Νέα

Πάρτε επιτέλους τα διπλώματα από τους γέρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 252
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
611
Like
1.308
Πόντοι
206

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Ναι, η τεχνολογία προχωράει ! Δεν αμφιβάλλω. Μιλάς για αυτοκίνητα ΑΙ. Ήδη ο Κος "Τέσλα" (κατά κόσμον Έλον Μάσκ) δοκιμάζει τέτοιες τεχνολογίες ! Ίσως να πετάνε κιόλας (αν βάλουμε και ταινίες επιστημονικής φαντασίας). Δεν ξέρουμε τι θα είναι το μέλλον!
Ίσως είναι και πρακτικά αυτά τα αυτοκίνητα. Όμως , ας μην κάνουμε σχέδια για το μέλλον.
Από την άλλη : Η τεχνολογία προχωράει, με τι κόστος όμως ; Το έχουμε σκεφτεί αυτό το κόστος ; (δεν αναφέρομαι στο κόστος απόκτησης αλλά στο "κόστος" που πιθανόν να είναι και ζωής - ας αφήσω και λίγα υπονοούμενα για τους τρομολάγνους).
Προσωπική άποψη :
Γιατί στα 80+ να μην κάθομαι να απολαμβάνω την ζωή και όχι να τρέχω γύρω γύρω με ένα αυτοκίνητο ;
Γιατί στα 80+ να μην αποσυρθώ σε κάποιο μέρος και να ζήσω χαλαρά ;
Όσον αφορά τα ψώνια, παντοπωλείου, με τις εφαρμογές που έχουν αναπτύξει τα super markets στα κινητά, έρχονται σπίτι !
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.160
Κριτικές
2
Like
1.749
Πόντοι
216
Εν τω μεταξύ, έγινε και δεύτερο, εκεί κοντά, πάλι με γριά που παραβίασε το κόκκινο. Μετά λέμε γιατί να παίρνουν τα διπλώματα στους ηλικιωμένους... δύο τροχαία, κοντά μεταξύ τους, με σχεδόν ίδιες συνθήκες και με ακριβώς την ίδια παράβαση, και με οδηγό ηλικιωμένη γυναίκα και στις δύο περιπτώσεις. Πολλές συμπτώσεις μαζεύονται ρε παιδία
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.782
Πόντοι
2.306
Εν τω μεταξύ, έγινε και δεύτερο, εκεί κοντά, πάλι με γριά που παραβίασε το κόκκινο. Μετά λέμε γιατί να παίρνουν τα διπλώματα στους ηλικιωμένους... δύο τροχαία, κοντά μεταξύ τους, με σχεδόν ίδιες συνθήκες και με ακριβώς την ίδια παράβαση, και με οδηγό ηλικιωμένη γυναίκα και στις δύο περιπτώσεις. Πολλές συμπτώσεις μαζεύονται ρε παιδία
Συνομωσιολόγος;
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.160
Κριτικές
2
Like
1.749
Πόντοι
216
Με τέτοια ζέστη; Μέχρι και παλαιοημερολογίτης γίνομαι για να περάσει η ώρα. Αλλά στα σοβαρά, όντως έγινε και μου έσκασε το Push στο κινητό λίγο πριν το γράψω...
Ραφήνα - Λεωφ. Μαραθώνος: Ηλικιωμένη πέρασε με κόκκινο και εμβόλισε αυτοκίνητο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.451
Like
16.152
Πόντοι
3.656
Εν τω μεταξύ, έγινε και δεύτερο, εκεί κοντά, πάλι με γριά που παραβίασε το κόκκινο. Μετά λέμε γιατί να παίρνουν τα διπλώματα στους ηλικιωμένους... δύο τροχαία, κοντά μεταξύ τους, με σχεδόν ίδιες συνθήκες και με ακριβώς την ίδια παράβαση, και με οδηγό ηλικιωμένη γυναίκα και στις δύο περιπτώσεις. Πολλές συμπτώσεις μαζεύονται ρε παιδία


Όταν νέα μοντέλα μουνάρα .... πατάει κόσμο ; Όλα καλά ;
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.160
Κριτικές
2
Like
1.749
Πόντοι
216
Όταν νέα μοντέλα μουνάρα .... πατάει κόσμο ; Όλα καλά ;
Ρε τύπε, τρολάρεις τώρα, έτσι; Και, εντάξει, στα πολιτικά να το καταλάβω, αλλά όταν έχουμε δύο ρημάδια τροχαία, σε δύο ημέρες, και στα δύο μια γριά περνά με κόκκινο και πέρνει σβάρνα αθώους, το να ψάχνεις να βρείς πως θα πείς κάτι, ούτε εξυπνάδα δείχνει, ούτε μαγκιά, ούτε καν αρκετή τεστοστερόνη. Βγάζει ένα κακομαθημένο εφτάχρονο, που στριγκλίζει υστερικά, όταν η μαμά του δεν του πήρε το παγωτό που ήθελε
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.451
Like
16.152
Πόντοι
3.656
Βγάζει ένα κακομαθημένο εφτάχρονο, που στριγκλίζει υστερικά, όταν η μαμά του δεν του πήρε το παγωτό που ήθελε
Τύπε, δεν έτρωγα παγωτά.
Και δεν με έβγαζε βόλτες η μαμά μου όταν ήμουν 7.
Με είχε αναθέσει στη μεγάλη μου αδελφή.
Όταν έγινα 11 και η αδελφή μου ήταν 16, άρχισα να χουφτώνω τις κολλητές της.

Λες έτσι να μου προέκυψαν οι σκέψεις για πουτάνες από μικρός ;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
5
Like
5.782
Πόντοι
2.306
Ρε τύπε, τρολάρεις τώρα, έτσι; Και, εντάξει, στα πολιτικά να το καταλάβω, αλλά όταν έχουμε δύο ρημάδια τροχαία, σε δύο ημέρες, και στα δύο μια γριά περνά με κόκκινο και πέρνει σβάρνα αθώους, το να ψάχνεις να βρείς πως θα πείς κάτι, ούτε εξυπνάδα δείχνει, ούτε μαγκιά, ούτε καν αρκετή τεστοστερόνη. Βγάζει ένα κακομαθημένο εφτάχρονο, που στριγκλίζει υστερικά, όταν η μαμά του δεν του πήρε το παγωτό που ήθελε
Μιλάμε για βαθυστόχαστη ανάλυση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τύπε, δεν έτρωγα παγωτά.
Και δεν με έβγαζε βόλτες η μαμά μου όταν ήμουν 7.
Με είχε αναθέσει στη μεγάλη μου αδελφή.
Όταν έγινα 11 και η αδελφή μου ήταν 16, άρχισα να χουφτώνω τις κολλητές της.

Λες έτσι να μου προέκυψαν οι σκέψεις για πουτάνες από μικρός ;
You gotta love @tellystalone6969 !!!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.451
Like
16.152
Πόντοι
3.656

micaras

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2023
Μηνύματα
252
Like
251
Πόντοι
1
Εγώ θυμάμαι ένα μοντέλο μια πατσαβούρα στο κέντρο που σκότοσε έναν ανθρωπάκο ένω οδηγούσε πιωμένη και δεν έκανε ούτε και μέρα φυλακή, πιθανόν πιπωσε τους δικαστες. Πάει άδικα ο ανθρωπακος. Αν ηταν άντρας θα τον χωνανε σίγουρα μεσα
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.796
Like
29.438
Πόντοι
6.056
Εγώ θυμάμαι ένα μοντέλο μια πατσαβούρα στο κέντρο που σκότοσε έναν ανθρωπάκο ένω οδηγούσε πιωμένη και δεν έκανε ούτε και μέρα φυλακή, πιθανόν πιπωσε τους δικαστες. Πάει άδικα ο ανθρωπακος. Αν ηταν άντρας θα τον χωνανε σίγουρα μεσα
Ρε τυπε τι λες;; Ειναι ανθρωποκτονία απο αμέλεια, δεν πας ουτε μερα φυλακή είτε εισαι μοντελο είτε ο Κουασιμόδος.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.310
Κριτικές
6
Like
10.347
Πόντοι
3.936
Παρτε τα διπλωματα οδηγησης απο τους γερους και τις γριες ακομη και τα εκλογικα βιβλιαρια αν υπηρχαν οπως παλια. Μας εχουν καταστρεψει με τις λοβοτομημενες επιλογες τους. :confused:

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.838
Κριτικές
15
Like
11.559
Πόντοι
3.846
Να σε ρωτήσω κάτι ? Λίγες βλακείες κάνετε οι μηχανόβιοι στους δρόμους ?
ξέρεις ... Είσαστε σε 2 ρόδες παντού ξεσκέπαστοι ! ΔΕΝ αμφιβάλλω πως υπάρχουν και αυτοί που έχουν την συναίσθηση του κινδύνου κατά συνέπεια έχουν την απόλυτη προσοχή !
Θα σε ρωτήσω όμως κάτι ... Όταν δεν φέρετε προστατευτικά μέτρα πάνω σας... όταν δεν φοράτε κράνη αλλά είναι στον αγκώνα .. Ποιος φταίει ? Ένας οδηγός αυτοκινήτου μπορεί να μην σε δει, και να σε κλείσει ... Εσύ γιατί πας από δεξιά να προσπεράσεις ? απλά γιατί εκεί σε συμφέρει και χωράς ?
Να σε ρωτήσω κάτι ? Γιατί δεν κάθεσαι στην αναμονή όπως κάθομαι εγώ με το ΙΧ αλλά κάνεις σφήνες μέχρι να βγεις μπροστά στο φανάρι ?

όταν κινείσαι σε δρόμους με παράλληλους στοίχους (π.χ. Λ . Κηφισού) γιατί πρέπει να τρέχεις και να κάνεις σφήνες ? Επειδή έχεις καλύτερη επιτάχυνση ? Πόσοι μηχανόβιοι έχουν σκοτωθεί στατιστικά από δικά τους λάθη ? Θες να σου πω ένα προσωπικό γεγονός?
Εν έτη 1998 είχα πρωινή εξεταστική στα ΤΕΙ του πειραιά. Οδηγούσα astrea grand με το κράνος στον αριστερό αγκώνα, στην Πετρου Ράλλη από την Πειραιώς προς Νίκαια ! Στην γέφυρα του Ρουφ με σταματάει τροχαία, Μου έκοψε κλήση για το κράνος. Φόρεσα το κράνος μου μουδιασμένος. Φτάνοντας στην διασταύρωση Π. Ράλλη και Αγ. Άννης ήρθε ένα περιστέρι στο κράνος. Όσο περίεργο και αν σου φαίνεται ! Από εκείνη την ημέρα ορκίστηκα να μην καβαλήσω ξανά μηχανή !
Καταρχήν δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν και καγκουρες μηχανοβιοι.
Όπως υπάρχουν και καγκουρες οδηγοί αυτοκινήτων.
Αλλά δε βλέπω εδώ τους γελοίους που κράζουν μόνο τα μηχανάκια, να μην κράζουν και τα αυτοκίνητα.

Επίσης σε λάθος άτομο μιλάς. Οδηγαω μηχανάκι από τα 16 μου και πάντα είμαι με κράνος.

Όμως έγραψες και απείρως μεγάλη κοτσάνα και πολύ αμφιβάλλω αν όντως έχεις οδηγήσει ποτέ μηχανή στη ζωή σου.
Σοβαρά ρωτας γιατί τα μηχανάκια δεν κάθονται στην ουρά πίσω από τα αμάξια;;
Τότε μάλλον έχεις πρόβλημα κατανόησης. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις ότι αν όλα τα μηχανάκια θα κάθονταν στην ουρά όπως τα αμάξια, τότε όλοι οι χρόνοι μετακίνησης θα ήταν 3πλασιοι.
Θα πήγαινες σπίτι σου μετά από 3 ώρες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.451
Like
16.152
Πόντοι
3.656
Όμως έγραψες και απείρως μεγάλη κοτσάνα και πολύ αμφιβάλλω αν όντως έχεις οδηγήσει ποτέ μηχανή στη ζωή σου.
Σοβαρά ρωτας γιατί τα μηχανάκια δεν κάθονται στην ουρά πίσω από τα αμάξια;;
Τότε μάλλον έχεις πρόβλημα κατανόησης. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις ότι αν όλα τα μηχανάκια θα κάθονταν στην ουρά όπως τα αμάξια, τότε όλοι οι χρόνοι μετακίνησης θα ήταν 3πλασιοι.
Θα πήγαινες σπίτι σου μετά από 3 ώρες.
Ο ΚΟΚ αυτό ακριβώς ορίζει .


Δεν σηκώνει γνώμες εδώ.
Η διήθηση ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.451
Like
16.152
Πόντοι
3.656
 

gremlin

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2010
Μηνύματα
121
Κριτικές
1
Like
164
Πόντοι
1
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom