Νέα

Υγεία: Οκτώ συνήθειες που θα μπορούσαν να επιμηκύνουν τη ζωή μας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rand0m1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Οκτώ συνήθειες που θα μπορούσαν να επιμηκύνουν τη ζωή μας

  • Απαλλαγή από εθισμό στα οπιοειδή

    Ψήφοι: 12 50,0%
  • Αποχή από το κάπνισμα

    Ψήφοι: 14 58,3%
  • Μη τακτική κατανάλωση αλκοόλ

    Ψήφοι: 10 41,7%
  • Καλή διατροφή

    Ψήφοι: 14 58,3%
  • Καλή ποιότητα ύπνου

    Ψήφοι: 10 41,7%
  • Σωματική δραστηριότητα

    Ψήφοι: 14 58,3%
  • Διαχείριση του άγχους

    Ψήφοι: 16 66,7%
  • Θετικές κοινωνικές σχέσεις

    Ψήφοι: 9 37,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    24
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Τύποι, βρήκα ένα ωραίο θεματάκι για ψηφοφορία.

Πηγή:

Τι σκορ πιάνουμε, τύποι;

Εγώ είμαι στα 5/8, παλεύω το 6ο αυτή την εποχή και θα μπορούσα να πετύχω και 7ο στόχο αν δεν ήμουν τεμπέλης (σωματική δραστηριότητα :confused: ).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.081
Κριτικές
62
Like
40.617
Πόντοι
8.530
Μέσα σε όλα είμαι.
Όσο για το τελευταίο δεν έχω τις γκομενιστικες ανασφαλειες να είμαι με παρέα αν θέλω να πάω σε μια ταινία η σε μια συναυλία.Αν δεν προκύψει παρέα θα πάω μόνος.
 
OP
OP
Rand0m1

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Όσο για το τελευταίο δεν έχω τις γκομενιστικες ανασφαλειες να είμαι με παρέα αν θέλω να πάω σε μια ταινία η σε μια συναυλία.
Δεν είναι θέμα ανασφάλειας. Κάνεις λάθος.

Υπάρχουν έγκυρες έρευνες από διάφορες χώρες του κόσμου. Πρόκειται για ένα από τα σημαντικότερα συστατικά της μακροζωΐας. Οι ανθρώπινες σχέσεις.

Δεν είναι μέσα στους στόχους που μπορώ να κατακτήσω. :confused:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.549
Κριτικές
90
Like
32.873
Πόντοι
24.700
Τι θρεντάκια είναι αυτά που ανοίγετε;

Αποτρίχωση πούτσας ο ένας, λεύκανση κώλου ο άλλος, μπύρες άνευ αλκοόλ ο παράλλος, και τώρα αυτό...

Κοσμοπόλιταν γίναμε. :confused:
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.293
Like
4.992
Πόντοι
456
Δεν είναι θέμα ανασφάλειας. Κάνεις λάθος.

Υπάρχουν έγκυρες έρευνες από διάφορες χώρες του κόσμου. Πρόκειται για ένα από τα σημαντικότερα συστατικά της μακροζωΐας. Οι ανθρώπινες σχέσεις.

Δεν είναι μέσα στους στόχους που μπορώ να κατακτήσω. :confused:

Θεωρείς οτι οι θετικές κοινωνικές σχέσεις που αναπτύσσουμε στο bou :grouphug: δεν επαρκούν ; :confused:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Τι θρεντάκια είναι αυτά που ανοίγετε;

Αποτρίχωση πούτσας ο ένας, λεύκανση κώλου ο άλλος, μπύρες άνευ αλκοόλ ο παράλλος, και τώρα αυτό...

Κοσμοπόλιταν γίναμε. :confused:
ευκαιρια να ανοιξει θρεντακι ο @Marquis_de_Sade για τα αντρικα στρινγκ που του αρεσουν, τι χρωμα ειναι στη μοδα, ποια δεν γαργαλανε αρχιδια κτλ... :coffee:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.937
Κριτικές
18
Like
15.751
Πόντοι
4.546
Μαλακίες μέντολες λέει το άρθρο. Κάποια πράγματα είναι απλώς αδύνατον να γίνουν, ούτε αυτοί που τα γράφουν δεν τα κάνουν.

Καλή ποιότητα ύπνου; Αν δεν έχεις σταθερή ώρα ύπνου(λόγω δουλειάς ας πούμε), σε συχνή βάση, και τις ώρες ύπνου που χρειάζεσαι, βράστα και άστα.

Θετικές κοινωνικές σχέσεις; Υπερβολικά αόριστο.

Διατροφή; Ναι, τρώω αυτά που πρέπει και σύμφωνα με τον τρόπο ζωής και δραστηριότητα, αλλά δεν σημαίνει ότι κάποιες φορές δεν θα φάω και κάτι ακόμα που μου αρέσει.

Αλκοόλ; Παπαριές, δεν θα πάθεις κάτι με ένα ποτηράκι κρασί ή μια μπύρα, δεν κατεβάζω μπουκάλια ούτε και μου αρέσει κάτι "βαρύτερο" από αυτά.

Διαχέιριση άγχους; Το κατά δύναμη, αλλά απλώς αναπόφευκτο στις συνθήκες δουλειάς, απλά. Κάνω ότι μπορώ όμως να είμαι αποστασιοποιημένος.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.760
Κριτικές
31
Like
12.407
Πόντοι
5.097
θα πεθανω νεος ρε πουστηδες.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.937
Κριτικές
18
Like
15.751
Πόντοι
4.546
Αν θυμάμαι καλά, δεν έχεις οικογένεια, σωστά; Οπότε, τι σκας πόσο θα ζήσεις; Θες να πατήσεις τα 100, απλώς αδύνατον αν δεν έχεις συγγενείς να σε προσέχουν ή να κανονίζουν την φροντίδα σου, και για ποιό λόγο, να είσαι χεσμένος στο κρεβάτι με πάνες;

Ζήσε καλά και γούσταρε, με μέτρο, και όσο κρατήσει περισσότερο. Πέραν αυτού, κανείς δεν ξέρει πραγματικά τι του ξημερώνει.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.081
Κριτικές
62
Like
40.617
Πόντοι
8.530
Δεν είναι θέμα ανασφάλειας. Κάνεις λάθος.

Υπάρχουν έγκυρες έρευνες από διάφορες χώρες του κόσμου. Πρόκειται για ένα από τα σημαντικότερα συστατικά της μακροζωΐας. Οι ανθρώπινες σχέσεις.

Δεν είναι μέσα στους στόχους που μπορώ να κατακτήσω. :confused:
Το να κάθομαι να παρακαλάω τον έναν και την άλλην να πάμε κάπου είναι απλά ξεφτίλα .
Επίσης ξεφτίλα είναι να υποτάσσομαι στα "θέλω" των άλλων...σε μια παρέα όλο έχουν τις ίδιες προτιμήσεις και την ίδια διαθεσιμότητα χρόνου...δεν νομίζω...εκτός αν μιλάμε για φοιτητές η για συναδέλφους
Μαλακίες μέντολες λέει το άρθρο. Κάποια πράγματα είναι απλώς αδύνατον να γίνουν, ούτε αυτοί που τα γράφουν δεν τα κάνουν.

Καλή ποιότητα ύπνου; Αν δεν έχεις σταθερή ώρα ύπνου(λόγω δουλειάς ας πούμε), σε συχνή βάση, και τις ώρες ύπνου που χρειάζεσαι, βράστα και άστα.

Θετικές κοινωνικές σχέσεις; Υπερβολικά αόριστο.

Διατροφή; Ναι, τρώω αυτά που πρέπει και σύμφωνα με τον τρόπο ζωής και δραστηριότητα, αλλά δεν σημαίνει ότι κάποιες φορές δεν θα φάω και κάτι ακόμα που μου αρέσει.

Αλκοόλ; Παπαριές, δεν θα πάθεις κάτι με ένα ποτηράκι κρασί ή μια μπύρα, δεν κατεβάζω μπουκάλια ούτε και μου αρέσει κάτι "βαρύτερο" από αυτά.

Διαχέιριση άγχους; Το κατά δύναμη, αλλά απλώς αναπόφευκτο στις συνθήκες δουλειάς, απλά. Κάνω ότι μπορώ όμως να είμαι αποστασιοποιημένος.
Ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί που με το που έρθουν στο σπίτι τραβάνε κάνα δυο μπύρες ,βρέξει χιονίσει....δεν το βλέπω και πολύ υγιές αυτό.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.164
Κριτικές
8
Like
25.037
Πόντοι
6.336

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.164
Κριτικές
8
Like
25.037
Πόντοι
6.336
ευκαιρια να ανοιξει θρεντακι ο @Marquis_de_Sade για τα αντρικα στρινγκ που του αρεσουν, τι χρωμα ειναι στη μοδα, ποια δεν γαργαλανε αρχιδια κτλ... :coffee:
Για πουστριλίκια απευθύνσου στον ειδικό και σκληρό μπούστη σέσκουλα(Σπύρος Πιπίλας εν κόσμω).

Απαλλαγή από τα οπιοειδή τι να εννοεί ο νηματοθέτης?

:think:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Για πουστριλίκια απευθύνσου στον ειδικό και σκληρό μπούστη σέσκουλα(Σπύρος Πιπίλας εν κόσμω).

Απαλλαγή από τα οπιοειδή τι να εννοεί ο νηματοθέτης?

:think:
δεν ξερω ρε φιλε, αφου μπορουσα να τα ψηφισω ολα, τα ψηφισα ολα :tooth:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.030
Πόντοι
10.411
Τι θρεντάκια είναι αυτά που ανοίγετε;

Αποτρίχωση πούτσας ο ένας, λεύκανση κώλου ο άλλος, μπύρες άνευ αλκοόλ ο παράλλος, και τώρα αυτό...

Κοσμοπόλιταν γίναμε. :confused:
HQLZq6F.gif
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom