Νέα

Εγχείριση στο διάφραγμα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rouKoun13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 61
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.660
Like
1.919
Πόντοι
216
θα σου πω τι επαθα εγω,τι μουνοπανα ειναι οι γιατροι και επισης 3 φιλοι μου που εκαναν τη εγχειρηση οι 2 ξαναεχουν προβλημα..
πηγα πριν χρονια για το διαφραγμα στον υποδιευθυντη του Λαικου,πηγα να πεθανω απο αλεργικο σοκ λογω μαλακιας αναισθησιολογου,η εγχειρηση κρατησε 2,5 ωρες αντι για 40-50 λεπτα που ειναι το μαξ και μετα απο 21 χρονια εμαθα απο γιατρο ενω προηγουμενοι 3 μου ελεγαν ψεμματα οτι απλα δε πετυχε και οτι πρεπει να την ξανακανω οτι πανω στον πανικο τους μου πεταξαν το κοκκαλο της μυτης και εμεινα απλα με 2 τρυπες
πω τα μουνόπανα...άντε τώρα να κάνεις εγχείρηση μετά από αυτό που μας λες γιατί κι εγώ έχω στραβό διάφραγμα και το σκέφτομαι
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.063
Like
45.268
Πόντοι
6.256
πω τα μουνόπανα...άντε τώρα να κάνεις εγχείρηση μετά από αυτό που μας λες γιατί κι εγώ έχω στραβό διάφραγμα και το σκέφτομαι
φιλε εγω απλα καταστραφηκα...να σου δωσω να καταλαβεις οταν ο αερας μπαινει στην μυτη εστω και με στραβο διαφραγμα στροβιλιζεται και ετσι νιωθει ο εγκεφαλος και η μυτη οτι μπαινει αερας...εμενα δεν στροβιλιζεται μπαινει χυμα και πολλες φορες δεν το νιωθω και βαραω φρικες .
εβαλε καμερα στην μυτη ο γιατρος 300 ευρω επισκεψη φαντασου πληρωσα και τρελαθηκε...εμειναν μονο οι 2 τρυπες που θα εμπαινε το κοκκαλο και αυτο ελειπε...του ειπα το ονομα του γιατρου που χειρουργηθηκα το εψαξε γιατι θα τον γαμουσε στον ιατρικο συλλογο και ειχε ψοφησει
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
947
Like
1.472
Πόντοι
206
Έκανα κανονικό χειρουργείο πριν καμιά 10αριά χρόνια. Αν και κάθε περίπτωση είναι και λίγο διαφορετική, εγώ είδα τεράστια διαφορά στην αρχή. Στην πορεία των χρόνων όμως σιγά-σιγά τα αποτελέσματα ξεφτιζαν και τα τελευταία 3-4 χρόνια νοιώθω ότι είμαι πάλι στα ίδια όπως πριν την εγχείρηση
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
776
Κριτικές
1
Like
1.624
Πόντοι
486

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
776
Κριτικές
1
Like
1.624
Πόντοι
486
Λεφτά ακριβώς δεν θυμάμαι γύρω στο 1000 ρικο 2015 ήταν τώρα δεν ξέρω τι παίζει .ενα βράδυ έκατσα στην κλινική με ολική νάρκωση και λέιζερ έγινε το χειρουργείο την επόμενη μέρα ήμουν σπίτι μου
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Έκανα κανονικό χειρουργείο πριν καμιά 10αριά χρόνια. Αν και κάθε περίπτωση είναι και λίγο διαφορετική, εγώ είδα τεράστια διαφορά στην αρχή. Στην πορεία των χρόνων όμως σιγά-σιγά τα αποτελέσματα ξεφτιζαν και τα τελευταία 3-4 χρόνια νοιώθω ότι είμαι πάλι στα ίδια όπως πριν την εγχείρηση
εστω και 7-8 χρόνια αν ειμαι κομπλε,ας ειναι...και ας ξανα δωσω 2 χιλ σιγα
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.197
Like
1.084
Πόντοι
216
Όταν λες διάφραγμα, έχεις ξεκαθαρίσει με τον γιατρό σου ότι είναι αυτό που φαντάζεσαι και δεν θα κάνει απλώς καυτηριασμό;
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
776
Κριτικές
1
Like
1.624
Πόντοι
486
Και εγώ μιλάω για στραβό διάφραγμα φίλε σχεδόν 70% ήταν άχρηστο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Όταν λες διάφραγμα, έχεις ξεκαθαρίσει με τον γιατρό σου ότι είναι αυτό που φαντάζεσαι και δεν θα κάνει απλώς καυτηριασμό;
ακομα δεν εχω μπει σε λεπτομερειες αλλα ειχα χρονια θεμα με ιγμοριτιδα ως που με μια εξεταση πριν 6-7 χρονια περίπου ο γιατρος μου ειπε οτι θελω οπωσδηποτε εγχειρηση...οντως αναπνεω με δυσκολια και ο υπνος δεν ειναι πλεον στα ντουζένια του.Ιως χρειαστει να το ρισκαρω...να σου πω την αληθεια με αυτα που ακουω,περισσοτερο φοβάμαι μην γίνω χειρότερα,παρα να μη πετυχει
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
776
Κριτικές
1
Like
1.624
Πόντοι
486
ακομα δεν εχω μπει σε λεπτομερειες αλλα ειχα χρονια θεμα με ιγμοριτιδα ως που με μια εξεταση πριν 6-7 χρονια περίπου ο γιατρος μου ειπε οτι θελω οπωσδηποτε εγχειρηση...οντως αναπνεω με δυσκολια και ο υπνος δεν ειναι πλεον στα ντουζένια του.Ιως χρειαστει να το ρισκαρω...να σου πω την αληθεια με αυτα που ακουω,περισσοτερο φοβάμαι μην γίνω χειρότερα,παρα να μη πετυχει
Φίλε υπάρχουν πολλοί καλοί επιστήμονες και η τεχνολογία έχει εξελιχθεί αν έχεις σοβαρό πρόβλημα για εμένα πολύ το έχεις καθυστερήσει
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.259
Κριτικές
95
Like
12.535
Πόντοι
18.036
Εγω πήγα ωριλα μου βαλε εκεινο σαν τσιμπιδακι μεταλλικο στη μυτη
Μου λεει το ενα ρουθουνι κλειστο σχεδον
Το αλλο 40% κλειστο

Καντο και θα αλλαξει η ζωη σου
Φοβαμαι λιγο ναρκωση και πονο

Μου ειπε αυθυμερον βγαινεις,το μεσημερι
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.660
Like
1.919
Πόντοι
216
ακομα δεν εχω μπει σε λεπτομερειες αλλα ειχα χρονια θεμα με ιγμοριτιδα ως που με μια εξεταση πριν 6-7 χρονια περίπου ο γιατρος μου ειπε οτι θελω οπωσδηποτε εγχειρηση...οντως αναπνεω με δυσκολια και ο υπνος δεν ειναι πλεον στα ντουζένια του.Ιως χρειαστει να το ρισκαρω...να σου πω την αληθεια με αυτα που ακουω,περισσοτερο φοβάμαι μην γίνω χειρότερα,παρα να μη πετυχει
δοκίμασε olfosonide για λίγο διάστημα, μια μυτιά τη μέρα, να δεις πριν πάρεις απόφαση για εγχείρηση αν έχεις ανακούφιση με φάρμακα
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.660
Like
1.919
Πόντοι
216
Εγω πήγα ωριλα μου βαλε εκεινο σαν τσιμπιδακι μεταλλικο στη μυτη
Μου λεει το ενα ρουθουνι κλειστο σχεδον
Το αλλο 40% κλειστο

Καντο και θα αλλαξει η ζωη σου
Φοβαμαι λιγο ναρκωση και πονο

Μου ειπε αυθυμερον βγαινεις,το μεσημερι
το κακό είναι οτι αυτοί σε παροτρύνουν με ευκολία να κάνεις εγχείρηση γιατί εκεί είναι τα λεφτά γι αυτούς.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
δοκίμασε olfosonide για λίγο διάστημα, μια μυτιά τη μέρα, να δεις πριν πάρεις απόφαση για εγχείρηση αν έχεις ανακούφιση με φάρμακα
θα το κοιτάξω..κοβεται ευκολα η σου βγαινει η παναγια σαν το ροναλ?
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.197
Like
1.084
Πόντοι
216
ακομα δεν εχω μπει σε λεπτομερειες αλλα ειχα χρονια θεμα με ιγμοριτιδα ως που με μια εξεταση πριν 6-7 χρονια περίπου ο γιατρος μου ειπε οτι θελω οπωσδηποτε εγχειρηση...οντως αναπνεω με δυσκολια και ο υπνος δεν ειναι πλεον στα ντουζένια του.Ιως χρειαστει να το ρισκαρω...να σου πω την αληθεια με αυτα που ακουω,περισσοτερο φοβάμαι μην γίνω χειρότερα,παρα να μη πετυχει
Είχα παρόμοιο θέμα με ιγμορρίτιδες. Πριν από 15 χρόνια έκανα καυτηριασμό Από τότε δεν ξαναέκανα ποτέ μου ιγμορρίτιδα.
Βέβαια, όπως μου είχε πει και ο συνταξιούχος πλέον ΩΡΛ, κάπου πρέπει το σώμα σου να σταματήσει τα μικρόβια που πάνε να μπούνε. Έτσι, 5-6 χρόνια μετά, αντικαταστάθηκαν οι συχνές ιγμορρίτιδες με συχνές αμυγδαλίτιδες.

Δεν στο λέω αποτρεπτικά. Από θέμα ύπνου και αναπνοής, άλλος άνθρωπος.
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.660
Like
1.919
Πόντοι
216
θα το κοιτάξω..κοβεται ευκολα η σου βγαινει η παναγια σαν το ροναλ?
ναι πολύ εύκολα, εμένα με βοήθησε γιατί κάνω και τρέξιμο και δεν αναπνέω από τη μύτη σχεδόν καθόλου, τώρα το χω κόψει
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Φίλε υπάρχουν πολλοί καλοί επιστήμονες και η τεχνολογία έχει εξελιχθεί αν έχεις σοβαρό πρόβλημα για εμένα πολύ το έχεις καθυστερήσει
οταν ημουν 35 μου ειχε πει μεχρι τα 40 οπωσδηποτε πρεπε να το κανεις....δεν τον ρωτησα γιατι
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
633
Like
1.322
Πόντοι
206
Καλησπέρα μάγκες! Λογω ενος προσφατου σχετικα νευροφυτικου που με βρήκε στα 41,(οχι κατι σημαντικο,με ζαλαδες και τα σχετικα) παζει μεγάλο ρολο ο υπνος,και επειδη εχω χρόνια θεμα με το διάφραγμα στη μύτη αν γίνεται και εχει καποιος εμπειρια
ας πει μια γνώμη γιατι σκεφτομαι να το προχωρησω....Πριν 6-7 χρονια περιπου που έκανα εξετάσεις ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να κανω εγχειρηση. (ολοι εχουν διαφραγμα,αλλα δεν ειναι ολοι για εγχειρηση) το αμέλησα,ομως με βρηκε μπροστά μου.
Ομως ακουω διάφορα...ο ενας του ξανα βγηκε σχετικά άμεσα,ο αλλος εγινε χειρότερα,αλλος καλυτερα...εχει καποιος καποια εμπειρια? δεχομαι και γνώμες και για γιατρους η νοσοκομεια.
Εξαρτάται σε ποιο γιατρό θα το κανείς άμα τα χώσεις και είναι καλός ο γιατρός οκ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ποσα εσταξες εμεινες ευχαριστημενος ?
Είναι αξιόπιστο
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
5
Like
11.809
Πόντοι
3.786
το κακό είναι οτι αυτοί σε παροτρύνουν με ευκολία να κάνεις εγχείρηση γιατί εκεί είναι τα λεφτά γι αυτούς.
Έχω πάρει γνώμη από 5 γιατρούς για εγχείρηση στο διάφραγμα.Οι 3 μου έχουν πει ότι δεν είναι απαραίτητο.Είναι λίγο στραβό,αλλά σε ελάχιστους είναι ολόισιο.Οι άλλοι δύο όμως ήθελαν να μου πάρουν λεφτά.Τα αρχίδια μου πήραν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom