Νέα

Βουλγάρες vs Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Υπαρχει, ποσοτικα και ποιοτικα, μια ικανοποιητικη κατηγορία απο βουλγάρες, που να ψαχνει για dating με ξένο και όχι με ντόπιο;

Μόλις τις ρώτησα, και μου είπαν ότι ενδιαφέρονται για όλους τους άλλους ξένους
εκτός από εσένα... :sunglasses:
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Έχει αλλά αυτές που κάτι λένε δεν μένουν στα χωριά καθώς δεν υπάρχει μέλλον εκεί.Αν και τα χωριά στην Βουλγαρία δεν σαν εδώ.Δεν είναι τόσο απομακρυσμένα και απομονωμένα.
Πάντως το να μάθει βουλγαρικά είναι το καλύτερο,το πόσο εύκολο είναι ......... μάλλον δεν είναι.
είναι τυπε πολλα χωρια απομακρυσμένα,ειδικα αυτά στα ελληνοβουλγαρικα σύνορα στα βουνα της ροδοπης μεχρι το πλοβντιβ και ολη η κεντρικη βουλγαρια εχει απομακρυσμενα χωρια.
εγω δυσκολευτικα να μαθω λεξεις τη θεωρω δυσκολη γλωσσα και μονο αγγλικα μιλουσα.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Μαλλον η χρυση τομη ειναι μικρες πολεις, και κοπελα που να ξερει αγγλικα.
αν ανεβεις καλοκαιρι βουλγαρια θα σου προτεινα να πας μπουργκας είναι παραθεριστικο μερος και θα δεις πολλες ωραιες βουλγαρες.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
αν ανεβεις καλοκαιρι βουλγαρια θα σου προτεινα να πας μπουργκας είναι παραθεριστικο μερος και θα δεις πολλες ωραιες βουλγαρες.

μην του δινεις τετοιες ιδεες, αν θελει να τον μαδησουν οικονομικα και να του παρει το κεφαλι η μαφια  :grin:

 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Ξεκινώ αυτό το θέμα, για να καταθέσει τις απόψεις του όποιος επιθυμεί, για μια καλή σύγκριση ανάμεσα στις ελληνίδες(ή ελλεεινίδες), και στις βουλγάρες.
Που υπερέχουν σε γενικές γραμμές οι βουλγάρες σαν γυναίκες-αν υπερεχουν σε σε καποια θεματα-, σε σχέση, συμπεριφορές, κλπ, και όλα αυτά συγκριτικά με τις δικές μας ελληνίδες.
Ή αν υπάρχουν μειονεκτηματα εναντι των ελληνιδων, ας ειπωθουν κι αυτα. Γιατί αξίζει κανεις να προτιμήσει βουλγαρα για σχέση, τι καλά μπορεί να περιμένει και ποια στραβά κλπ.
Η εμφανιση ειναι υποκειμενικο θεμα αλλα γενικα οι Βουλγαρες ειναι κατα βαση μελαχρινες (οι ξανθες ειναι κατα βαση βαμενες) στο χρωμα του δερματος ειναι 50% - 50% ασπρες - σκουρες, στα προσωπα εχουν κατι αγριο πιθανον απο την μογγολικη τους καταγωγη, εγω ειδα ολα τα υψη, αλλα οι τοτε δικια μου που ηταν Βουλγαρα μου ελεγε οτι οι Ελληνιδες ειναι κατα τι ποιο κοντες και ποιο γεματες. Στην συμπεριφορα μοιαζουν με τις Ελληνιδες ειναι μπουζουκοβιες και τους αρεσουν τα τσιφτετελια. Αυτες που ειναι απο Σοφια ειναι ποιο high-class, οι αλλες ειναι λιγο εως πολυ βλαχες αναλογα με την πολη. Οι διαφορα των Ελληνιδων με ολες τις Ανατολικες, ειναι οτι οι Ελληνιδες πιστευουν οτι θα ριξουν τον αντρα με κατι αλλο απροσδιοριστο και οχι με την εξωτερικη εμφανιση οπως συμβαινει στο πρωην μπλοκ αλλα και αλλου, γενικα οι Βουλγαρες προσεχουν πολυ την εξωτερικη εμφανιση τους και ειναι super προκλητικες ακομα και τις ποιο κρυες μερες του βαρεως Βουλγαρικου χειμωνα.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Η εμφανιση ειναι υποκειμενικο θεμα αλλα γενικα οι Βουλγαρες ειναι κατα βαση μελαχρινες (οι ξανθες ειναι κατα βαση βαμενες) στο χρωμα του δερματος ειναι 50% - 50% ασπρες - σκουρες, στα προσωπα εχουν κατι αγριο πιθανον απο την μογγολικη τους καταγωγη, εγω ειδα ολα τα υψη, αλλα οι τοτε δικια μου που ηταν Βουλγαρα μου ελεγε οτι οι Ελληνιδες ειναι κατα τι ποιο κοντες και ποιο γεματες. Στην συμπεριφορα μοιαζουν με τις Ελληνιδες ειναι μπουζουκοβιες και τους αρεσουν τα τσιφτετελια. Αυτες που ειναι απο Σοφια ειναι ποιο high-class, οι αλλες ειναι λιγο εως πολυ βλαχες αναλογα με την πολη. Οι διαφορα των Ελληνιδων με ολες τις Ανατολικες, ειναι οτι οι Ελληνιδες πιστευουν οτι θα ριξουν τον αντρα με κατι αλλο απροσδιοριστο και οχι με την εξωτερικη εμφανιση οπως συμβαινει στο πρωην μπλοκ αλλα και αλλου, γενικα οι Βουλγαρες προσεχουν πολυ την εξωτερικη εμφανιση τους και ειναι super προκλητικες ακομα και τις ποιο κρυες μερες του βαρεως Βουλγαρικου χειμωνα.

Red baron αν ειχες κοπελιά Βουλγαρα, σιγουρα μπορεις να πεις αρκετα εδω, γιατι να προτιμησει καποιος Βουλγαρα εναντι Ελληνιδας. Τα υπολοιπα παιδια, και κυριως ο φιλτατος gavelos εχουν πει ηδη αρκετα, αλλα το θεμα ειναι υπο διερευνηση και αν εχεις να πεις για τις Βουλγαρες απο την εμπειρια σου, πες το.
 

trelakos146

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.023
Like
1.135
Πόντοι
216
Παιδιά δεν ξέρω από Βουλγαρια ουτε από Βουλγάρες. (Δεν έχω πάει και δεν έτυχε να γνωρισω Βουλγαρα). Κάτι έψαχνα όμως στο inernet και είδα video από τη κομοπολη RIBNOVO και διαπίστωσα χάλια. Άγελάδες στο πεζοδρόμιο, και μαυρα χάλια. Η κομόπολη αυτή είναι μουσουλμανική, αν λέει κάτι αυτό. ¨Οποιος έχει άποψη ας πεί. Παραθέτω το link

 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Παιδιά δεν ξέρω από Βουλγαρια ουτε από Βουλγάρες. (Δεν έχω πάει και δεν έτυχε να γνωρισω Βουλγαρα). Κάτι έψαχνα όμως στο inernet και είδα video από τη κομοπολη RIBNOVO και διαπίστωσα χάλια. Άγελάδες στο πεζοδρόμιο, και μαυρα χάλια. Η κομόπολη αυτή είναι μουσουλμανική, αν λέει κάτι αυτό. ¨Οποιος έχει άποψη ας πεί. Παραθέτω το link

Σε ενα απομακρυσμένο μεγαλοχώρι είδες αγελάδες.Και ;
Ασε τις διαπιστώσεις για αυτούς που ξέρουν κάτι παραπάνω και δεν βασίζονται στα βίντεο .
 

trelakos146

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.023
Like
1.135
Πόντοι
216
Σε ενα απομακρυσμένο μεγαλοχώρι είδες αγελάδες.Και ;
Ασε τις διαπιστώσεις για αυτούς που ξέρουν κάτι παραπάνω και δεν βασίζονται στα βίντεο .
Δεν ξερω γιατι δεν εχω πάει,  και ουτε έχω συναναστραφεί με άτομα από Βουλγαρία. Μια εικόνα από μια κομοπολη σχολίασα. Αν ξερετε παραπάνω πείτε.
 

Cman

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2016
Μηνύματα
330
Κριτικές
2
Like
291
Πόντοι
21
Οι Ελληνίδες είναι πιο όμορφες γυναίκες, οι Βουλγάρες όμως είναι σκυλιά στο σεξ, τα κάνουν όλα με πάθος και ντύνονται πολύ πιο πρόστυχα, έχω αρκετές εμπειρίες και με τις δυο φυλές
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Παιδιά δεν ξέρω από Βουλγαρια ουτε από Βουλγάρες. (Δεν έχω πάει και δεν έτυχε να γνωρισω Βουλγαρα). Κάτι έψαχνα όμως στο inernet και είδα video από τη κομοπολη RIBNOVO και διαπίστωσα χάλια. Άγελάδες στο πεζοδρόμιο, και μαυρα χάλια. Η κομόπολη αυτή είναι μουσουλμανική, αν λέει κάτι αυτό. ¨Οποιος έχει άποψη ας πεί. Παραθέτω το link


Στα παρακμιακα μερη ομως, μπορει να κρυβονται βουλγαρες απεγνωσμενες για μια σχεση της προκοπης!!!
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Οι Ελληνίδες είναι πιο όμορφες γυναίκες, οι Βουλγάρες όμως είναι σκυλιά στο σεξ, τα κάνουν όλα με πάθος και ντύνονται πολύ πιο πρόστυχα, έχω αρκετές εμπειρίες και με τις δυο φυλές

Καλυτερους χαρακτηρες ποιες θεωρεις οτι εχουν, και γιατι;;;
 

novas98

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.061
Like
47
Πόντοι
16
Καλυτερους χαρακτηρες ποιες θεωρεις οτι εχουν, και γιατι;;;
φίλε cool11 τώρα το Πάσχα θα ανάψω μια λαμπάδα για σένα δύο μέτρα και θα προσευχηθώ μήπως ο καλός Θεούλης σου στείλει καμία γυναίκα επιτέλους. Τόσα χρόνια ψάχνεις σε όλες τις ηπείρους και χώρες και ακόμα τίποτα  :booty:
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Καλυτερους χαρακτηρες ποιες θεωρεις οτι εχουν, και γιατι;;;
οι βουλγαρες τυπε εχουν καλυτερο χαρακτήρα από τις ελληνιδες αλλα δεν πρεπει να επαναπαυτείς γιατι και αυτές εχουν κουτοπονηριά μεσα τους.στα βαλκανια σερβες κροατισσες ελληνιδες εχουν τον πιο σνομπ χαρακτήρα καπου στη μεση είναι οι αλβανιδες και οι βουλγαρες με τις ρουμανες είναι οι πρωτες στα βαλκανια.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Οι Ελληνίδες είναι πιο όμορφες γυναίκες, οι Βουλγάρες όμως είναι σκυλιά στο σεξ, τα κάνουν όλα με πάθος και ντύνονται πολύ πιο πρόστυχα, έχω αρκετές εμπειρίες και με τις δυο φυλές
θα συμφωνησω στο ότι οι βουλγαρες τα κανουν όλα.
θα διαφωνησω ότι οι ελληνιδες είναι πιο ομορφες από τις βουλγαρες.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Παιδιά δεν ξέρω από Βουλγαρια ουτε από Βουλγάρες. (Δεν έχω πάει και δεν έτυχε να γνωρισω Βουλγαρα). Κάτι έψαχνα όμως στο inernet και είδα video από τη κομοπολη RIBNOVO και διαπίστωσα χάλια. Άγελάδες στο πεζοδρόμιο, και μαυρα χάλια. Η κομόπολη αυτή είναι μουσουλμανική, αν λέει κάτι αυτό. ¨Οποιος έχει άποψη ας πεί. Παραθέτω το link

υπαρχει φτωχεια ειδικα στα χωρια,οπως επισης υπαρχει και συντηριτισμος.εικονες των βουλγαρικων χωριων μου θυμιζουν την ελλαδα τη δεκαετια του 80
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
φίλε cool11 τώρα το Πάσχα θα ανάψω μια λαμπάδα για σένα δύο μέτρα και θα προσευχηθώ μήπως ο καλός Θεούλης σου στείλει καμία γυναίκα επιτέλους. Τόσα χρόνια ψάχνεις σε όλες τις ηπείρους και χώρες και ακόμα τίποτα  :booty:

Να σαι καλα!!!!
Τα αδυνατα τοις ανθρωποις, δυνατα παρα τω Θεω!
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
οι βουλγαρες τυπε εχουν καλυτερο χαρακτήρα από τις ελληνιδες αλλα δεν πρεπει να επαναπαυτείς γιατι και αυτές εχουν κουτοπονηριά μεσα τους.στα βαλκανια σερβες κροατισσες ελληνιδες εχουν τον πιο σνομπ χαρακτήρα καπου στη μεση είναι οι αλβανιδες και οι βουλγαρες με τις ρουμανες είναι οι πρωτες στα βαλκανια.

Καταλαβα. Τουλαχιστον ομως, το starting point ειναι καλυτερο, απο εκει και περα, παιζει παντα ρολο και πως χειριζεται τις καταστασεις ο αντρας, αυτο δεν αλλαζει.
Ενα συν + στις Βουλγαρες ομως στο χαρακτηρα γενικα, εναντι των ελληνιδων!
:)
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
υπαρχει φτωχεια ειδικα στα χωρια,οπως επισης υπαρχει και συντηριτισμος.εικονες των βουλγαρικων χωριων μου θυμιζουν την ελλαδα τη δεκαετια του 80

Απο υλικες 'απαιτησεις' οι βουλγαρες, πως θα περιεγραφες την κατασταση;
Πχ ειναι οπως λενε για τις ασιατισες, οτι και μια βδομαδα μες το σπιτι να ειναι δεν τρεχει τιποτε, και αρκει να τις βγαλεις μια βολτα το σαββατο και να της παρεις ενα παγωτο και ειναι ευχαριστημενες; Πχ ρουχα απο κινεζικο μαγαζι ανετα θα φοραγε μια βουλγαρα απο χωριο;

Φανταζομαι οτι δεν υπαρχει συγκριση με τις ανεκδιηγητες ελλεεινιδες που ακομη και τωρα που ειμαστε σε τρομερη κριση και συρρικνωμενα εισοδηματα ζητουν ακομη κλασατες καταστασεις,
αλλα θα θελα να ακουσω ειδικα για τις βουλγαρες τι ισχυει, αν και αναμενω οτι ειναι σιγουρα πολυ καλυτερες/προσγειωμενες απο τις τραγικες ελληνιδες....
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
υπαρχει φτωχεια ειδικα στα χωρια,οπως επισης υπαρχει και συντηριτισμος.εικονες των βουλγαρικων χωριων μου θυμιζουν την ελλαδα τη δεκαετια του 80

Στην Ελλάδα δεκαετία του 80 δεν είχαμε συντηρητισμό, είχαμε αλλαγή, λαϊκή συμμετοχή και Ανδρέα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom