Νέα

Σχέσεις και Απιστία - Κέρατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loutsosathens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 74
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας κεράτωσε γυναίκα?


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68
OP
OP
L

loutsosathens

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2024
Μηνύματα
51
Like
57
Πόντοι
0
Το θεμα εδω εχει καλυφθει παμπολλες φορες σε παρομοια νηματα.
Επισης το ερωτημα στο poll ειναι λαθος.
το σωστο θα ηταν :
όταν σας κερατωσε γυναικα
1. Το μαθατε
2. Δεν το μαθατε
προσωπικά όποτε έγινε το έμαθα. ή έτσι πιστεύω.
 

fysarmonika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2015
Μηνύματα
626
Κριτικές
4
Like
1.167
Πόντοι
206
μου έτυχε και εμένα αυτό. μου λέει πάω τριήμερο και τελικά πήγε να συναντήσει τον πρώην. χωρίσαμε απευθείας γιατί έγινε ψυχρή με το που έφυγε
Ποσό καιρό είσαστε μαζί ?
 
OP
OP
L

loutsosathens

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2024
Μηνύματα
51
Like
57
Πόντοι
0
Ποσό καιρό είσαστε μαζί ?
δεν ειμαστε μαζι. τραβιομασταν 2-3 μηνες και εγινε αυτο και τελος. βεβαια σε μια αλλη σχεση που την κρατησα τελικα, το πρωτο 3μηνο μιλαγε με εναν αλλον μεσω ινσταγκραμ και εγω το ανακαλυψα. κλαματα ιστοριες κακο "συγγνωμη δεν ηξερα τι θελω" ηταν μαλακια μου... την συγχωρησα
 

fysarmonika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2015
Μηνύματα
626
Κριτικές
4
Like
1.167
Πόντοι
206
δεν ειμαστε μαζι. τραβιομασταν 2-3 μηνες και εγινε αυτο και τελος. βεβαια σε μια αλλη σχεση που την κρατησα τελικα, το πρωτο 3μηνο μιλαγε με εναν αλλον μεσω ινσταγκραμ και εγω το ανακαλυψα. κλαματα ιστοριες κακο "συγγνωμη δεν ηξερα τι θελω" ηταν μαλακια μου... την συγχωρησα
Ε μαλακιες δε τα λαμβάνεις υπόψιν αυτά . (Για το πρώτο) Σαν να μην υπήρχε σχέση , σαν να μην εγινε.
Η άλλη αφού το ξεκαθαρίσατε εξ αρχής , όλα καλά .
Και δεν την «κράτησες» τα βρήκατε και μείνατε μαζί .
Δεν κρατάει ποτέ κανείς κανέναν
 
OP
OP
L

loutsosathens

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2024
Μηνύματα
51
Like
57
Πόντοι
0
Ε μαλακιες δε τα λαμβάνεις υπόψιν αυτά . (Για το πρώτο) Σαν να μην υπήρχε σχέση , σαν να μην εγινε.
Η άλλη αφού το ξεκαθαρίσατε εξ αρχής , όλα καλά .
Και δεν την «κράτησες» τα βρήκατε και μείνατε μαζί .
Δεν κρατάει ποτέ κανείς κανέναν
σωστος λαθος λεξη!
 

Xaramofais

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
537
Κριτικές
18
Like
3.516
Πόντοι
2.836
Εγώ πιο παλιά που ήμουν μικρούλης ...μου λέει η τότε σ(χεση) μου ...σε σουβλατζίδικο κιολλας...ξέρεις θέλω να χωρίσουμε...πήγα με τον Γιώργο και είμαι ερωτευμένη μαζί του...
Την κοιτάω και της λέω
Θα το φας αυτό το πιτονι η να πάρω και άλλο???
Ήπια και.κοκα κόλα :2funny:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.798
Κριτικές
98
Like
47.190
Πόντοι
21.511
δεν ειμαστε μαζι. τραβιομασταν 2-3 μηνες και εγινε αυτο και τελος. βεβαια σε μια αλλη σχεση που την κρατησα τελικα, το πρωτο 3μηνο μιλαγε με εναν αλλον μεσω ινσταγκραμ και εγω το ανακαλυψα. κλαματα ιστοριες κακο "συγγνωμη δεν ηξερα τι θελω" ηταν μαλακια μου... την συγχωρησα
καλά για 2 μήνες έκατσες και άνοιξες θρεντ για το κέρατο ρε παίχτη?
οι 6 πρώτοι είναι ακόμα το ερωτηματικό, μαζί με τον αρχικό ενθουσιασμό.
από χρόνο και πάνω θεωρείται σχέση η' έστω κάπου εκεί κοντά χρονικά.
όχι 2 και 3 μήνες.
μετά φταίνε οι Ελλεηνίδες ναουμε...
:rolleyes:
 

Prince1710

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2021
Μηνύματα
26
Like
51
Πόντοι
0
Αναπόφευκτο και θα τύχει σε όλους . Το έχουμε στο μυαλό μας για να μην είναι μεγάλη η κεραμίδα που θα έρθει.
Το καταλαβαίνεις εύκολα γιατί οι αλλαγές στη συμπεριφορά είναι εμφανής .

Ότι και να κάνεις, είναι μάταιο .
Δεν υπάρχει πισωγύρισμα τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή που αποκαλύπτεται .


Χωρίζεις και ησυχάζει το μυαλό.

Τώρα δεν αποκλείεται μετά από χρόνια , πράγμα σπάνιο , αν πραγματικά υπήρχε κάτι δυνατό και η απιστία ήταν κάτι περιστασιακό μπορεί να έλθει επανένωση

Αυτά από προσωπικές εμπειριες
Όταν τελειώνει κάτι, τελειώνει, δεν υπάρχει περίπτωση επανένωσης, απλά περιμένεις να πάρεις εκδίκηση.
 

Prince1710

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2021
Μηνύματα
26
Like
51
Πόντοι
0
η γυναίκα είναι άλλου.
Θα το καταλάβεις .
και αν έχει ερωτευτεί θα δεις έναν άλλον άνθρωπο . Έχει τα σημάδια που είχε όταν την πρωτογνώρισες και ερωτεύτηκες κι εσυ.

Γενικά θα αλλάξει συνήθειες .

Αν ψάχνεις να βρεις τι θα κανείς για να το προλάβεις , η συμβουλή είναι μια . Κοιτα τον εαυτό σου γίνε καλυτερος και μην την πιέζεις με ερωτήσεις ανακρίσεις και ελέγχους και θα δείξει.
Μήπως είσαι φίλος μου;:cheesy:
:cheesy::cheesy::cheesy:
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.132
Κριτικές
3
Like
4.163
Πόντοι
736
Είναι μοναδική η αίσθηση της στιγμής που σε παίρνει η άλλη τηλέφωνο επειδή κατάλαβε ότι αυτός ο οποίος σε κεράτωσε ήταν τελικά μεγαλύτερος μαλάκας από εσένα. Εκεί είναι βέβαια το μεγάλο δίλημμα... μετά το νέο σεξ μαζί της την κατουράς στην μπανιέρα ή δεν απαντάς καν το τηλέφωνο στην πατσαβούρα.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.610
Κριτικές
22
Like
6.873
Πόντοι
3.346
Είμαι νέο μέλος και με ενδιαφέρει να συζητήσουμε σχετικά με τις σχέσεις και το γυναικείο κέρατο. Πότε πιστεύετε ότι κερατώνει η γυναίκα? Σας έτυχε? Αν ναι πως το καταλάβατε και τι κάνατε? Συζητάω αυτό το θέμα σε παρέες 10 χρόνια τώρα και θέλω την άποψη σας.

1. Σας έχει τύχει?
2. Το μάθατε ή το καταλάβατε?
3. Πως το καταλάβατε?
4. Τι κάνατε?

Ελπίζω να έχουμε μια ωραία συζήτηση
Τυπε αν το σκεφτεσαι συνεχεια καποια στιγμη θα γινει.
Δυο ανθρωποι που αγαπιουνται δεν ασχολουνται με τριτους.. Νομος!
Αν σβησει αυτο..τοτε αργα η γρηγορα ενας απο τους δυο με την πρωτη ευκαιρια θα το ριξει το κερατο.
 

lalakis77

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2023
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
Για να μην σε έχει κερατώσει γυναίκα ,
(1) είτε είσαι πισωγλεντης και δεν έχεις γκόμενά
(2) είτε ακόμα δεν τον έχεις βρέξει
Τα είχα κάποτε με μια μεγαλύτερη η οποία άκουσον άκουσον με κερατώσε όχι με μικρότερο αλλά με έναν πολύ μεγαλύτερο της . Το καλό της υπόθεσης ότι γλίτωσα από το ναυάγιο γιατί αν δεν είχε γίνει αυτό μπορεί και να ειμουν ακόμα μαζί της .
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
437
Like
672
Πόντοι
81
Καλά τα ψέματα.Μια σοβαρή γυναίκα με ήθος και αρχές δεν θα κάνει μαλακίες.
Γυναίκες υπάρχουν πολλές αλλά κυρίες λίγες.
Για μένα αυτές που απιστουν είναι γυναικούλες.Και ειδικά αν έχουν και οικογένεια και παιδιά πρέπει να είναι και θεοχαζες.

Ναι θέλει δύναμη να σταματήσεις κ να κόψεις από μια γυναίκα που επενδύσες συναισθηματικά και σε πρόδωσε.

Ας διατηρήσουν οι άντρες την σοβαρότητα και την υπόσταση τους και ας μην δέχονται εξευτελιστικές καταστάσεις.

Και το λέω εγώ αυτό που δέχθηκα κάποτε επανασύνδεση με κάποια που με πρόδωσε.
Πίστευα ότι θα γινόταν όπως πρώτα.

Δυστυχώς ή καλύτερα ευτυχώς μετά από αυτό το γεγονός όσο και αν το προσπάθησα ήμουν συναισθηματικά νεκρός προς αυτήν.Ενω είχα ξεπεράσει την ταραχή ας πούμε της προδοσίας το μετά δεν μου βγήκε.Οχι από ανασφάλεια απλά δεν ένιωθα κάτι για αυτήν πλέον.

Οι αξιακοι κώδικες διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

Προσωπικά την απιστία δεν την συγχωρώ

Αποχωρώ και πάω παρακάτω.

Και πιστεύω ότι αυτό είναι το υγιές.

Έχει τύχει να γνωρίζω παντρεμένα ζευγάρια που έχει προηγηθεί απιστία και συμβιβάστηκαν λόγω παιδιών και συνεχίζουν την ζωή τους κανονικά ως οικογένεια.

Το θεωρώ λάθος και γελοιο.

Προφανώς αυτοί εκαναν το λάθος να δημιουργήσουν κάτι ενώ δεν ήταν ικανοί.

Για τις γυναίκες που απιστουν πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά στην ψυχολογία τους.Τις θεωρώ ανισορροπες.

Και γενικά υπάρχει ένας μύθος ότι οι άντρες είναι οι άπιστοι.
Εγώ πιστεύω ακράδαντα το αντίθετο.Οι γυναίκες είναι.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.252
Like
1.921
Πόντοι
216
Καλά τα ψέματα.Μια σοβαρή γυναίκα με ήθος και αρχές δεν θα κάνει μαλακίες.
Γυναίκες υπάρχουν πολλές αλλά κυρίες λίγες.
Για μένα αυτές που απιστουν είναι γυναικούλες.Και ειδικά αν έχουν και οικογένεια και παιδιά πρέπει να είναι και θεοχαζες.

Ναι θέλει δύναμη να σταματήσεις κ να κόψεις από μια γυναίκα που επενδύσες συναισθηματικά και σε πρόδωσε.

Ας διατηρήσουν οι άντρες την σοβαρότητα και την υπόσταση τους και ας μην δέχονται εξευτελιστικές καταστάσεις.

Και το λέω εγώ αυτό που δέχθηκα κάποτε επανασύνδεση με κάποια που με πρόδωσε.
Πίστευα ότι θα γινόταν όπως πρώτα.

Δυστυχώς ή καλύτερα ευτυχώς μετά από αυτό το γεγονός όσο και αν το προσπάθησα ήμουν συναισθηματικά νεκρός προς αυτήν.Ενω είχα ξεπεράσει την ταραχή ας πούμε της προδοσίας το μετά δεν μου βγήκε.Οχι από ανασφάλεια απλά δεν ένιωθα κάτι για αυτήν πλέον.

Οι αξιακοι κώδικες διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

Προσωπικά την απιστία δεν την συγχωρώ

Αποχωρώ και πάω παρακάτω.

Και πιστεύω ότι αυτό είναι το υγιές.

Έχει τύχει να γνωρίζω παντρεμένα ζευγάρια που έχει προηγηθεί απιστία και συμβιβάστηκαν λόγω παιδιών και συνεχίζουν την ζωή τους κανονικά ως οικογένεια.

Το θεωρώ λάθος και γελοιο.

Προφανώς αυτοί εκαναν το λάθος να δημιουργήσουν κάτι ενώ δεν ήταν ικανοί.

Για τις γυναίκες που απιστουν πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά στην ψυχολογία τους.Τις θεωρώ ανισορροπες.

Και γενικά υπάρχει ένας μύθος ότι οι άντρες είναι οι άπιστοι.
Εγώ πιστεύω ακράδαντα το αντίθετο.Οι γυναίκες είναι.
Το μόνο σίγουρο, είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί στη ζωή.
Μου έχουν τύχει τόσα, που δεν το πίστευα ποτέ. Αν σε κερατώσουν, αν κερατώσεις, αν γίνεις τρίτο πρόσωπο, είναι θέμα συγκυριών και συνθηκών πολλές φορές.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.252
Like
1.921
Πόντοι
216
Ψήφισα "Δεν ξέρω", γιατί όντως δεν ξέρω.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
437
Like
672
Πόντοι
81
Δεν σέβεται τον εαυτό του οποιος δέχεται την απιστία.

Αυτή είναι η άποψη μου.

Τώρα αν καποιος ψάχνει σχέση ελεύθερη και απλά να περνάει καλά στο σεξ σίγουρα υπάρχει κ αυτό σαν επιλογή.

Αλλά σε σοβαρές σχέσεις δεν νοείται κάτι τέτοιο.

Ο σεβασμός κερδίζεται.Θα σεβόσασταν μια που σας κερατωσε; Εγώ ποτέ όσο και αν προσπαθούσε να μου αποδείξει το αντίθετο.Γενικα χαλάει τόσο πολύ η σούπα μετά που δεν μπορείς να την πάρεις στα σοβαρά την γυναίκα.

Γενικά το ήθος,η ποιότητα του χαρακτηρα,η μπέσα, το να μην λες ψέματα,να μην εξαπατεις τον σύντροφό σου,να υπάρχει εκτίμηση αμοιβαία,ελευθερία και όχι κτητικότητα με την έννοια να δινεις χώρο και χρόνο,να μην κάνεις βρωμιες στον σύντροφό σου είναι άξιες και πράγματα που αρχίζουν και σπανίζουν σιγά σιγά.

Πολλοί συμβιβάζονται με χαμηλού επιπέδου γυναίκες για το σεξ και μόνο γιατι δυσκολεύονται να το βρουν.Δεν τους κατηγορώ αλλά ξέρω ότι μέσα τους δεν νιώθουν καλά και αυτό τους αρρωσταίνει ψυχικά με τον καιρό.

Το να έχεις ένα σωστό άνθρωπο δίπλα σου είναι μεγάλη υπόθεση.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.875
Κριτικές
3
Like
1.484
Πόντοι
216
Δεν σέβεται τον εαυτό του οποιος δέχεται την απιστία.

Αυτή είναι η άποψη μου.

Τώρα αν καποιος ψάχνει σχέση ελεύθερη και απλά να περνάει καλά στο σεξ σίγουρα υπάρχει κ αυτό σαν επιλογή.

Αλλά σε σοβαρές σχέσεις δεν νοείται κάτι τέτοιο.

Ο σεβασμός κερδίζεται.Θα σεβόσασταν μια που σας κερατωσε; Εγώ ποτέ όσο και αν προσπαθούσε να μου αποδείξει το αντίθετο.Γενικα χαλάει τόσο πολύ η σούπα μετά που δεν μπορείς να την πάρεις στα σοβαρά την γυναίκα.

Γενικά το ήθος,η ποιότητα του χαρακτηρα,η μπέσα, το να μην λες ψέματα,να μην εξαπατεις τον σύντροφό σου,να υπάρχει εκτίμηση αμοιβαία,ελευθερία και όχι κτητικότητα με την έννοια να δινεις χώρο και χρόνο,να μην κάνεις βρωμιες στον σύντροφό σου είναι άξιες και πράγματα που αρχίζουν και σπανίζουν σιγά σιγά.

Πολλοί συμβιβάζονται με χαμηλού επιπέδου γυναίκες για το σεξ και μόνο γιατι δυσκολεύονται να το βρουν.Δεν τους κατηγορώ αλλά ξέρω ότι μέσα τους δεν νιώθουν καλά και αυτό τους αρρωσταίνει ψυχικά με τον καιρό.

Το να έχεις ένα σωστό άνθρωπο δίπλα σου είναι μεγάλη υπόθεση.
λέξη προς λέξη, ευαγγέλιο ο λόγος σου
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.875
Κριτικές
3
Like
1.484
Πόντοι
216
Προσωπικά δεν έτυχε να μάθω αν είχα φάει κέρατο αλλά προφανώς το θεωρώ δεδομένο πως κάπου κάπως κάποτε θα χει συμβεί.
Σκέφτομαι τα δικά μου ξεφτιλίκια παράλληλα, και είναι δυο πρώην που πραγματικά εύχομαι να με είχαν κερατώσει, τόση κοροιδία που τους έριξα χωρίς να τους αξίζει. Και ντρέπομαι για αυτό!

Όντως, το να έχεις έναν εντάξει άνθρωπο πλάι σου είναι τεράστια υπόθεση. Και για να το εκτιμήσεις, πρέπει να έχεις φάει και λίγο σκατό από αλλού. Αλλά όχι τόσο σε βαθμό που να αλλοιώσει τη διαύγεια των προθέσεων σου!

Και τώρα που το λέμε, προ ημερών είχα ξεμείνει σ ένα μαγαζί βράδυ με μια καλή γνωστή μου πού 'έχει γκόμενο' (όσοι τη γνωρίζουν γελάνε με το εγχείρημα να φανταστείτε). Ντίρλα τώρα, κοπανησαμε και κάτι σφήνους, με τα πολλά σα να μη τρέχει τίποτα χαμουρευόμασταν σα ζώα μέχρι τα ξημερώματα.
Πείτε με 'συντηρητικό', αλλά όταν ένας άνθρωπος έχει την ανάγκη να κωλοβαράει κάθε βράδυ στα μαγαζία και να πίνει τον άμπακο μιλώντας με όποιον νάναι, ΔΕΝ είναι σε φάση να συνάψει μια σταθερή σχέση. Όχι πως είναι ανίκανος, απλά σε αυτή τη φάση ΔΕΝ νοείται αυτό. Απλά είναι 'αλλού'.
Τώρα ο 'γκόμενος' αυτής της τύπισσας δεν είναι κάνα παιδάκι: τον τραβάει αυτή τα βράδια στα μπαρ απο δω κι από κει και ακολουθεί κι αυτός σαν καημένος και συστήνεται στο άγημα όσων την έχουν πάρει. Απο τις χειρότερες ξεφτίλες που μπορεί να υποστεί ένας άνδρας. Και το χειρότερο? της την είχα πει για αυτό (πριν τη χαμουρέψω κι εγώ ο μαλάκας) και ΔΕΝ το καταλάβαινε. Μιλάμε για συναισθηματική αναπηρία! Κι αυτός όμως αχάμπαρος εντελώς, 2 μέτρα λεβέντης και γιατρός, μας κοιτάει καχύποπτα (με το δίκιο του) αντί να σηκωθεί και να φύγει με όσα βλέπει....

Αν έχεις την ευκαιρία να περάσεις χρόνο με άνθρωπο που γουστάρεις, έχεις ΤΟΣΑ πολλά ωραία πράγματα να κάνεις μαζί του. Δεν θα τον χαραμίσεις σέρνοντας τον κάθε βράδυ ντίρλα στα μπαρ αναμεσα στα λιγούρια και τα ξέκωλα!
Γεννιέται αυτό το 'μαζί' που θα μοιραστείς στιγμές με την άλλη, και θα χαρείς την πάρτη της.

Απλά θέλω να πω ότι δεν καταλαβαίνω πως μερικοί βρίσκουν τέτοιες και τις κρατάνε κοντά τους ως γκόμενες, ενώ είναι ξεκάθαρο πως δεν είναι σ αυτή τη φάση. Κάθονται αυτοί σπίτι κι η άλλη κάθε βράδυ αλωνίζει την Αθήνα.
Μέτα έρχονται κλαμμένοι 'να πιουν μια μπυρα στην πλατεία με τον φίλο' επειδή τους 'πρόδωσαν'. Θ ακούσουν κι έναν Μητροπάνο.

Θα μου πείτε πως τα σιγανά ποταμάκια δεν πάνε πίσω. Έλα όμως που είναι δύσκολο να διακρίνεις το σιγανό ποταμάκι απο έναν μετρημένο άνθρωπο. Δεν ξέρεις τα αναγνωριστικά σημάδια εκεί, μόνο αν τύχει καμμιά αναφορά από έγκυρη πηγή εντός των κύκλων.

Η καλή και ντόμπρα γυναίκα (ΑΝ τη βρούμε όντως) αξίζει θυσίες πάντως. Και υποχωρήσεις! Αν την γουστάρουμε όντως και την εκτιμούμε, δεν θα μας πονέσουν τα παραπάνω. Και χαλάλι της! Υπάρχουν γυναίκες που θ αγαπάς εφ όρου ζωής, και θα κληθείς να προσπαθήσεις να τις έχεις κοντά σου.
Αμήν
 
OP
OP
L

loutsosathens

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2024
Μηνύματα
51
Like
57
Πόντοι
0
καλά για 2 μήνες έκατσες και άνοιξες θρεντ για το κέρατο ρε παίχτη?
οι 6 πρώτοι είναι ακόμα το ερωτηματικό, μαζί με τον αρχικό ενθουσιασμό.
από χρόνο και πάνω θεωρείται σχέση η' έστω κάπου εκεί κοντά χρονικά.
όχι 2 και 3 μήνες.
μετά φταίνε οι Ελλεηνίδες ναουμε...
:rolleyes:
Οχι αν αυτο καταλαβες οτι εγραψα! Δεν ξεκινησα το νημα για κατι τετοιο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom