Νέα

Κρίσεις Πανικού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinkydreamer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 234
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
712
Κριτικές
8
Like
461
Πόντοι
306
ΝΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ψυχιατρους και τους  ψυχολογους
 

tay65

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
Πήγαινε σε ψυχιατρο!!!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Τυπισσα εσυ απέκτησες φοβια απο το ατυχημα  δεν εχει καμια σχεση με την περιπτωση του νηματοθετη :S :S :S
Εχω ατομο στο συγγενικό μου περιβαλλον που ηταν σε αυτοκινητο που αναποδογύρισε οταν ηταν στα 18 και πλεον ειναι 55 και ακομη δεν το εχει ξεπερασει.
Οταν ειναι σε αυτοκινητο ακομη και σε μια μικρη στροφη κρατιεται απο οτι βρει, κλεινει τα ματια της η τσιρίζει ή νομιζει οτι οποιο φορτηγο κινειται στο αντιθετο ρευμα την εχει βαλει στοχο  :S :S :S
Το παθαινει μονο οταν μπαινει σε αυτοκινητο, ουτε σε λεωφορείο εχει προβλημα ουτε σε τρενο ουτε σε αεροπλανο. :S :S :S

Ημασταν σ' ενα αμαξι που τουμπαρισε, μ' εναν φιλο (εκεινος οδηγουσε).
Το αμαξι αναποδογυρισε και τσουλαγε με την οροφή, βγαζοντας ανατριχιαστικους ηχους. Τσουλαγε επι πολλα μετρα και δεν ξεραμε πού θα σταματησει. Αν θα ζησουμε ή θα πεθανουμε.

=> Ο φιλος μου οδηγει με 40χλμ/ωρα, 10 χρονια μετα/ Εγω οδηγουσα με σφηνες, 3 ωρες μετα το ντελαπαρισμα...
Τελικα, μυηθηκα στις κρισεις πανικου ενα καλοκαιρι που μια γκομενα δεν με πηρε τηλεφωνο.
:headbang:  :headbang:  :headbang:

ΥΓ- Κι εγω νομιζω πως δεν εχει σχεση με κριση πανικου η φοβία που ανεπτυξε η τυπισσα με το αμαξι του αντρα της. Ειναι ΦΟΒΙΑ, απλα/ Αντιθετα, εγω δεν επαθα "φοβία" με τις γκομενες και τα τηλεφωνα. Απλα, ψυχολογικη καταρρευση, που με συστησε στις κρισεις πανικου (και, εκτοτε, με συνοδευουν).
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.585
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.153
Πόντοι
14.565
Πάλι εκκαθάριση.
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Παθαινω κρισεις πανικου, νομιζω θα πεθανω απο αυτο!
Εχει παθει κανεις και το ξεπερασε;
Σε ψυχίατρο δεν έχεις πάει τύπε ? Μπορεί να ακούγεται άσχημα και ταμπού, αλλά χωρίς ιατρική υποστήριξη δεν αντιμετωπίζονται αυτά τα θέματα, όταν μάλιστα απ'ότι διαβάζω το παθαίνεις σε σοβαρή μορφή.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
πρως νηματοθετη. Φιλε να ξερεις οτι να αρχισεις ενα νημα για κατι που αφορα την ψυχικη σου υγεια σε ενα φορουμ σαν το μπου ειναι το πιο ΑΚΥΡΟ που μπορεις να κανεις!
Κατα αρχην ξεχνα οτι παπαριες εχεις διαβασει εδω!!!!
Πηγενε σε εναν ψυχολογο, οχι ψυχιατρο! Και ολα θα παν καλα!
ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ!
Προς σκληροτραχιλους βαρβατους τυπου φωτινα ψηλα συννεφα, η καταθληψη  και αλλες ψυχικες ασθενιες ΔΕΝ ειναι κατι το οποιο μπορεις να τα περνεις ελαφρια. Και οχι δεν εναι επινοησεις!!!Το μυαλο κρεμετε απο μια κλωστη και ειναι πολυ ευκολο να γινει το τσαφ! Δεν λεω κατι παραπανο για τον λογο τοθ οτι να μιλας στον τειχο δεν εχει κανενα μα κανενα νοημα! Ποσο μαλλον να προσπαθεις να αλλαξεις την γνωμη ενως ΗΛΙΘΙΟΥ!!!  Βρες τωρα πατημα τα ορθοργαφικα μου για να με κραξεις .... σε εχω γραμενο εκει που δεν πιανει το μελανι γιατι τα αρχιδια μου σου πεφτουν πολυ!
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
πρως νηματοθετη. Φιλε να ξερεις οτι να αρχισεις ενα νημα για κατι που αφορα την ψυχικη σου υγεια σε ενα φορουμ σαν το μπου ειναι το πιο ΑΚΥΡΟ που μπορεις να κανεις!
Κατα αρχην ξεχνα οτι παπαριες εχεις διαβασει εδω!!!!
Πηγενε σε εναν ψυχολογο, οχι ψυχιατρο! Και ολα θα παν καλα!
ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ!
Προς σκληροτραχιλους βαρβατους τυπου φωτινα ψηλα συννεφα, η καταθληψη  και αλλες ψυχικες ασθενιες ΔΕΝ ειναι κατι το οποιο μπορεις να τα περνεις ελαφρια. Και οχι δεν εναι επινοησεις!!!Το μυαλο κρεμετε απο μια κλωστη και ειναι πολυ ευκολο να γινει το τσαφ! Δεν λεω κατι παραπανο για τον λογο τοθ οτι να μιλας στον τειχο δεν εχει κανενα μα κανενα νοημα! Ποσο μαλλον να προσπαθεις να αλλαξεις την γνωμη ενως ΗΛΙΘΙΟΥ!!!  Βρες τωρα πατημα τα ορθοργαφικα μου για να με κραξεις .... σε εχω γραμενο εκει που δεν πιανει το μελανι γιατι τα αρχιδια μου σου πεφτουν πολυ!
Mην ασχολείσαι με μαλάκες και προβληματικούς τύπε. Υπάρχουν ορισμένοι ηλίθιοι μέσα στο site που τους ξέρουμε καλά που βρίζουν κανιβαλίζουν και λένε ότι παπαριά μπορείς να φανταστείς.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Οι κρισεις πανικου και η καταθλιψη ΕΙΝΑΙ "πολυτελειες" του δυτικου πολιτισμου...
Αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να υποβαθμιζουμε, γτ λειτουργουν ως βασανιστηριο γι' αυτους που τις εχουν.

Ετερον εκατερον!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
Mην ασχολείσαι με μαλάκες και προβληματικούς τύπε. Υπάρχουν ορισμένοι ηλίθιοι μέσα στο site που τους ξέρουμε καλά που βρίζουν κανιβαλίζουν και λένε ότι παπαριά μπορείς να φανταστείς.
:hi:
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
Οι κρισεις πανικου και η καταθλιψη ΕΙΝΑΙ "πολυτελειες" του δυτικου πολιτισμου...
Αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να υποβαθμιζουμε, γτ λειτουργουν ως βασανιστηριο γι' αυτους που τις εχουν.

Ετερον εκατερον!
:thumbsup:
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
Παθαινω κρισεις πανικου, νομιζω θα πεθανω απο αυτο!
Εχει παθει κανεις και το ξεπερασε;

Και εγω το εχω πάθει . Το παθαίνω οταν ειμαι σε γραφειο με πολλα ατομα ή σε meeting ή σε καφετέριες . Εκεί που κάθομαι κ ολα ειναι καλα , ξαφνικά θελω να σηκωθώ κ να αρχίσω να τρέχω ή να βγω εξω να πάρω αέρα , μου ερχεται να λιποθυμήσω δηλαδη
Τι να κάνω ; Με πιάνει 2-3 φορές το χρονο
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
Πριν 2 καλοκαιρια ημουν σε τόσο κακη ψυχολογικη κατασταση που πιστευα οτι θα παθω κατι (σωματικο).
Το αισθανομουν οτι δεν παιζει να την βγαλω καθαρη...

Για εκτονωση, ξυρισα το κεφαλι μου [1η φορα ever] και μερικες μερες αργοτερα εμφανιστηκε ενας πολυ ασχημος ερεθισμος του δερματος. Καποιοι γιατροι διεγνωσαν ψωριαση. Τελικα, εβαλα κατι αλοιφες και υποχωρησε σε 2 μερες => Μαλλον οχι ψωριαση, αλλά συνδυασμος φρεσκο-ξυρισμενου κεφαλιου και κακης ψυχολογίας.

Δευτερον, συστηθηκα με τις κρισεις πανικου...
Δεν ειχα ξαναπαθει ποτέ (ισως πολυ μικρος, αλλά το θυμαμαι σαν ονειρο) => Αμεση συνδεση με την κακη ψυχολογία!
Εκτοτε, παροτι εχω ερθει στα ισια μου ψυχολογικα, ξερω οτι:
Ζεστη + πολυκοσμία σε μικρο χωρο + καφες εσπρεσσο => ΠΟΥΤΣΑ!

Οντας εξαιρετικα ευδιαθετος, το περασμενο καλοκαιρι (δλδ εναν χρονο μετα την εμφανιση των πρωτων κρισεων), βρεθηκα σε φιλικο σπιτι, σε νησι. Ειχαν τραπεζι.
Εχοντας πιει εναν καφέ, βρεθηκα σ' ενα πολυ μικρο χωρο τραπεζαρίας, χωρις αερα, με νταλα ζεστη, περιτριγυρισμενος - στριμωγμενος απο δεκαδες ατομα, κι επρεπε να φερθω φυσιολογικα => Με πολυ μεγαλο κόπο εφαγα 2-3 μπουκιες και, σε διαστημα 2 ωρων, άλλες τοσες.
Νομιζα οτι πεθαινω καθε δευτερολεπτο. Ηξερα οτι δεν θα παθω τπτ, αλλά και μονο η σκεψη μιας λιποθυμιας, μπροστα σε τόσα ατομα (σσ δεν ημουν κολλητος με ολους), με φρικαρε ακομα περισσοτερο, και μ' επιανε ακομα πιο εντονη δυσφορία. Τεσπα, δεν εγινε κατι. Αλλά ηταν η χειροτερη και πιο παρατεταμενη κριση πανικου που 'χω παθει.

Συμπερασματα:
- Αν μπεις στο κλαμπ των κρισεων πανικου, δεν βγαινεις ποτέ. Ασχετως καταθλιψης ή μη, καλης ή κακης ψυχολογιας. Αρκει να γινει το κλικ => Μετα, ζεις μ' αυτο.
(το ιδιο ισχυει με γαστρεντερικα προβληματα κ.α., που σε βρισκουν λιγο πριν τα 30 και μενουν εκει δια παντος/ σ' ο,τι με αφορά, το ιδιο ισχυει για το τσουξιμο στο πρωινο κατουρημα- μετα απο κατι μικροβιακια που με ειχε "φιλοδωρησει" η Ντανιελλα...)
- ΟΧΙ εσπρεσσο. Σ' αυτο ειμαι καθετος, μετα απο συζητησεις με φιλους που εχουν παρομοια προβληματα.
Προσωπικα, πινω καφέ (διαφορους, ΚΑΙ εσπρεσσο) αλλά οχι οταν ξερω οτι θα ερθω σε επαφη με κοσμο, ή θα πρεπει να κανω μια δουλεια και να φερομαι σαν κανονικος ανθρωπος.
- Μια λυση ειναι τα χαπια. Θα μπορουσα να παιρνω, γτ μού ειχε συνταγογραφησει ενας γιατρος (δεν πηγα επι τουτου, αλλά για αναβολη/τρελοχαρτο). Αν και τα ειχα στο συρταρι μου, δεν τα ακουμπησα. Οχι τοσο για τις παρενεργειες (οι οποίες δεν ειναι δραματικες), αλλά επειδη θελω να βιωνω το οτιδηποτε μου συμβαινει- ακομη και τα ασχημα. Πχ, προτιμω να κουμανταρω τις κρισεις πανικου εγω ο ιδιος, με οποιον τροπο μπορω, κι οχι να εξαρτωμαι απο τη Χημεια.  
Τύπε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα εχω κ εγω
Καφές σε κλειστό χώρο με πολλούς τριγύρω ισον ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ , νομίζω οτι θα λιποθυμήσω

Αυτο που πρεπει να κανεις κάποιος ειναι κόψιμο ΚΑΦΕ , γυμναστική κ καλο ύπνο .. Ετσι θεραπεύεται μια και εξω . Το θεμα ειναι οτι εχω εθιστεί με τον γαμω καφε
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
μου κανει εντυπωση που πολλοι απο εσας αναφερουν τον καφε

μηπως δεν ειναι κριση πανικου αυτο που σας συμβαινει; μηπως απλα σας "τεντωνει" τα νευρα ο καφες;;

Συνηθισμένες παρενέργειες του καφέ είναι η ταχυκαρδία, το στρες, το τρεμούλιασμα.

Schon seit längerem ist bekannt, dass Koffein bzw. die Einnahme von Kaffee Angstzustände oder Panikattacken auslösen kann.
 

Nikos_Nikolai92

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2016
Μηνύματα
170
Like
24
Πόντοι
1
Όσοι λέτε ότι δεν μπορείτε να βρίσκεστε σε κλειστούς χώρους με πολλά άτομα, κοιτάξτε μήπως έχετε αγοραφοβία. Ίσως να έχει κάποια σχέση με τις κρίσεις πανικού.

Σχετικά γι'αυτό με τον καφέ συμφωνώ κι εγώ. Καλό είναι να τον σταματήσουμε ή να τον περιορίσουμε.
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
μου κανει εντυπωση που πολλοι απο εσας αναφερουν τον καφε

μηπως δεν ειναι κριση πανικου αυτο που σας συμβαινει; μηπως απλα σας "τεντωνει" τα νευρα ο καφες;;

Συνηθισμένες παρενέργειες του καφέ είναι η ταχυκαρδία, το στρες, το τρεμούλιασμα.

Schon seit längerem ist bekannt, dass Koffein bzw. die Einnahme von Kaffee Angstzustände oder Panikattacken auslösen kann.
Φιλε με βοήθησες , γλίτωσα απο το να δίνω λεφτά σε ψυχιάτρους .
Με πιάνουν τάσεις φυγής απο κλειστούς χώρους με πολλούς μαλακες γύρω μου που μιλάνε συνεχώς κ δε το βουλώνουν και μετα απο κατανάλωση δυνατής δοΣης καφε . Το παθαίνω εδω κ δυο χρονια , οχι ομως συχνά ... οι φορές που το εχω πάθει στην τελευταία  δίετια ειναι τέσσερις .
 

spanios78

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
702
Like
109
Πόντοι
6
θα απαντησω πρωτα σε ενα φιλο που λεει αν ειμαστε ψυχολογοι-ψυχιατροι.οχι φιλε δεν ειμαστε,ανταλασουμε απλα αποψεις,και προσπαθουμε να βοηθησουμε το παιδι που εχει το προβλημα...αν ειδες,οι περισσοτερη που γραψαμε,εχουμε περασει κατι αντιστιχο.εγω πχ,ειμαι γυρω στα 10 χρονια,με θεραπειες και χωρις.

αλλος λεει ειναι ασθενεια για τεμπεληδες....εμενα τα πρωτα συμπτωματα αρχισαν οταν δουλευα ολη μερα,ειχα γκομενες,αυτοκινητα,και εβγαζα και γυρω στα 1000ευρο τη μερα.

θερμοπαρακαλω,οσους δεν εχουν βιωσει κατι παρομοιο,να μην γραφουν..ενας συναγωνιστης ζηταει βοηθεια,προσπαθουμε να του δωσουμε να καταλαβει τι ειναι αυτο που περναει,και πως μπορει να βοηθηση τον εαυτο του.μη ξεχνατε,πως η κουβεντα και μονο,και το να το βγαζεις απο μεσα σου,ειναι ενα απ τα καλυτερα φαρμακα για της ψυχικες παθησεις...
και ναι,ας ζηταει βοηθεια στο βου,αυτο δειχνει οτι εχει γνωση,οτι κατι δε παει καλα..δεν ειναι σε αρνηση,προσπαθει να κανει κατι,οτι θελει να ξερει οτι ειμαστε εδω,και να μας ρωτηση για οτι απορια εχει.

φιλε ειπες δεν εχεις χρηματα,σχεδον ολοι οι δημοι εχουν μοναδες ψυχικης υγειας,εκει υπαρχουν και ψυχολογοι και ψυχιατροι,θα μας μια μερα,και θα σε κατευθεινουν αυτοι στο πως θα κινηθεις μετα.
αν εισαι μονος σου,και δεν εχεις καποιον να πας μαζι του,εγω αν εισαι αθηνα,ερχομαι να παμε μαζι.
τι καλησπερα μου σε ολους.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.333
Like
26.099
Πόντοι
5.506
πολλες μικρες αιτιες αγχους προκαλουν το συπτωμα της κρισης πανικου....το βιωνει ολος ο συγχρονος κοσμος ακομα και τα μαγκακια εδω μεσα που ειναι πολυ γαματοι.
Γενικη συνταγη δεν υπαρχει νομιζω και σιγουρα δεν την δινουμε εμεις.Απλα ο καθε ενας απο εμπειρια μπορει να πει 2,3 πραγματα.
Γνωμη μου αρχιζεις απο βασικα πραγματα (περιορισμο καφε τσιγαρου αλκοολ ),καλυτερη ποιοτητα ζωης και μετα αν σου χρειαζετε ειδικος,χαπια αγχολυτικα (δεν ειναι κακο μονο να μην νομιζεις οτι αυτα ειναι η λυση) κανεις οτι σου πει.
Σιγουρα δεν το αφηνεις να προχωρησει γιατι δημιουργει ψυχοσωματικα προβληματα και εκτος απο την πνευματικη κινδυνευει και η σωματικη σου υγεια.
 

Steffan

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
21 Νοε 2016
Μηνύματα
558
Λύσεις
2
Like
281
Πόντοι
26
Παρακαλώ όσοι δεν εχουν να πουν κάτι ουσιαστικό να μην γράφουν.
Έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε τα ίδια 5-6-10 μέλη να μπαίνουν σε κάθε θέμα και να τρολάρουν.

Το forum ειναι ελεύθερο, αλλά συχνά γίνεται κατάχρηση της ελευθερίας και έχει καταντήσει κουραστικό.
 

Motardos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2016
Μηνύματα
649
Like
52
Πόντοι
6
θα απαντησω πρωτα σε ενα φιλο που λεει αν ειμαστε ψυχολογοι-ψυχιατροι.οχι φιλε δεν ειμαστε,ανταλασουμε απλα αποψεις,και προσπαθουμε να βοηθησουμε το παιδι που εχει το προβλημα...αν ειδες,οι περισσοτερη που γραψαμε,εχουμε περασει κατι αντιστιχο.εγω πχ,ειμαι γυρω στα 10 χρονια,με θεραπειες και χωρις.

αλλος λεει ειναι ασθενεια για τεμπεληδες....εμενα τα πρωτα συμπτωματα αρχισαν οταν δουλευα ολη μερα,ειχα γκομενες,αυτοκινητα,και εβγαζα και γυρω στα 1000ευρο τη μερα.

θερμοπαρακαλω,οσους δεν εχουν βιωσει κατι παρομοιο,να μην γραφουν..ενας συναγωνιστης ζηταει βοηθεια,προσπαθουμε να του δωσουμε να καταλαβει τι ειναι αυτο που περναει,και πως μπορει να βοηθηση τον εαυτο του.μη ξεχνατε,πως η κουβεντα και μονο,και το να το βγαζεις απο μεσα σου,ειναι ενα απ τα καλυτερα φαρμακα για της ψυχικες παθησεις...
και ναι,ας ζηταει βοηθεια στο βου,αυτο δειχνει οτι εχει γνωση,οτι κατι δε παει καλα..δεν ειναι σε αρνηση,προσπαθει να κανει κατι,οτι θελει να ξερει οτι ειμαστε εδω,και να μας ρωτηση για οτι απορια εχει.

φιλε ειπες δεν εχεις χρηματα,σχεδον ολοι οι δημοι εχουν μοναδες ψυχικης υγειας,εκει υπαρχουν και ψυχολογοι και ψυχιατροι,θα μας μια μερα,και θα σε κατευθεινουν αυτοι στο πως θα κινηθεις μετα.
αν εισαι μονος σου,και δεν εχεις καποιον να πας μαζι του,εγω αν εισαι αθηνα,ερχομαι να παμε μαζι.
τι καλησπερα μου σε ολους.

Πες τα ρε φιλε ετσι ειναι!
Πρωτα απ ολα δε μπηκα εδω να μου πει καποιος να πάρω το ταδε φαρμακο και να παω να το παρω.
Ρωταω αν καποιος εχει την ιδια παθηση και τι κανει και αν το ξεπερασε καποιος.
Ειμαι κατα των φαρμακων γιατι με κανουν να αισθαμομαι ψυχικα αρρωστος.
Σε ειδικους που χω παει μου λενε παπατζες, τιποτα δε με πιανει.
Το θεμα εινα οτι 5 χρονια τωρα δε βλεπω καποια βελτιωση. Οι φιλοι μου με κλασαν και με θεωρουν τεμπελη, κακομαθημενο, πετανε μπηχτες οτι δουλεψα λιγο και τα ειδα ολα κωλυομενα, οτι δεν εχω τιποτα και οτι ψαχνω προφασεις να τα ξυνω. Η οικογενεια μου το ιδιο τροπαρι. Με αντιπετωπιζουν σαν κατα φαντασια ασθενη.
Ειναι πολυ φρικτο αισθημα ολο αυτο παιδια, ειμαι σαν αναπηρος, για να παρω τσιγαρα παρακαλω τον εναν και τον αλλον να μου φερει σπιτι μου επειδη φοβαμε να βγω πενηντα μετρα απ το σπιτι μου, μη σας τυχη ευχομε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom