Νέα

Βία και ΠΑΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nik30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 307
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡ

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 8 100,0%
  • ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΧΙ ΟΛΕΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ....

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    8

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
megantoine ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ!Ολοι οσοι εχουμε γράψει ΗΤΑΝ στα επεισόδια..Δεν μπορει να λένε ψέμματα ΤΟΣΟΙ άνθρωποι!
λογω του οτι ειχα σχολασει δεν ειδα το μυνημα σου,κ απαντω τωρα μιας και με προκαλεσες
ΕΣΥ ησουν στα επεισοδια?ΕΣΥ τους ειδες με τα ματια σου?ΕΣΥ εισαι απολυτος σιγουρος με αυτα που λες?ΕΣΥ μπορεις να το παοδειξεις?κ επειδη εισαι πολυ ασχετος επι του θεματος σε παρακαλω μην ξανασχοληθεις μαζι μου κ μην ξαναφερθεις σε μενα.
ειδικα εσυ,που εισαι μυθομανης...μου θυμιζεις κατι αποτυχημενος δημοσιογραφους που δουλευουν σε κατι τελειωμενα καναλια κ προσπαθουν να γινουν το επικεντρο του ενδιαφεροντος με ψευτιες.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Χωρίς να θέλω να ανακατευτώ στη συζήτηση, laplace έχεις ένα μίσος εναντίον κάθε πράγματος που σχετίζεται με τον Κόκκαλη , που ειλικρινά τρομάζω. Χαλάρωσε λίγο.... Στη ζωή υπάρχουν κι άλλα πράγματα να κάνεις από το να βρίζεις από το πρωί που ξυπνάς μέχρι το βράδυ που κοιμάσαι έναν άνθρωπο.
Εντελώς φιλική συμβουλή γιατί αλήθεια σου λέω τέτοιο μίσος δεν έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου.
 

Επισκέπτης
Ο Κόκκαλης σίγουρα έχει ευθύνες αλλά θα πρέπει να του αποδοθούν οι σωστές ευθύνες.Φυσικά και δε φταίει σε καμία περίπτωση για τα γεγονότα στη Λαυρίου,φταίει όμως σε άλλα θέματα.Όποιος οργανωμένος του Ολυμπιακού συλλαμβάνεται για επεισόδια,ο Σωκράτης βάζει το χεράκι του για να αποφυλακιστεί.Γι?αυτό και οι οργανωμένοι ό,τι παράπονο κι αν έχουν για τα λεφτά που δίνει,για τις μεταγραφές που κάνει(ή καλύτερα που δεν κάνει),δε θα εκφράσουν ποτέ δημόσια κανένα παράπονο για αυτόν,αντίθετα θα μιλήσουν με τα καλύτερα λόγια .Είναι αλήθεια ότι οργανωμένοι δούλευαν ή δουλεύουν ως σεκιούριτι στην εκάστοτε έδρα του Ολυμπιακού(ΟΑΚΑ,Ριζούπολη,Καραϊσκάκι).Όπως είναι αλήθεια ότι ο Κόκκαλης δίνει μεγάλη βαρύτητα στη γνώμη των οργανωμένων γράφοντας στα α??. του τη γνώμη των υπολοίπων Ολυμπιακών,έχει συχνά συναντήσεις με εκπροσώπους της Θύρας 7,έχει βγει τηλεοπτικά στην εκπομπή τους.Όσον αφορά το μέλος της ΠΑΕ Ολυμπιακός που είναι ταυτόχρονα και αρχηγός της Θύρας 7,να πω ότι εκλέχτηκε σε αυτή τη θέση από τα μέλη του Ολυμπιακού και δεν τον διόρισε  κανένας Κόκκαλης.Θα μου πείτε ότι τους ψήφους ο συγκεκριμμένος τους πήρε από τους οργανωμένους,αλλά άλλο θέμα αυτό.Βλέπω όμως η συζήτηση να επικεντρώνεται στον Ολυμπιακό και δε βλέπω και πολλές αναφορές σε διοικήσεις και οργανωμένους άλλων ομάδων.
 

loudowikos

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
190
Like
2
Πόντοι
1
Η βία είναι πρωτίστως κοινωνικό φαινόμενο και όχι τόσο αθλητικό. Οι ίδιοι που κάνουν επεισόδεια στα γήπεδα ή εκτός αυτών με πρόφαση τον αθλητισμό εάν εκδιωχθούν από αυτά θα μεταφέρουν τα επεισόδια σε άλλους χώρους.  Οι ίδιοι κουκουλοφόροι που καίνε το μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη, τις Κυριακές πετροβολούν (ηθελημένα ατιμώρητα) και πλακώνονται υπό το πρόσχημα των οπαδών. Εάν το κράτος ήθελα να ξεριζώσει τη βία στα γήπεδα το έκανε μέσα σε μια σεζόν. Εάν θέλει να μειώσει την δυναμική της κοινωνικής βίας πρέπει να εξαλείψει τα αίτια και για αυτό απαιτείται πολυετής σχεδιασμός για να απαλειφθούν τα όποια οικονομικά και καινωνικά αίτια. Και η κάθε κυβέρνηση σχεδιάζει δυστηχώς μόνο με ορίζοντα τετραετίας.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.229
Like
398
Πόντοι
36
Απόλυτο δίκιο έχεις. Η στάση μιας ΠΑΕ απλά διοχετεύει τη βία αυτή προς όφελός της, με τη δημιουργία στρατού.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Έλα να μπαίνουν ένας-ένας οι αληταράδες στην ψειρού.Σήμερα απολογήθηκε ο πρώτος από τους 5 ηθικούς αυτουργούς,της δολοφονίας του Φιλόπουλου στις εισαγγελικές αρχές.Πρόκειται για τον ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΗΣ ΙΝΤΡΑΚΟΜ αποδεικνύοντας εμμέσως τις σχέσεις ΠΑΕ ολυμπιακός με χούλιγκανς-δολοφόνους.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
σκότωμα θέλουν τα καθάρματα...
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
285 euro η πρωτη γραμμη και 235 οι ποιο πισω.......
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Οι ιδιωτικοί στρατοί πρέπει να πληρώνονται.Πώς να το κάνουμε;
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
και οσο αφορα τους φονιαδες εγω τουλαχιστον απο εχθες το βραδυ σταματισα να ελπιζω οτι θα πανε φυλακη..... φυλακη θα πανε (αν πανε βεβαια..)τιποτα πρεζονια φουκαραδες (με ανταλαγματα βεβαια...)για εμενα τελος αυτη η κουβεντα....μετα απο αρκετες συναντησεις που ειχα και με βαζελους και με γαυρους εχω βγαλει τα συμπεραζματα μου......ΚΡΙΜΑ.......
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Γιατί ρε Νίκο τι ήλπιζες;ότι θα αφήσει τα ''παιδιά'' του ο Σωκρατάκος αβοήθητα;
αφού σε αυτά στηρίζεται τόσα χρόνια κ σε αυτά θα εξακολουθεί να στηρίζεται κ στο μέλλον.Αν χάσει τα ερίσματά του μέσα σε αυτούς τους φονιάδες θα χάσει κ την δύναμη που έχει τόσα χρόνια άρα θα έχει άσχημα προβλήματα.ʼλλωστε είναι γνωστό ότι για να μην πάει φυλακή ο Κόκκαλης(για όλα αυτά τα αδικήματα κατά του Ελληνικού κράτους) προσαιτερίστηκε τους οπαδούς του Ολυμπιακού κ τους έκανε δικούς του,ώστε η εκάστοτε δικαιοσύνη να βρίσκει μπροστά της τον ''έξυπνο'' λαό του Θρύλου,όταν πάει να βάλει χέρι στον πράκτορα Κρόκους.
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
ημαρτον...τι αλλο θα ακουσουμε...
αν και δεν ηθελα να ξαναασχοληθω με το θεμα τωρα ειδα την παραθεση και ΠΡΕΠΕΙ να απαντησω..
δεν ξερω φιλε μου τι αλλο θα ακουσουμε αλλα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ ΟΙ ΦΟΝΙΑΔΕΣ......αλλη μια περηφανη νικη του σωκρατη..
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
η γραφικοτητα σε ολο της το μεγαλειο...
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
οπως το δει ο καθενας....εγω θελω να μπουν φυλακοι οι φονιαδες ΕΣΥ ΜΕ ΛΕΣ ΓΡΑΦΙΚΟ!!!!!! μαλλον τους θες εξω.....δικο σου θεμα αυτο αλλα εγω "φιλε" μου δεν θα σε χαρακτηρισω....dark θυμασε τι σου ελεγα στο καφε?ΕΣΩ ΕΤΟΙΜΟΣ....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
η γραφικοτητα σε ολο της το μεγαλειο...


Kλασσική απάντηση γαύρου που εθελοτυφλεί ή που θέλει να ζει στον πλανήτη Κλινγκονγαυρους.Όποτε δεν έχει να απαντήσει κάτι μας χαρακτηρίζει γραφικούς μαζί κ με τον άλλον τον υποβολέα του.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
η γραφικοτητα ''φιλε'' πηγιανε σε ολα τα παραπανω μυνηματα κ οχι σε αυτο που εγραψες περι φυλακης...

ηθελα να ξερα,γιατι δεν γινεστε σκηνοθετες με τετοια φαντασια που διαθετετε?
εκτος κ αν εσεις εχετε τοσο εγκυρες πηγες κ εγω ειμαι βαθια νυχτωμενος...μαλλον ετσι ειναι...

μην βρεθειτε ομως προ εκπληξεων εαν δεχτειτε καποιο τηλεφωνημα απο καμμια εισαγγελικη αρχη για συμπληρωματικη καταθεση..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom