Νέα

Τεστοστερόνη ολική-ελεύθερη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gianis klavdios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Επίσης, η γυναικομαστία ως απόρροια της χρήσης ακόμη και λίγων mg testo δεν αποτελεί πρόβλημα - αρκεί κάποιος να έχει το budget να κάνει vaser lipo και αφαίρεση μαστικών αδένων μετά. Κόστος από 2000Ε για αρχικό στάδιο έως και 5000Ε για πιο μεγάλο στάδιο.

Τα υπόλοιπα "ύπουλα" προβλήματα που θα φανούν με τα χρόνια είναι πιο σοβαρά.

Υ.Γ. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι πολέμιος της testo - κάθε άλλο - απλά νομίζω θέλει καθοδηγηση.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Δεν χρειαζεται να ψαξεις στο διαδυκτιο για να βρεις τι θα παρεις απο την αλλη ξερεις και τις συνεπειες .
Τις ξέρουμε τις συνέπειες γιατι μας τις είπαν οι ιατροί κατά πρόσωπο. Τις συνέπειες. Με παραδείγματα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
ναι οπως στο εμβολιο
Και για αυτό - ναι.

Υ.Γ. Έχω έναν φίλο μου ΤΕΡΜΑ ΨΕΚΑΣΜΕΝΟ - ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗ που κάνει χρήση συστηματικά αναβολικών. Μέσα στα σπυριά ο τύπος. Άσχετο αλλά μου ήρθε στο μυαλό με τη κουβέντα μας,
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
τυπε ειπαμε με το εμβολιο τι εγινε βαραγαμε αβερτα κουβερτα ουτε συνεπειες ουτε τιποτα χυμα στο κυμα
Φυσικά και υπήρξαν συνέπειες. Άρα δεν πρέπει να κάνουμε το ίδιο και με άλλα φαρμακα. Σε καλύπτει αυτό;
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.435
Like
4.907
Πόντοι
456
Ανοιγω αυτο το θέμα για αν μιλήσουμε για μια σημαντική ορμόνη για τον άντρα ειδικά.
Έχετε κανει ποτε εξετασεις τεστοστερονης,?ειχατε ποτε θεμα με τη τεστοστερονη?παίρνετε εξτρα τεστοστερόνη για μυικη ενδυναμωση αλλα και για σεξουαλικες επιδοσεις?
Ας ανταλλαξουμε πληροφοριες οπως επίσης η ολικη η ελεύθερη αξιζει να κοιταμε περισσοτερο?

Πριν 6 μήνες!

fdgdrgdfg.jpg
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.621
Κριτικές
24
Like
9.780
Πόντοι
4.746
Ε καλά τώρα. Οκέι. Απλά και εσύ μάλλον το κούμπωσες: ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ και τέτοια. Τα λέμε.
Τυπε ειμαι απο μικρο παιδι στον αθλητισμο καποτε μου εδιναν τσαμπα φαρμακο και δεν εμπαινα θα εμπαινα εμβολιο ;;;
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
578
Like
182
Πόντοι
6
αν εχεισ προβληματα στον θυροιδη Τ3 Τ4 TSH ειναι πιθανο να εχεισ και χαμηλη τεστοστερονη . αν ρυθμιστει ο θυροειδης τοτε ανεβαινει και η τεστοστερονη σε φθσιολογικα επιπεδα
ολα αυτα μου τα εχει πει ο ενδοκρινολογοσ που με παρακολουθει
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.218
Like
1.280
Πόντοι
266
οχι αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ακριβος σε σχεση με τους αλλους παιρνει 70 .Υπαρχουν τοσοι γιατροι και αυτος δεν ειναι ενδικρινολογος ειναι βιοπαθολογος μικροβιολογος
Αδελφέ δεν έχει σχέση τι είναι...
Στον τομέα της τέστο είναι κορυφή
Πολύ μπροστά
Για ένα 20αρικακι παραπάνω αξίζει
Έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται να πας συνέχεια
Σκοπεύω να κατέβω από θεσ/νίκη να τον συναντήσω
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.435
Like
4.907
Πόντοι
456
Αδελφέ δεν έχει σχέση τι είναι...
Στον τομέα της τέστο είναι κορυφή
Πολύ μπροστά
Για ένα 20αρικακι παραπάνω αξίζει
Έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται να πας συνέχεια
Σκοπεύω να κατέβω από θεσ/νίκη να τον συναντήσω

Απλα ειναι λίγο ψώνιο, όλο τα μπράτσα του μας δείχνει στο ινστα και πως σηκώνει μεγάλα βάρη!
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.218
Like
1.280
Πόντοι
266
Κακώς που το κάνανε - αλλά για αυτό υπήρχε ΔΙΕΘΝΗΣ ΟΔΗΓΙΑ να γίνει έτσι. Για την χορήγηση testo δεν έχει υπάρξει διεθνής οδηγία: μετά τα 40 βαράτε αβέρτα ή 1 mg πχ.

Η οποιαδήποτε δόση testo μπορεί να πολλαπλασιάσει ένα πρόβλημα το οποίο προυπάρχει για παράδειγμα όγκος πχ ή κάτι άλλο. Σου λέω κάτι απλό. Ακμή. Και επίσης η testo από μόνη της δεν σώζει - χρειάζεται πραγματικά μια καθοδήγηση ΤΕΡΜΑ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗ. Αυτή είναι η γνώμη μου - και η οποία μπορεί να είναι λάθος.

Σε προσωπικό επίπεδο, όσους γνωστούς μου έχω που έκανν χρήστη testo έχουν προβληματάκια κ τρέχουν κάθε τρεις και λίγο σε ιατρούς και σε διαγνωστικά εργαστήρια. Φυσικά δεν ήταν τίποτα 90χρονοι όπως λέει ο κος Τουλιάτος αλλά κάτι τύποι που νόμιζαν ότι θα γίνουν φουσκωτοί (πολλοί έγιναν) και μετά τους βγήκε και εξακολουθεί να τους βγαίνει ξινό.
Το λες μωρέ μαλάκα...
Μπερδεύεις την τέστο με την αυξητική
Συνελθε
Άμα είσαι υπογοναδικος βγάζεις μεταβολικό σύνδρομο οστεοπενια,κατάθλιψη
Οι μεγάλες δόσεις είναι αυτές που σου επιφέρουν προβλήματα
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.218
Like
1.280
Πόντοι
266
Απλα ειναι λίγο ψώνιο, όλο τα μπράτσα του μας δείχνει στο ινστα και πως σηκώνει μεγάλα βάρη!
Το ξέρω
Αλλά
Επίσης, η γυναικομαστία ως απόρροια της χρήσης ακόμη και λίγων mg testo δεν αποτελεί πρόβλημα - αρκεί κάποιος να έχει το budget να κάνει vaser lipo και αφαίρεση μαστικών αδένων μετά. Κόστος από 2000Ε για αρχικό στάδιο έως και 5000Ε για πιο μεγάλο στάδιο.

Τα υπόλοιπα "ύπουλα" προβλήματα που θα φανούν με τα χρόνια είναι πιο σοβαρά.

Υ.Γ. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι πολέμιος της testo - κάθε άλλο - απλά νομίζω θέλει καθοδηγηση.
Χαμηλή τέστο στα 80-100 mg δεν κάνει γυναικομαστια εκτός αν έχεις προδιάθεση,και πριν το λέιζερ υπάρχουν τα αντιστρογονα...αρομασιν νολβα κτλ
 

bourdeliarisXiotis

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2023
Μηνύματα
16
Like
26
Πόντοι
0
Thread για μεγαλη συζητηση.....
Από που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις.Οντας 21 χρονών τσογλάνι τέρμα γκαυλομένο με το γυμναστηρίο απο το γυμνάσιο σε μια περίοδο πρίν απο περίπου έναν χρόνο είχα μπεί στο τριπάκι για αγορά ΑΑΣ .Χώρις την παρακίνησει καποίου μαλάκα από το γυμναστήριο ξεκίνησα να ψάχνω απο που μπορώ να βρώ online και είχα φτάσει πολύ κοντά.Ευτυχώς με έσωσε ο εγωισμός μου μιας θεωρουσά και θεωρώ πως το να προπονουμε λιγοτερο απο 5 χρόνια , και να πάω στην ευκολη λυση των αναβολικων ηταν ξεφτύλα(+προφανώς το ρίσκο στο να μην επανελθη η υπόφυση + νεφρά+ συκότι+υπερτροφικη καρδια).Οσον αφορά εξετάσεις το σεμπτέμβριο μετά απο μερικες στυτηκες δυσλειτουργιες λογό κάποιον προσωπικων προβληματων έκανα εξετάσεις και τα αποτελέσματα δεν ηταν τα καλυτερα.Τεστο ελευθερη ηταν στο 9 ng /dl.Να σημειώσω ότι οταν έκανα εξετάσεις είχα να πιάσω βάρει 6 μήνες και δεν ήμουν στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση.Πλέον δωξα το θεό είμαι μια χαρά και ο μορτης :alivedick: είναι καλυτερα απο ποτέ.:tn21::tn21::tn21::tn21:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
πολλεσ φορεσ προβληματα στον θυροειδη ριχνουν την τεστοστερονη επισησ και η παχυσαρκια ριχχει την τεστοστερονη
αστα ο υποθυρεοειδισμός ριχνει πολυ και την βιταμινη d
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86
Παντως μετα τα 50 η φυσικη τεστοστερονη που παράγει το σωμα μας πεφτει πολύ,κι οχι λιγο οπως μπορει να νομιζουν μερικοι.
Σπάνια να υπαρχει ανδρας που εχει πατήσει τα 50 και να εχει πλήρη στυση οπως ειχε στα νιάτα του.Εκτος βεβαια απο καποια μέλη εδω μεσα που και 90 χρονων να φτασουν θα το παιζουν γαμιάδες κτλ.
Να γαμησεις θα μπορεις φυσικα και μετα τα 50 αλλα δεν θα εισαι και ταύρος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom