Νέα

Πληροφορίες για Κωνσταντινούπολη!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα draxan04
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 139
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
συναγωνηστες θα ηθελα τα φωτα σας για το αεροδρομιο της κωνσταντινουπολης, αν ειναι ευκολο στο να βρεις τα check in, αν χρειαζεται λεωφορεια για αλλαγες τερμιναλ κτλ.
με βλεπω με turkish airlines για μπανγκοκ και συλλεγω πληροφοριες, θα εχω πειπου δυομιση ωρες ανταποκριση απο εκει.
ενημερωστε και με πμ.  ευχαριστω

Φιλε KOSTASF16, δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα στο Κεμαλ Ατατουρκ.
Μετα την προσγειωση θα κατευθυνθεις στο transit και οχι στην εξοδο. Το transit ειναι πριν τις εξοδους αρα δεν θα το χασεις. Δεν χρειαζεται να παρεις κανενα λεωφορειο και ολες οι πληροφοριες, που ενδεχομενως χρειαστεις, ειναι και στα Αγγλικα.

Το προβλημα ειναι μην πεσεις σε κανενα τσουρμο απο Ρωσσιδακια που πηγαινοερχονται στην μαμα Ρωσια και αλλαξοπιστησεις τελευταια στιγμη  :think:...
Αν και δεν το νομιζω, διοτι η περιπτωση σου με τα Ταιλανδεζακια ειναι ανιατη!  :2funny:     
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Κώστα το Ατατούρκ είναι ένα πολύ καλό αεροδρόμιο. Εχει και ΤΙΚΕ.

Εχε υπ' όψιν σου τους πολλαπλούς ελέγχους που έχεις να περάσεις μιας και πολλές φορές οι καθυστερήσεις εντοπίζονται εκεί λόγω ουρών που σχηματίζονται.

Κατα τα άλλα ό,τι λέει ο Ryu.

Πλήρωσες 750 ευρώ περίπου;
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
135
Πόντοι
66
ευχαρστω για τις πληροφοριες, αυτα ειχα και εγω στο μυαλο μου αλλα λεω μπας και παιζει τιποτα αλλο για να ξερω.
enforcer, 870 το μαλλι, τελικα ολα ιουλιο αυγουστο ειναι απλησιαστα.
 

tyler77

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
430
Like
5
Πόντοι
1
Μηπως υπαρχει καμμια νεα πληροφορια επι του θεματος?
Πεταω την Πεμπτη και θα μεινω μια εβδομαδα για δουλεια..

Κατατοπιστε με ρε συναγωνιστες!!!
Οποιος ξερει..και εχει περάσει καλα εκει...ας μου πει πως θα βρω και εγω αυτα που ψαχνουμε..!!

Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
θα ειμαι 4 βραδια στην Κωνσταντινουπολη απο τη Δευτερα.
Υπαχει καμια προσφατη πληροφορια?
 

scockfield

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
152
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Παλικάρια, προγραμματίζω σύντομα να επισκεφτώ την Κωνσταντινούπολη για 5 μέρες λόγω μιάς τουρκάλας την οποία θα συναντήσω εκεί για πρώτη φορά(για να προλάβω κάποιους πρόκειται για τρελό κομμάτι). Θα ήθελα λοιπόν κάποιες πληροφορίες απο τους πιό έμπειρους όσον αφορά το ξενοδοχείο (προσανατολίζομαι για ενα 4 αστέρων), την τοποθεσία(δηλαδή sultahmanet? τακσιμ? η κάπου αλλού?)και γενικά άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

Πραγματικά θα με διευκολύνατε ιδιαιτέρως..


Ευχαριστώ
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
θα ειμαι 4 βραδια στην Κωνσταντινουπολη απο τη Δευτερα.
Υπαχει καμια προσφατη πληροφορια?

εχω να παω αποπροπερσι διαβασε τι εχω γραψει σ αυτο ατο θεμα στην 1η σελιδα  στο νο 10 απ οτι ξερω ισχυουν τα ιδια .δυστιχως τηλεφωνα δεν θα δωσω διοτι πιθανον δεν ισχυουν πλεον..θα αποτανθεις στον ρεσεπσιονιστα του ξενοδοχειου..με ενα μπουρμπουαρ θα σου δωσει καλες πληροφοριες οπως επισης οι σερβιτοροι καλυτερα ειναι φυσικα εαν εχεις κανενα φιλο τουρκο η να εχεις συστασεις.. προσοχη μακρια απο ταξιτζηδες..θα περασεις καλα δυστιχως ειναι καλυτερα και φτηνοτερα να πας διακοπες τουρκια απο ελλαδα..γραψε μας πως περασες οταν γυρισεις..
 

scockfield

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
152
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Ρε παιδιά καμμιά πληροφορία για ξενοδοχείο και περιοχή?? Θα το εκτιμήσω ιδιαιτερα!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Ρε παιδιά καμμιά πληροφορία για ξενοδοχείο και περιοχή?? Θα το εκτιμήσω ιδιαιτερα!

Πριν λίγα χρόνια (3), είχα μείνει στο Hyatt για 5 βράδυα. Εξαιρετικό. Δε θυμάμαι πόσο έκανε τότε.
Τώρα το βλέπω στο internet
για €213.

Αλλά βλέπω και Hilton με €107.

Οπότε διαλέγεις και παίρνεις... Τα Hilton είναι πάντα ένα πολύ ψηλό standard.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157

doctortilac

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2007
Μηνύματα
688
Like
2
Πόντοι
6
Έκανα και εγώ αυτό το ταξίδι  2 φορές δεν τρελάθηκα για τη είναι όλα πολύ ακριβά και όταν πας να αγοράσεις κάτι  στο λένε σε ευρώ και όχι στα δικά τους. Που αντιστοιχούσε όταν πήγα 1 ευρώ 1.75 δικά τους. Όσο για καμιά Τουρκάλα έδωσα σε ένα ταξητση μπουρπουαρ και με πήγε σε ένα μπουρδελο και για 30 λεπτά πλήρωσα 80 ευρώ αλλά ήταν καλή.  :rockon:
 

scockfield

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
152
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Παίδες έκλεισα για sultanahmet, απο κλαμπακια και νυχτερινή ζωή γνωρίζει κανείς τίποτα? που παίζεται η μπάλα εκεί? ονόματα μαγαζιών κανείς?

Thank you!
 

Sirio00

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
34
Like
4
Πόντοι
0
Συναγωνιστές, θα είμαι στην Κωνσταντινόπολη 14.3 - 18.3
κάποιος έχει πρόσφατες πληροφορίες να μου πεί;;;
Αν έχετε κάποιο τηλέφωνο η μια ιδέα από τιμές θα σας πω ένα μεγάλο ευχάριστο.
Θα μείνω στο Ταξίμ green για ollo το καιρό.
 

Valentino_Rossi

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2007
Μηνύματα
2.626
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
16
Σκοπευω να επισκευτω την γειτονα χωρα εκτος απο κεμπαμ χανουμια κ τζαμια απο θεμα βυζιτες ξερει κανεις τπτ? εχει ψωμι;

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

Zeus

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2005
Μηνύματα
11
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Εγω οσες φορες εχω παει ως τωρα (περισσοτερες απο 15) εχω περασει απο πολυ καλα ως τελεια
και εξηγουμαι:

Τις πρωτες προσπαθουσα να κανω κοννε μεσω receptionist (οπως με ειχαν συμβουλεψει) και καποιες φορες εκατσε και μου στειλαν και καλο κομματι, καποιες εφαγα τα μουτρα μου ειτε επειδη o receptionist εκανε το κουνελι ειτε γιατι μου στειλε μπαζο στο δωματιο. Σε γενικες γραμμες αποδιδει παντως

Μετα την τριτη τεταρτη φορα που πηγα αρχισα να κλεινω μονο στο Kaya ramada ξενοδοχειο - ουρανοξυστη που το βλεπεις σχεδον απο ολη την πολη. Εκει παιζουν και τα περισσοτερα city tours της πολης, οποτε τα πραγματα ειναι ευκολα. Πας για φαγητο σε ενα απο τα εστιατορια του (κατα προτιμηση στο piano restaurant τελευταιο οροφο με τη γαματη θεα) και ριχνεις καθως τρως ματιες γυρω και σιγουρα θα δεις μοναχικη μουναρα να τρωει μονη της (citytouristια)
Αν θες την κερνας κατι για να της πιασεις κουβεντα η στελνεις μπιλιετακι με τον σερβιτορο και εγινε το κοννε

Στα συν της δευτερης μεθοδου οτι βλεπεις και κοβεις κινηση στην κοπελα απο πριν κανεις την κινηση
:)

Τωρα για χαμηλοτερα βαλαντια, παιζουν εστιατορια - bar - μπουρδελα εξω απο την πολη οπου με 150-300 Ευρωπουλα, διαλεγεις κομματι πριν μπεις, τρως πινεις χορευεις και μετα τη πας στο δωματιο μεχρι το πρωι.
Τα δωματια σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι τρισαθλια και αναλογα με το ποιο θα πας παιζουν κοπελες απο Βουλγαρια, ρωσια, μολδαβια κ.α.
Καλο ειναι να πατε με κανεναν Τουρκο σε τετοια μερη παντως αν εχετε προχειρο γιατι πολλες φορες πρεπει να αφησεις ταυτοτητα η κατι τετοιο μεχρι να φυγεις

Αυτα
ελπιζω να βοηθησα


ΥΓ Αν ριξεις και μια ματια στο γνωστο γαλλικο site με reviews μπορεις να παρεις και μια ιδεα για το τι παιζει με τα city tours εκει αν και δεν θα τα βρεις ολα τα διαθεσιμα. Εγω οσες φορες εκανα κοννε στο restaurant οι κοπελλες δεν ηταν διαφημιζομενες στο γαλλικο site
 

nklou

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
to 3enodoxeio midtown hotel sto taksim paizei tipota me kopeles??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom