Νέα

προβλημα καρδιας..βοήθεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pirokavlos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906
πριν ενα 3μηνο , η θεια μου εκανε σε ιδιωτικο για στενωση?? καρδιας και πληρωσε μαυρα 12.000 στον γιατρο(600 ευρω αποδειξη) και2000 στο νοσοκομειο.
ταριφα ειναι τα θωρακοχειρουργικα γυρω στο δεκαχιλιαρο
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
ταριφα ειναι τα θωρακοχειρουργικα γυρω στο δεκαχιλιαρο

της εκανε τιμη τυπε

Γιατι λεει παλια επαιρνε 20000.

Και η θεια μου για 20000 ειχε προετοιμαστει για αυτο οταν της ειπε 12.000 της φανηκε ευκαιρια.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Γνωστός μου κατέρευσε σε ταξίδι στην Γερμανία.
Το αποτέλεσμα ήταν η εγχείρηση να γίνει στην Γερμανία, χωρίς μαυρα, φακελάκια, τίποτα.  :grin:
Αντί να πληρώσει έναν σκασμό λεφτά στην Ελλάδα το έκανε δωρεάν στην Γερμανία και η αναρωση σε μονόκλινο με wifi  :2funny:
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
πιθανον ναι αλλα θα θελει να τον γαμησει το μελος μαν

Και εμείς που δίνουμε κάθε τρεις και λίγο αίμα για συγγενείς  μαλάκες είμαστε φίλε ?
Κάπως έτσι να το δει το μέλος  :grin:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
πιθανον ναι αλλα θα θελει να τον γαμησει το μελος μαν

Προσεχε τα λογια σου τυπε.
Αφηνεις να εννοηθεί οτι ο Λιλας μπορει να ειναι και πουστης.  :S
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906
Γνωστός μου κατέρευσε σε ταξίδι στην Γερμανία.
Το αποτέλεσμα ήταν η εγχείρηση να γίνει στην Γερμανία, χωρίς μαυρα, φακελάκια, τίποτα.  :grin:
Αντί να πληρώσει έναν σκασμό λεφτά στην Ελλάδα το έκανε δωρεάν στην Γερμανία και η αναρωση σε μονόκλινο με wifi  :2funny:
τυπε στην γερμανια μαθαινουν τα γιατρουδακια γιαυτο την εκανε τζαμπα
















 

Scalp36

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
123
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
Μονόδρομος γενικά η επέμβαση. Στένωση αορτικής βαλβίδας θεωρείται κλασική επέμβαση. Δεν έχει τις δυσκολίες του by pass (δεν έχει σχέση σαν βλάβη). Παραμένει όμως μια επικίνδυνη επέμβαση, αφού αφορά στην καρδιά. Αν του βάλουν βιολογική, έχει διάρκεια ζωής (η βαλβίδα, όχι ο ασθενής) περίπου 10 χρόνια, και την κάνουν σε μεγάλους σε ηλικία. Η μεταλλική κρατάει για μια ζωή, αλλά θα παίρνει αντιπηκτικά για μια ζωή. Στο Ωνάσειο θα τα καλύψει το ταμείο, θα πληρώσει γύρω στα 5.000 για "αλλαγή θέσης", ώστε  η επέμβαση να γίνει σε περίπου τρεις μήνες, αντί της 12μηνης και πλέον αναμονής.
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
Μονόδρομος γενικά η επέμβαση. Στένωση αορτικής βαλβίδας θεωρείται κλασική επέμβαση. Δεν έχει τις δυσκολίες του by pass (δεν έχει σχέση σαν βλάβη). Παραμένει όμως μια επικίνδυνη επέμβαση, αφού αφορά στην καρδιά. Αν του βάλουν βιολογική, έχει διάρκεια ζωής (η βαλβίδα, όχι ο ασθενής) περίπου 10 χρόνια, και την κάνουν σε μεγάλους σε ηλικία. Η μεταλλική κρατάει για μια ζωή, αλλά θα παίρνει αντιπηκτικά για μια ζωή. [size=10pt]Στο Ωνάσειο θα τα καλύψει το ταμείο, θα πληρώσει γύρω στα 5.000 για "αλλαγή θέσης", ώστε  η επέμβαση να γίνει σε περίπου τρεις μήνες, αντί της 12μηνης και πλέον αναμονής.
[/size]

μόνο 5000???σα λίγα μου φαίνονται. Στο ωνάσειο πως θα τα καλύψει το ταμείο αφού είναι ιδιωτικό. Ο γιατρόε δεν έχει επιπλέον αμοιβή;
 

Scalp36

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
123
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
Η αλλαγή θέσης στο Ωνάσειο τόσο κόστιζε, τουλάχιστον το 2009 που έκανε την ίδια επέμβαση πολύ δικός μου άνθρωπος. Τα ταμεία είναι συμβεβλημένα με το Ωνάσειο, απλά δικαιολογούν το 6κλινο δωμάτιο, το οποίο συνάμα έχει και μεγάλες αναμονές. Η αναβάθμιση θέσης, είναι να πας σε δίκλινο με 5.000 (ή όσο έχει τώρα), ώστε η αναμονή να μικρύνει σε 2-4 μήνες (εχεις δυνατότητα με περισσότερα να πας σε μονόκλινο, με ελάχιστη αναμονή). Οι γιατροι στο Ωνάσειο ΔΕΝ παίρνουν κατά κανόνα φακελάκι (πιθανό να έχουν μερίδιο από τα χρήματα της αλλαγής θέσης). Αν θέλεις εσύ να δώσεις ένα μικρό δώρο σαν ευχαριστήριο, δικό σου θέμα.
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
Η αλλαγή θέσης στο Ωνάσειο τόσο κόστιζε, τουλάχιστον το 2009 που έκανε την ίδια επέμβαση πολύ δικός μου άνθρωπος. [size=10pt]Τα ταμεία είναι συμβεβλημένα με το Ωνάσειο[/size], απλά δικαιολογούν το 6κλινο δωμάτιο, το οποίο συνάμα έχει και μεγάλες αναμονές. Η αναβάθμιση θέσης, είναι να πας σε δίκλινο με 5.000 (ή όσο έχει τώρα), ώστε η αναμονή να μικρύνει σε 2-4 μήνες (εχεις δυνατότητα με περισσότερα να πας σε μονόκλινο, με ελάχιστη αναμονή). Οι γιατροι στο Ωνάσειο ΔΕΝ παίρνουν κατά κανόνα φακελάκι (πιθανό να έχουν μερίδιο από τα χρήματα της αλλαγής θέσης). Αν θέλεις εσύ να δώσεις ένα μικρό δώρο σαν ευχαριστήριο, δικό σου θέμα.

α δε το ξερα ότι με το ταμείο σου είσαι οκ.. εντάξει το φακελάκι ενοείται δε το γλιτώνεις..
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Η αλλαγή θέσης στο Ωνάσειο τόσο κόστιζε, τουλάχιστον το 2009 που έκανε την ίδια επέμβαση πολύ δικός μου άνθρωπος. Τα ταμεία είναι συμβεβλημένα με το Ωνάσειο, απλά δικαιολογούν το 6κλινο δωμάτιο, το οποίο συνάμα έχει και μεγάλες αναμονές. Η αναβάθμιση θέσης, είναι να πας σε δίκλινο με 5.000 (ή όσο έχει τώρα), ώστε η αναμονή να μικρύνει σε 2-4 μήνες (εχεις δυνατότητα με περισσότερα να πας σε μονόκλινο, με ελάχιστη αναμονή). Οι γιατροι στο Ωνάσειο ΔΕΝ παίρνουν κατά κανόνα φακελάκι (πιθανό να έχουν μερίδιο από τα χρήματα της αλλαγής θέσης). Αν θέλεις εσύ να δώσεις ένα μικρό δώρο σαν ευχαριστήριο, δικό σου θέμα.



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
φιλε ο Ευαγγελισμος εχει πολυ καλη καρδιολογικη μοναδα,καθως και το Ωνασειο
κ το λαικο.Πηγε φιλος μου με εμφραγμα και εκανα επεμβαση εκει και εφυγε αλφαδι.
Stendt δε λεγεται?Με το μπαλονακι.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
84
Πόντοι
16
κ το λαικο.Πηγε φιλος μου με εμφραγμα και εκανα επεμβαση εκει και εφυγε αλφαδι.
Stendt δε λεγεται?Με το μπαλονακι.

Ετσι ακριβως λεγεται.
Μετα απο εκει ξεκινανε αρκετα πραγματα που θα πρεπει να προσεχει ο ανθρωπος που εχει stendt στην καρδια του .

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom