Νέα

Tί μάρκα TV να επιλέξω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kitsos44
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 203
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
μην βλεπεις πολυ τηλεοραση δεν κανει !!!
παρε μια λσντι καλθτερα!!ειναι ποιο φθηνες ποιο οικολογικες
να πηγαινεις κανα θεατρο - σινεμα -σε καμμια εκδηλωση πολιτιστικη και καμμια βολτα με καμμια γκομενα ρε μαστορα !!!
μην πετασ τα λεφτα σου σε τηλεορασεις!!!
 

Sfihter1

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2008
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια θα μετακομισω σε καινουριο σπιτι και πρεπει να παρω καινουρια τηλεοραση γιατι η παλια 14¨ δεν βλεπεται.
Εχω διαβασει πολλα αλλα εχω μπερδευτει.
Μηπως ξερεται τι πρεπει να προσεξω? :helpplea:

ΥΓ:Η αποσταση που θα την τοποθετηση ειναι περιπου 4 μετρα.
ΥΓ2:Δεν υπαρχει περιορισμος χρηματων. :)
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Παιδια θα μετακομισω σε καινουριο σπιτι και πρεπει να παρω καινουρια τηλεοραση γιατι η παλια 14¨ δεν βλεπεται.
Εχω διαβασει πολλα αλλα εχω μπερδευτει.
Μηπως ξερεται τι πρεπει να προσεξω? :helpplea:

ΥΓ:Η αποσταση που θα την τοποθετηση ειναι περιπου 4 μετρα.
ΥΓ2:Δεν υπαρχει περιορισμος χρηματων. :)
λοιπον φιλε θα σου πω την αποψη μου η οποια μπορει να ναι και λαθος!
για μενα ο καθενας θα πρεπει να κοιταει τις αναγκες του!! τι λεφτα διαθετει και πως θα τα αξιοποιησει!
για μενα παρε Plasma! Lcd καλυτερα σε οθονη PC!!
ΠΟΤΕ δεν θα ξαναχρησιμοποιησω ΣΟΝΥ!! ΠΟΤΕ!! βγαζει καλες ΤV αλλα μονον τα πολυ ακριβα μοντελα της Σονυ ειναι καλα ειτε ειναι τηλεοραση ειτε ακουστικα ηχοσυστημα.....κλπ!
κατ εμε θες ηχεια? παρε JBL ηχοσυστημα? PIONEER ! κινητο?nokia! φοτογραφικη μηχανη? Nikon,Canon,Olympus! το καθενα απο τα παραπνω που σου ανεφερα το καθενα οτι ειναι καπου εξειδικευμενο! δεν μπορεις να μου παιρνεις παντου SONY!!!ΕΛΕΟΣ πια!! για μενα και LG,Samsung ειναι καλες αλλα τονιζω να κοιταξεις αν οτιδηποτε αγορασεις να αξιοποιεις και τις δυνατοτητες του οχι απλα για να παρεις το 'καλο' !!!
φιλος τις προαλες μου λεγε οτι πηρε High Definition χωρις να ξερει καν οτι για να χεις τετοιο εργαλειο δεν πρεπει να εισαι ακομη με κεραια αλλα με δορυφουκη για να χεις καλη εικονα! νομιζε οτι με απλο DVD θα δει εικονα και του εξηγησα οτι θελει 8Gb για να δει μια HD ταινια! καλο ηχο και αλλα πολλα!!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
σωστος σε γενικες γραμμες ο θανος και πολυ σωστος και για τη σονυ που δεν την γουσταριζω για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο..  :grin:


επισης, για το παληκαρι που ειπε για τις τηλεορσασεις με αποκωδικοποιητη τυπου MPEG 4, να πω οτι ειναι σωστο αυτο που λεει με μια μονο διαφορα..

εδώ θα βρειτε μια λιστα με τις μαρκες και τυπους των τηλεορασεων που εχουν ενσωματωμενο MPEG 4 και επιπλεον θα δειτε τους τυπους που εισαγονται στην ελλαδα με κοκκινα γραμματα. το συμπερασμα που εγω βγαζω, ειναι πως δεν αξιζει να δωσεις τα διπλασια (περιπου) χρηματα για να παρεις ΣΗΜΕΡΑ μια τηλεοραση που θα σου χρησιμευσει σε 2-3 χρονια..
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
σωστος σε γενικες γραμμες ο θανος και πολυ σωστος και για τη σονυ που δεν την γουσταριζω για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο..  :grin:


επισης, για το παληκαρι που ειπε για τις τηλεορσασεις με αποκωδικοποιητη τυπου MPEG 4, να πω οτι ειναι σωστο αυτο που λεει με μια μονο διαφορα..

εδώ θα βρειτε μια λιστα με τις μαρκες και τυπους των τηλεορασεων που εχουν ενσωματωμενο MPEG 4 και επιπλεον θα δειτε τους τυπους που εισαγονται στην ελλαδα με κοκκινα γραμματα. το συμπερασμα που εγω βγαζω, ειναι πως δεν αξιζει να δωσεις τα διπλασια (περιπου) χρηματα για να παρεις ΣΗΜΕΡΑ μια τηλεοραση που θα σου χρησιμευσει σε 2-3 χρονια..
το ιδιο ισχυει για μενα και για τα ΡC!!
η τεχνολογια προχωραει τοσο γρηγορα που δυστηχως δεν μπορεις να την ακολουθησεις!!
παντα θα υπαρχει ανα 2 μηνες κατι καινουριο καλυτερο και με βελτιομενο design!!!
δυστυχως υπαρχει ταση να αγοραζουμε παντα το πιο καινουριο και ας μην ξερουμε να το χρησιμοποιουμε! και μονο που ομορφαινει το σαλονι σαν καταναλωτες μας ικανοποιει!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
Παιδια να ρωτησω κατι;Ενταξει ρωταω..
Ποια χαρακτηριστικα πρεπει να προσεξω κυριως,αντιθεση,φωτεινοτητα,χρονο αποκρισης...;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
φιλε μου δυστυχως δεν θα μπορουσα να σου πω οτι δεν ειναι καλη!!
το καλυτερο παντα θα υπαρχει!! (ας μην μπουμε σ αυτην την νοοτροπια και αρχιζουμε να ποσταρουμε ο καθενας το ακριβοτερο)
μ αρεσει που λεει οτι εχει 2 ηχεια 20wat και αποδιδει δεν ξερω και γω τι ηχο........μαλακιες!
εγω στο σπιτι μου μεθαυριο θα ηθελα να χω την καλη μου TV ενα καλο ηχοσυστημα συνδεδεμενο και καταληλα τοποθετημενο και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ οπως εχω δει αλου  :new_shocked:! HD εικονα και ηχο! να δω μια ταινια και να την ζησω! να βαλω ενα MTV να δυναμωσω και να νιωσω σε 'club'!!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Παιδια να ρωτησω κατι;Ενταξει ρωταω..
Ποια χαρακτηριστικα πρεπει να προσεξω κυριως,αντιθεση,φωτεινοτητα,χρονο αποκρισης...;
ολα αυτα που λες. στο χρονο αποκρισης ομως, τηλεορασεις 32-42 ιντσες μεχρι τα 1000 και κατι ευρω, ό,τι και να λενε, δεν ειναι κατω απο 5. πρεπει να ανεβεις πολυ σε τιμη για να κατεβεις σε αποκριση περαν του 5..
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Sfihter1 αυτην που εβαλε ο giorgospapa
καλη για τα λεφτα της, αλλα κοιτα και λιγο www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156368]αυτήν[/url] με τιμη ακριβοτερη κατα 70 ευρω..
μ αρεσει πιο πολυ! οχι μονο τα χαρακτηριστικα της αλλα και σαν design!
να σ αρεσει κιολας.......! απο αποψη αισθητικης και χωρου!!
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Δεν είναι απαραίτητο να δώσει κάποιος πολλά χρήματα για να πάρει τηλεόραση με αποκωδικοποιητή MPEG-4. Αν ψάξει κανείς καλά την αγορά κάτι θα βρει κυρίως από παραεισαγωγή. Πχ κάποια μοντέλα που έφερνε το Praktiker έχουν ενσωματωμένο τον αποκωδικοποιητή MPEG-4 καθώς οι τηλεοράσεις αυτές προορίζονταν για Γερμανία. Εφερε την Samsung LE659XXX που δεν κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά από την επίσημη αντιπροσωπεία. Aντίστοιχα η Fourlis εισάγει το μοντέλο LE656XXX. Η μόνη διαφορά είναι ο αποκωδικοποιητής. Οι τηλεοράσεις αυτές έφυγαν σε μια μέρα και σε καλύτερη τιμή από τους 'ψαγμένους'.
Τώρα η αντιπροσωπεία στο θέμα της εγγύησης μπορεί να κάνει νούμερα καθώς υποστηρίζει ότι δεν αναλαμβάνει το service σε προϊόντα παραεισαγωγής. Αυτό είναι μέγα λάθος καθώς ισχύει η Ευρωπαϊκή εγγύηση. Φίλος που είχε κάποιο πρόβλημα όταν τους είπε ότι θα απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή τότε άρχισαν να του μιλούν με το σεις και με το σας και περάστε να δούμε το πρόβλημά σας κτλ. Αυτό περί εγγυήσεων είναι μεγάλη ιστορία. Όπως είπα και παραπάνω είναι μέγα λάθος να δώσει κάπιος 500€ ή 1500€ να πάρει μία συσκευή που σε δύο τρία χρόνια θα έχει δύο άχρηστους δέκτες.
Τέλος από τελευταίο έντυπο της Sony που έπεσε στα χέρια μου τα περισσότερα μοντέλα που εισάγονται από εδώ και στο εξής φέρουν αποκωδικοποιητή MPEG-4.

:think:
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
H LCD έχει κρυστάλλους υγρούς που πρέπει να τους γεμίζεις όταν χύνονται, (συνήθως χύνονται από το πλάι της τηλεόρασης όταν ο καιρός είναι ξηρός ή όταν το τηλεοπτικό πρόγραμμα παίζει δακρύβρεχτη ιστορία της Στεφανίδου) και αυτό γίνεται για να αντιμετωπιστεί η αφυδάτωση της έρμης τηλεορασης.

Από την άλλη, οι PLASMA έχουν αυτό το nasty πλάσμα μέσα τους που άλλοτε τσαντίζεται κι άλλοτε βρυχάται.  Αν έχεις κοντά κοντά μια LCD και μια PLASMA μπορεί αμα πεινάσει το PLASMA να πιει τους υγρούς κρυστάλλους της LCD με τα ανάλογα αποτελέσματα, δεν καλύπτεται τέτοια περίπτωση από καμμία εγγύηση, ούτε η LG στην αλλάζει ντετζαμπέ. Οπότε θέλει προσοχή...!!!!!!!!!

Επικίνδυνα θέματα ανοίξατε πάλι εδώ μέσα.

Πάντως προτείνω υπομονή, σε λίγο θα βγουν οι οργανικές λαδερές οθόνες acronyme: [move]OLED[/move], (info: )

http://[URL unfurl="true"]www.finalsense.com/news/image/display/sony-oled-tv.jpg[/img[/URL]]

οπότε η μακάβρια αυτή ιστορία που ανοίξατε εδώ με το πεινασμένο PLASMA και τους LCDs θα κλειστεί στο ντουλάπι.
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
η pioneer γιατι ειναι τοσο ακριββες βρε παιδια ειναι καλες κ αν ναι ποιο μοντελο για 40 με 42 ιντσες???
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
τελικα LCD?  PLASMA? η LED?
HELP !!
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
μιας και καποιος ξεθαψε το θεμα να ρωτησω....αναμεσα σε lcd46''-200hz και Led46''-100 HZ , τι να διαλεξω?
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
εγω θεωρω pioneer kuro δαγκωτο χρονια μπροστα!αλλα πολυ ακριβες!ποιοτητα κ ακριβεια πανε μαζι παντα!οτι πληρωνεις παιρνεις...
 

tal2

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2008
Μηνύματα
131
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
11
μακρια απο samsung...βγαζουν αρκετες ζημιες και εχουν δυσχρηστο μενου...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Καλά - η Samsung δε θεωρείται μία από τις 2 καλύτερες μάρκες τηλεόρασης? :think: :think: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom