Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 139K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Φρέντι,

πού ακριβώς σκέφτομαι μονοδιάστατα (αυτό μάλλον ήθελες να γράψεις);

Είπα/πρότεινα σε κανέναν να κάνει ακάποτα τσιμπούκια;

Καλύτερα δεν είναι να λέμε την αλήθεια ή μήπως προτιμάς να ζεις και να λειτουργείς με τον φόβο του όποιου μπαμπούλα;
Εξηγω γιατι πιστευω οτι σκεφτηκες μονοδιαστατα...

Η αληθεια ειναι οτι το στοματικο ακαποτο με επαγγελματιες η μη πρεπει να αποφευγεται...και καμμια αλλη...τα διαφορα στατιστικα που αναφερονται ειναι μαλλον παραπλανητικα...ακομη και η πιθανοτητα να κολλησει καποιος ΑIDS απο μια και μονο ακαποτη σεξουαλικη επαφη με φορεα ειναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ μικρη στατιστικα...τι σημαινει αυτο?Οτι πρεπει να παρερμηνευσουμε τον κινδυνο και να πηγαινουμε γυρευοντας?Στοχος ειναι η προληψη και ο περιορισμος...γιατι αν εχουν ολοι τις αποψεις οτι το ακαποτο στοματικο ειναι ακινδυνο,τοτε τη βαψαμε φιλε...

Τελος το επιχειρημα 'δειξε μου εναν να εχει κολλησει Hiv με ακαποτο στοματικο' ειναι ατοπο...
 

efoula!!!

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
κοιτα ο ιος τ aids φανταζομαι πως θα ξερεις πως δεν μπορει να διαγνωστει μεσα στην πρωτη βδομαδα αν θα κολλησεις επεισης αν κανεις εξεταση για aids μπορει να μην φανει(πιο παλια ελεγαν οι γιατροι πως για να φανει στις εξετασεις πρεπει να περασουν 6 μηνες τωρα σε καποιες περιπτωσεις μπορει να διαγνωστει κ μετα απο τρεις μηνες.Αν ομως θελεις να μαθεις αν εισαι φορεας τ ιου μπορεις να πας να κανεις εξεταση για να δεις αν εχις αντισωματα για τον ιο τ aids..Παντως να ξερεις πως αν δεν το ψαξει καποιος π εχει την υποψια οτι μπορει να κολλησε ενδεχεται να ειναι φορεας απο 6 μηνας αλλα κ μεχρι 5 χρονια ισως κ παραπανω κ το καταλαβαινει πλεον αφου εχει καποιες εκδηλωσεις δλδ κατα τη διαρκεια της φορειας τ το πιο σιγουρο ειναι να εχει μεταδοσει τον ιο σε οσα ατομα εχουν ερθει σε σεξουαλικη επαφη μαζι τ...τωρα οσο αφορα τα αλλα αφροδισια νοσηματα τα πιο πολλα εκτος την ηπατιτιδα Β εμφανιζουν συμπτωματα εμφανει στα γεννητικα οργανα κ ειδικα στο ανδρικο μοριο τ ανδρα διακρινεται ευκολοτερα...αυτα
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
7
Πόντοι
6
γεια σου φρεντι. εγω σε μπουρδελο εχω κανει μονο μια φορα ακαποτο στοματικο αλλα μου φαινοταν πολυ καθαρη η πουτανα
 

efoula!!!

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
ξεχασα να πω επισης πως σε περιπτωση πρωκτικου σεξ η κολπικου ενω μπορει να χρησιμοποιηθει προφυλακτικο αν γινει χρηση κ λιπαντικης ουσιας αυτο βοηθαει ωστε να ανοιξουν "οι ποροι τ προφυλακτικου" κ ο ιος να καταφερει να περασει μεσα απο αυτους κ να προσβαλλει τον ανθρωπο π δεν ειχε πριν τον ιο...
 

efoula!!!

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
γεια σου φρεντι. εγω σε μπουρδελο εχω κανει μονο μια φορα ακαποτο στοματικο αλλα μου φαινοταν πολυ καθαρη η πουτανα
δεν εχει σημασια αν ηταν καθαρει εξωτερικα..μπορει να μην ειχε τπτ εμφανει ομως μπορει να ειχε προσβληθει απο τον ιο του aids κ να ηταν στην περιοδο της φορειας δλδ ουτε εκεινη να μην το ηξερε καν...!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
γεια σου φρεντι. εγω σε μπουρδελο εχω κανει μονο μια φορα ακαποτο στοματικο αλλα μου φαινοταν πολυ καθαρη η πουτανα
ΜΙλωντας παντα για το AIDS(ακριβεστερα για τη μεταδοση του ιου ΗΙV που τελικα μετα απο μια χρονια πορεια προκαλει το ΑΙDS)η καθαριοτητα της ιεροδουλης παιζει πολυ μικρο ρολο...το μου 'φανηκε καθαρη' δε μου λεει τιποτα...Μπορει να γαμησεις σε ενα βρωμερο μπουρδελο του Μεταξι μια πανβρωμικη ιεροδουλη που ειναι οροαρνητικη για hiv και να μην κολλησεις φυσικα,ενω αντιθετα μπορει να πεσεις πανω σε μια πεντακαθαρη city tour που μοσχοβολαει σαπουνια και αρωματα,αλλα ειναι  φορεας του AIDS και να την πατησεις...
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Με αναγκάζεις να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου και δεν το θέλω.


Τελος το επιχειρημα 'δειξε μου εναν να εχει κολλησει Hiv με ακαποτο στοματικο' ειναι ατοπο...

Δεν υπάρχει καταγεγραμμένη περίπτωση μετάδοσης με στοματικό ή τουλάχιστον αμφισβητείται η ύπαρξη καταγεγραμμένων περιπτώσεων μετάδοσης με στοματικό. Αυτό έγραψα, νομίζω ότι μπορείς να το καταλάβεις και να μην το παρερμηνεύεις.
Αυτά τα αναφέρει γνωστός, ειδικός, αμερικανός ανοσολόγος, που είναι και ο ίδιος φορέας του ΗΙV.


Για τα άλλα που γράφεις παραπάνω, τα έχεις μπερδέψει λίγο και χρησιμοποιείς έννοιες που μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνουν. Τα νούμερα αναφέρονται (πάντα) σε ενδεχόμενο μετάδοσης από φορέα. Σε επαφές με ιερόδουλες (ή μη), η όποια πιθανότητα είναι ακόμα μικρότερη γιατί πολλαπλασιάζεται με την πιθανότητα να είναι μολυσμένη η ιερόδουλη (ή μη).


Ξαναλέω ότι δεν προτείνω σε κανέναν ακάποτα στοματικά.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
ξεχασα να πω επισης πως σε περιπτωση πρωκτικου σεξ η κολπικου ενω μπορει να χρησιμοποιηθει προφυλακτικο αν γινει χρηση κ λιπαντικης ουσιας αυτο βοηθαει ωστε να ανοιξουν "οι ποροι τ προφυλακτικου" κ ο ιος να καταφερει να περασει μεσα απο αυτους κ να προσβαλλει τον ανθρωπο π δεν ειχε πριν τον ιο...

Τι πόροι ρε.....................

Η εποχή που τα προφυλακτικά γίνονταν από έντερο γελάδας πέρασε ανεπιστρεπτί.

Άκου το λιπαντικό ανοίγει τους πόρους.

Ρε μην λέτε ότι θέλετε άμα δεν ξέρετε το στραβό σας.

Άει σιχτίρ.
 

takisbisex

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
204
Like
72
Πόντοι
1
Ρε φίλε "Takisbisex" τι είναι αυτά που λες? "Αν δεν υπάρχει aids"...Σοβαρευτείτε λίγο...Τις θεωρίες περί σωνομωσιολογία μεταξύ φαρμακευτικών εταιριών κλπ τις ξέρουμε. Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, ανέλαβε να γιατρέψεις εσύ όσους κόλλησαν αυτή την ασθένεια.

φιλαράκο μπες εδώ
www.hivwave.gr/pages/index.php?gclid=CJ-Vl8LIuJYCFQqIlAodUhh_Fg]http://www.hivwave.gr/pages/index.php?gclid=CJ-Vl8LIuJYCFQqIlAodUhh_Fg[/url]
και διάβασε κάποια πράγματα που λέει  και ακόμα καλύτερα δες τα video και εαν δεν σε κάνει να αναρωτηθείς κάποια πράγματα τότε άστο καλύτερα.. αυτό που λέω εγώ είναι να μην τρώμε ότι μας σερβίρουνε..
φιλικά πάντα
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Με αναγκάζεις να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου και δεν το θέλω.


Δεν υπάρχει καταγεγραμμένη περίπτωση μετάδοσης με στοματικό ή τουλάχιστον αμφισβητείται η ύπαρξη καταγεγραμμένων περιπτώσεων μετάδοσης με στοματικό. Αυτό έγραψα, νομίζω ότι μπορείς να το καταλάβεις και να μην το παρερμηνεύεις.
Αυτά τα αναφέρει γνωστός, ειδικός, αμερικανός ανοσολόγος, που είναι και ο ίδιος φορέας του ΗΙV.


Για τα άλλα που γράφεις παραπάνω, τα έχεις μπερδέψει λίγο και χρησιμοποιείς έννοιες που μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνουν. Τα νούμερα αναφέρονται (πάντα) σε ενδεχόμενο μετάδοσης από φορέα. Σε επαφές με ιερόδουλες (ή μη), η όποια πιθανότητα είναι ακόμα μικρότερη γιατί πολλαπλασιάζεται με την πιθανότητα να είναι μολυσμένη η ιερόδουλη (ή μη).


Ξαναλέω ότι δεν προτείνω σε κανέναν ακάποτα στοματικά.
Αστο φιλε ειλικρινα...δεν καταλαβαινεις αυτα τα απλα που σου γραφω,γιατι ν ακαταλαβεις και τα πιο συνθετα?(και ουτε και εισαι υπορχεωμενος βεβαια)Μπηκα στον κοπο να γραψω ενα μακροσκελες κειμενο για να σου απαντησω,αλλα κολλησε στη αποστολη το ποστινγκ και χαθηκε...που ν αξαναγραφω τωρα ολοκληρο κατεβατο...

2 λογια μονο θα σου πω:Δεν ειναι η δικη σου δουλεια να τοποθετεισαι επισφαλως απεναντι σε θεματα υγειας..αστα για τους γιατρους αυτα...

Η πιθανοτητα μεταδοσης απο φορεα σε υγιη πολλαπλασιαζεται με την πιθανοτητα να ειναι καποια ιεροδουλη η μη φορεας, συμφωνω,ΑΛΛΑ για πες μου ΠΟΣΗ θα ηταν αυτη η γαμημενη τελευταια πιθανοτητα αν ΟΛΟΙ ειχαν το δικο σου σκεπτικο?Οτι δηλ επειδη 'αμερικανος ερευνητης απεδειξε οτι μπλα μπλα μπλα,ας μη φοβαμαι τα ακαποτα στοματικα'... διοτι,μπορει να μην ωθει η λογικη σου αμεσα καποιους ελαφρομυαλους για ακαποτο στοματικο,αλλα:
Ξαναλέω ότι δεν προτείνω σε κανέναν ακάποτα στοματικά.
τους παροτρυνεις εμμεσα κι αυτο ειναι χειροτερο...
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
...τωρα οσο αφορα τα αλλα αφροδισια νοσηματα τα πιο πολλα εκτος την ηπατιτιδα Β εμφανιζουν συμπτωματα εμφανει στα γεννητικα οργανα

.....αυτη μεταδιδεται πολυ ευκολα....και ειναι πολλοι αυτοι που ειναι φορεις και δεν το ξερουν αφου δεν υπαρχουν συμπτωματα....αρκετοι μαλιστα το ανακαλυπτουν μετα απο χρονια τυχαια  και  αφου  εχει  προκληθει  μη αναστρεψιμη βλαβη στο σηκωτι....
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Αστο φιλε ειλικρινα...δεν καταλαβαινεις αυτα τα απλα που σου γραφω,γιατι ν ακαταλαβεις και τα πιο συνθετα?(και ουτε και εισαι υπορχεωμενος βεβαια)Μπηκα στον κοπο να γραψω ενα μακροσκελες κειμενο για να σου απαντησω,αλλα κολλησε στη αποστολη το ποστινγκ και χαθηκε...που ν αξαναγραφω τωρα ολοκληρο κατεβατο...

2 λογια μονο θα σου πω:Δεν ειναι η δικη σου δουλεια να τοποθετεισαι επισφαλως απεναντι σε θεματα υγειας..αστα για τους γιατρους αυτα...

Η πιθανοτητα μεταδοσης απο φορεα σε υγιη πολλαπλασιαζεται με την πιθανοτητα να ειναι καποια ιεροδουλη η μη φορεας, συμφωνω,ΑΛΛΑ για πες μου ΠΟΣΗ θα ηταν αυτη η γαμημενη τελευταια πιθανοτητα αν ΟΛΟΙ ειχαν το δικο σου σκεπτικο?Οτι δηλ επειδη 'αμερικανος ερευνητης απεδειξε οτι μπλα μπλα μπλα,ας μη φοβαμαι τα ακαποτα στοματικα'... διοτι,μπορει να μην ωθει η λογικη σου αμεσα καποιους ελαφρομυαλους για ακαποτο στοματικο,αλλα:τους παροτρυνεις εμμεσα κι αυτο ειναι χειροτερο...

Το τι δουλειά κάνω εγώ δεν το ξέρεις, έτσι δεν είναι;

Δυστυχώς, θα ξαναπω και πάλι ότι βασίζεις τα όποια επιχειρήματά σου σε πράγματα που όπως αποδεικνύεται, αγνοείς ή δεν καταλαβαίνεις. Δεν συνεχίζω.
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Το τι δουλειά κάνω εγώ δεν το ξέρεις, έτσι δεν είναι;
Ισα ισα...που αν εισαι γιατρος στην καλυτερη,επιβαρυνεις ακομη πιο πολυ τη θεση σου με αυτα που λες...

Δυστυχώς, θα ξαναπω και πάλι ότι βασίζεις τα όποια επιχειρήματά σου σε πράγματα που όπως αποδεικνύεται, αγνοείς ή δεν καταλαβαίνεις. 
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Επιτελους!Αν και αργησες λιγο,σταματησες...
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Έκανα εξετάσεις για aids και ηπατίτιδες στην Βιοιατρική (5 εξετάσεις) και μου κόστισαν 180 ευρώ.

Τώρα όσον αφορά τα ακάποτα τσιμπούκια όντως δεν έχει αποδειχτεί μέχρι τώρα ότι μέσω αυτών μεταδίδεται ο ιός αλλά δεν έχει αποδειχτεί και ότι δεν μεταδίδεται. Δεν πρόκειται να βρεις ούτε έναν σοβαρό ιατρό που να σου πει "κανε ακαποτα ελευθερα και μην φοβάσαι τίποτα". Τα γλειφομούνια είναι πολύ πιο επικίνδυνα για εμάς για αυτό και θα πρέπει εάν τελικά έχεις αποφασίσει να το κάνεις, να μην έχεις πλύνει τα δόντια σου τις τελευταίες 4 ώρες. Ο λόγος είναι πολύ απλός,  το πλύσιμο των δοντιών δημιουργεί πληγές στα ούλα που πολλές φορές, ανάλογα με την ουλίτιδα που έχει ο καθένας μπορεί να είναι ορατές.

 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Έκανα εξετάσεις για aids και ηπατίτιδες στην Βιοιατρική (5 εξετάσεις) και μου κόστισαν 180 ευρώ.

Τώρα όσον αφορά τα ακάποτα τσιμπούκια όντως δεν έχει αποδειχτεί μέχρι τώρα ότι μέσω αυτών μεταδίδεται ο ιός αλλά δεν έχει αποδειχτεί και ότι δεν μεταδίδεται. Δεν πρόκειται να βρεις ούτε έναν σοβαρό ιατρό που να σου πει "κανε ακαποτα ελευθερα και μην φοβάσαι τίποτα". Τα γλειφομούνια είναι πολύ πιο επικίνδυνα για εμάς για αυτό και θα πρέπει εάν τελικά έχεις αποφασίσει να το κάνεις, να μην έχεις πλύνει τα δόντια σου τις τελευταίες 4 ώρες. Ο λόγος είναι πολύ απλός,  το πλύσιμο των δοντιών δημιουργεί πληγές στα ούλα που πολλές φορές, ανάλογα με την ουλίτιδα που έχει ο καθένας μπορεί να είναι ορατές.

Οι γιατροί εφαρμόζουν την παροιμία "ο φόβος φυλάει τα έρημα" ("Better safe than sorry", που λένε οι Άγγλοι).
 

DIMP

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2008
Μηνύματα
314
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
1
Έκανα εξετάσεις για aids και ηπατίτιδες στην Βιοιατρική (5 εξετάσεις) και μου κόστισαν 180 ευρώ.

Τώρα όσον αφορά τα ακάποτα τσιμπούκια όντως δεν έχει αποδειχτεί μέχρι τώρα ότι μέσω αυτών μεταδίδεται ο ιός αλλά δεν έχει αποδειχτεί και ότι δεν μεταδίδεται. Δεν πρόκειται να βρεις ούτε έναν σοβαρό ιατρό που να σου πει "κανε ακαποτα ελευθερα και μην φοβάσαι τίποτα". Τα γλειφομούνια είναι πολύ πιο επικίνδυνα για εμάς για αυτό και θα πρέπει εάν τελικά έχεις αποφασίσει να το κάνεις, να μην έχεις πλύνει τα δόντια σου τις τελευταίες 4 ώρες. Ο λόγος είναι πολύ απλός,  το πλύσιμο των δοντιών δημιουργεί πληγές στα ούλα που πολλές φορές, ανάλογα με την ουλίτιδα που έχει ο καθένας μπορεί να είναι ορατές.



φιλε τι ακριβως εξετασεις εκανες γιατι εγω ειχα κανει με 70 ευρω.....μπορεισ να μου πεις τι αρρρωστιες σου κοιταξαν να παω να κανω???
 

efoula!!!

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Τι πόροι ρε.....................

Η εποχή που τα προφυλακτικά γίνονταν από έντερο γελάδας πέρασε ανεπιστρεπτί.

Άκου το λιπαντικό ανοίγει τους πόρους.

Ρε μην λέτε ότι θέλετε άμα δεν ξέρετε το στραβό σας.

Άει σιχτίρ.
καλα ανοιξε κ κανενα βιβλιο ρωτα κ κανεναν π εχει ενημερωθει..
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
καλα ανοιξε κ κανενα βιβλιο ρωτα κ κανεναν π εχει ενημερωθει..

Για πες μας εσύ το βιβλίο που γράφει ότι τα προφυλακτικά έχουν πόρους από τους οποίους περνάει ο ιός HIV παρουσία λιπαντικού που χρησιμοποείται για την διευκόλυνση της σεξουαλικής πράξης.

Για πες μας ποιός σε ενημέρωσε εσένα ότι κάτι τέτοιο ισχύει.
 

efoula!!!

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Για πες μας εσύ το βιβλίο που γράφει ότι τα προφυλακτικά έχουν πόρους από τους οποίους περνάει ο ιός HIV παρουσία λιπαντικού που χρησιμοποείται για την διευκόλυνση της σεξουαλικής πράξης.

Για πες μας ποιός σε ενημέρωσε εσένα ότι κάτι τέτοιο ισχύει.
υπαρχει στο βιβλιο της β ταξης τεε ''στοιχεια παθολογιας'' στο 1,11 κεφαλαιο στα σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα...
επισης δεν ειπα καθαρα ποροι αλλα μεσα σε εισαγωγικα κατι σαν πορους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom