Νέα

Πώς κόψατε το κάπνισμα; Συμβουλές - Τρόποι - Εμπειρίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman7771
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 968
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
εσυ ειδικα εισαι σιγουρα μαγκας...χαχαχαχαχα το θυμαμαι καλά αυτο.Πολύ μαγκια το καπνισμα ,σαν εναν εδω στην περιοχη που ολη μερα καθεται με ενα τσιγαρο και το παιζει μαγκας μεχρι που μια μερα του την ανοιξα ασχημα γιατι με κοιτουσε με το κλασσικο υφος και πεταξε κατι ειρωνείες για μενα....Το αποτέλεσμα ηταν να χασει ενα δόντι και να υποστεί ενα ωραιοτατο καταγμα στο χερι απο το ξυλο που αρπαξε ο ΄μάγκας καπνιστής '
χαχαχαχαχαχα ακομα θυμάμαι για πότε του εφυγε η μαγκιά.Μεσα σε ενα λεπτό την ειχε ξεχασει την δηθεν μαγκιά του
και μετα ξυπνησες
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
707
Like
1.653
Πόντοι
206
Εγώ προσωπικά το έκοψα τυχαία, δίχως ιδιαίτερη προσπάθεια. Ήταν αρχές χειμώνα, αρρώστησα με μπούκωμα πυρετούς κ όλα τα σχετικά οπότε τσιγάρο γιοκ. Όλη αυτή η ιστορία κράτησε περίπου 2 βδομάδες. Ε μετά αφού έγινα καλά λέω θα το παλέψω. Ήταν ένα 2 μηνο λίγο ζόρικο. Όμως βοήθησε ο χειμώνας λόγω μειωμένων εξόδων για διασκέδαση, κοινωνικών συναναστροφών κλπ.. ως γνωστόν το τσιγάρο πάει με την παρέα. Αφού πέρασε κ το πρώτο δύσκολο 3μηνο μετά έγινε πιο εύκολο. Κ όλα καλά!
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.655
Like
13.623
Πόντοι
2.256
Όλα είναι στο μυαλό
Από ένα σημείο και μετά όχι!!!
Το σώμα δημιουργεί υποδοχείς της νικοτίνης και όταν αυτή λείψει αντιδρά!!!
Υπάρχουν περιπτώσεις που ο άνθρωπος που το κόβει έχει συμπτώματα ασθένειας κλπ. Θέλει πολλή δουλειά για να απεμπλακείς από αυτό και να ξέρετε ότι σε όποιον υπήρξε καπνιστής, οι υποδοχείς της νικοτίνης είναι εκεί, σε λήθαργο και περιμένουν!!!
Περιμένουν το πρώτο ή το δεύτερο τσιγάρο από κάποιον που "το έκοψε" 6 μήνες, δύο χρόνια, 5 χρόνια κλπ.
Μόλις εισέλθει πάλι στον οργανισμό η νικοτίνη, αντιδρούν και σου δίνουν τα συμπτώματα της πρώτης εβδομάδας του κοψίματος!!!
Γι'αυτό βλέπουμε συχνά ανθρώπους που το έκοψαν να ξανακυλούν μετά από κάποιο διάστημα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Από ένα σημείο και μετά όχι!!!
Το σώμα δημιουργεί υποδοχείς της νικοτίνης και όταν αυτή λείψει αντιδρά!!!
Υπάρχουν περιπτώσεις που ο άνθρωπος που το κόβει έχει συμπτώματα ασθένειας κλπ. Θέλει πολλή δουλειά για να απεμπλακείς από αυτό και να ξέρετε ότι σε όποιον υπήρξε καπνιστής, οι υποδοχείς της νικοτίνης είναι εκεί, σε λήθαργο και περιμένουν!!!
Περιμένουν το πρώτο ή το δεύτερο τσιγάρο από κάποιον που "το έκοψε" 6 μήνες, δύο χρόνια, 5 χρόνια κλπ.
Μόλις εισέλθει πάλι στον οργανισμό η νικοτίνη, αντιδρούν και σου δίνουν τα συμπτώματα της πρώτης εβδομάδας του κοψίματος!!!
Γι'αυτό βλέπουμε συχνά ανθρώπους που το έκοψαν να ξανακυλούν μετά από κάποιο διάστημα.
Άρα όντως είναι στο μυαλο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
αχ μωρη κακομοίρα....πόσο γελιο εχεις χαχαχαχαχα
πολλα τα κομπλεξ που εχεις επειδη και τις προάλλες σε εκανα ρομπα και δεν ειχες τι να πεις...
Νικολακη για λέγε...βρηκες κάνα μουνι η ακόμα?
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.655
Like
13.623
Πόντοι
2.256
Άρα όντως είναι στο μυαλο
Το μυαλό πρέπει να είναι δυνατό ώστε να αντέξει τις παρενέργειες που δημιουργούνται στο σώμα από την έλλειψη νικοτίνης. Σε κάποιους οργανισμούς τα συμπτώματα αυτά είναι πολύ έντονα!!! Έχουν καταγραφεί ακόμα και εισαγωγές σε νοσοκομείο!!!
Καλό είναι όποιος θέλει να το κόψει μόνος του, να διαβάσει παράλληλα με το κόψιμο ώστε να είναι προετοιμασμένος. Σήμερα υπάρχει άφθονη πληροφόρηση η οποία είναι ένα ακόμα όπλο στα χέρια μας.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
αχ μωρη κακομοίρα....πόσο γελιο εχεις χαχαχαχαχα
πολλα τα κομπλεξ που εχεις επειδη και τις προάλλες σε εκανα ρομπα και δεν ειχες τι να πεις...
σαν αδερφαρα μιλας
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
εσυ δεν μιλας σαν αδερφη παντως.Εισαι κιόλας χαχαχαχα
Α ρε πουστράκι κομπλεξικό εσυ πρεπει να χεις φαει πολυ φάπα στην ζωη σου.Ειναι εμφανές
τουλαχιστον δεν εχω πεσει στο επιπεδο να μπαινω στο μπουρδελα τελεια κομ και να φτιαχνω φαντασιωσεις για να κανω το μαγκα
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86
τουλαχιστον δεν εχω πεσει στο επιπεδο να μπαινω στο μπουρδελα τελεια κομ και να φτιαχνω φαντασιωσεις για να κανω το μαγκα
αν νομιζεις οτι ειναι φαντασιώσεις να βρεθουμε τοτε.Εγω δεν εχω ορεξη να ασχοληθώ μαζι σου αλλα βλεπω οτι τραβάς ζόρι μαζι μου.Και ουτε μ ενδιαφερει αν με πιστευεις,εγω ειπα απλά τι εκανα σε ενα μαλακισμένο που ΄νόμιζε ' οτι ειναι μαγκακος.Να ξερεις μάγκες νομιζουν οτι ειναι σχεδον ολοι ,αλλα πραγματικοι ειναι ελαχιστοι
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
αν νομιζεις οτι ειναι φαντασιώσεις να βρεθουμε τοτε.Εγω δεν εχω ορεξη να ασχοληθώ μαζι σου αλλα βλεπω οτι τραβάς ζόρι μαζι μου.Και ουτε μ ενδιαφερει αν με πιστευεις,εγω ειπα απλά τι εκανα σε ενα μαλακισμένο που ΄νόμιζε ' οτι ειναι μαγκακος.Να ξερεις μάγκες νομιζουν οτι ειναι σχεδον ολοι ,αλλα πραγματικοι ειναι ελαχιστοι
σιγουρα οχι εσυ παντως
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86
σιγουρα οχι εσυ παντως
οκ θες να βρεθουμε??γιατι λες πολλα....
Ετσι εκανε κι ο αλλος χαχαχαχαχα και η καταληξη ηταν...
Αν εχεις θεματα παντως κομπλεξ και τετοια καλο ειναι να πας σε ψυχολόγο .Εγω ουτως η αλλως οτι και να λες για μενα σε γραφω στ αρχιδια μου.εχω καταλαβει οτι εισαι νούμερο
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
οκ θες να βρεθουμε??γιατι λες πολλα....
Ετσι εκανε κι ο αλλος χαχαχαχαχα και η καταληξη ηταν...
Αν εχεις θεματα παντως κομπλεξ και τετοια καλο ειναι να πας σε ψυχολόγο .Εγω ουτως η αλλως οτι και να λες για μενα σε γραφω στ αρχιδια μου.εχω καταλαβει οτι εισαι νούμερο
μωρη λουγκρα δε γαμαω πουστρακια οσο και να μου κωλοτριβεσαι
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86
μωρη λουγκρα δε γαμαω πουστρακια οσο και να μου κωλοτριβεσαι
η μανα σου ομως θελει πουτσα απο εμενα....μην σκεφτεσαι μονο τον εαυτό σου μωρη λυσσάρα.
Οκ θα φας κατακεφαλιές γερές δεν θα σε αφησω με το παράπονο αλλα σκεψου και την μανουλα σου την παλιοκαριόλα χαχαχαχα πως θα αντεξει χωρις εμενα?
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
375
Like
1.091
Πόντοι
201
Πανεύκολα μετά από 30 χρόνια καπνίσματος, εκ των οποίων τα σχεδόν 10 τελευταία με 3 πακέτα την ημέρα.
Ένα απόγευμα είπα στοπ, όχι άλλη κάπνα. Αυτό ήταν. Από τότε πέρασαν σχεδόν 10 καθαρά και είμαι μια χαρά!!!
Κόψτε το ρημάδι να δείτε πόσο πιο όμορφη θα είναι η καθημερινότητα σας...
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
596
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
206
η μανα σου ομως θελει πουτσα απο εμενα....μην σκεφτεσαι μονο τον εαυτό σου μωρη λυσσάρα.
Οκ θα φας κατακεφαλιές γερές δεν θα σε αφησω με το παράπονο αλλα σκεψου και την μανουλα σου την παλιοκαριόλα χαχαχαχα πως θα αντεξει χωρις εμενα?
για κλαματα εισαι
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.655
Like
13.623
Πόντοι
2.256
Πανεύκολα μετά από 30 χρόνια καπνίσματος, εκ των οποίων τα σχεδόν 10 τελευταία με 3 πακέτα την ημέρα.
Ένα απόγευμα είπα στοπ, όχι άλλη κάπνα. Αυτό ήταν. Από τότε πέρασαν σχεδόν 10 καθαρά και είμαι μια χαρά!!!
Κόψτε το ρημάδι να δείτε πόσο πιο όμορφη θα είναι η καθημερινότητα σας...
Εγώ 25 χρόνια, βαρύς καπνιστής!!! Το έκοψα μπαμ!!! Όχι εύκολα αλλά τα κατάφερα!! 14-15 χρόνια τώρα!!!
 
Εγγρ.
3 Φεβ 2012
Μηνύματα
3.721
Κριτικές
30
Like
7.278
Πόντοι
3.886
Από ένα σημείο και μετά όχι!!!
Το σώμα δημιουργεί υποδοχείς της νικοτίνης και όταν αυτή λείψει αντιδρά!!!
Υπάρχουν περιπτώσεις που ο άνθρωπος που το κόβει έχει συμπτώματα ασθένειας κλπ. Θέλει πολλή δουλειά για να απεμπλακείς από αυτό και να ξέρετε ότι σε όποιον υπήρξε καπνιστής, οι υποδοχείς της νικοτίνης είναι εκεί, σε λήθαργο και περιμένουν!!!
Περιμένουν το πρώτο ή το δεύτερο τσιγάρο από κάποιον που "το έκοψε" 6 μήνες, δύο χρόνια, 5 χρόνια κλπ.
Μόλις εισέλθει πάλι στον οργανισμό η νικοτίνη, αντιδρούν και σου δίνουν τα συμπτώματα της πρώτης εβδομάδας του κοψίματος!!!
Γι'αυτό βλέπουμε συχνά ανθρώπους που το έκοψαν να ξανακυλούν μετά από κάποιο διάστημα.
Σίγουρα αλλά αν το δουλέψεις μέσα σου.. Πιστεύω τα καταφέρνεις.. Είναι εθιστικό αλλά δεν είναι όπως το μπεκο κ τα συναφή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom