Νέα

Πέθανε ο Μίμης Παπαϊωάννου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

akakis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2020
Μηνύματα
204
Like
674
Πόντοι
81
ρε μαγκες ελεος.... λιγο σεβασμός και λίγο πένθος.... ούτε ο ντεμης ηθελε να πάει πουθενα αλλού εκτός της αεκ ούτε ο μιμης επαιξε πουθενα αλλού.... 17 χρόνια στην αεκ και φωτογραφία του στον εναν πυλώνα.... μήπως και ο μαυρος ειναι πανιωνιος;;; έλεος πια
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
1
Like
6.217
Πόντοι
2.306
ρε μαγκες ελεος.... λιγο σεβασμός και λίγο πένθος.... ούτε ο ντεμης ηθελε να πάει πουθενα αλλού εκτός της αεκ ούτε ο μιμης επαιξε πουθενα αλλού.... 17 χρόνια στην αεκ και φωτογραφία του στον εναν πυλώνα.... μήπως και ο μαυρος ειναι πανιωνιος;;; έλεος πια
1976-77 ο Μιμης Παπαϊωναννου κανει το 3-0 με την QPR στην Φιλαδελφεια με καταπληκτικη κεφαλια και στελνει το παιχνδι σε παραταση και πεναλτι , φεροντας την ΑΕΚ στους 4 του κυπελλου ΟΥΕΦΑ.
επισης ηταν ο εκτελεστης του καθοριστικου πεναλτι για την προκριση της United.
φοβερες στιγμες που διαμορφωσαν αγαπη για το ποδοσφαιρο σε μια γενια φιλαθλων.
καλό του ταξιδι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530
Φιλε μου ο Ντεμης δεν πηγαινε πουθενα αλλου εκτος απο την ΑΕΚ.
ΑΕΚΤΖΗΣ απο κουνια ειναι, ο γαυρος του εδινε πολυ περισσοτερα και πηγε με λιγοτερα στην ΑΕΚ.
Πρωτη φορα ακουω για ενδιαφερον του ΠΑΟΚ...
Ήταν να κλείσει σε εμάς αλλά κάποιοι είπαν ότι επειδή ήταν ...κοντός...δεν θα έπιανε.
Αντί αυτού πήραμε τον Βολτεζο ,τον Αντωνα και ακόμα έναν που δεν μπορώ να τον θυμηθώ ούτε καν εγώ.Φυσικα και τα ονόματα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα,δεν ακούμπησαν αυτοί....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530
Και θα πήγαινε ο Ντέμης σε άλλη ομαδα εκτός της ΑΕΚ δεν νομίζω εδώ ειθελε ο Αλαμάνος να τον πουλήσει στον Ολυμπιακό και όποιος ξέρει θα θυμάται τι έγινε
Μπροστά στο χρήμα δεν υπάρχουν οπαδιλικια πλην ελαχίστων εξαιρέσεων....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530
Ρε εσύ @αιδοιολειχε ήταν να πάρει ο Μπαοκ την 2μετρη παιχτουρα Ντεμινιο και δεν το γράψανε ποτέ ?? Τι λες τώρα ρε μύστη ??!!! Τι inside News είναι αυτά που μαθαίνουμε στο bou μετά από 20 χρόνια , ότι πιο ακραίο έχει βγει στην επιφάνεια μετά την συνωμοσία JFK , τυπε μου !!!! αν έχεις κι άλλα inside News που δεν μαθεύτηκαν πότε στείλε μου μερικά σε πμ , σε πμ παρακαλώ ρε μαν ...... ..Όχι εδώ και μας πάρουν στο ψιλό , διότι είναι και ντουγανια τα μέλη του bou δεν σκαμπαζουν τα πολύ ψιλά νοήματα .....
Αυτά ήταν στον τύπο της Θεσσαλονίκης την εποχή εκείνη.Δεν ξέρω αν είχες γεννηθεί τότε,αν βγει άλλος συναγωνιστής άνω των 35 από Βόρεια Ελλάδα θα στα επιβεβαιώσει...
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.131
Κριτικές
1
Like
3.266
Πόντοι
456
Αυτά ήταν στον τύπο της Θεσσαλονίκης την εποχή εκείνη.Δεν ξέρω αν είχες γεννηθεί τότε,αν βγει άλλος συναγωνιστής άνω των 35 από Βόρεια Ελλάδα θα στα επιβεβαιώσει...

ετσι οπως τα λες ειναι επιβεβαιωνω , ιδια εποχη ισως λιγο μετα πηραμε Ζαγορακη
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530
Eνας εξ αυτών των τριών που πήραμε ήταν ψηλός επιθετικός γιατί ,οπως είπαμε ,σύμφωνα με αρμόδια στελέχη της ομάδας ο Ντέμης δεν έκανε γιατί ήταν...κοντός!
Ήταν σαφής η γραμμή τότε ότι θέλαμε μόνο ψηλό επιθετικό και όχι κοντό...:confused::headbang:
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.367
Like
16.050
Πόντοι
3.656
Eυτυχως κάναμε καλή επιλογή τότε και κατά κάποιον τρόπο ρεφαραμε ...

Και με τον Ζαγοράκη ρε τύπε τί κάνατε;Πήρατε κανα τίτλο;

Θα μου πεις κι ο Ντέμης τί έκανε στην ΑΕΚ,έπεσε στην παράγκα του Κόκκαλη,πήρε μονο 3 κύπελλα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.400
Κριτικές
62
Like
41.124
Πόντοι
8.530
Και με τον Ζαγοράκη ρε τύπε τί κάνατε;Πήρατε κανα τίτλο;

Θα μου πεις κι ο Ντέμης τί έκανε στην ΑΕΚ,έπεσε στην παράγκα του Κόκκαλη,πήρε μονο 3 κύπελλα
Ρεφαραμε μακροπρόθεσμα και όχι μόνο αγωνιστικά....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom