Νέα

Friends with benefits. Ελληνιστί: φίλοι, φίλοι, καριοφίλι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Foveros Drakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 294
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nemo 37

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2021
Μηνύματα
2.967
Like
25.616
Πόντοι
4.656
Αν έχεις επαφές μαζί τής πέρα από ένα καλησπέρα καλημέρα εννοείται δεν το συζητάς κάν
 

Aggelos32

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
288
Κριτικές
1
Like
460
Πόντοι
21
Όχι δεν έχω και μια που γουσταρε να γαμιομαστε την έχει πιάσει η φάση θέλω να παντρευτώ και δεν γαμιεμαι από εδώ και από εκεί θέλω παιδιά και τέτοια.Μακρια
 

Nemo 37

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2021
Μηνύματα
2.967
Like
25.616
Πόντοι
4.656
Αλλά όχι μεγάλα ανοίγματα και πάντα κλειστά χαρτιά,να έχεις ένα μυστήριο και ότι κάτσει αλλιώς πας για αλλα
 

Nemo 37

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2021
Μηνύματα
2.967
Like
25.616
Πόντοι
4.656
Δεν τρέχει τίποτα και να μη βρεις γτ της ζωής τα τυχερά είναι αυτά και σπάνια
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Πολλές σχέσεις είναι δηλωμένες "στα χαρτιά" σαν μονογαμικές-παραδοσιακές, αλλά στην πράξη είναι τύπου fuck buddies. Το δύσκολο είναι να το ξέρει και η ίδια ότι είναι fuck buddie και να έχει συμφωνήσει σε αυτό. Βέβαια αν της ανοίξεις τα χαρτιά σου, εκεί είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί είτε θα συμφωνήσει, είτε θα εξαφανιστεί επιτόπου. Το πιο πιθανό το δεύτερο. Το καλύτερο λοιπόν που έχεις να κάνεις όταν γαμήσεις κάποια, είναι να αποφεύγεις οποιαδήποτε συνάντηση πέραν του σεξ, καθώς και οποιαδήποτε συζήτηση ορισμού της σχέσης. Συνεχίζεις έτσι για κανένα 3μηνο και αν σου ξανακάνει οποιαδήποτε ερώτηση του στυλ "τι ψάχνεις", τότε μόνο της λες σε τι φάση είσαι. Έχοντας επενδύσει 3 μήνες και έχοντας αναπτύξει ένα συναισθηματικό δεσμό μαζί σου, οι πιθανότητες είναι υπέρ σου.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Βέβαια πολύ εύκολο ακούγεται στη θεωρία το να αποφεύγεις οποιαδήποτε συζήτηση ορισμού της σχέσης και συνάντηση πέραν του σεξ. Στην πράξη θέλει γερά νεύρα κάτι τέτοιο και δεν περνά καθόλου από το χέρι σου και πάλι αν θα το δεχθεί. Με μεγαλύτερες και παντρεμένες είναι πολύ πιο εύκολο, καθώς εκ των πραγμάτων δεν μπορείτε να έχετε κάτι άλλο. Εγώ αυτό που κάνω είναι να πράττω όπως μου βγει. Δηλαδή αν ευχαριστιέμαι να τη συναντώ και για κοινωνικές δραστηριότητες μαζί της, το κάνω. Αν δε μου βγαίνει, προτείνω πάντα σπίτι μου και αν της αρέσει. Αν δεν το δέχεται και αποχωρήσει, χάρη μου κάνει.
 

Aggelos32

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
288
Κριτικές
1
Like
460
Πόντοι
21
Μάλιστα ωραία.Οποτε να κοιτάξω για καμιά παντρεμένη ή να το πάω λαου λαου με κάποια που θα βρω και θα μου αρέσει.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Μάλιστα ωραία.Οποτε να κοιτάξω για καμιά παντρεμένη ή να το πάω λαου λαου με κάποια που θα βρω και θα μου αρέσει.
Ε προφανώς δε γίνεται να πας και να ρωτήσεις την άλλη "θέλεις να είμαστε fuck buddies;".
 

Aggelos32

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
288
Κριτικές
1
Like
460
Πόντοι
21
Καλά ναι εννοείται.Αν και δεν ξέρω μπορεί να υπάρξει κάτι τετοιο
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.387
Κριτικές
8
Like
11.138
Πόντοι
3.786
Αυτό το fuck buddies είναι ένας σύντομος τρόπος να πεις "εγώ δεν έβρισκα άλλη, εκείνη κοίταζε να βρει κανέναν πιο φραγκάτο" και γαμιόμαστε μια στο τόσο τελικά.

Φιλία μεταξύ άντρας και γυναίκα δεν υπάρχει. Ο άντρας θα θέλει να γαμήσει και να εξαφανιστεί, η γυναίκα μόλις βρει γκόμενο θα σου πει να μην βλεπόσαστε γιατί ζηλεύει το αγόρι της.

Είχα μία που είχε και κάποια ψυχολογικά θέματα ,βρισκόμαστε για γαμήσι μέχρι που μου πέταξε ένα "νομίζω ότι είμαι έγκυος " ενώ δεν ήταν ,προφανώς με δοκίμαζε για αυτό την έκανα κι εγώ και τελείωσε εκεί.

Μια γυναίκα για να δεχτεί σεξουαλική σχέση χωρίς το υπόλοιπο πακέτο, ενώ δεν είναι ήδη με κάποιον άλλο πρέπει να συμβαίνουν τα παρακάτω:

1. Είναι πιτσιρίκα και της αρέσει να πειραματίζεται και να συλλέγει εμπειρίες, κοινώς της αρέσει η ταλαιπωρία.
2. Είναι ανύπαντρη και ψάχνει ένα καλό παιδί με λεφτά ,επειδή όμως έχει καύλες θα κάτσει και στο τεκνό που είναι άνεργος.
3. Είναι σε φάση που έχει μόλις χωρίσει ή δε θέλει να παντρευτεί, δεν τη χαλάει να μην έχει μόνιμη σχέση και για να μη μπλέξει με κανέναν άγνωστο που μπορεί να κουμπώνει και ένα κουτί ψυχοφάρμακα με τον καφέ του, προτιμά να κάτσει σε κάποιον που τον ξέρει.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Είχα μία που είχε και κάποια ψυχολογικά θέματα ,βρισκόμαστε για γαμήσι μέχρι που μου πέταξε ένα "νομίζω ότι είμαι έγκυος " ενώ δεν ήταν ,προφανώς με δοκίμαζε για αυτό την έκανα κι εγώ και τελείωσε εκεί.
Την έβαλες να κάνει το τεστ; Άμα το νόμιζε ενώ δεν είχες χύσει ποτέ μέσα της, όντως θα σε δοκίμαζε. Εγώ δε θα έδινα σημασία και θα συνέχιζα να την πηδάω.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.751
Κριτικές
164
Like
81.940
Πόντοι
46.223
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Πολλές σχέσεις είναι δηλωμένες "στα χαρτιά" σαν μονογαμικές-παραδοσιακές, αλλά στην πράξη είναι τύπου fuck buddies. Το δύσκολο είναι να το ξέρει και η ίδια ότι είναι fuck buddie και να έχει συμφωνήσει σε αυτό. Βέβαια αν της ανοίξεις τα χαρτιά σου, εκεί είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί είτε θα συμφωνήσει, είτε θα εξαφανιστεί επιτόπου. Το πιο πιθανό το δεύτερο. Το καλύτερο λοιπόν που έχεις να κάνεις όταν γαμήσεις κάποια, είναι να αποφεύγεις οποιαδήποτε συνάντηση πέραν του σεξ, καθώς και οποιαδήποτε συζήτηση ορισμού της σχέσης. Συνεχίζεις έτσι για κανένα 3μηνο και αν σου ξανακάνει οποιαδήποτε ερώτηση του στυλ "τι ψάχνεις", τότε μόνο της λες σε τι φάση είσαι. Έχοντας επενδύσει 3 μήνες και έχοντας αναπτύξει ένα συναισθηματικό δεσμό μαζί σου, οι πιθανότητες είναι υπέρ σου.
Πως ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ετσι ρε το αντρικο φυλο....

Ολα για το συμφερον μας,ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ....
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Πως ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ετσι ρε το αντρικο φυλο....

Ολα για το συμφερον μας,ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ....
Είναι μια μάχη που έχει χαθεί προ πολλού. Οι γυναίκες έχουν το πάνω χέρι στη σημερινή κοινωνία, όσο κι αν δεν το παραδεχόμαστε.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Συνεχίζεις έτσι για κανένα 3μηνο και αν σου ξανακάνει οποιαδήποτε ερώτηση του στυλ "τι ψάχνεις", τότε μόνο της λες σε τι φάση είσαι.

Συμφωνώ με το ότι αν πεις σε μια γκόμενα ότι την θες μόνο για να την γαμείς τότε τις περισσότερες φορές αυτή θα φύγει. Τι εννοείς λέγοντας όμως "της λες σε πια φάση είσαι?" Κάνε μια επεξήγηση παρακαλώ.
Εγώ τελευταία λέω την φράση ψάχνω κάποια "να κάνουμε παρέα" αλλά δεν μπορώ να πω πως πιάνει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom