Νέα

Βασίλης Χατζηπαναγής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NiLe
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 57
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα περασει αλλος στο ελληνικο πρωταθλημα σαν τον Χατζηπαναγη?

  • Ναι

    Ψήφοι: 7 16,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 31 73,8%
  • Εισος

    Ψήφοι: 4 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    42

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
387
Like
8.853
Πόντοι
25.056
Ειχε αγωνιστει με την εθνικη της Σοβιετικης Ενωσης και για αυτο δεν μπορουσε να παιξει με την φανελα της εθνικης Ελλαδος.Κριμα! :( Θα βοηθουσε πολυ την τοτε εθνικη ομαδα! :hi:
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.700
Κριτικές
47
Like
15.569
Πόντοι
5.885
Tεραστια παιχτουρα και να φανταστητε πριν υπογραψει στον Ηρακλή ειχε κανει προπονήσεις με τον Παναθηναικο................
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Πανω απ ολα εξαιρετικος ανθρωπος!
Τον ειχα γνωρισει οταν κατεβηκε αθηνα το 2000 η το 2001 για ενα αγωνα που κανανε προς τιμην του και μιλαγαμε πολλη ωρα.Στο τελος του ζητησα αυτογραφο και μου ζητησε τη διευθυνση μου και μου στειλε υπογεγραμμενες φωτογραφιες του.Και οχι μονον αυτο,μετα απο λιγες μερες με πηρε καποιος τηλ και με ρωτησα αν τις ελαβα κιολας!!
Αυτο λεει πολλα.
Οτι και να πω για τον Βασια ειναι λιγο.Παιχτουρα απο τις λιγες και τσαντιστηκα γιατι στην ψηφοφορια αντι να βαλω οχι εβαλα ναι απο κεκτημενη ταχυτητα...
 

Nuclear

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2014
Μηνύματα
868
Like
2
Πόντοι
6
Ακριβως. Μεγαλος παίχτης και φοβερός άνθρωπος. Νομιζω οτι έμπλεξε με κάποιους αετονυχιδες και του έφαγαν τα λιγα λεφτά που ειχε... Μεγάλη ψυχή.

Εμένα μου θύμιζε τον Φουτρε
 

Επισκέπτης
Kρίμα που ο Βάσια, ο Νουρέγιεφ της μπάλας δεν διαφημίστηκε όσο έπρεπε....
Και τώρα βλέπεις κάτι έξυπνους να σου τσαμπουνάνε για Μέσι και τρίχες κατσαρές...
Ο Βάσια αγωνιζόταν για τη φανέλα παίρνοντας πενταροδεκάρες, τριπλαδόρος με τα όλα του, καλλιτέχνης....
Αν δεν υπήρχαν οι αγκυλώσεις του ανόητου Κράτους ο Βάσια θα είχε καταξιωθεί σε παγκόσμιο επίπεδο.
Ευτυχώς που πρόλαβα να τον γνωρίσω ως πιτσιρικάς. Δε νομίζω ότι θα βγει ανάλογος παίκτης όπως αυτός. Μαζί και με τον Κωφίδη άλλαξαν το ποδόσφαιρο της δεκαετίας του 80.
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Mυαλο μηδεν ο βασια ντουνταρα οπως και ο κωφιδης
Αν θελεις να γινεις παγκοσμιος ποδοσφαιριστης δεν μενεις στον Ηρακλη,απαιτεις να φυγεις με καθε τροπο
Ακομη θυμαμαι την απαντηση του Κωφιδη οταν τον ρωταγαν αν θελει να παει στον Ολυμπιακο επι κοσκωτα μ ενα σωρο χρηματα και η απαντηση ηταν..
Οτ πει ο Προεδρος(θεοδωριδης)
Ο Αναστοπουλος για παραδειγμα εμεινε τεσσερις μηνες εκτος γηπεδων με κινδυνο να καταστραφει η καριερα του,απαιτωντας να παει στον ολυμπιακο
Κοινως..αν θελεις μεγαλα πραγματα για τον εαυτο σου,γιατι το αξιζεις,μερικες φορες πρεπει να ρισκαρεις γι αυτο
Ο Χατζηπαναγης δεν το εκανε
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Mυαλο μηδεν ο βασια ντουνταρα οπως και ο κωφιδης
Αν θελεις να γινεις παγκοσμιος ποδοσφαιριστης δεν μενεις στον Ηρακλη,απαιτεις να φυγεις με καθε τροπο
Ακομη θυμαμαι την απαντηση του Κωφιδη οταν τον ρωταγαν αν θελει να παει στον Ολυμπιακο επι κοσκωτα μ ενα σωρο χρηματα και η απαντηση ηταν..
Οτ πει ο Προεδρος(θεοδωριδης)
Ο Αναστοπουλος για παραδειγμα εμεινε τεσσερις μηνες εκτος γηπεδων με κινδυνο να καταστραφει η καριερα του,απαιτωντας να παει στον ολυμπιακο
Κοινως..αν θελεις μεγαλα πραγματα για τον εαυτο σου,γιατι το αξιζεις,μερικες φορες πρεπει να ρισκαρεις γι αυτο
Ο Χατζηπαναγης δεν το εκανε


τύπε σε όσους αλλοδαπούς ποδοσφαιρόφιλους έτυχε να δείξω βίντεο του Χ"Παναγή, και ανάμεσά τους και Ιταλός 60 ετών έπαθαν πλάκα... Και με ρωτούσαν "what happened to that guy?" "how come we don't know him?"  :-

Τύπε, σκέψου ότι μπορεί ο τύπος να βιοπορίζονταν από την δουλειά αυτή και να έτρεφε και αλλά στόματα. Είχε την πολυτέλεια να κάνει τσαλιμάκια χωρίς να μείνει νηστικός, όχι ο ίδιος, αλλά οι γύρω του;

Ο πεθαμένος Θεοδωρίδης και πεθαμένος που είναι, ο τάφος του έχει πάνω του ένα ασήκωτο βάρος, ότι δεν άφησε να λάμψει στον Πλανήτη το μεγαλύτερο αστέρι στο ελληνικό ποδόσφαιρο τύπε.

Αν πήγαινε τελικά ο Μάγος της μπάλλας στην Inter, προφανώς και θα του έδιναν πάσες, όχι όπως οι "συμπαίκτες" του για το λίγο που έπαιξε στην ΑΕΚ Αθηνών.
Αυτά.

Υ/Γ
Δεν είναι τυχαία η σημερινή κατάντια μας, όταν χαραμίζεις ταλέντα σε όλους τους τομείς.
Και δεν νομίζω ότι η ομάδα του '04 ήταν η καλύτερη Εθνική Ποδοσφαίρου ever. Αλλά είχε σωστή καθοδήγηση...
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
12
Πόντοι
16
oλοι οι σοβιετικοι ειχαν μαθει στον λιτο βιο...
αυτο τους κατεστρεψε.Το οτι ηταν ολιγαρκεις,δεν ειχαν τουπε,δεν ειχαν δηλαδη επαρση/βεντετισμο(που ειναι χρησιμα στοιχεια στο ποδοσφαιρο) κ φυσικα δεν ηξεραν να διεκδικουν οτι αξιζαν.
ετσι λοιπον και ο Βασια....
Δειτε για παραδειγμα φωτο απο την αφιξη στην Ελλαδα του δευτερου μεγαλυτερου φορ(εκεινη την εποχη) μετα τον βαν μπαστεν..
Δειτε τον ΜΥΘΟ Ο.Μπλαχιν με τον υπερπαικτη Προτασοφ και τους επισης τοτε παικταραδες (μικροτερα ονοματα βεβαια)Λιτοφτσενκο και Σαβιτσεφ,,
Δειτε καταντια,πως πινουν την sprite μπροστα στις καμερες,σε ενα ξοφλημενο κυλικειο των 80s..


1990-1991,%2B%CE%9F.%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%87%CE%AF%CE%BD,%2B%CE%93.%CE%9B%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%86%CF%84%CF%83%CE%AD%CE%BD%CE%BA%CE%BF,%2B%CE%93.%CE%A3%CE%AC%CE%B2%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%86,%2B%CE%9F.%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%86.jpg
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ο Βάσια στην εποχή της φόρμας του, ήταν σίγουρα ο καλύτερος ντριμπλέρ στο κόσμο. Αυτό ( πέρα απο  την μικρή αξία που έχει η δική μου γνώμη ) είναι και γνώμη πολλών μεγάλων προπονητών. 

Αναμφισβήτητα ο καλύτερος έλληνας ποδοσσφαιριστής που πέρασε ποτέ.

Σίγουρα ένας απο τους μεγαλύτερους στο κόσμο την εποχή του.

Πραγματικά κρίμα που δεν διαχειρίστηκε σωστά τον εαυτό του, η που δεν βρήκε κάποιο ικανό manager να το κάνει.

Στην Ιταλία η στην Γερμανία της εποχής εκείνης πραγματικά θα είχε μεγαλουργήσει. 
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Mυαλο μηδεν ο βασια ντουνταρα οπως και ο κωφιδης
Έτσι. Είχε και μια τραγική εμπειρία με κάποιο λαμόγιο διευθυντή τράπεζας στην Αγίας Σοφίας πριν  από χρόνια στον οποίο έδωσε "εν λευκώ" τις οικονομίες του για να του τις "επενδύσει" και τις κατάπιε το ... "τρίγωνο των Βερμούδων".
Ίδιο "μυαλό" με τον αγαπητό Σάββα.
Κατά τ άλλα όντως βιρτουόζος τριπλέρ. ΑΛΛΑ ποιος θα θυμάται σε 5 χρόνια τον Αρσάβιν πχ?
 

Επισκέπτης
Έχετε δίκιο παίδες, δεν έχω να προσθέσω τίποτα. Αλλά και πάλι τα έχω με το κωλοκράτος που δεν έκανε μια αγωγή έστω να έπαιζαν στην Εθνική Ελλάδος.
Όσο για τον Αναστόπουλο που δε συγκρίνεται σε τίποτα με αυτούς, θυμάμαι χαμός που έγινε όταν έφυγε για την Αβελίνο. Σιγά τα αυγά κι ας είμαι ΟΣΦΠ....
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
12
Πόντοι
16
Έχετε δίκιο παίδες, δεν έχω να προσθέσω τίποτα. Αλλά και πάλι τα έχω με το κωλοκράτος που δεν έκανε μια αγωγή έστω να έπαιζαν στην Εθνική Ελλάδος.
Όσο για τον Αναστόπουλο που δε συγκρίνεται σε τίποτα με αυτούς, θυμάμαι χαμός που έγινε όταν έφυγε για την Αβελίνο. Σιγά τα αυγά κι ας είμαι ΟΣΦΠ....
δεν μπορουσε να κανει τιποτα το κρατος
ηταν κανονισμος της φιφα πως εαν εχεις συμμετοχη εστω κ στις μικρες εθνικες αλλης χωρας,τοτε τελος.ακομα κ αν αλλαζες υπηκοοτητα
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Έχετε δίκιο παίδες, δεν έχω να προσθέσω τίποτα. Αλλά και πάλι τα έχω με το κωλοκράτος που δεν έκανε μια αγωγή έστω να έπαιζαν στην Εθνική Ελλάδος.
Όσο για τον Αναστόπουλο που δε συγκρίνεται σε τίποτα με αυτούς, θυμάμαι χαμός που έγινε όταν έφυγε για την Αβελίνο. Σιγά τα αυγά κι ας είμαι ΟΣΦΠ....
Μιλάω για την μεταγραφή από τον πανιωνιο στον ολυμπιακό
Έκανε μια κίνηση που άλλαξε την ζωή του και την καριέρα του και σίγουρα άφησε το στίγμα του
Η μεταγραφή στην αβελινο έγινε στην ηλικία των 30,άνευ ουσιας
 

Επισκέπτης
Οντως ετσι ηταν, μαζι με το Μητροπουλο ηταν κολληταρια.

 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Σε Ιταλούς που έδειξα βίντεο του Βάσια τους έπεσε το σαγόνι...

Φυσικά ρωτούσαν τί απέγινε αυτός ο τύπος,

και τους είπα ότι το ταλέντο του πήγε χαμένο,

γιατί έτσι γίνονταν και γίνεται εδώ...
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
στην Ελλαδα τον εφεραν για εμας,τον Ολυμπιακο. τον εφαγε η τοτε γνωστη κλικα των Ανδριαν****,κατεληξε στον Ηρακλη. στο πρωτο ματσακι μεταξυ μας,εβγαλε ματια,μας φορτωσε 4 γκολακια :grin:

π.χ. μαζευε 2-3 βαζελακια στο κορνερ και τα χορευε τσιφτετελι μεχρι να κουτουλησουν μεταξυ τους  :2funny:

να θυμησω τη φραση ....ντριπλαρει οποιονδηποτε αμυντικο ,μεσα σε τηλεφωνικο θαλαμο  :boobies:

για εμας τους τυχερους που τον προλαβαμε,ηταν χαρμα οφθαλμων,ασυγκριτος,δεν υπηρχε δευτερος !!!

[size=10pt][size=20pt]ΚΡΙΜΑ[/size][/size]  :hi:
 

AntonisL

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2012
Μηνύματα
186
Κριτικές
2
Like
52
Πόντοι
1
H μυθική τρίπλα στον ΑΕΚ που έπεσε κάτω είναι ανεπανάληπτες.

Κάτι κάνει σε τρίπλα που και που ο Καράσκο αλλά...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom