Νέα

Παλιά σχέση και τώρα παντρεμένη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PA_2007
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 183
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Tην φίλη δεν πρόκειται να την δω,γιατί πολύ απλά θα λείπει. Προφανώς δεν θα πήγαινα αν ήξερα ότι ειναι και κάποιο άλλο άτομο εκεί. Ο λόγος που δεν πάμε σε χοτέλ είναι ότι φοβάται. Τι φοβάται? Μου είπε ανοικτά ότι γνωρίζει,από τον ίδιο τον άντρα της,ότι πολλοί φίλοι του πηδάνε πουτάνες σε ξενοδοχεία. .....:grin:
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.183
Like
6.879
Πόντοι
1.056
Μου έχουν τύχει παρόμοιες φάσεις δυο φορές. Όχι μετά από είκοσι χρόνια , αλλά μετά από 1-2 και στην άλλη περίπτωση μετά από έξι.

Στην περίπτωση των 1-2 ,που δε το λες και μεγάλο διάστημα , η γκομενα , με την οποία εγώ ήμουν απίστευτα τσιμπημένος όταν τα είχαμε και με παράτησε , απλά έψαχνε «συναισθηματική σιγουριά» γιατί ήταν μπερδεμένη. Το κατάλαβα και ξέμπλεξα (πολύ) σχετικά αναίμακτα.

Η άλλη μετα από έξι χρόνια , ήταν την ίδια περίοδο. Η γκομενα ήταν θεομουρλη για μένα όταν βγαίναμε , εγώ την είχα για τον πουτσο. Τώρα παντρευότανε. Βγήκαμε μαζί , μετά επέμενε να βγούμε με τον άντρα της (μπορεί να ήθελε παρτουζα) και να κάνουμε παρέα.

Έχοντας γνώση της κατάστασης και επειδή δε θέλω να βρω μπελά από το πουθενά , από καναν τύπο, ( και δε έκοβα φλέβα όπως με την άλλη) την ξέκοψα. Αστείο που βλέπω το νήμα γιατί παρόλο που την ξεκοψα ,πέρσι τον Οκτώβριο, την περασμένη βδομάδα μου ξανάγραψε. Την εκλασα με αγένεια.

Οι γκόμενες , στη συντριπτική πλειοψηφία είναι τσακωμένες με την λογική , δε αξίζει να πάρεις ρίσκα για ένα μέτριο μουνι (γιατί στα 43 ,σορρυ κιόλας , μέτριο είναι)
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.004
Πόντοι
3.936
Να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που έγραψαν την γνώμη τους. Ενημερώνω για την εξέλιξη μιας και είπα τι ακριβώς θέλω,για να μην χάνω τον καιρό μου αυτή τον δικό της. Η απάντηση ήταν ότι θέλει ακριβώς το ίδιο,συνάντηση για σεξ όποτε μπορούμε και μόνο αυτό. Ο λόγος που δεν είχε γίνει τίποτα μέχρι τώρα ήταν ότι δεν υπήρχε επαρκής χρόνος και δεν μπορούσε με το καλημέρα να πηδηχτεί. Επόμενη συνάντηση, σε σπίτι φίλης της, που γνωρίζει τι συμβαίνει.

Κάτι δεν μου κολλάει.

Μετά απο 20 χρόνια σε πήρε τηλέφωνο γιατί ήθελε να πηδηχθεί μαζί σου.

Μετά απο 20 χρόνια!

Εάν δεν είσαι ο Superman, κάποια μαλακία παίζει.

1η συνάντηση σε ουδέτερο έδαφος.

2η συνάντηση μόνο εάν την εμπιστεύεσαι.

ΤΕΛΟΣ.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.206
Like
10.622
Πόντοι
2.256
Tην φίλη δεν πρόκειται να την δω,γιατί πολύ απλά θα λείπει. Προφανώς δεν θα πήγαινα αν ήξερα ότι ειναι και κάποιο άλλο άτομο εκεί. Ο λόγος που δεν πάμε σε χοτέλ είναι ότι φοβάται. Τι φοβάται? Μου είπε ανοικτά ότι γνωρίζει,από τον ίδιο τον άντρα της,ότι πολλοί φίλοι του πηδάνε πουτάνες σε ξενοδοχεία. .....:grin:
Και γιατί δεν της προτείνεις airbnb; Πρωτάρη σε κόβω στα παράνομα γαμίσια.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.221
Like
1.886
Πόντοι
216
Κάτι δεν μου κολλάει.

Μετά απο 20 χρόνια σε πήρε τηλέφωνο γιατί ήθελε να πηδηχθεί μαζί σου.

Μετά απο 20 χρόνια!

Εάν δεν είσαι ο Superman, κάποια μαλακία παίζει.

1η συνάντηση σε ουδέτερο έδαφος.

2η συνάντηση μόνο εάν την εμπιστεύεσαι.

ΤΕΛΟΣ.
Δεν παίζει καμία μαλακία.
Οι γυναίκες αν είναι να επιστρέψουν κάπου, στα καλά και εχέμυθα παιδιά γυρνάνε.
Τότε καταλαβαίνουν τι έχασαν.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.087
Κριτικές
10
Like
1.430
Πόντοι
2.357
Κάτι δεν μου κολλάει.

Μετά απο 20 χρόνια σε πήρε τηλέφωνο γιατί ήθελε να πηδηχθεί μαζί σου.

Μετά απο 20 χρόνια!

Εάν δεν είσαι ο Superman, κάποια μαλακία παίζει.

1η συνάντηση σε ουδέτερο έδαφος.

2η συνάντηση μόνο εάν την εμπιστεύεσαι.

ΤΕΛΟΣ.
Ειπε να το σκεφτει λιγο το κοριτσι. Μην την περασει για καμια ευκολη :upsidedown:
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Προσπαθω να βαλω τον εαυτο μου, στην θεση σου, ετσι ωστε να μπορω να δωσω μια πιο ρεαλιστικη απαντηση.
Λοιπον, δεδομενο 1, αν το μαθει η γυναικα μου, ειτε πηδηξω ειτε οχι την πρωην, οι μπελαδες θαναι σηγουροι. Δεδομενο 2, οχι με τον αντρα της δεν θαθελα συναντηση, ουτε για καφε, ουτε για παρτουζα. Δεδομενο 3, ουτε σπιτι της, ουτε στης φιλης της. Δεδομενο 4, δεν υπαρχει αντρας που να μην εγινε κερατας η γυναικα που δεν εγινε κερατου.
Συνοψιζοντας, ΝΑΙ θα την πηδαγα την πρωην, αραια και που, χωρις δεσμευσεις, ετσι για το αλατοπιπερο στην ζωη μου. Τι φιλακια και συναισθηματικες καλυψεις Κε προεδρε? 15χρονα ειμαστε? Στα παπαρια μου οι τυχον μπελαδες, απο συζυγο. Οι παλαιες αξιες "πατρις, θρησκεια, οικογενεια" πανε παιθανανε. Οι νεες αξιες, και απολυτα σωστες ειναι πλεον " οτι φαμε, οτι πιουμε κι οτι αρπαξει ο κωλος μας"
bnb? Πηγαινα παλαια στα bnb για να παιξω Lineage 2 με GM τον Artec.
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.826
Πόντοι
206
Mου συμβαίνει το εξής εδώ και δύο μήνες περίπου και θα ήθελα την γνώμη σας, όποιος έχει όρεξη να ασχοληθεί και να πει την απόψη του. Ανήμερα Πρωτοχρονιά δέχθηκα ένα τηλεφώνημα από μια παλιά μου σχέση, με την οποία είχα χωρίσει και δεν είχα καμία επαφή ,εδώ και 20 χρόνια!!!!! Να πω ότι είχαμε μεγάλη διαφορά ηλικίας (και έχουμε, αλλά πλέον δεν είναι τόσο χτυπητή),13 χρόνια και η σχέση είχε κρατήσει σχεδόν δυο χρόνια με κάποια σκαμπανεβάσματα. Εγώ τότε 36,αυτή 23 και πολύ όμορφη (όταν χωρίσαμε). Στην αρχή δεν κατάλαβα ποιά ήταν και ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα πάρα πολύ . Είμαι παντρεμένος με ένα παιδί και το ίδιο και αυτή. Ειχαμε μια συνομιλία περίπου 10 λεπτών και κλείσαμε με το αόριστο να τα ξαναπούμε. Στην εβδομάδα πάνω μου ζήτησε να πάμε για καφέ. Ειχα μια δουλειά κέντρο και μπόρεσα να ξεκλέψω λίγο χρόνο και να πάω για καφέ μαζί της. Συζητήσαμε για το τι κάναμε όλα αυτά τα χρόνια ,σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο κλπ. Οταν περάσαμε στο σήμερα,μου μίλησε για τον γάμο της και την βαρεμάρα που βιώνει,για την ρουτίνα,τον σύζυγο (που προφανώς την έχει και γραμμένη) κλπ κλπ. Μου πέταξε και κάτι περίεργα,ότι και καλά με σκεφτόταν συχνά,ότι μακάρι να μην είχαμε χωρίσει και να είχαμε ζήσει μαζί,αλλά δεν τα πολυπίστεψα να πω την αλήθεια. Από τότε έχουμε συναντηθεί άλλες τρεις φορές με διαστήματα 2-3 εβδομάδων. Να πω ότι στο τέλος της τρίτης συνάντησης,αυθόρμητα φιληθήκαμε για λίγη ώρα (με πάθος ομολογώ),αλλά ως εκεί.Το ίδιο και την τελευταία φορά,αλλά πάλι στο τέλος και για λίγο. Υπάρχει πρόβλημα και απο τους δύο για πιο συχνές συναντήσεις και στο ενδιάμεσο η επικοινωνία περιορίζεται σε κάποια κλεφτά μηνύματα στο τηλέφωνο. Η όλη φάση με έχει προβληματίσει,γιατί μου δίνει την εντύπωση,ότι απλά προσπαθεί να καλύψει το συναισθηματικό κενό που έχει και όχι να πάει παραπέρα (πήδημα κλπ). Εγώ να πω την αλήθεια θα ήθελα να κάνω κάτι μαζί της (προφανώς περιστασιακά και από περιέργεια περισσότερο),αλλά δεν μπορώ να παίρνω και το ρίσκο των συναντήσεων,για να ακούω αερολογίες κλπ......χωρίς ουσία. Να το συνεχίσω για λίγο ακόμα να δω τι σκατά θέλει ή να την γειώσω? Να πω οτι δεν θέλω να κάνω κάποια απότομη κίνηση,πέσιμο στα ίσα κλπ,γιατί δεν είναι αυτός ο τύπος (ή τουλάχιστον αυτό θέλει να βγάλει προς τα έξω). Ευχαριστώ όποιον πει την γνώμη του.
Σε κόβω τζογαδόρο…
Να ξές οι διατροφές κοστίζουν !
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
347
Like
869
Πόντοι
81
Και γιατί δεν της προτείνεις airbnb; Πρωτάρη σε κόβω στα παράνομα γαμίσια.
Καλό το airbnb αλλά θέλει προσοχή...πρέπει να συνεννοηθεί με τον host μέσω της πλατφόρμας να πληρώσει με μετρητά ή μεταφορά...και όχι πληρωμή μέσω εφαρμογής
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.123
Πόντοι
206
Καλό το airbnb αλλά θέλει προσοχή...πρέπει να συνεννοηθεί με τον host μέσω της πλατφόρμας να πληρώσει με μετρητά ή μεταφορά...και όχι πληρωμή μέσω εφαρμογής
Γιατί ρε μεγάλε ?
Φοβάσαι ότι ενώ πηδάς, θα στην πέσει η ΑΑΔΕ ?
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.681
Κριτικές
1
Like
2.007
Πόντοι
366
Γιατί ρε μεγάλε ?
Φοβάσαι ότι ενώ πηδάς, θα στην πέσει η ΑΑΔΕ ?
Το κάναμε επιστήμη τυπε. Στο τέλος θα τον παρει η λεγαμενη τηλέφωνο για να πηδηχτουνε και θα της πει αντε γαμησου κ εσυ κ ο γρυλος σου :dunno:
 

sugardadis

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
543
Κριτικές
10
Like
583
Πόντοι
4.245
Τις γνώμες των φίλων προφανώς και τις έχω λάβει πολύ σοβαρά υπόψη και στο ίδιο ποσοστό που έγραψες,είμαι πλέον αρνητικός. Εχω ήδη καβάντζα (χωρισμένη οπότε δεν έχω θέματα χρόνου κλπ),αλλά ποτέ δεν λέμε όχι σε ένα καλό μιλφ......αρκεί να ξέρει τι του γίνεται και να στέκει και καλά στα λογικά του.
Βασικός κανόνας στο ξενοπήδημα, ενόσω είσαι παντρεμένος, είναι να μη δεθείς εσύ μ αυτήν αλλά και αυτή με σένα.
Παλιές γκόμενες εννοείται ότι δεν ακολουθούν τον κανόνα, γιατί υπάρχει θέμα μετά και καταστρέφεται ο γάμος.
Αν θέλεις να ξενοφορτώσεις, βρες κάτι καινούργιο που να μην ξέρει ποιος είσαι ή πάρε κανένα κορίτσι από εδ΄ω μέσα.
Παλιές γκόμενες είναι κακές για την υγεία.
 
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Και γιατί δεν της προτείνεις airbnb; Πρωτάρη σε κόβω στα παράνομα γαμίσια.
Δεν υπάρχει χρόνος και προφανώς δεν θα μοιράζω κατοστάρες σε airbnb για μια σκάρτη ώρα και αυτή με πιθανότητα ακύρωσης δύο ώρες πριν.Αλλωστε η φαση είναι ακόμα στην αρχή,μπορεί τελικά να μην γουστάρει.......αυτή έχει την εικόμα πριν 20 τόσα χρόνια.
 
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Κάτι δεν μου κολλάει.

Μετά απο 20 χρόνια σε πήρε τηλέφωνο γιατί ήθελε να πηδηχθεί μαζί σου.

Μετά απο 20 χρόνια!

Εάν δεν είσαι ο Superman, κάποια μαλακία παίζει.

1η συνάντηση σε ουδέτερο έδαφος.

2η συνάντηση μόνο εάν την εμπιστεύεσαι.

ΤΕΛΟΣ.
Μα γι αυτό ζήτησα την γνώμη του κοινού ...... Τι κόλλημα μπορεί να έχει δεν ξέρω,αλλά ας γίνει το πρώτο πήδημα και βλέπουμε.όπως έγραψα πιο πάνω,μπορεί απλά να μην γουστάρει τελικά.
 
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Βασικός κανόνας στο ξενοπήδημα, ενόσω είσαι παντρεμένος, είναι να μη δεθείς εσύ μ αυτήν αλλά και αυτή με σένα.
Παλιές γκόμενες εννοείται ότι δεν ακολουθούν τον κανόνα, γιατί υπάρχει θέμα μετά και καταστρέφεται ο γάμος.
Αν θέλεις να ξενοφορτώσεις, βρες κάτι καινούργιο που να μην ξέρει ποιος είσαι ή πάρε κανένα κορίτσι από εδ΄ω μέσα.
Παλιές γκόμενες είναι κακές για την υγεία.
Να δεθώ δεν πρόκεται.......κάτι καινούργιο πολύ δύσκολο (κανονική γνωριμία εννοώ.....αποκλείονται οι μαμάδες συμμαθητών του παιδιού για ευνόητους λόγους,αν και θα ήταν πανεύκολο.....μιλάμε για λύσσα,αλλά αυτό θα το αναλύσουμε σε άλλο νήμα κάποια στιγμή). Απλά έχω το κόλλημα να πηδήξω ενα μιλφ που το πήδαγα στα 20+. Μπορεί να είναι και λάθος.
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.094
Like
3.855
Πόντοι
456
Tην φίλη δεν πρόκειται να την δω,γιατί πολύ απλά θα λείπει. Προφανώς δεν θα πήγαινα αν ήξερα ότι ειναι και κάποιο άλλο άτομο εκεί. Ο λόγος που δεν πάμε σε χοτέλ είναι ότι φοβάται. Τι φοβάται? Μου είπε ανοικτά ότι γνωρίζει,από τον ίδιο τον άντρα της,ότι πολλοί φίλοι του πηδάνε πουτάνες σε ξενοδοχεία. .....:grin:
Ανοησίες.
Φίλε επειδή είμαι παντρεμένος πολλά χρόνια με πολλά ξενοπηδήματα αν θες να σου δώσω τηλέφωνο σε ΠΜ να σου πω τη γνώμη μου.
Γραπτώς και βαριέμαι και κρίνω ότι λίγα μπορώ να μεταδώσω.
Η βασική αρχή είναι ότι οι παντρεμένοι ΔΕΝ κάνουμε σχέση. ΔΕΝ δημιουργούμε υποχρεώσεις.
Αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να με βρεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom