγαζια που συχναζουν μεν αυτοι,αλλα υπαρχει και εντονο το Ελληνικο στοιχειο...Και μαλιστα ανθρωποι πιο μεγαλοι σε ηλικια και οχι 18χρονα που βραζει το αιμα τους και με 2-3 βοτκες,καβατζαρουν το Καλσνικωφ του μπαμπα και οποιον παρει ο χαρος...(Αυτο ειχε γινει στο Πειραια)...
Και η καλυτερη λυση...Πηγαινετε παρεα με καποιον ομοεθνη τους...Εγω ας πουμε ανακαλυψα οτι ο πιτσιρικας που μου πλενει το αμαξι ειναι Πολωνος...Με ενα καλο τιπ,αρχισαμε τα κολλιτιλικια και προβλεπω εξοδο στο αμεσο μελλο σε τετοια μαγαζια παρεα μαζι του..Ετσι για να καλυψω και το κωλο μου... :grin:
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
την ΡΟΥΛΕΤΚΑ  την ξερει κανεις?
νομιζω ειναι πειραια και πανε πολλες
ρωσιδες?
ειναι ρωσικο μαγαζι ειναι καλο
εχει παει κανεις?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Εχω 'ακουσει' για Πολωνικη και Ρωσσικη disco στην Αθηνα.
Η Ρωσσικη παλι απ'οτι εχω 'ακουσει' ειναι στο Συνταγμα.

Θετω το θεματακι να το συζητησουμε και να βγαλουμε ακρη γιατι το να ψαχνεις 'Ρωσσιδακι' εδω στην τυχη ειναι σα να ψαχνεις ψιλους στ'αχυρα.

Εκει λογικα θα ειναι 'φωλιες' με Πολωνες και Ρωσσιδες. ;)
τυπε μου μαλλον ατυχησες
ξερω μερικα πολωνικα μαγαζια
σπανιο να βγαλεις γκομενα εκει μεσα
το πιο πιθανο να αρπαξεις καμια γραβατα ετσι για να πηγαινει με το κουστουμακι σου :2funny:
οσοι θυμουνται το παλιο ακροπολ η πολονιαν στην λιοσιων ξερει τι λεω
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
τυπε μου μαλλον ατυχησες
ξερω μερικα πολωνικα μαγαζια
σπανιο να βγαλεις γκομενα εκει μεσα
το πιο πιθανο να αρπαξεις καμια γραβατα ετσι για να πηγαινει με το κουστουμακι σου :2funny:
οσοι θυμουνται το παλιο ακροπολ η πολονιαν στην λιοσιων ξερει τι λεω
τυπε εγω πηγα σε ενα τετοιο με ρωσσους ομως.και μαλωσα και με εναν μεθυσμενο ρωσσο.
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
αν ειναι να την πεσεις στα μνια τους, καλο ειναι να χεις παει παρεα με καποιον ομοεθνη τους και αν γινει η στραβη να φυγεις ορθιος (οπως μπηκες). Διαφορετικα οποιος παει για μαγκιές (οσο να ναι καποιοι θα πανε για νταηλικι), ειναι σαν να γυρευει μπελαδες. Και οποιος γυρευει μπελαδες, οι μπελαδες τον βρισκουν χωρις να χρειαστει πολυ να τους ψαξει...
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Λοιπον.

1-Πιστευω το να πας με καποιον Πολωνο η Ρωσσο θα ειναι +
2-Εννοειται 100% σε ελευθερη γκομενα θα μιλησεις και οχι σε γκομενα αλλου.
3-Μαλλον ειστε πολυ υπερβολικοι σε αυτα περι φασαριων,μπορει να γινονται αλλα οχι σε τετοιο βαθμο που λετε,αν εισαι μαλακας η' κανεις μαλακια σιγουρα θα εχεις προβλημα.
4-Εχω γνωρισει ρωσσους και ηταν μια χαρα.

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τυπε εγω πηγα σε ενα τετοιο με ρωσσους ομως.και μαλωσα και με εναν μεθυσμενο ρωσσο.
εγω μονο σε πολωνικο 2-3 φορες αλλα δεν ξαναπαταω
πολυ μεθυσι δικε μου και δεν λεει
εγω δεν ειχε τυχει να μαλωσω αλλα ειχα δει καλες φασεις
του εκανες δωρο την γραβατουλα του? :2funny:
γιατι μαλωσατε παμμεγιστε?
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
εγω μονο σε πολωνικο 2-3 φορες αλλα δεν ξαναπαταω
πολυ μεθυσι δικε μου και δεν λεει
εγω δεν ειχε τυχει να μαλωσω αλλα ειχα δει καλες φασεις
του εκανες δωρο την γραβατουλα του? :2funny:
γιατι μαλωσατε παμμεγιστε?
τυπε εγω δεν παω σε τετοιες μαλακιες.αλλα ενα κοληταρι μου με ειχε πριξει τα αρχιδια να παμε γιατι δουλευε μια ρωσσιδα εκει που ηθελε να γαμησι.αφου μπηκαμε στο μαγαζι τυπε καθησαμε στο μπαρ και πηραμε απο ενα ποτο,κερασαμε και ενα την ρωσσιδα,και ο δικος μου αρχισε το μπαλαμουτι,σκαει ενας μαλακας, πιο πολυ για ρωσσοποντιο τον εκοψα παρα για ρωσσο.αρχισε να λεει κατι μαλακιες.η ρωσσιδα του ειπε κατι στα ρωσσικα και εφυγε.σε κανενα 10λεπτο ξαναερχετε και παλι τα ιδια του ειπε κατι η ρωσσιδα και ξαναφευγει.ερχετε και τριτη φορα και αφου λεει παλι κατι μαλακιες στα ρωσσικα τυπε δινει και μια κλοτσια το σκαμπο που καθοτανε το κολληταρι.συκωνομε τυπε και τρωει κατι μπουνιδια στην μαπα απο εμενα και ενα σταχτοδοχειο απο το φιλο μου μεσα στα μουτρα.τρεχουμε να φυγουμε προς την πορτα και  παει να μας κλεισει ενας μαλακας,τρωει και αυτος κατι ψιλες και εχουμε βγει απο εκει εξω με 200 χιλιομετρα ο καθενας τυπε.ευτυχος δεν μας ειδαν με τι αυτοκινητο ειχαμε παει γιατι θα μας το γαμουσανε.την αλλη μερα στειλαμε τον αδερφο του φιλου μου που ειναι και μπατσος για να το παρει.γιατι αμα πηγαιναμε εμεις και μας εβλεπε κανενας ρωσσος θα μας περνουσανε γραβατες κανονικα.
 

giochios

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2009
Μηνύματα
23
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Στον πειραια ρωσικη ρουλετα λεγεται, Πηγαινα σχεδον καθε σαββατο ολο τον χειμωνα του 2007 και 08. Εισοδος 15-20 γουρια με ποτο κατευθειαν απο την shell. Ειχαμε βγαλει με τον φιλο μου δυο γκομενακια ελληνορωσσοποντιες εκ καλλιθεας. Εαν δεν πειραξεις καπαρωμενες γκομενες δεν σε πειραζει κανεις, στην χειροτερη πιανεις φιλιες με το βουβαλι της πορτας.

Προσοχη να μπαινεται κοολ και σεκσυ, αν σας δουν ψαρωμενους αγριοκοιταζουν. Πολλα γκομενακια ερχονται μονα τους (καθονται μονα τους), και γουσταρουν καμακι αλλα πρεπει να χορευεται γιατι ολο το παιχνιδι γινεται στην πιστα.

Εχουμε βγαλει και γκαρσονα μια φορα την οποια φορτωσαμε πρωινες και πηγαμε γραμμη στον κιαμο (πειραιως) οπου γουσταριζε τρελλα, μονο που δεν την πηραμε στην πιστα. Αλλα μετα απ'αυτο χαθηκε γενικως και απο το μαγαζι, δεν την ειδα ποτε πια.

Επισης πολυ σημαντικο πολλα στριπ ντανσερς πηγαινουν εκει στα ρεπο τους για διασκεδαση αλλα ειναι παντα με ρυμουλκα τριγυρω οποτε απλησιαστα.

Εαν εχεται στην παρεα ρωσσιδι η αλλο γκομενακι ανατολικου μπλοκ που να το δειχνει τοτε απολαμβανεται το απολυτο ρισπεκτ και οι ξεμπαρκες καρφωνονται ακομα περισσοτερο.

οπιος θελει λεπτομερειες περεταιρω ας ρωτησει. Παντως προειδοποιω, δεν ειναι κωλομπαρο ουτε κονσομασιον, οπιος την δει ελληναρας θα καταληξει σε καδο της ευρυτερης περιοχης και θα τον βρουν οι καθαριστες του δημου.

Αυτα καλη συνεχεια!!!!

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τυπε εγω δεν παω σε τετοιες μαλακιες.αλλα ενα κοληταρι μου με ειχε πριξει τα αρχιδια να παμε γιατι δουλευε μια ρωσσιδα εκει που ηθελε να γαμησι.αφου μπηκαμε στο μαγαζι τυπε καθησαμε στο μπαρ και πηραμε απο ενα ποτο,κερασαμε και ενα την ρωσσιδα,και ο δικος μου αρχισε το μπαλαμουτι,σκαει ενας μαλακας, πιο πολυ για ρωσσοποντιο τον εκοψα παρα για ρωσσο.αρχισε να λεει κατι μαλακιες.η ρωσσιδα του ειπε κατι στα ρωσσικα και εφυγε.σε κανενα 10λεπτο ξαναερχετε και παλι τα ιδια του ειπε κατι η ρωσσιδα και ξαναφευγει.ερχετε και τριτη φορα και αφου λεει παλι κατι μαλακιες στα ρωσσικα τυπε δινει και μια κλοτσια το σκαμπο που καθοτανε το κολληταρι.συκωνομε τυπε και τρωει κατι μπουνιδια στην μαπα απο εμενα και ενα σταχτοδοχειο απο το φιλο μου μεσα στα μουτρα.τρεχουμε να φυγουμε προς την πορτα και  παει να μας κλεισει ενας μαλακας,τρωει και αυτος κατι ψιλες και εχουμε βγει απο εκει εξω με 200 χιλιομετρα ο καθενας τυπε.ευτυχος δεν μας ειδαν με τι αυτοκινητο ειχαμε παει γιατι θα μας το γαμουσανε.την αλλη μερα στειλαμε τον αδερφο του φιλου μου που ειναι και μπατσος για να το παρει.γιατι αμα πηγαιναμε εμεις και μας εβλεπε κανενας ρωσσος θα μας περνουσανε γραβατες κανονικα.
καλα του εκανες δικε μου
:rockon:
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Μπορει να ηταν κανας αντιζηλος.

Ισως πρεπει να εισαι πιο διακριτικος.

Το θεμα παντως ειναι να γνωρισεις το Ρωσσιδακι-Πολωνακι. :P

 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
Τυπε μου ρωσσοποντια γραβατα παιζει?
οχι ρε μαλακα τρελος εισαι.οι ρωσσοποντιοι ειναι κουναβια ρε,να μην τους φοβασε,απο τους γυφτους ειναι πιο χεστες για να καταλαβεις.
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Στον πειραια ρωσικη ρουλετα λεγεται, Πηγαινα σχεδον καθε σαββατο ολο τον χειμωνα του 2007 και 08. Εισοδος 15-20 γουρια με ποτο κατευθειαν απο την shell. Ειχαμε βγαλει με τον φιλο μου δυο γκομενακια ελληνορωσσοποντιες εκ καλλιθεας. Εαν δεν πειραξεις καπαρωμενες γκομενες δεν σε πειραζει κανεις, στην χειροτερη πιανεις φιλιες με το βουβαλι της πορτας.

Προσοχη να μπαινεται κοολ και σεκσυ, αν σας δουν ψαρωμενους αγριοκοιταζουν. Πολλα γκομενακια ερχονται μονα τους (καθονται μονα τους), και γουσταρουν καμακι αλλα πρεπει να χορευεται γιατι ολο το παιχνιδι γινεται στην πιστα.

Εχουμε βγαλει και γκαρσονα μια φορα την οποια φορτωσαμε πρωινες και πηγαμε γραμμη στον κιαμο (πειραιως) οπου γουσταριζε τρελλα, μονο που δεν την πηραμε στην πιστα. Αλλα μετα απ'αυτο χαθηκε γενικως και απο το μαγαζι, δεν την ειδα ποτε πια.

Επισης πολυ σημαντικο πολλα στριπ ντανσερς πηγαινουν εκει στα ρεπο τους για διασκεδαση αλλα ειναι παντα με ρυμουλκα τριγυρω οποτε απλησιαστα.

Εαν εχεται στην παρεα ρωσσιδι η αλλο γκομενακι ανατολικου μπλοκ που να το δειχνει τοτε απολαμβανεται το απολυτο ρισπεκτ και οι ξεμπαρκες καρφωνονται ακομα περισσοτερο.

οπιος θελει λεπτομερειες περεταιρω ας ρωτησει. Παντως προειδοποιω, δεν ειναι κωλομπαρο ουτε κονσομασιον, οπιος την δει ελληναρας θα καταληξει σε καδο της ευρυτερης περιοχης και θα τον βρουν οι καθαριστες του δημου.

Αυτα καλη συνεχεια!!!!

Δλδ εχει 'πραμα'..............

Εβλεπες ωραια μουνια μεσα?
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Δλδ εχουμε.

Πολωνικo club-Μιχαήλ Βόδα

Mv club-Άγιος Παντελεήμονας

Rωσικη ρουλετα-πειραιαs

METEORIT Ρώσικη disco-Σύνταγμα Νίκης 11


 
 

Επισκέπτης
Από ένα blog για τη Ρώσικη Ντίσκο Μετεορίτ...

... ..η αναζήτηση του να κάνουμε κάτι διαφορετικό-εναλλακτικό {πες με οπως θές } απο τα συνηθισμένα το βράδυ της Παρασκευής με αφορμή τον αποχαιρετισμό του Κ., ο οποίος αποφάσισε να μας κουνήσει το μαντίλι και απο δω και πέρα να κάνει το "κατι διαφορετικό" στο Βερολίνο, μας οδήγησε στην οδό Νικης 11 οπου στεγάζεται η METEORIT disco μία "Ρώσικη" disco οπου συχνά πυκνά γίνονται parties ...για το συγκεκριμένο ενημερωθήκαμε απο το myspace του IVAN IVORY...
Στην πόρτα του μαγαζιού μας υποδέχτηκαν 3 Ρώσοι οι οποίοι με σπαστά Ελληνικά διαπραγματεύτηκαν μαζι μας την τιμή της εισόδου μιας και το Flyer που είχε ετοιμάσει η ομάδα για το πάρτι ανέφερε το ποσό των 6ευρώ ενώ οι "κύριοι" της πόρτας μας ζήτησαν κάτι παραπάνω.Η τιμή τελικά έκλεισε στα 5ε,πήραμε το χαρτάκι και αφού η πόρτα άνοιξε κατεβήκαμε τα σκαλιά που μας οδήγησαν στην καρδιά του μαγαζιού.{στον υπόκοσμο αλλιώς}
Το πολιτισμικό σοκ δεν άργησε να έρθει.Θέλεις λίγο η μυρωδιά του μαγαζιού που θύμιζε φθηνό γυναικείο άρωμα,θέλεις η επένδυση του τοίχου με λαμέ ύφασμα{βλεπε backround φοτο 1} μέσα σε προστατευτική βιτρίνα,θέλεις κάτι απο την strip μπάρα δίπλα απο τον dj,θέλεις τα εκκεντρικά ντυσίματα που παρέπεμπαν σε άλλη εποχή,θέλεις όλα αυτά μαζί δημιούργησαν τα πρώτα καυστικά σχόλια και τα πρώτα γέλια...
Oι dj έπαιζαν ασταμάτητα χορευτική μουσική κομμάτια που τα περισσότερα πρώτη φορά άκουγα] και το μαγαζί σίγα σιγά άρχιζε να γεμίζει.Κρατώντας την μπύρα με την Ρώσικη επιγραφή στο χέρι παρατηρούσα των κόσμο που έμπαινε στο μαγαζί.Ηταν κόσμος που φαινόταν οτι είχε πολύ την ανάγκη να διασκεδάσει,να επιδειχθεί,να πηδηχτεί και να κάνει το κάτι διαφορετικό...
{Αυτό το διαφορετικό στην διασκέδαση που σχεδόν όλοι μας αναζητάμε σε αυτήν την πόλη αυτόν τον καιρό.Που τίποτα δεν συμβαίνει,που το διαφορετικό έχει γίνει mainstream...}
Ηπιαμε μια δυο τρεις μπύρες χαζοχορέψαψε και η παρέα αποφάσισε να αφήσουμε το "ψαγμένο" κωλόμπαρο,φώναζε με "disco που διασκεδάζει η "ψαγμένη"{my ass} νεολαία της Αθήνας,και να πάμε σενα στριπτιτζάδικο...ή αλλιώς real κωλάδικο....
Φεύγοντας απο την disco αναρωτήθηκα αν είχα περάσει καλά.Αυτός ήταν άλλωστε και ο σκοπός.Η τελευταία νύχτα του Κ. στην Ελλάδα ως μόνιμος κάτοικος να είναι ξεχωριστή.
Ηταν.Αλλα ίσως να ήταν και η τελευταία νύχτα που πέρασα και γώ σε ένα τέτοιο καταγώγι προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου οτι υπάρχουν πράγματα σε αυτην την πόλη που μπορούν να μας βγάλουν απο την ρουτίνα της διασκέδασης.
Αλήθεια όμως .... αυτο ειναι το "κάτι διαφορετικό"...το ωραίο..της Αθηναϊκής διασκέδασης?

[URL unfurl="true"]http://whosgreganyway.blogspot.com/2007/11/russia-calling.html[/url]
 

Συνημμένα

  • dsc00308km0.jpg
    dsc00308km0.jpg
    95,6 KB · Εμφανίσεις: 13
  • dsc02649nv3.jpg
    dsc02649nv3.jpg
    191,9 KB · Εμφανίσεις: 13

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom