Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 139K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
Γεια χαρά σε όλους/ες που μπορεί κανείς να κάνει εξετάσεις για AIDS και άλλα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα (λχ κονδυλόματα) πόσο καιρό θέλουν να βγουν τα αποτελέσματα? Είναι δωρεάν ή πληρώνεις για τις εξετάσεις? Αν κάνουν και οι δύο σύντροφοι εξετάσεις μετά το ζευγάρι είναι ασφαλές να κάνει χωρίς προφυλάξεις έρωτα (με δεδομένο ότι υπάρχει εμπιστοσύνη και ελεικρίνια) ? Απο στοματικό έρωτα σε γυναίκα κινδυνεύει κανείς να κολήσει τίποτα ?  :helpplea:
κινδυνευει αμεσα!
 

HONDOSS

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2008
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μιλαω φιλε imagina για το aids.Μιλαω γενικα για σεξουαλικα μεταδιδομενες ασθενειες.Και για να μην ειμαι και υπερβολικος δεν παει να πει επειδη θα δωσεις ενα τσιμπουκι χωρις καποτα οτι θα κολλησεις και σιγουρα κατι.Αλλα η πιθανοτητα αυξανετε δραματικα.τα λεμε
ας μας πει καποιος που κολησε αφροδησιο απο ακαποτο τσιμπουκι τελος παντων.
 

takisbisex

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
204
Like
72
Πόντοι
1
και εάν όντως δεν υπάρχει aids αλλά είναι  όλα μια καλοστημένη απάτη?? σας έχει περάσει ποτέ από το μυαλό?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
και εάν όντως δεν υπάρχει aids αλλά είναι  όλα μια καλοστημένη απάτη?? σας έχει περάσει ποτέ από το μυαλό?

Μεχρι να αποδειχτει αυτο που λες καλο ειναι να προσεχουμε..

Και πολλοι εχουν κολλησει απο ακαπωτα τσιμπουκια..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Βασικα καντε ο,τι στα αναθεμα θελετε.....αν θελετε να ειστε ανευθυνοι να ειστε......λογος δε μου πεφτει και σκασιλα μου μεγαλη......μην ειστε καφροι ομως και σκεφτειτε τις γκομενες-γυναικες-παιδια σας.........ελεος δηλαδη με την απερισκεψια μερικων!!!!!!

εγω παντως τις κανω στη βιοιατρικη τις εξετασεις για ολα τα ΣΜΝ και μου πιανουν τον ποπο φυσικα :P
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Πόσο κοστίζουν οι εξετάσεις σε ιδιωτικό?Περιλαμβάνουν όλα τα αφροδίσια νοσήματα?.. και τέλος κάθε πότε θα πρέπει να γίνονται εξετάσεις.. 6μηνο?

Ευχαριστώ.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Toυλαχιστον βρισκεις καποιον να σου πιανει το ποπο.. :P

ναι αλλα μονο δυο φορες το χρονο? κριμα δεν ειναι?

λες να ανηκει και αυτο στην κατηγορια του πληρωμενου ερωτα??? χαχαχαχαχα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Πόσο κοστίζουν οι εξετάσεις σε ιδιωτικό?Περιλαμβάνουν όλα τα αφροδίσια νοσήματα?.. και τέλος κάθε πότε θα πρέπει να γίνονται εξετάσεις.. 6μηνο?

Ευχαριστώ.

εμενα μου πανε μια διακοσαρα αν θυμαμαι καλα....αλλα κανω τα παντα......χλαμυδια κονδυλωματα aids ο,τι κυκλοφορει.....
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
να'σαι καλά ;)
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Ρε φίλε "Takisbisex" τι είναι αυτά που λες? "Αν δεν υπάρχει aids"...Σοβαρευτείτε λίγο...Τις θεωρίες περί σωνομωσιολογία μεταξύ φαρμακευτικών εταιριών κλπ τις ξέρουμε. Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι δεν υπάρχει, ανέλαβε να γιατρέψεις εσύ όσους κόλλησαν αυτή την ασθένεια.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Μεχρι να αποδειχτει αυτο που λες καλο ειναι να προσεχουμε..

Και πολλοι εχουν κολλησει απο ακαπωτα τσιμπουκια..

Για πες μας κάποιον/κάποια που αποδεδειγμένα κόλλησε HIV από ακάποτο τσιμπούκι.

Άλλα αφροδίσια μπορείς να κολλήσεις αλλά HIV είναι υπερβολικά δύσκολο να κολλήσεις. Η ύπαρξη έστω και ενός περιστατικού μετάδοσης με ελεύθερο στοματικό, είναι αμφίβολη. Δεν τα λέω εγώ αυτά, οι ίδιοι οι "αντιπρόσωποι" των φαρμακοβιομηχανιών του HIV τα λένε, εδώ www.thebody.com/]http://www.thebody.com/[/url] .
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
εγω παντως τις κανω στη βιοιατρικη τις εξετασεις για ολα τα ΣΜΝ και μου πιανουν τον ποπο φυσικα :P

......μην πας εκει....μιλαμε για το απολυτο καραγκιοζολικι στις τιμες......ειδικα αν δεν στα καλυπτει η ασφαλεια σου ειναι πεταμενα λεφτα.....ξερω καποια πραγματα γιατι ειμαι του χωρου  και εχω φριξει με την υπερκερδη που βγαζουν......πηγαινε στον μικροβιολογο της γειτονιας σου τον οποιο εμπιστευεσαι ή αν θελεις εχεμυθεια σε καποιον αλλον στην περιοχη σου.....Πολλοι απο αυτους εχουν το ειδικο μηχανημα που κανει τις εξετασεις αυτες(ανοσολογικος αναλυτης)....ισως καποιες εξετασεις απο το συνολο που θες να κανεις να τις στειλει να γινουν σε καποιο μεγαλο διαγνωστικο που εχει το ειδικο μηχανημα(μπορει και στο συγκεκριμενο που ανεφερες)....το σιγουρο ειναι οτι θα σου ερθει πολυ φθηνοτερα το πακετο των εξετασεων.....οσον αφορα τα αποτελεσματα , να εισαι σιγουρος οτι αν δουν κατι περιεργο θα κανουν επαναληψη της εξετασης....  
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Και απορώ ακόμα με μερικούς που πάνε και κάνουν χωρίς προφυλακτικό στομαστικό σε μπουρδέλα, στούντιο και μασαζάδικα.Και μετά γράφουν περήφανοι για την εμπειρία τους! Οκ, είναι μικρότερο το ποσοστό να κολλήσεις κάτι από στοματικό αλλά δεν παύει να υπάρχει και μάλιστα σε τέτοιους χώρους αρκετα είναι αρκετά πιθανό! Εντάξει, η καύλα δε συγκρίνεται αλλά προκειμένου να τραβιέσαι για μήνες μετά εσύ ή και η κοπελα σου/γυναίκα σου δεν αξίζει τον κόπο.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
Για πες μας κάποιον/κάποια που αποδεδειγμένα κόλλησε HIV από ακάποτο τσιμπούκι.

Άλλα αφροδίσια μπορείς να κολλήσεις αλλά HIV είναι υπερβολικά δύσκολο να κολλήσεις. Η ύπαρξη έστω και ενός περιστατικού μετάδοσης με ελεύθερο στοματικό, είναι αμφίβολη. Δεν τα λέω εγώ αυτά, οι ίδιοι οι "αντιπρόσωποι" των φαρμακοβιομηχανιών του HIV τα λένε, εδώ www.thebody.com/]http://www.thebody.com/[/url] .

Για τα ακαπωτα αναφερομουν στον HONDOSS που λεει να αναφερει καποιος αν κολλας οτιδηποτε απο ακαποτε τσιμπουκλε..κατευθειαν να κανεις τον εξυπνο..
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Για τα ακαπωτα αναφερομουν στον HONDOSS που λεει να αναφερει καποιος αν κολλας οτιδηποτε απο ακαποτε τσιμπουκλε..κατευθειαν να κανεις τον εξυπνο..

Ok, δεν το κατάλαβα. Καλά έκανες και το ξεκαθάρισες.

Όσο για το άλλο, δεν τον κάνω, είμαι.  :2funny:
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Ok, δεν το κατάλαβα. Καλά έκανες και το ξεκαθάρισες.

Όσο για το άλλο, δεν τον κάνω, είμαι.   :2funny:
21 gramm:Ο κινδυνος να κολλησεις AIDS απο στοματικο ακαποτο σεξ ειναι ΠΟΛΥ μικρος ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ...οπως καταλαβαινεις,αν μιλαμε για αγοραιο ερωτα,η πραγματικη διασταση του κινδυνου πολλαπλασιαζεται...διοτι η γυναικα που το κανει  σε σενα για ενα 'α' ποσο, θα το κανει και σε ολους εκεινους που ειναι προθυμοι να διαθεσουν το διο ποσο...φαντασου λοιπον ποσες φορες πολλαπλασιαζεται η πιθανοτητα...Με πολυ απλα λογια,μια παρομοιωση:Αν σουταρω απο τη μεση ενος γηπεδου μπασκετ μια φορα,εχω πολυ λιγες πιθανοτητες για καλαθι...αν σουταρω 100 φορες,εχω 100 φορες μεγαλυτερη πιθανοτητα να 'το βαλω'...αν σουταρουμε 100 ατομα απο τη μεση του γηπεδου,100 φορες ο καθενας τοτε θα εχουμε εκεθετικη αυξηση της πιθανοτηατς να ευστοχησουμε....

Επισης ΜΗΝ σκεφτεσαι ΜΟΝΟΔΙΑΣΤΑ:Πολλες ειναι εκεινες οι κοπελες που αφου τον εχουν βαλει μεσα τους τον βγαζουν και τον γλυφουν με αποτελεσμα το στομα τους να περιεχει μεταξυ αλλων και καποια ποσοτητα κολπικων υγρων(ικανη για μεταδοση?οχι ικανη?ποιος ξερει..)Οποτε αν εσυ ακολουθεις μετα και θελεις να στον γλυψει χωρις καποτα θα ερθει μοιραια το γυμνο σου πεος σε επαφη με τα κολπικα υγρα της γυναικας...ΑΡΑ:καλο ειναι να μην κανουμε ακαποτα στοματικα με επαγγελαμτιες τουλαχιστον...ουτε φυσικα και με μη επαγγελματιες που γνωριζουμε λιγα πραγματα για αυτες...
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Φρέντι,

πού ακριβώς σκέφτομαι μονοδιάστατα (αυτό μάλλον ήθελες να γράψεις);

Είπα/πρότεινα σε κανέναν να κάνει ακάποτα τσιμπούκια;

Καλύτερα δεν είναι να λέμε την αλήθεια ή μήπως προτιμάς να ζεις και να λειτουργείς με τον φόβο του όποιου μπαμπούλα;


 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
......μην πας εκει....μιλαμε για το απολυτο καραγκιοζολικι στις τιμες......ειδικα αν δεν στα καλυπτει η ασφαλεια σου ειναι πεταμενα λεφτα.....ξερω καποια πραγματα γιατι ειμαι του χωρου  και εχω φριξει με την υπερκερδη που βγαζουν......πηγαινε στον μικροβιολογο της γειτονιας σου τον οποιο εμπιστευεσαι ή αν θελεις εχεμυθεια σε καποιον αλλον στην περιοχη σου.....Πολλοι απο αυτους εχουν το ειδικο μηχανημα που κανει τις εξετασεις αυτες(ανοσολογικος αναλυτης)....ισως καποιες εξετασεις απο το συνολο που θες να κανεις να τις στειλει να γινουν σε καποιο μεγαλο διαγνωστικο που εχει το ειδικο μηχανημα(μπορει και στο συγκεκριμενο που ανεφερες)....το σιγουρο ειναι οτι θα σου ερθει πολυ φθηνοτερα το πακετο των εξετασεων.....οσον αφορα τα αποτελεσματα , να εισαι σιγουρος οτι αν δουν κατι περιεργο θα κανουν επαναληψη της εξετασης....  
Πηγα να δωσω αιμα και κανανε την εξεταση aids οποτε ερχεται τσαμπα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom