Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Νσ υποθέσω ότι τα είδες από κοντά , έτσι ?
Οχι,τα διαβασα στα δεκαδες σαιτς στο ιντερνετ.Εκτος αν εισαι και εσυ της αποψης οτι οοοοοολα τα σαιτς πολεμουν τον τρυλο και λενε ψεματα εκτος απο τα αντικειμενικα οπαδικα σας.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.291
Πόντοι
14.565
master21 τράβα γαμήσου και μη μας τα ξαναπρήξεις στο topic του Θρύλου. Άιντε με την περίπτωσή σου επιτέλους.
 

Dude007

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2014
Μηνύματα
4.859
Κριτικές
4
Like
21
Πόντοι
16
master21 τράβα γαμήσου και μη μας τα ξαναπρήξεις στο topic του Θρύλου. Άιντε με την περίπτωσή σου επιτέλους.

Υποθέτω το ίδιο ισχύει και για Χρηστίδη που μάς πρήζει στα topics των ομάδων μας....
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.291
Πόντοι
14.565
Επειδή πάνω απ' όλα είμαστε αντικειμενικοί, μόνο για τον master21 και μόνο γι' αυτό το τόπικ ισχύει.  :grin:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
master21 τράβα γαμήσου και μη μας τα ξαναπρήξεις στο topic του Θρύλου. Άιντε με την περίπτωσή σου επιτέλους.
Είναι καλό παιδί ο Μαστερ άμα δεν υπήρχαν και αυτοί δεν θα είχε νόημα
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Οχι,τα διαβασα στα δεκαδες σαιτς στο ιντερνετ.Εκτος αν εισαι και εσυ της αποψης οτι οοοοοολα τα σαιτς πολεμουν τον θρυλο και λενε ψεματα εκτος απο τα αντικειμενικα οπαδικα σας.
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο και δεν μπορώ να ξημεροβραδιάζομαι στα αθλητικά σαϊτ. Ενημερώνομαι όμως καθημερινά από το srot24.gr, το οποίο και μου φαίνεται αντικειμενικό και σπανιότερα από το gazzeta.gr.  Οπότε δεν έχω άποψη για φιλοολυμπιακά ή όχι αθλητικά σαϊτ.
Για το συγκεκριμένο ματς δεν με ενδιέφερε εξάλλου αφού έχω ιδία άποψη.
Παρ' όλα αυτά θα μπορούσες να παραθέσεις κάποια λινκ  από αυτά τα σαϊτ που αναφέρεις για να σχηματίσουμε μια σφαιρικότερη άποψη ?
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.291
Πόντοι
14.565
Όλα καλά με τις κούπες σε όλα τα αθλήματα κλπ., αλλά στη μπάλα είναι το θέμα να δυναμώσουμε για το κάτι παραπάνω. Με καμιά καλή μεταγραφή επιτέλους. :S
 

hounik

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
87
Πόντοι
5.765
Όλα καλά με τις κούπες σε όλα τα αθλήματα κλπ., αλλά στη μπάλα είναι το θέμα να δυναμώσουμε για το κάτι παραπάνω. Με καμιά καλή μεταγραφή επιτέλους. :S
βάλε και προπονητή.Αυτός  ο περειρα μαλακας φαίνεται.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Όλα καλά με τις κούπες σε όλα τα αθλήματα κλπ., αλλά στη μπάλα είναι το θέμα να δυναμώσουμε για το κάτι παραπάνω. Με καμιά καλή μεταγραφή επιτέλους. :S
Έρχεται ο Ρομπίνιο
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Όλα καλά με τις κούπες σε όλα τα αθλήματα κλπ., αλλά στη μπάλα είναι το θέμα να δυναμώσουμε για το κάτι παραπάνω. Με καμιά καλή μεταγραφή επιτέλους. :S
να φερω το κουτόχορτο?............ :grin:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Ορμπάιθ: «Πάντα στην... καρδιά μου η εμπειρία μου με Ολυμπιακό»
Ο Πάμπλο Ορμπάιθ με αφορμή τον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας μίλησε σε ΜΜΕ της χώρας και ενώ δεν ξέχασε να αναφερθεί στο πέρασμά του από τον Ολυμπιακό.


Σε ισπανικό Μέσο μίλησε ο Ορμπάιθ, που έκανε το σχόλιό του για τον τελικό του Copa Del Rey και ενώ έκανε δηλώσεις και για τον Ολυμπιακό. Ειδικότερα τόνισε για:

Το πέρασμά του από τον Ολυμπιακό: Είχε έρθει η στιγμή που έπρεπε να προχωρήσω στην καριέρα μου. Ο Ερνέστο μου έδωσε μία μοναδική ευκαιρία με το να πάω στον Ολυμπιακό και την Ελλάδα. Η Αθλέτικ μου φέρθηκε εξαιρετικά, όπως πάντα, ενώ η κατάληξή μου ήταν το καλύτερο δυνατό σενάριο για όλους. Ο χρόνος έδειξε πως δικαιώθηκα για την επιλογή μου.

Το κατά πόσον έμαθε ελληνικά: Πολύ λίγα (σ.σ. γέλια). Στην Ελλάδα παντού μιλούν αγγλικά. Όπου και εάν οδηγούσα άκουγα πιο πολλά ελληνικά από αγγλικά. Όμως εντάξει τις απλές και καθημερινές φράσεις τις μαθαίνεις. Θα πρέπει να μιλάς έστω και λίγο την γλώσσα από σεβασμό προς την χώρα που σε φιλοξενεί. Εάν δεν έχεις τον σεβασμό που πρέπει δεν έχεις τίποτα.

Τον Γιέστε και την χρονιά που έκανε στον Ολυμπιακό: Υπήρξα τυχερός. Είχα και τον Φραν και τον Ερνέστο και άλλους Ισπανούς. Στην ομάδα και στην χώρα μου φέρθηκαν πολύ καλά. Έκανα εκεί πολύ καλούς φίλους. Θα είναι πάντα στην... καρδιά μου η εμπειρία μου με Ολυμπιακό. Είναι μία εμπειρία που δεν ξεχνάω. Θα την κρατάω μαζί μου όσα χρόνια και εάν περάσουν γιατί μου έμαθε πολλά.

Τα ευρωπαϊκά ματς: Ξέραμε πως με τη νίκη της Μαρσέιγ επί της Ντόρτμουντ εμείς θα μέναμε εκτός. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Δεν ξέρω τι μπορεί να γινόταν εάν περνάγαμε. Κατά τα άλλα στα ματς με την Ρούμπιν εμείς πήγαμε καλά. Και στην Ρωσία και στην Αθήνα. Εκεί με εντόπισαν από την Ρούμπιν και τελικώς συνέχισα εκεί.

Το ελληνικό πρωτάθλημα: Όλα είναι σχετικά. Όταν κρίνεις μία χώρα την κρίνεις συνολικά. Είναι σαφές πως σε σχέση με την Ισπανία υπάρχουν διαφορές και πως κάποια πράγματα δεν θα τα έβλεπα στην χώρα μου, όμως είναι άδικο να κρίνεις έτσι τα πράγματα. Εμένα παντού μου φέρθηκαν καλά. Και στην Ελλάδα και στην Ρωσία και παντού. Παντού βρήκα καλούς ανθρώπους. Μετά εξαρτάται από εσένα το πως θα προσαρμοστείς. Και την εμπειρία με την Ρούμπιν θα την θυμάμαι.



gazzetta.gr
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΩΝ ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΩΝ

Αναμένεται να επιστρέψει σε ένα μήνα ο Μανιάτης

Προς τα τέλη Ιουνίου εκτιμάται ότι θα επιστρέψει στις προπονήσεις ο Γιάννης Μανιάτης δεδομένου ότι η αποθεραπεία του εξελίσσεται σε απόλυτα ικανοποιητικό βαθμό.

Ο Γιάννης Μανιάτης ετοιμάζει την επάνοδό το στη δράση ύστερα από τον τραυματισμό του στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο του ημιτελικού με την ΑΕΚ.

Ο αρχηγός του ολυμπιακού υπολογίζεται να είναι πανέτοιμος σε έναν μήνα, αφήνοντας πίσω του την ρήξη χιαστών που υπέστη.

Η πορεία της αποθεραπείας του στην Ιταλία, πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο και σύμφωνα με τις εκτιμήσεις στα τέλη Ιουνίου θα είναι σε θέση να μπει σε ρυθμό προπονήσεων.

Ετσι, μπορεί να χάσει το βασικό στάδιο προετοιμασίας στο Ζέεφελντ της Αυστρίας, αλλά στη Γερμανία θα δηλώσει λογικά «παρών».



gazzetta.gr
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Στην εθνική Σερβίας ο Μιλιβόγεβιτς

Στην εθνική ομάδα της Σερβίας κλήθηκε γα τα προκριματικά του Euro 2016 ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς.

Ολυμπιακός και Άντερλεχτ συνεχίζουν τις διαπραγματεύσεις για να μείνει ο ΛΟύκα Μιλιβόγεβιτς στους νταμπλούχους Ελλάδας.

Ωστόσο, ο παίκτης ξέρει πολύ καλά που θα είναι τις επόμενες μέρες.  Ο Ράντοβαν Τσούρτσιτς τον τον υπολογίζει για τα ματς των προκριματικών του Euro 2016 κόντρα σε Αζερμπαϊτζάν και Δανία.

Στην αποστολή που θα δείτε πρακάτω υπάρχει κι ο Λιούμπομιρ Φέισα.

Τερματοφύλακες: Βλάντιμιρ Στόικοβιτς (Μακάμπι Χάιφα), Ζέλικο Μπέρκιτς (Κάλιαρι), Ζίβκο Ζίβκοβιτς (Παρτιζάν)

Αμυντικοί: Ντούσαν Μπάστα (Λάτσιο), Νέναντ Τόμοβιτς (Φιορεντίνα), Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς (Τσέλσι), Νίκολα Μακσίμοβιτς (Τορίνο), Ματίγια Νάστασιτς (Σάλκε), Στέφαν Μίτροβιτς (Φράιμπουργκ), Αλεκσάνταρ Κολάροβ (Μάντσεστερ Σίτι), Ιβάν Ομπράντοβιτς (Μαλίν)

Μέσοι: Ράντοσαβ Πέτροβιτς (Ντιναμό Κιέβου), Λιούμπομιρ Φέισα (Μπενφίκα), Νεμάνια Μάτιτς (Τσέλσι), Νεμάνια Γκούντελι (Άλκμααρ), Λούκα Μιλιβόγεβιτς (Ολυμπιακός) Φίλιπ Τζούριτσιτς (Σαουθάμπτον), Άντεμ Λιάγιτς (Ρόμα), Ζόραν Τόσιτς (ΤΣΣΚΑ Μόσχας), Φίλιπ Κόστιτς (Στουτγκάρδη)

Επιθετικοί: Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς (Άντερλεχτ), Λάζαρ Μάρκοβιτς (Λίβερπουλ), Πέταρ Σκούλετιτς (Λοκομοτίβ Μόσχας)




 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Καλο μηνα .....
Δεν θα το παιξω αντικειμενικος γιατι δεν ειμαι αλλα
Ολα τα καφρομουνα που μαζευονται στο Βολει στο Πολο και στα αθληματα του ερασιτεχνη οπου κι αν ανηκουν, ακομα και στον Ολυμπιακο, καλα θα κανουν να πηγαινουν μονο στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ, που ελεω των βρωμερων διοικησεων και της εν γενει σαπιλας της Ελληνικης Κοινωνιας, υπαρχει προσφορο εδαφος για τα ξερασματα τους
Δεν υπερασπιζομαι την σταση του προπονητη του ΝΟΒ, αλλα, η μεταφορα του καρκινου της οπαδοποιησης των ερασιτεχνικων αθληματων με βρισκει καθετα αντιθετο
Οι Τσουκαλαδες δεν εχουν θεση στις πισινες και στα φιλε αυτης της χωρας, η θεση τους ειναι στους βοθρους των καναλιων που τους δινουν λογο και στα γηπεδα του μπασκετ και του ποδοσφαιρου, ενιοτε και με παρκετεζα για το ξεκαρφωμα.
Τα "μπρατσακια και τα σωσιβια" στο πολο ειναι ενα ωραιο πειραγματακι αλλα μεχρις εκει
Ο ιδρωτας και ο πονος των αθλητων ημετερων και αντιπαλων σε αυτα τα αθληματα αμοιβεται με ψιχουλα και πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστος από ολους μας
Οσο σιχαινομαι το σηματακι στα σκουφια των πολιστων του ΠΑΟ αλλο τοσο θαυμαζω την προσπαθεια τους να φτασουν σε δυο τελικους φετος εστω και αν η ανωτεροτητα των αντιπαλων τους δεν τους επιτρεπει την διακριση
Για μενα ειναι πρωταθλητες, οχι του σιχαμενου συλλογου που εκπροσωπουν αλλα της καρδιας μου
Ακομα ομως και ο βρωμερος συλλογος τους αξιζει ενα μπραβο που στηριζει τοσα χρονια ενα τμημα που ναι μεν δεν εχει τιτλους αλλα τραβαει τα παιδια μακρια απο πρεζες και αλητειες
ΥΓ. Διευκρινιζω για τυχον ηλιθιους που θα θελησουν να μου απαντησουν
Εκτος απο καμποσες χιλιαδες μπασταρδους βαζελους, που οσο και να με παρακαλαει η μανα τους δεν θα τους αναγνωρισω.... αλλα παιδια δεν εχω!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Καλο μηνα .....
Δεν θα το παιξω αντικειμενικος γιατι δεν ειμαι αλλα
Ολα τα καφρομουνα που μαζευονται στο Βολει στο Πολο και στα αθληματα του ερασιτεχνη οπου κι αν ανηκουν, ακομα και στον Ολυμπιακο, καλα θα κανουν να πηγαινουν μονο στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ, που ελεω των βρωμερων διοικησεων και της εν γενει σαπιλας της Ελληνικης Κοινωνιας, υπαρχει προσφορο εδαφος για τα ξερασματα τους
Δεν υπερασπιζομαι την σταση του προπονητη του ΝΟΒ, αλλα, η μεταφορα του καρκινου της οπαδοποιησης των ερασιτεχνικων αθληματων με βρισκει καθετα αντιθετο
Οι Τσουκαλαδες δεν εχουν θεση στις πισινες και στα φιλε αυτης της χωρας, η θεση τους ειναι στους βοθρους των καναλιων που τους δινουν λογο και στα γηπεδα του μπασκετ και του ποδοσφαιρου, ενιοτε και με παρκετεζα για το ξεκαρφωμα.
Τα "μπρατσακια και τα σωσιβια" στο πολο ειναι ενα ωραιο πειραγματακι αλλα μεχρις εκει
Ο ιδρωτας και ο πονος των αθλητων ημετερων και αντιπαλων σε αυτα τα αθληματα αμοιβεται με ψιχουλα και πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστος από ολους μας
Οσο σιχαινομαι το σηματακι στα σκουφια των πολιστων του ΠΑΟ αλλο τοσο θαυμαζω την προσπαθεια τους να φτασουν σε δυο τελικους φετος εστω και αν η ανωτεροτητα των αντιπαλων τους δεν τους επιτρεπει την διακριση
Για μενα ειναι πρωταθλητες, οχι του σιχαμενου συλλογου που εκπροσωπουν αλλα της καρδιας μου
Ακομα ομως και ο βρωμερος συλλογος τους αξιζει ενα μπραβο που στηριζει τοσα χρονια ενα τμημα που ναι μεν δεν εχει τιτλους αλλα τραβαει τα παιδια μακρια απο πρεζες και αλητειες
ΥΓ. Διευκρινιζω για τυχον ηλιθιους που θα θελησουν να μου απαντησουν
Εκτος απο καμποσες χιλιαδες μπασταρδους βαζελους, που οσο και να με παρακαλαει η μανα τους δεν θα τους αναγνωρισω.... αλλα παιδια δεν εχω!
Σωστος,ολα τα ερασιτεχνικα σωματεια αξιζουν ενα μπραβο,με το μεγαλυτερο μπραβο στον ερασιτεχνη Γαυρο που εχει ολα του τα τμηματα στον αφρο.Και μπραβο για οσα ειπες για τα χουλιγκανια,γιατι μερικοι θα μας τρελανουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom