Νέα

Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ryu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 189K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
Ο φιλος Διομηδης μαλλον ειναι μικρος σε ηλικια η εχει ξεχασει τα καλα τα δικα του οταν εφτιαχνε παραρτηματα ανα την Ελλαδα για να κανει αυτο που του κανουν τωρα, και το οποιο επιθυμει διακαως να ξανακανει γιατι αλλιως δεν θα εχει δικαιολογια να πει "εχασα γιατι ημουν χειροτερος¨η "εχασα γιατι οι παικτες που ερχονται ειναι μανατζεροαλλαξοκωλιες και δεν μπορουν τα παλληκαρια"
Αν θες τη γνωμη μμου Διομηδη, ΝΑΙ ειχαμε και εχουμε στενοτερη σχεση με τον Ολυμπιακο και τον Παοκ (οχι στο επιπεδο παραρτηματος που εσυ ονειρευεσαι-αλλα στις μεταγραφες,μετακινησεις παικτων) ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ γιατι Ολυμπιακος (κυριως) και Παοκ (δευτερευοντως) εχουν αποδειχτει στη διαρκεια των χρονων ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ.
Και προς τιμην του ο Ιστορικοτερος Συλλογος της χωρας, δεν καταδεχτηκε να ριξει την Ομαδα στον αποπατο της Γ'Εθνικης για να γλυτωσει μερικα εκατομμυρια χρεους οπως εκαναν Αεκ,Αρης Λαρισα,Ηρα κτλ κτλ) αλλα προτιμησε να μαζεψει τα χαλια του ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ με τα ψεμματα και με φιλαθλους που καθαριζανε τις κερκιδες γιατι δεν υπηρχαν ουτε 100Ε για τις καθαριστριες ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ να ξεχρεωσει.Αρα στα δικα μου ματια, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ και τις εκανε με τους συγκεκριμενους γιατι δεν μπορουσε αλλιως.
Φιλε Διομηδη και η δικη σου ομαδα ειχε τα ιδια προβληματα και ευτυχως βρεθηκε ο Αλαφουζος και πλησιαζεις και εσυ..Η διαφορα μας ειναι οτι ΕΓΩ το παλευω χωρις να μουτσοκλαιω ενω ΕΣΥ θες και να εξυγειανθεις αλλα και να παρεις πρωταθλημα με παικτες που γελαει ο πλανητης..
Και η νοοτροπια σας αυτη εσας των οπαδων των 3 καταστροφεων του ελληνικου ποδοσφαιρου ειναι αυτη ακριβως: Δεν θελετε να χανετε λες και παιζει μονο ενας..Δεν θα ειχατε ποτε τα αντερα να υποστηριξετε τον Πανιωνιο, τον Ηρακλη, τη λαρισα, τα Γιαννενα, τον Απολλωνα κτλ. Γιατι ειστε τσαμπουκας μαζικος και στη δουλεια μαλακας που λεει και το συνθημα στα Εξαρχεια.
Χωρις διαθεση να σου αλλαξω την γνωμη, αλλα μονο την νοοτροπια-μονο ετσι θα ευχαριστηθεις αυτο που σου αρεσει να βλεπεις, ειτε χανεις ειτε κερδιζεις..
O φιλος ο Διομηδης εχει να δηλωσει τα εξης:

1. Oλη αυτη η κουβεντα ξεκινησε απο εμενα, διοτι ηθελα να καυτηριασω την υποκρισια της ομαδας και των φανατικων οπαδων του πανιωνιου γιαυτο που και εσυ παραδεχεσαι οτι οντως τα τελευταια χρονια υπηρχε στενοτερη σχεση μεταξυ ολυμπιακου και πανιωνιου

2. Ειμαι γενικως κατα των παραρτηματων και δεν αρνουμαι οτι και η ομαδα μου στο παρελθον εχει κανει τετοια εγκληματα, βεβαια αυτο που εχει κανει ο ολυμπιακος εχει ξεπερασει καθε οριο αλλα δε μου αρεσει να βαζω ζυγσρια σε τετοιες μεθοδους. Το εγκλημα και η λαμογια δεν εχουν ζυγι.

3. Η ομαδα σου ασφαλως εχει υποστει αδικιες και απο τον παναθηναικο ειδικοτερα το 1996 με τη βουτια του γεωργιαδη.

4. Δεν ειμαι συμφωνος με την μεμψημηρια και το κλαψιμο το οποιο δεν αρμοζει σε ενα μεγεθος σαν τον παναθηναικο. Η αποψη μου ειναι ή βρισκεις ενα τροπο να το αντιμετωπησεις σε ολα τα πλαισια, εναντι του ολυμπιακου ή αν δε μπορεις το βουλωνεις και το παλευεις στο γηπεδο.

5.Για να παρει μια ομαδα πρωταθλημα δεν υπαρχει κανενας νομος που να λεει οτι αν εχεις φτηνοτερους παιχτες σε σχεση με αλλους διεκδικητες απαγορευεται να πιστευεις οτι μπορεις να παρεις πρωταθλημα.

6. Η νοοτροπια του οτι οταν εχω τη δυναμη θελω να την εκμεταλευτω προς οφελος μου και εναντι των αλλων, ειναι ελληνικη και αν ο πανιωνιος ειχε τη δυναμη ακριβως τα ιδια θα εκανε. Αρα μη μου παιζεται της παρθενες και οτι εσεις ειστε αλλου τυπου ανθρωποι, αγνοι και αμολυντοι. ολοι εδω στην ελλαδα τα ιδια σκατα ειμαστε.

αυτα πιστευει ο φιλος Διομηδης και δε χρειαζεται να ερμηνευεις πραγματα οπως σε βολευουν εσενα...
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
λοιπόν για να τελειώνουμε με τα περί παραρτημάτων.  έχω βαρεθεί τα τελευταία 25 χρόνια να μας χρεώνουν μια στο ένα μια στον αλλο, πολλές φορές στηνν ίδια συζήτηση να διαφωνούν ολυμπιακοί με παναθηναικούς και αεκτζήδες για το ποιανού παράρτημα είμαστε. τα τελευταία χρόνια ο γαύρος συνεχίζει το σύστημα με τους δανεικούς, παλιότερα ο βαρδινογιάννης είχε ομάδες δορυφόρους κτλ. είστε υπεύθυνοι για τη βρωμιά στο χωρο του ποδοσφαίρου εσείς ο κόσμος των ''μεγάλων ομάδων'', για να ικανοποιηθεί η πελατεία του ΠΟΚ γινονται οι απατεωνιες στο ποδόσφαιρο. οι οργανωμένοι κι άλλα κομμάτια του κόσμου του πανιωνιου αντέδρασαν με παραπάνω από μια ανακοινώσεις  για τους δανεικούς από το γαύρο, ακύρωσαν την πώληση της ομάδας στον ψωμιάδη, έδιωξαν τον μπεο,τον ουζουνίδη κτλ. αντίθετα πες μας τι κάνει ο κόσμος των μεγάλων ομάδων για τη σαπίλα στο ποδόσφαιρο. εγώ βλέπω οτι οι 3 του ΠΟΚ έχουν ως επικεφαλείς τα εξής  καλόπαιδα  Μαρινάκης  Μελισσανίδης Αλαφούζος και στον παοκ ο ομογενής μαφιόζος.αυτοί οι που στον χώρο του ποδοσφαίρου πουλάνε οπαδισμό και στην πολιτική σκηνή υγιή επιχειρηματικότητα, πατριωτισμό, μεγάλες ιδέες κλπ. και οι 4...
όλοι βουτηγμένοι μες τη βρωμιά. Υποκριτές δεν είναι οι πανιωνιοι και οι πάνθηρες, υποκριτές είναι αυτοί που θέλουν να κερδίζουν με κάθε κόστος, κι όταν αυτό δε συμβαίνει τους φταίει ο χατζηπετρής που λεει και το τραγούδι... κάντε λοιπόν την αυτοκριτική σας όλοι κια μετά να μιλήσετε για τον ΙΣΤΟΡΙΚΟ.
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
καλως ήρθε κι ο Μιλόγεβιτς και καλοστέριωτος. η ομάδα έχει καλό υλικό και με τη λάρισα στο φιλικό που την είδα φάνηκε και δουλεμένη. μας έκανε μπουρδέλο ο ουζουνίδης,  αλλά νομίζω οτι θα πάμε καλά και φέτος. VAMOS PANIONARA καύλωσε μας άλλη μια χρονιά :rolleyes:
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
λοιπόν για να τελειώνουμε με τα περί παραρτημάτων.  έχω βαρεθεί τα τελευταία 25 χρόνια να μας χρεώνουν μια στο ένα μια στον αλλο, πολλές φορές στηνν ίδια συζήτηση να διαφωνούν ολυμπιακοί με παναθηναικούς και αεκτζήδες για το ποιανού παράρτημα είμαστε. τα τελευταία χρόνια ο γαύρος συνεχίζει το σύστημα με τους δανεικούς, παλιότερα ο βαρδινογιάννης είχε ομάδες δορυφόρους κτλ. είστε υπεύθυνοι για τη βρωμιά στο χωρο του ποδοσφαίρου εσείς ο κόσμος των ''μεγάλων ομάδων'', για να ικανοποιηθεί η πελατεία του ΠΟΚ γινονται οι απατεωνιες στο ποδόσφαιρο. οι οργανωμένοι κι άλλα κομμάτια του κόσμου του πανιωνιου αντέδρασαν με παραπάνω από μια ανακοινώσεις  για τους δανεικούς από το γαύρο, ακύρωσαν την πώληση της ομάδας στον ψωμιάδη, έδιωξαν τον μπεο,τον ουζουνίδη κτλ. αντίθετα πες μας τι κάνει ο κόσμος των μεγάλων ομάδων για τη σαπίλα στο ποδόσφαιρο. εγώ βλέπω οτι οι 3 του ΠΟΚ έχουν ως επικεφαλείς τα εξής  καλόπαιδα  Μαρινάκης  Μελισσανίδης Αλαφούζος και στον παοκ ο ομογενής μαφιόζος.αυτοί οι που στον χώρο του ποδοσφαίρου πουλάνε οπαδισμό και στην πολιτική σκηνή υγιή επιχειρηματικότητα, πατριωτισμό, μεγάλες ιδέες κλπ. και οι 4...
όλοι βουτηγμένοι μες τη βρωμιά. Υποκριτές δεν είναι οι πανιωνιοι και οι πάνθηρες, υποκριτές είναι αυτοί που θέλουν να κερδίζουν με κάθε κόστος, κι όταν αυτό δε συμβαίνει τους φταίει ο χατζηπετρής που λεει και το τραγούδι... κάντε λοιπόν την αυτοκριτική σας όλοι κια μετά να μιλήσετε για τον ΙΣΤΟΡΙΚΟ.
ενω εσυ απο αυτοκριτικη σκιζεις

γραφεις για ολους τους αλλους, που εγω να σου πω οτι ειναι σωστα αυτα που λες, και το τελικο συμπερασμα ειναι οτι ο πανιωνιος και οι οπαδοι του τα ειχαν κανει ολα τελεια.

Τουλαχιστον ο αλλος παρπανω παραδεχτηκε και κατι, εσυ μας  τον παρουσιαζεις σαν την οσια παρθενα
 

Diastrofikos9

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2016
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα και απο εμενα..δεν εχω ιδεα για τους Πανιωνιους και ολα τα συναφη..αλλα ξερω με βεβαιοτητα οτι η Νεα Σμυρνη εχει τα καλυτερα πουτανακια...
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
εγώ απλώς σου λέω οτι άλλοι κάνουν το παιχνίδι, όχι ο πανιωνιος.
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
εγώ απλώς σου λέω οτι άλλοι κάνουν το παιχνίδι, όχι ο πανιωνιος.
σου ειπα αυτα που γραφεις για τους μεγαλους τα δεχομαι και αυτο που λες τωρα για τον πανιωνιο σε σχεση με τους μεγαλους

το ερωτημα ειναι, ο πανιωνιος ποτε δεν εχει κανει παιχνιδι ή εστω παιχνιδακι; οεο

προφανως οχι σε σχεση με τους μεγαλους, γενικοτερα λεω εγω, ενω μικρο, ενα ψιλουλουλι παιχνιδακι δεν εχει κανει ποτε;
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
ναί ρε φίλε. για παράδειγμα όταν ο πανιώνιος έπεσε επί σπανέα, είχε γελοία πρόσωπα στη διοικηση που δε πήγαν ποτέ κόντρα στον πανίσχυρο βαρδινογιάννη. το ίδιο και την εποχή κόκκαλη. και τώρα με τον μαρινάκη και τους δανεικούς, και τα γκανγκστεριλίκια του. η περίοδος τσακίρη είναι μια μικρή εξαίρεση αλλά και τότε τον πανιώνιο τον χρέωναν στον παο γιατί ο τσακίρης ήταν φίλος του τζίγκερ. θέλω να πω οτι προφανώς ο πανιώνιος δεν είναι αθώος όπως και κανένας άλλος όμως. το προιόν δυστυχώς είναι μάπα. εσύ όμως θέλεις να καταλήξεις στο οτι ο πανιωνιος είναι παράρτημα του χοντρου και εμείς που υποστηρίζουμε την ομάδα είμαστε υποκριτές. εγώ σου λέω οτι τουλάχιστον ο κόσμος δε φέρεται υποκριτικά. κι εσύ ανέχεσαι τον αλαφούζο και τη mediaκη μαλακία που έχει στήσει προκειμένου να χτυπήσει τον χοντρό. οι γαύροι ανέχονται όλη αυτήν τη βρωμιά που έχει στηθεί στον πειραιά και τους αρκεί να παίρνουν το πρωτάθλημα. οι αεκτζήδες περιμένουν το γήπεδο απ΄τον απατεώνα. η κατάσταση στο ποδόσφαιρο είναι πιο βρώμικη από ποτε. νομίζω οτι αυτό είναι κοινώς αποδεκτό. διαμαρτυρόμαστε κι εμείσ όπως κι εσύ.
 

Συνημμένα

  • pegasus_LARGE_t_1041_106554775.JPG
    pegasus_LARGE_t_1041_106554775.JPG
    151,2 KB · Εμφανίσεις: 46

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
ναί ρε φίλε. για παράδειγμα όταν ο πανιώνιος έπεσε επί σπανέα, είχε γελοία πρόσωπα στη διοικηση που δε πήγαν ποτέ κόντρα στον πανίσχυρο βαρδινογιάννη. το ίδιο και την εποχή κόκκαλη. και τώρα με τον μαρινάκη και τους δανεικούς, και τα γκανγκστεριλίκια του. η περίοδος τσακίρη είναι μια μικρή εξαίρεση αλλά και τότε τον πανιώνιο τον χρέωναν στον παο γιατί ο τσακίρης ήταν φίλος του τζίγκερ. θέλω να πω οτι προφανώς ο πανιώνιος δεν είναι αθώος όπως και κανένας άλλος όμως. το προιόν δυστυχώς είναι μάπα. εσύ όμως θέλεις να καταλήξεις στο οτι ο πανιωνιος είναι παράρτημα του χοντρου και εμείς που υποστηρίζουμε την ομάδα είμαστε υποκριτές. εγώ σου λέω οτι τουλάχιστον ο κόσμος δε φέρεται υποκριτικά. κι εσύ ανέχεσαι τον αλαφούζο και τη mediaκη μαλακία που έχει στήσει προκειμένου να χτυπήσει τον χοντρό. οι γαύροι ανέχονται όλη αυτήν τη βρωμιά που έχει στηθεί στον πειραιά και τους αρκεί να παίρνουν το πρωτάθλημα. οι αεκτζήδες περιμένουν το γήπεδο απ΄τον απατεώνα. η κατάσταση στο ποδόσφαιρο είναι πιο βρώμικη από ποτε. νομίζω οτι αυτό είναι κοινώς αποδεκτό. διαμαρτυρόμαστε κι εμείσ όπως κι εσύ.
οκ
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
έσκασε κι ο Γάλλος...
άντε καλή χρονιά να χουμε και φέτος
 

Συνημμένα

  • david-ngog.jpg
    david-ngog.jpg
    105 KB · Εμφανίσεις: 65

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
λοιπόν ξεκινήσαμε και φέτος με καλές εμφανίσεις και ευχές για μια χρονιά καλύτερη κι από την - ήδη καλή - περσινη. απολογισμός 2/3, με ήττα το σάββατο από την κακή βέροια. εγώθεωρώ οτι η ομάδα είναι καλή κι αν αφεθούν  οι παίχτες κι ο προπονητής να δουλέψουν απερίσκεπτοι χωρίς παραφιλολογίες για μεταγραφές κτλ (σιώπης, καρίμ, ρισβάνης) θα είναι χαλαρά 5αδα. καλή σεζόν ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ.

εξτραδάκι φέτος η καινούρια γαμάτη φανέλα που γενικά νομίζω οτι άρεσε!
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.119
Like
1.914
Πόντοι
216
Κακη παρενθεση η ηττα απο βεροια.Η ομαδα επανηλθε στις νικες με σπουδαιο διπλο και ομορφα γκολ.Μπραβο σε ολους τους παιχτες και ειδικα στον μασουντ που παρολο το κακο γεγονος επαιξε και σκοραρε.Συνεχιζουμε και για μενα κυριος στοχος ειναι να παιζουμε ωραια μπαλα.
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
εντάξει ήττα από γαύρο με το γνωστό σπρωξιμο, τίποτα δεν αλλάζει σ αυτό το σάπιο πρωτάθλημα.
δεν πειράζει πανιωνάρα συνεχίζουμε..
 

Συνημμένα

  • teixo.png
    teixo.png
    29,2 KB · Εμφανίσεις: 48

best_hunder

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2011
Μηνύματα
36
Like
28
Πόντοι
0
Ομολογω οτι δεν περιμενα να βρω θεμα της Πανιωναρας εδω μεσα!!!

Χερομαι παρα πολυ που υπαρχουν και αλλα αρρωστακια εδω!!

Διπλο με στο ΟΑΚΑ Πανιωνιεεε!!! :grin: :grin:
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Πέστα ρε μεγάλε.
Οι κόκκινοι έχασαν τη παράγκα αλλά δυστηχώς έχουν μείνει ακόμα κάτι λάισμαν λαμόγια!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Ξανά η δόξα της Ευρώπης ορμάει σαν σίφουνας!

Ομαδάρα σήμερα και χωρίς τα δανεικά.
 

listo

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
4
Like
333
Πόντοι
21
Ξανά η δόξα της Ευρώπης ορμάει σαν σίφουνας!

Ομαδάρα σήμερα και χωρίς τα δανεικά.

έτσι ακριβώς! πανιωναρα μες την καυλα. συνεχίζουμε από κει που σταματήσαμε την προηγούμενη σεζόν
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Να περάσουμε με το καλό και έχουμε και άλλη καλή κλήρωση
Πάω να βγάλω διαβατήριοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Χαλαρή νίκη με δύο πέναλτι που ούτε στην Ελλάδα από τον Ολυμπιακό συγκεκριμένα δεν σφυρίζονται,με τον σκατόγερο αντιπρόεδρο,τον βρωμιάρη τον Θεοδωρίδη

Κρίμα που δεν θα παίξουν οι Ιρανοί,μικτή κόσμου είμαστε

Όποτε βγαίνουμε Ευρώπη δίνουμε βαθμούς αβέρτα,είμαστε large
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom