Νέα

Ρώσικη Γλώσσα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Iblis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
και πλακα αρχιζει παιδια οταν παω στη ρωσια και αρχιζω να μιλαω... μεταφραζοντας καποιες εκφρασεις απο τα ελληνικα γιατι εδω πιο πολυ ελληνικα μιλαω και εχω συνηθησει... ολοι με κοροιδευουνε :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαααα ναι, αυτά έχουν πολύ πλάκα, μου έλεγε τα ίδια ένας φίλος μου (όχι ρώσος, αλλά το ίδιο έπαθε)  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.528
Κριτικές
26
Like
263
Πόντοι
4.195
θα σε περασει για τρελο :grin: :grin: :grin:
ετσι με περνανε και εμενα οταν λεω "θα παρω τρενο", "θα σε παρω τηλ", "θα κανω μπανιο","θα κατεβω για μια βολτα" και τλπ... αλιος το λεμε εμεις :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
το θα σε παρω ομως εχει την ιδια σημασια. πχ θα σε παρω στα 4 ή στην καρεκλα ή στον καναπε ή στο πλυντηριο. ετσι δεν ειναι?????
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
το θα σε παρω ομως εχει την ιδια σημασια. πχ θα σε παρω στα 4 ή στην καρεκλα ή στον καναπε ή στο πλυντηριο. ετσι δεν ειναι?????
ΘΑ ΠΑΡΩ- ναι, το ιδια ειναι.. αλλα θα ΣΕ παρω ειναι ακριβως αυτο που ειπες.. πχ  στα 4 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
νιε τζεσκαροφκαγια κλαιβμαπουτσ παραμασχαλα γκοου χομ. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
α, και το αλλο, δεν υπαρχει "στα 4", αλλη εκφραση εχουμε για αυτο :grin: :grin: :grin: :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μην το λες..)) και εγω καποιες φορες δεν μπορω να μεταφρασω κατι απο ρωσικα στα ελληνικα για να καταλαβει ο ελληνας.. εχουμε κ'εμεις τα δικα μας :grin: :grin: :grin: :grin:

όσο και να ψάξεις, όσο και να ζητήσεις την ευρηματικότητα του ελληνικού μπινελικώματος δεν θα τη βρεις πουθενά.
απλά πράγματα....

Δεν υπάρχει μέρος του πλανήτη που μπορεί να σε μπινελικώσουν, να ακούσεις μια απίστευτη νέα βρισιά και να πέσεις κάτω από τα γέλια.

το μπαζόλα ας πούμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ.... Ούτε στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ;)
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
όσο και να ψάξεις, όσο και να ζητήσεις την ευρηματικότητα του ελληνικού μπινελικώματος δεν θα τη βρεις πουθενά.
απλά πράγματα....

Δεν υπάρχει μέρος του πλανήτη που μπορεί να σε μπινελικώσουν, να ακούσεις μια απίστευτη νέα βρισιά και να πέσεις κάτω από τα γέλια.

το μπαζόλα ας πούμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ.... Ούτε στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ;)
ναι αλλα τα ιδια υπαρχουν και σε αλλες γλωσσες.. αυτα που καταλαβαινουν μονο αυτοι μου ειναι μητρικη τους γλωσσα...
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Ένα πολύ καλό σαιτ για αγγλομαθείς είναι το παρακάτω..


Βέβαια έχει άλλη γλύκα να στα μαθαίνει η Νταρια..! :dancing:

Αυτά..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι αλλα τα ιδια υπαρχουν και σε αλλες γλωσσες.. αυτα που καταλαβαινουν μονο αυτοι μου ειναι μητρικη τους γλωσσα...

όχι.
επίσης το χιούμορ των ρωσων είναι για τομπούτσο όπως και των εγγλέζων.
 

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Ωρε κοπελα μου αμα ησουν κινεζα δηλαδη τι θα τραβαγαμε;; Εδω τα ισπανικα εχω με το TELL ME MORE κατεβασμενο και βαριεμαι να διαβασω... :sunglasses:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Χηνο κε ξανα ξαιρωχηνοοοοοοοοοοοοοο, μιστι μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom