Νέα

Πάρτε επιτέλους τα διπλώματα από τους γέρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 252
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.843
Κριτικές
15
Like
11.560
Πόντοι
3.846
Ο ΚΟΚ αυτό ακριβώς ορίζει .


Δεν σηκώνει γνώμες εδώ.
Η διήθηση ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
Επειδή φαίνεσαι λίγο χαζουλης, πάρε μερικά νούμερα και στοιχεία για να καταλάβεις τι μαλακιες λες.

"2 χιλιάδες χλμ. μεγαλύτερη κίνηση στην Αττική αν οδηγούσαν πίσω από τα αυτοκίνητα
Ή κοινώς, μέχρι την Ορεστιάδα και πίσω! Η κίνηση στην Αθήνα είναι… ανυπόφορη ούτως ή άλλως, φανταστείτε τώρα και οι μοτοσυκλέτες να έπαιρναν τον χώρο ενός αυτοκινήτου. Σύμφωνα με έρευνες, το μποτιλιάρισμα θα αυξανόταν κατά 2.000 χιλιόμετρα και θα οδηγούσε ακόμα 62.500 κύκλους αναμονής στα φανάρια! Μόνο στην Αθήνα, κυκλοφορούν 1 εκατομμύριο (!) μοτοσυκλέτες, φανταστείτε λοιπόν οι αναβάτες να μην έκαναν διήθηση, μέχρι που θα έφταναν οι ουρές. Έρευνα στο Βέλγιο έδειξε πως ότι ανά 8 μοτοσυκλέτες που κυκλοφορούν ανάμεσα στα αυτοκίνητα, οι οδηγοί «γλιτώνουν» ένα φανάρι."
 

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Καταρχήν δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν και καγκουρες μηχανοβιοι.
Όπως υπάρχουν και καγκουρες οδηγοί αυτοκινήτων.
Αλλά δε βλέπω εδώ τους γελοίους που κράζουν μόνο τα μηχανάκια, να μην κράζουν και τα αυτοκίνητα.

Επίσης σε λάθος άτομο μιλάς. Οδηγαω μηχανάκι από τα 16 μου και πάντα είμαι με κράνος.

Όμως έγραψες και απείρως μεγάλη κοτσάνα και πολύ αμφιβάλλω αν όντως έχεις οδηγήσει ποτέ μηχανή στη ζωή σου.
Σοβαρά ρωτας γιατί τα μηχανάκια δεν κάθονται στην ουρά πίσω από τα αμάξια;;
Τότε μάλλον έχεις πρόβλημα κατανόησης. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις ότι αν όλα τα μηχανάκια θα κάθονταν στην ουρά όπως τα αμάξια, τότε όλοι οι χρόνοι μετακίνησης θα ήταν 3πλασιοι.
Θα πήγαινες σπίτι σου μετά από 3 ώρες.


Σου είπα πως οδηγούσα μηχανάκι, σου είπα και το μοντέλο ! Αυτό είχα μόνο στην ζωή μου! Όποιος βιάζεται σκοντάφτει αδερφέ μου !
Δεν σου είπα πως δεν έκανα αυτές τις μαλακίες όσο καιρό οδηγούσα μηχανάκι ειδικά εκείνη την περίοδο που έμενα Βύρωνα και έπρεπε να πηγαίνω στα ΤΕΙ του Πειραιά . Ναι ήταν η περίοδος που όλη η Αθήνα ήταν σκαμμένη από τα έργα μετρό, και τα ολυμπιακά έργα. Σκέψου ότι η Διονυσίου Αεροπαγίτου (Ο δρόμος μπροστά από την Ακρόπολη) ήταν ακόμα δρόμος και όχι πεζόδρομος όπως είναι τώρα! Ναι ... όσο και να θέλω να σε προστατέψω (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα) σαν πρώην οδηγός από παπάκι, με το αυτοκίνητο, δεν μπορώ να δω όλα τα μηχανάκια που με περιβάλλουν, ξαφνικά στον δρόμο. Έρχεται δίπλα μου μετά ο οδηγός και βρίζει ! Τι με βρίζει λοιπόν ? Αν του την σκάσω και πέσει ... Απλά θα μείνει ανάπηρος ... Σωστά ? Εγώ θα περπατήσω και αύριο ... (πίστεψέ με ΔΕΝ το θέλω να το κάνω αυτό σε κάποιο άνθρωπο και προσπαθώ να μην οδηγώ επιθετικά)

Θες να σου πω και το άλλο ? Χρησιμοποιείς μηχανή .. Μπράβο σου ! Καύλα είναι ! Συμφωνώ ! Έχω υπάρξει συνεπιβάτης σε GSXR, για καφέ στην Χαλκίδα σε μισή ώρα έτσι για καύλα !

Από την άλλη θα σε ρωτήσω κάτι : (κάνοντας τον δικηγόρο του διαβόλου)
Έστω ένα ΙΧ και μια μηχανή φεύγοντας από Μαρούσι για Γλυφάδα
Η μηχανή Κερδίζει με την μηχανή μισή ώρα στον ίδιο προορισμό ...
Έστω, ο οδηγός της μηχανής έχει ένα ατύχημα ...
Αν μείνει κλινήρης 2 μήνες (έστω σπασμένο πόδι), θα μείνει εκτός δουλειάς πόσα "30 λεπτα" θα χάσει ?

2 μήνες κλινήρης σημαίνει : 2μήνες Χ 30μέρες τον μήνα Χ 16 ώρες ήτοι 32 30λεπτα .... = 1920 30λεπτα ...

τον χρόνο κερδίζει κάποιος 600 30λεπτα ? άρα έχασε κλινήρης τον χρόνο που κέρδισε σε 3 χρόνια !
Μιλάμε πολύ απλά ... φυσικά δεν είναι έτσι, αλλά είναι ένα απλό/γενικευμένο παράδειγμα ...

Αν κάποιος οδηγός ΙΧ κλείσει την μηχανή άθελα και δεν προλάβει ... τι μπορεί να συμβεί στον οδηγό της Μηχανής ?
Το έχεις διανοηθεί ?

Από την άλλη βάζετε τις μαλακίες τις εξατμίσεις γιατί πρέπει να σας "ακούσει όλος ο τόπος" !!
Ναι θα χαρώ να σας σκίσει η τροχαία ! όπως να σκίσει και τα ΙΧ που έχουν ελεύθερες εξατμίσεις, και τα ηχοσυστήματα στο τέρμα!


Όμως πήρες την κουβέντα επί προσωπικού ...

Ξέρω ότι υπάρχουν κάγκουρες σε αυτοκίνητα, δεν είμαι χθεσινός στην οδήγηση. Οδηγώ περίπου 28 χρόνια νόμιμα με 2 φορές τρακάρισμα, από τις οποίες η μία ήταν δική μου ευθύνη και μόνο !
Εσύ οδηγείς από τα 16 σου μηχανή (όταν έβγαζε κανείς δίπλωμα από τα 18+) και κομπάζεις κιόλας !!!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Επειδή φαίνεσαι λίγο χαζουλης, πάρε μερικά νούμερα και στοιχεία για να καταλάβεις τι μαλακιες λες.

"2 χιλιάδες χλμ. μεγαλύτερη κίνηση στην Αττική αν οδηγούσαν πίσω από τα αυτοκίνητα
Ή κοινώς, μέχρι την Ορεστιάδα και πίσω! Η κίνηση στην Αθήνα είναι… ανυπόφορη ούτως ή άλλως, φανταστείτε τώρα και οι μοτοσυκλέτες να έπαιρναν τον χώρο ενός αυτοκινήτου. Σύμφωνα με έρευνες, το μποτιλιάρισμα θα αυξανόταν κατά 2.000 χιλιόμετρα και θα οδηγούσε ακόμα 62.500 κύκλους αναμονής στα φανάρια! Μόνο στην Αθήνα, κυκλοφορούν 1 εκατομμύριο (!) μοτοσυκλέτες, φανταστείτε λοιπόν οι αναβάτες να μην έκαναν διήθηση, μέχρι που θα έφταναν οι ουρές. Έρευνα στο Βέλγιο έδειξε πως ότι ανά 8 μοτοσυκλέτες που κυκλοφορούν ανάμεσα στα αυτοκίνητα, οι οδηγοί «γλιτώνουν» ένα φανάρι."


Ο νόμος όμως ορίζει ότι έχω το δικαίωμα να κινούμαι σε όλο το πλάτος της λωρίδας κυκλοφορίας ...
Εάν ο κάθε εγώ λόγω νεύρων, λόγω ψυχολογικών κλπ κλπ σε κλείσω και πέσεις πάνω σε σταθμευμένο όχημα ή πέσεις πάνω στις μπάρες ...
Ο κάθε εσύ θα βγεις χαμένος .... Εάν λοιπόν δεν μάθετε να προστατεύετε τον εαυτό σας στην μηχανή, μην υπολογίζεις πως ο οδηγός του ΙΧ θα το κάνει !

και τις άπειρες μαλακίες με την Διήθηση κάντε τις, αλλά μην βρίζετε ... Δεν ξέρω αν διάβασες για το ατύχημα στον Άλιμο !
Αναφέρομαι :
Aσύλληπτο τροχαίο στον Άλιμο: Οδηγός μηχανής ανασύρθηκε νεκρός μέσα από το Smart με το οποίο είχε συγκρουστεί! (ΕΙΚΟΝΕΣ) - notia.gr

Για να έρθει σε αυτή την κατάσταση το Smart (ακόμα και αν παραβίασε το STOP) με πόση ταχύτητα έτρεχε η μηχανή ?

Είσαι οδηγός μηχανής φίλτατε με χρόνια εμπειρίας (όπως είπες)... μπορείς να καταλάβεις !
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.843
Κριτικές
15
Like
11.560
Πόντοι
3.846
Σου είπα πως οδηγούσα μηχανάκι, σου είπα και το μοντέλο ! Αυτό είχα μόνο στην ζωή μου! Όποιος βιάζεται σκοντάφτει αδερφέ μου !
Δεν σου είπα πως δεν έκανα αυτές τις μαλακίες όσο καιρό οδηγούσα μηχανάκι ειδικά εκείνη την περίοδο που έμενα Βύρωνα και έπρεπε να πηγαίνω στα ΤΕΙ του Πειραιά . Ναι ήταν η περίοδος που όλη η Αθήνα ήταν σκαμμένη από τα έργα μετρό, και τα ολυμπιακά έργα. Σκέψου ότι η Διονυσίου Αεροπαγίτου (Ο δρόμος μπροστά από την Ακρόπολη) ήταν ακόμα δρόμος και όχι πεζόδρομος όπως είναι τώρα! Ναι ... όσο και να θέλω να σε προστατέψω (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα) σαν πρώην οδηγός από παπάκι, με το αυτοκίνητο, δεν μπορώ να δω όλα τα μηχανάκια που με περιβάλλουν, ξαφνικά στον δρόμο. Έρχεται δίπλα μου μετά ο οδηγός και βρίζει ! Τι με βρίζει λοιπόν ? Αν του την σκάσω και πέσει ... Απλά θα μείνει ανάπηρος ... Σωστά ? Εγώ θα περπατήσω και αύριο ... (πίστεψέ με ΔΕΝ το θέλω να το κάνω αυτό σε κάποιο άνθρωπο και προσπαθώ να μην οδηγώ επιθετικά)

Θες να σου πω και το άλλο ? Χρησιμοποιείς μηχανή .. Μπράβο σου ! Καύλα είναι ! Συμφωνώ ! Έχω υπάρξει συνεπιβάτης σε GSXR, για καφέ στην Χαλκίδα σε μισή ώρα έτσι για καύλα !

Από την άλλη θα σε ρωτήσω κάτι : (κάνοντας τον δικηγόρο του διαβόλου)
Έστω ένα ΙΧ και μια μηχανή φεύγοντας από Μαρούσι για Γλυφάδα
Η μηχανή Κερδίζει με την μηχανή μισή ώρα στον ίδιο προορισμό ...
Έστω, ο οδηγός της μηχανής έχει ένα ατύχημα ...
Αν μείνει κλινήρης 2 μήνες (έστω σπασμένο πόδι), θα μείνει εκτός δουλειάς πόσα "30 λεπτα" θα χάσει ?

2 μήνες κλινήρης σημαίνει : 2μήνες Χ 30μέρες τον μήνα Χ 16 ώρες ήτοι 32 30λεπτα .... = 1920 30λεπτα ...

τον χρόνο κερδίζει κάποιος 600 30λεπτα ? άρα έχασε κλινήρης τον χρόνο που κέρδισε σε 3 χρόνια !
Μιλάμε πολύ απλά ... φυσικά δεν είναι έτσι, αλλά είναι ένα απλό/γενικευμένο παράδειγμα ...

Αν κάποιος οδηγός ΙΧ κλείσει την μηχανή άθελα και δεν προλάβει ... τι μπορεί να συμβεί στον οδηγό της Μηχανής ?
Το έχεις διανοηθεί ?

Από την άλλη βάζετε τις μαλακίες τις εξατμίσεις γιατί πρέπει να σας "ακούσει όλος ο τόπος" !!
Ναι θα χαρώ να σας σκίσει η τροχαία ! όπως να σκίσει και τα ΙΧ που έχουν ελεύθερες εξατμίσεις, και τα ηχοσυστήματα στο τέρμα!


Όμως πήρες την κουβέντα επί προσωπικού ...

Ξέρω ότι υπάρχουν κάγκουρες σε αυτοκίνητα, δεν είμαι χθεσινός στην οδήγηση. Οδηγώ περίπου 28 χρόνια νόμιμα με 2 φορές τρακάρισμα, από τις οποίες η μία ήταν δική μου ευθύνη και μόνο !
Εσύ οδηγείς από τα 16 σου μηχανή (όταν έβγαζε κανείς δίπλωμα από τα 18+) και κομπάζεις κιόλας !!!!
Τι να κομπαζω τυπε;
Λέω κακώς γίνονται γενικεύσεις και επίσης να λέτε καλά που ο κόσμος χρησιμοποιεί μηχανές.
Μιλάω με δεδομένα.
Επίσης έχω και αμάξι από τα 18 μου,οπότε ξέρω και τις 2 πλευρές. Έχω περάσει από παπάκι μέχρι σε 750αρα μηχανή και από φτιαγμένο μικρό αμάξι μέχρι Audi cabrio.
Οπότε έχω εμπειρία από πολλα οχήματα. Και είναι απλά τα πράγματα. Κακοί οδηγοί υπάρχουν παντού. Όχι μόνο στις μηχανές.
 

Alex_BigBoy

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2023
Μηνύματα
48
Κριτικές
3
Like
130
Πόντοι
0
δυστυχως φιλοι μου ,επειδη μενω ραφηνα , το φαινομενο να οδηγει ατομο απο τα 80 και πανω ειναι πολυ συνιθισμενο στη περιοχη , προχτες ειδα μια τυπισα την κοβω περιπου στα 85 ,να βγαινει απ τ αμαξι με το πι (ξερετε ...αυτο που πιανονται για να περπατησουν ) με παντοφλα και να πηγαινει για ψωνια ,σερνομενη !!! ασε που μια φορα περασε ενας κολογερος ξυστα απο μενα (εγω πεζος ) μιλαμε τη γλυτωσα στο ποντο
Οχι ρε φίλε :headbang::headbang::headbang::headbang:
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.761
Κριτικές
30
Like
20.047
Πόντοι
8.746
Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις ότι αν όλα τα μηχανάκια θα κάθονταν στην ουρά όπως τα αμάξια, τότε όλοι οι χρόνοι μετακίνησης θα ήταν 3πλασιοι.
Θα πήγαινες σπίτι σου μετά από 3 ώρες.
αυτό όμως θα έπρεπε να κάνουν...
και ΜΗ κάνοντάς το δημιουργούν τεράστια προβλήματα στους οδηγούς αυτοκινήτων. και προκαλούν ατυχήματα.
υγ
οδηγώ μηχανή
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.395
Κριτικές
165
Like
25.057
Πόντοι
34.168

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.761
Κριτικές
30
Like
20.047
Πόντοι
8.746

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Επειδή φαίνεσαι λίγο χαζουλης, πάρε μερικά νούμερα και στοιχεία για να καταλάβεις τι μαλακιες λες.

"2 χιλιάδες χλμ. μεγαλύτερη κίνηση στην Αττική αν οδηγούσαν πίσω από τα αυτοκίνητα
Ή κοινώς, μέχρι την Ορεστιάδα και πίσω! Η κίνηση στην Αθήνα είναι… ανυπόφορη ούτως ή άλλως, φανταστείτε τώρα και οι μοτοσυκλέτες να έπαιρναν τον χώρο ενός αυτοκινήτου. Σύμφωνα με έρευνες, το μποτιλιάρισμα θα αυξανόταν κατά 2.000 χιλιόμετρα και θα οδηγούσε ακόμα 62.500 κύκλους αναμονής στα φανάρια! Μόνο στην Αθήνα, κυκλοφορούν 1 εκατομμύριο (!) μοτοσυκλέτες, φανταστείτε λοιπόν οι αναβάτες να μην έκαναν διήθηση, μέχρι που θα έφταναν οι ουρές. Έρευνα στο Βέλγιο έδειξε πως ότι ανά 8 μοτοσυκλέτες που κυκλοφορούν ανάμεσα στα αυτοκίνητα, οι οδηγοί «γλιτώνουν» ένα φανάρι."
Να κάνουν διήθηση τα παιδιά, φυσικά, μην τα ταλαιπωρούμε τα καημένα.
Και αντίθετα στη φόρα των μονοδρόμων.
Και στα πεζοδρόμια αν θέλουν.
Και στους πεζόδρομους.
Και πάνω από τα νεκρά κορμιά μας.
Να κάθονται να περιμένουν;
Είμαστε σοβαροί;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Αν με άφηναν οι admin να ανοίξω άλλο θέμα με τίτλο:
"ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΝΟΜΕΙΣ (ΝΤΕΛΙΒΕΡΑΔΕΣ)" θα τα έβαζα εκεί.
Αλλά δε θα με αφήσουν...
Γι' αυτό τα βάζω εδώ:


 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Για να σας προλάβω:
Δεν κάθομαι να μπλέξω με οδηγό δίτροχου.
Φυλάω τα ρούχα μου να έχω τα μισά .
Εκτός αν απειλείται η ζωή μου.
Αν το διακύβευμα είναι αυτή, θα τον κάνω να με θυμάται για όλη την υπόλοιπη ζωή του.
Όση κι αν του απομένει...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.607
Κριτικές
90
Like
33.071
Πόντοι
24.700
Όχι ρε!

Δεν θα μας πάρετε την άδεια οδήγησης.

Οδηγούν δηλαδή καλύτερα οι γκόμενες που βάφονται στο αυτοκίνητο καθ οδόν για την δουλειά τους και μιλούν ταυτόχρονα και στο κινητό;
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Ο κάθε εσύ θα βγεις χαμένος .... Εάν λοιπόν δεν μάθετε να προστατεύετε τον εαυτό σας στην μηχανή, μην υπολογίζεις πως ο οδηγός του ΙΧ θα το κάνει !
Ξέρουν ότι το συνήθως το δικαστήριο θα τους λυπηθεί επειδή τραυματίστηκαν και θα βγει φταίχτης ο οδηγός αυτοκινήτου. Δεν υπολογίζουν τη ζωή τους. Φαντάζομαι θα έχουν απάνω τους και 2-3 κόκκινα δάνεια και θα είναι εθισμένοι στο τζόγο, μόνιμα με σωλήνα καφείνης στη φλέβα. Λύτρωση από τη ζωή ζητάνε, βασανισμένες ψυχές. Γι αυτό δεν τσακώνεσαι ποτέ μαζί τους, μόνο εσύ έχεις να χάσεις, αυτοί όχι.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Τώρα τελευταία πήραν γραμμή ο ένας από τον άλλο να οδηγάνε και στο αντίθετο ρεύμα όταν το δικό τους είναι γεμάτο. Εύκολος στόχος άμα έχεις ψηλό όχημα για να μη σκάσει το κουφάρι τους επάνω σου με μεγάλες πιθανότητες να γλιτώσεις και το δικαστήριο. Άντε να οργανωνόμαστε κι εμεις σιγά-σιγά, πολύ αέρα πήρανε...:2funny:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Ξέρουν ότι το συνήθως το δικαστήριο θα τους λυπηθεί επειδή τραυματίστηκαν και θα βγει φταίχτης ο οδηγός αυτοκινήτου. Δεν υπολογίζουν τη ζωή τους. Φαντάζομαι θα έχουν απάνω τους και 2-3 κόκκινα δάνεια και θα είναι εθισμένοι στο τζόγο, μόνιμα με σωλήνα καφείνης στη φλέβα. Λύτρωση από τη ζωή ζητάνε, βασανισμένες ψυχές. Γι αυτό δεν τσακώνεσαι ποτέ μαζί τους, μόνο εσύ έχεις να χάσεις, αυτοί όχι.
Μπορώ να βάλω αυτό το ποστ πάνω από το κρεβάτι μου;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Τώρα τελευταία πήραν γραμμή ο ένας από τον άλλο να οδηγάνε και στο αντίθετο ρεύμα όταν το δικό τους είναι γεμάτο. Εύκολος στόχος άμα έχεις ψηλό όχημα για να μη σκάσει το κουφάρι τους επάνω σου με μεγάλες πιθανότητες να γλιτώσεις και το δικαστήριο. Άντε να οργανωνόμαστε κι εμεις σιγά-σιγά, πολύ αέρα πήρανε...:2funny:
Εγώ τύπε όταν τους βλέπω να το κάνουν πάω τέρμα αριστερά και κόβω δεξιά τελευταία στιγμή.
Έχει πολλή πλάκα να τους βλέπεις να χέζονται πάνω τους!
:grin::grin::grin:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.962
Πόντοι
456
γεροι- ντελιβεραδες- ταριφες- γυναικες -νεοι οδηγοι -χαζομπαμπαδες-πατινια-σκυλια-γατια

ειναι πολλοι οι κινδυνοι εκει εξω....:coffee: μιας και το ποστ αφορα στους γερους,για εμενα θα επρεπε να βαζουν χαρτι με την ενδειξη Γ(γερος)

ή εστω Η (ηλικιωμενος) :tooth::tooth: το ιδιο μπορουν να κανουν οσοι γονεις εχουν μωρακια (Μ) , να γλιτωνουμε τη συγχυση τζαμπα και βερεσε!


Όταν νέα μοντέλα μουνάρα .... πατάει κόσμο ; Όλα καλά ;

μια φορα τρακαρα με δικη μου υπαιτιοτητα μια μοντελα και οταν καλεσαμε ασφαλιστικες, βρηκα ευκαιρια να ανταλλαξω επαφη μαζι της

ειχα χεστει απο τη χαρα μου, παρακαλουσα να αργησει οσο το δυνατον περισσοτερο η οδικη :2funny::2funny::2funny:

στο μεταξυ πηγα και της πηρα ενα μπουκαλακι νερο γιατι δεν μπορουσε να συνελθει απο το....σοκ ! :coffee::coffee:

την εστειλα μετα απο 3 μερες δηθεν για να ρωτησω αν ξεπερασε το σοκ και αν πηγαν ολα καλα με το συνεργειο, αλλα δεν απαντησε ποτε!

μ' εριχνε μινιμουμ καμια 5ετια:coffee: αυτο με καυλωνε πιο πολυ! :rockon:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.843
Κριτικές
15
Like
11.560
Πόντοι
3.846
Να κάνουν διήθηση τα παιδιά, φυσικά, μην τα ταλαιπωρούμε τα καημένα.
Και αντίθετα στη φόρα των μονοδρόμων.
Και στα πεζοδρόμια αν θέλουν.
Και στους πεζόδρομους.
Και πάνω από τα νεκρά κορμιά μας.
Να κάθονται να περιμένουν;
Είμαστε σοβαροί;
Ένα μήνα μετά ήρθες να γράψεις τις γνωστές παπαριες σου και να πάρεις like από άλλους άσχετους που δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα;
Σιγά μην ασχοληθώ πάλι με άτομα που δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται έξω στον κόσμο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
Ένα μήνα μετά ήρθες να γράψεις τις γνωστές παπαριες σου και να πάρεις like από άλλους άσχετους που δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα;
Σιγά μην ασχοληθώ πάλι με άτομα που δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται έξω στον κόσμο.
Φαίνεται κυκλοφορούμε σε άλλους κόσμους.
Αλλά, παπάρια ξενιτεμένος είσαι, "ξενιτεμένε" μου.
Αν ζούσες όντως στην ξενιτιά, δε θα σε έπαιρνε να κάνεις τις παπαριές που κάνεις εδώ με το δίκυκλό σου.
Επίσης, θα έρχομαι οπότε θέλω και θα μεταφέρω τη γνώμη μου και τις εμπειρίες μου από τους ομοίους σου ΟΣΟ ΘΕΛΩ .
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.783
Πόντοι
2.306
γεροι- ντελιβεραδες- ταριφες- γυναικες -νεοι οδηγοι -χαζομπαμπαδες-πατινια-σκυλια-γατια

ειναι πολλοι οι κινδυνοι εκει εξω....:coffee: μιας και το ποστ αφορα στους γερους,για εμενα θα επρεπε να βαζουν χαρτι με την ενδειξη Γ(γερος)

ή εστω Η (ηλικιωμενος) :tooth::tooth: το ιδιο μπορουν να κανουν οσοι γονεις εχουν μωρακια (Μ) , να γλιτωνουμε τη συγχυση τζαμπα και βερεσε!




μια φορα τρακαρα με δικη μου υπαιτιοτητα μια μοντελα και οταν καλεσαμε ασφαλιστικες, βρηκα ευκαιρια να ανταλλαξω επαφη μαζι της

ειχα χεστει απο τη χαρα μου, παρακαλουσα να αργησει οσο το δυνατον περισσοτερο η οδικη :2funny::2funny::2funny:

στο μεταξυ πηγα και της πηρα ενα μπουκαλακι νερο γιατι δεν μπορουσε να συνελθει απο το....σοκ ! :coffee::coffee:

την εστειλα μετα απο 3 μερες δηθεν για να ρωτησω αν ξεπερασε το σοκ και αν πηγαν ολα καλα με το συνεργειο, αλλα δεν απαντησε ποτε!

μ' εριχνε μινιμουμ καμια 5ετια:coffee: αυτο με καυλωνε πιο πολυ! :rockon:
Πήρες τα αρχίδια της μουνάρας τύπε!
:cheesy::cheesy::cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom