Νέα

Συμβουλές για την υπέρταση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα STAVROS6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.863
Like
469
Πόντοι
36
Αγαπητοι συναθλητες επανερχομαι με το ιδιο θεμα διοτι αυτο που εφτιαξα προ δυο ωρων δεν εμφανιζεται στο σαιτ. Γιατι αραγε?
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
S

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.863
Like
469
Πόντοι
36
Παρακαλω δωστε συμβουλες.
 

Yagulas

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Σεπ 2022
Μηνύματα
235
Κριτικές
16
Like
2.111
Πόντοι
1.191
Κόψε καφέδες, τσιγάρα, ποτά, γυναίκες, ναρκωτικά, ξενύχτια, αλάτια, κόκκινα κρέατα, λιπαρά, αθλήσου και....
δεν θα ζήσεις περισσότερο, αλλά θα σου φανεί περισσότερο :cheesy:
 
Τελευταία τροποποίηση:

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
380
Κριτικές
104
Like
551
Πόντοι
6.280
Περπατημα , μειωση βαρους ( αν χρειαζεται ο σωματοτυπος σου) , καλος υπνος , μειωση αγχους.
Προσπαθησε να εισαι χαλαρος στη μετρηση . Εφαρμοσε 3πλη μετρηση - πετας την πρωτη και απο 2η 3η βγαζεις το μεσο ορο. Πρακτικα αυτα !!
Συνιστω οπωσδηποτε επισκεψη σε καρδιολογο !!!
περαστικα!
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
947
Like
1.472
Πόντοι
206
Το βιαγκρα είναι το καλύτερο αντιυπερτασικό. Τόσο μάλιστα που θέλει προσοχή αν ήδη παίρνεις αντιυπερτασικά φάρμακα
 
OP
OP
S

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.863
Like
469
Πόντοι
36
Σας ευχαριστω ολους οσους ξοδεψατε πολυτιμο χρονο για να με συμβουλεψετε.
 

ivispet

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2014
Μηνύματα
383
Κριτικές
2
Like
966
Πόντοι
81
Φίλε πόση πίεση έχεις αν επιτρέπεται??
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
816
Κριτικές
1
Like
1.827
Πόντοι
206
Φιλε κοψε το αγχος.
Ξυπναγα το πρωι για δουλεια και βαραγα πιρακια.
Ολο αυτο μου βγηκε σε κρισεις πανικου.
Οταν βαραγα κριση η πιεση πηγαινε στο 18.
Πηρα τη δυσκολη αποφαση να παω σε ψυχιατρο.Με εφτιαξε καλα με ενα ελαφρυ αγχωλυτικο(stresigal) και ισιωσα.
Εδω και ενα χρονο ειμαι χωρις αγωγη και αν νιωσω οτι παει να με πιασει εχω μαθει να το διαχειριζομαι κατα καποιο τροπο.
 
OP
OP
S

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.863
Like
469
Πόντοι
36
Φίλε πόση πίεση έχεις αν επιτρέπεται??
Μεχρι περισυ ειχα σχεδον παντα 12 με 8. Απο το καλοκαιρι το 2022 κι εδω μου παει 14 με 9,5. Γι αυτο ρωταω. Εχεις αποψη? Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι 53 ετων και δεν καπνιζω.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
860
Like
1.324
Πόντοι
206
Μεχρι περισυ ειχα σχεδον παντα 12 με 8. Απο το καλοκαιρι το 2022 κι εδω μου παει 14 με 9,5. Γι αυτο ρωταω. Εχεις αποψη? Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι 53 ετων και δεν καπνιζω.

Ρε αυτά είναι νούμερα της πλάκας. Κατεβαίνεις σε Ολυμπιακούς μετά από παρτούζα.

Το πρώτο και σημαντικότερο όλων ο τρόπος ζωής σου ο ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ. Δεν είναι τυχαίο που όσοι τα έχουν γραμμένα στα @@ τους δεν αρρωσταίνουν ποτέ. Και πολλές φορές είναι ύπουλος αυτός ο τρόπος ζωής. Για παράδειγμα αν είσαι άνθρωπος έξω καρδιά και δουλεύεις με τίποτα κάρχιες που δεν μπορείς να κάνεις ένα αστείο θα σε επηρεάσει σε βάθος χρόνου γιατί θα το κρατάς μέσα σου. Ή αντίστοιχα αν δουλεύεις με τίποτα καγκούρια και τους λες για μια βόλτα το ΣΚ αυτοί σε υποτιμούν ότι είσαι μούχλας και θα έπρεπε να πας στο Ρέμο. Αυτά τα γράφω γιατί τα έχω ζήσει. Λεπτομέρειες αλλά μετράνε καθώς με αυτούς τους ανθρώπους περνάς 8 και 10 ώρες τη μέρα. Αντίθετα μπορεί να βαράς κομπρεσέρ όλη μέρα αλλά ένα και μόνο αστείο θα σου φτιάξει τη διάθεση και στο τέλος δε θα θες να φύγεις.

Ύστερα βλέπεις τον ΦΥΣΙΚΟ. Πχ κόψε το αυτοκίνητο και περπάτα. Δε λέω να κάνεις κάθε μέρα Πειραιά - Σχηματάρι με τα πόδια. Αλλά μια χαρά μπορείς να πηγαίνεις για ψώνια στη γειτονιά σου ή να αφήνεις το αυτοκίνητο σε ένα πάρκινγκ και να περπατάς. Ειδικά με το δεύτερο γλιτώνεις και το περιττό άγχος του παρκαρίσματος. Στο φαγητό μπορείς να κόψεις πολλά πράγματα και να είσαι άρχοντας. Πχ αντί γύρο να φας κοντοσούβλι που έχει μεγάλα κομμάτια και αφαιρείς άμεσα το λίπος. Κόψε τις σφολιάτες το πρωί και φτιάξε σάντουιτς. Βρες ένα συνοικιακό φούρνο και αγόραζε κέικ από εκεί αν δεν θες να φτιάχνεις αντί κρουασάν και λοιπά τυποποιημένα γλυκά.
 

linear

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Νοε 2014
Μηνύματα
778
Κριτικές
15
Like
3.472
Πόντοι
1.436
Μεχρι περισυ ειχα σχεδον παντα 12 με 8. Απο το καλοκαιρι το 2022 κι εδω μου παει 14 με 9,5. Γι αυτο ρωταω. Εχεις αποψη? Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι 53 ετων και δεν καπνιζω.
Φίλε δεν θέλω να σε τρομάξω όμως πρέπει να το δεις πιο σοβαρά. Μπορεί να μην είναι απολύτως τίποτα, όμως μπορεί και να είναι μια πρώτη ένδειξη ότι κάτι συμβαίνει. Μίλησε με τον παθολόγο σου καλύτερα.
 

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
433
Κριτικές
9
Like
2.453
Πόντοι
481
Ξαδερφος με πιεση ξεκινησε αντιυπερτασικα.Απο τοτε αρχισαν προβληματα στυσης και μπλακαουτ στο σεξ .Ασχημη εμπειρια...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.078
Κριτικές
62
Like
40.611
Πόντοι
8.530
Ξαδερφος με πιεση ξεκινησε αντιυπερτασικα.Απο τοτε αρχισαν προβληματα στυσης και μπλακαουτ στο σεξ .Ασχημη εμπειρια...
Αν φρόντιζε να κόψει το τσιγάρο ,το ποτό ,τις πανσετες και τα πιτογυρα με διπλή πίτα δεν θα χρειαζόταν φάρμακα....
 

ivispet

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2014
Μηνύματα
383
Κριτικές
2
Like
966
Πόντοι
81
Μεχρι περισυ ειχα σχεδον παντα 12 με 8. Απο το καλοκαιρι το 2022 κι εδω μου παει 14 με 9,5. Γι αυτο ρωταω. Εχεις αποψη? Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι 53 ετων και δεν καπνιζω.
Τα ίδια ακριβώς. Το καλοκαίρι έπαθα κορονοϊο και δύο μήνες μετα απο 12 8 , πήγα στο 14 9 . Είμαι 58 κανονικός και γυμνασμένος, πίνω λίγο και δεν καπνίζω. Έχω κλείσει ραντεβού, με γιατρό, κάτι περισσότερο θα ξέρει απο τους μπουρδελιάρηδες. Με τα υπερτασικά πάντως η λίμπιντο στο ναδίρ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom