Νέα

Όλα όσα θέλετε να μάθετε για Βουλγαρία (όχι βίζιτες) Γενικές πληροφορίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dpk69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Δηλαδή όλοι οι Βούλγαροι πλουτίζουν από τα ναρκωτικά και τις πουτάνες θε να πεις;¨Εχω διαβάσει ότι όπως στην Ελλάδα και εκεί υπάρχει συντριπτικ΄πλειοψηφία νέων με πανεπιστημιακές σπουδές και μάλιστα από πολυ΄καλά πανεπιστήμια εξωτερικού άρα καταρτισμένοι είναι και περιζήτητοι λόγω προσόντων.

Δεν θέλω να υπερασπίζομαι τους Βούλγαρους αφού δεν μου είναι τίποτα ούτε έχω κανα συμφέρον αλλά θέλω να βλέπουμε τα δικά μας.Ο Ελληνας είναι ο μεγαλυτερος μαλάκας.Πάντα έβαζε στερεότυπα για όλους τους λαούς.Ναι οι Βουλγαροι που δεν έχουν να φάνε,οι Ρώσοι που κάνουν τις γυναίκες τους πουτάνες,οι Τσεχοσλοβάκοι που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και άλλες τέτοιες μαλακίες..

Δεν είπαν ποτέ μάγκες έχουμε χρέη και μεγάλο πρόβλημα και κάτι πρέπει να αλλάξει..Η ευκολη λύση ήταν πάντα η σύγκριση.Ωστόσο η πλάκα είναι ότι οι Σλοβάκοι που οι Έλληνες σνόμπαραν αρνήθηκαν να μας δανείσουν..Σκέψου δηάδη΄ότι εξαρτόμασταν και από εκείνους.Η Ρωσία είναι μαι μεγάλη οικονομική δύναμη ακι η Βουλγαρία αναπτύσσεται και εξελισεται διαρκώς.
Φιλε εγω δεν βαζω στερεοτυπα σε κανενα! Απλα αναφερω εδω οσα βλεπω και ζω καθε μερα!Ο Βουλγαρος με σπουδες κλπ δεν μενει εδω αλλα φευγει στο εξωτερικο γιατι εδω θα παρει μισθο πολυ πολυ χαμηλοτερο.Τωρα οσον αφορα αυτους που πραγματικα εχουν χρημα ναι τα βγαζουν με αλλα μεσα οχι απαραιτητα ναρκωτικα και πουτανες αλλα αλλες πονηρες αγοραπωλησιες. Η προκειται για αλλους που με την βοηθεια πολιτικων κατατρωνε τα ευρωπαικα προγραμματα. Οι πορσε και τα BMW X6 και αλλα ακριβα αυτοκινητα που κυκλοφορουν δεν βγαινουν μα τους Βουλγαρικους μισθους ακομη και εαν δουλευουν σαν γενικοι διευθυντες. Εγω μιλαω απο πειρας.
Α και οσον αφορα τις Πανεπιστημιακες σπουδες δεν μπορεις να φαντασθεις ποσο ευκολα παιρνεις πτυχιο μαστερ κλπ ακομη και πηγαινοντας μονο Σκυριακα.
 

DocHollywood

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2011
Μηνύματα
213
Κριτικές
5
Like
18
Πόντοι
1
Φιλε μενεις μονιμα η εργαζεσαι σπουδαζεις? Ασχετο απο περιεργια ρωταω.Λοιπον υπαρχει το Murphis bar ειναι στην Καρνιγρατσκα θα δεις τις Ιρλανδεζικες σημαιες απ εξω, οπως ανεβαινεις την βιτοσα στριβεις δεξια στο Μανγκο στο 50 μετρα αριστερα καλο φαγητο οι τιμες μετριες αλλα πολυ μπυρα.
Επησις Σολονσκα και Τσαρ Ασεν γωνιακο κοκκινο μαγαζι Πριαφατα ταβερνα με αρκετη σκαρα τιμες παλι μετριες.
Αν ψαχνεις για φθηνα θα πρεπει να πας εκτος κεντρου σε καποια συνοικια.

Thanks φίλε, περαστικός είμαι, για δουλειές μερικών ημέρων, μου ακούγονται κι οι δυο προτάσεις ενδιαφέρουσες, οπότε θα τις δοκιμάσω.

Για κάνα νυχτερινό ποτάκι θα πρέπει να κινηθώ σε άλλη περιοχή; Ρωτάω γιατί χθες βράδυ κατά τις 10 που έκανα μια βόλτα, σκοτείνιασε η ψυχή μου: όλα κλειστά και στους δρόμους άνθρωπος μόνο για δείγμα.
 

aapsou

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2010
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Σε περίπτωση που δεν το χετε καταλάβει κάποιοι οι Βούλγαροι είναι σε καλύτερη οικονομική κατάσταση απο μας.Και απο τον τουρισμό το καλοκαίρι βγάζουν πολλά.

Εκεί με μισθό 1000 ευρώ ζεις στη Σόφια όπως θα ζούσες στην Ελλάδα με 2000 ευρώ.Τα super market ανταγωνίζονται και έχουν πολύ χαμηλές τιμές σε αρκετά τρόφιμα και τα νοικια είναι περίπου 1/3 φθηνότερα σε σχέση με Ελλάδα.

εν μερη ισχυει αυτο που λες
τα ενοικια σε καμια περιπτωση δεν ειναι στο 1/3 εκτος αν κανεις συγκριση αναμεσα σε μια μετριου επιπεδου περιοχη της σοφιας με περιοχες ΒΠ της αθηνας...
συγκρινοντας ομως τα ενοικια με αλλες πολεις πλην αθηνας δε θα λεγα οτι ειναι τρομερα πιο φτηνα ,αν δε αφαιρεσουμε και την θεσσαλονικη αντε κ καμια λαρισα/βολο/πατρα πλεον μιλαμε για αρκετα  πιο ακριβα ενοικια
απο φαγαδικα επισης το diwaka την ψιλοπαλευει και ειναι ανοικτο ολο το 24ωρο (εχει 3  diwaka στη σοφια) το ενα εξ αυτων ειναι σε παραλληλο της βιτοσας και τα χαπι την παλευουν αν και προσωπικα δε μαρεσουν

Η προκειται για αλλους που με την βοηθεια πολιτικων κατατρωνε τα ευρωπαικα προγραμματα. Οι πορσε και τα BMW X6 και αλλα ακριβα αυτοκινητα που κυκλοφορουν δεν βγαινουν μα τους Βουλγαρικους μισθους ακομη και εαν δουλευουν σαν γενικοι διευθυντες.

ειναι γεγονος οτι στη σοφια θα δεις αρκετα(για να μη πω πολλα και με πειτε υπερβολικο) ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ αμαξια που καλα καλα δε βλεπεις σε αθηνα

Α και οσον αφορα τις Πανεπιστημιακες σπουδες δεν μπορεις να φαντασθεις ποσο ευκολα παιρνεις πτυχιο μαστερ κλπ ακομη και πηγαινοντας μονο Σκυριακα.

σχετικο αυτο , σηκωνει μεγαλη συζητηση οποτε μη γενικοποιουμε
 

aapsou

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2010
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδή όλοι οι Βούλγαροι πλουτίζουν από τα ναρκωτικά και τις πουτάνες θε να πεις;
οχι ολοι απλα λεμε οτι παιζει και αρκετη παρανομια , προφανως και ενα σωρο κοσμος (οι περισσοτεροι) δεν ειναι εγκληματιες ειπαμε δεν ειναι και σουδαν
υπαρχουν κ αλλες παρανομιες εκτος απο ναρκωτικα και εμποριο σαρκος
μη ξεχναμε οτι ειναι μια χωρα οπου το 50% των διαρρηξεων γινεται απο εταιριες σεκιουριτι για να σε αναγκασουν να βαλεις σεκιουριτι , και  ποσοστο κλοπων αμαξιων γινεται εντελως τυχαια αμεσως αφου αποφασισεις να σταματησεις την πληρη ασφαλεια(μικτη) που ειχες σταμαξι σου και να πληρωσεις μονο τη βασικη
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
οχι ολοι απλα λεμε οτι παιζει και αρκετη παρανομια , προφανως και ενα σωρο κοσμος (οι περισσοτεροι) δεν ειναι εγκληματιες ειπαμε δεν ειναι και σουδαν
υπαρχουν κ αλλες παρανομιες εκτος απο ναρκωτικα και εμποριο σαρκος
μη ξεχναμε οτι ειναι μια χωρα οπου το 50% των διαρρηξεων γινεται απο εταιριες σεκιουριτι για να σε αναγκασουν να βαλεις σεκιουριτι , και  ποσοστο κλοπων αμαξιων γινεται εντελως τυχαια αμεσως αφου αποφασισεις να σταματησεις την πληρη ασφαλεια(μικτη) που ειχες σταμαξι σου και να πληρωσεις μονο τη βασικη
Σωστος! Την περασμενη βδομαδα επιασαν εναν πρωην υπουργο επειδη ζηταγε 25.000 ευρω απο εναν Τουρκο για να του επιστρεψει ενα Χ6 που τουχαν κλεψει φαντασου.
 

DocHollywood

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2011
Μηνύματα
213
Κριτικές
5
Like
18
Πόντοι
1
sorry που επανέρχομαι, αλλά επειδή ξανάκανα μια βόλτα στα πέριξ λεωφόρου Витоша με λεωφ. патриарх Евтимий χθες βράδυ κατά τις 10, μπας και βρω κάνα μπαράκι που να έχει και κάναν άνθρωπο πέρα απ' το προσωπικό, και δεν βρήκα τίποτα, πού κυκλοφορεί εδώ ο κόσμος τα βράδια;
 

aapsou

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2010
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
sorry που επανέρχομαι, αλλά επειδή ξανάκανα μια βόλτα στα πέριξ λεωφόρου Витоша με λεωφ. патриарх Евтимий χθες βράδυ κατά τις 10, μπας και βρω κάνα μπαράκι που να έχει και κάναν άνθρωπο πέρα απ' το προσωπικό, και δεν βρήκα τίποτα, πού κυκλοφορεί εδώ ο κόσμος τα βράδια;

καθημερινες μη περιμενεις να βρεις τρελο κοσμο εξω
παρολαυτα στο κεντρο(εγω στουντενσκι προτιμω αλλα που να τρεχεις ειδικα αμα δε ξερεις και τη γλωσσα...) θυμαμαι το μουσειο,ενα αλλο γωνιακο αναμεσα στην κυπριακη ταβερνα και το μουσειο νομιζω cargo ονομαζεται το μαγαζι , και το buda(ειχε κλησει για ενα διαστημα και εχω πολυ καιρο να παω οποτε δεν περνω ορκο..) και το γιαλτα αν και αυτο σε κλαμπ παει και οσο αφορα τα κλαμπ δε ξερω αν σαρεσουν τα ξενα ειτε τα βουλγαρικα τραγουδια στα μαγαζια
εχει και αρκετα ακομη αλλα δυστυχως δε τα θυμαμαι με το ονομα τους απλα που ηταν θυμαμαι το καθενα
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
sorry που επανέρχομαι, αλλά επειδή ξανάκανα μια βόλτα στα πέριξ λεωφόρου Витоша με λεωφ. патриарх Евтимий χθες βράδυ κατά τις 10, μπας και βρω κάνα μπαράκι που να έχει και κάναν άνθρωπο πέρα απ' το προσωπικό, και δεν βρήκα τίποτα, πού κυκλοφορεί εδώ ο κόσμος τα βράδια;


Τοσα εχουμε γραψει για Σοφια και συ γυρνάς στην αντιστοιχη οδο της ερμου πχ Αθηνα εεεεεεεεεεεε δεν θα βρης τιποτα εκει.

πισω απο το Σερατον ειναι το  Βερσάι ποιο κατω  απο το σερατον το Σιτυ.- Στην οδο Ντουντουκοφ το στριπ κλαμπ καμασουτρα (Μακρυα απο το Φετιχ και το τατοου θα σας κοψουν τον κολο εκει.
στο χοτελ  χεμους το  κλεοπατρα και ενα σωρο άλλα.

Βαλε τα ποτα μου και την μετακινηση και παμε μαζι το βραδι αν θες (Δεν πινω αλκοολ)
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
καθημερινες μη περιμενεις να βρεις τρελο κοσμο εξω
παρολαυτα στο κεντρο(εγω στουντενσκι προτιμω αλλα που να τρεχεις ειδικα αμα δε ξερεις και τη γλωσσα...) θυμαμαι το μουσειο,ενα αλλο γωνιακο αναμεσα στην κυπριακη ταβερνα και το μουσειο νομιζω cargo ονομαζεται το μαγαζι , και το buda(ειχε κλησει για ενα διαστημα και εχω πολυ καιρο να παω οποτε δεν περνω ορκο..) και το γιαλτα αν και αυτο σε κλαμπ παει και οσο αφορα τα κλαμπ δε ξερω αν σαρεσουν τα ξενα ειτε τα βουλγαρικα τραγουδια στα μαγαζια
εχει και αρκετα ακομη αλλα δυστυχως δε τα θυμαμαι με το ονομα τους απλα που ηταν θυμαμαι το καθενα

Το  μπουντα ανοιξε ξανα  ανακαινισμενο με νεα Διευθυνση και επωνυμια.
 

aapsou

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2010
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Το  μπουντα ανοιξε ξανα  ανακαινισμενο με νεα Διευθυνση και επωνυμια.

κ εγω κατι τετοιο ειχα υποψιν αλλα ειπαμε ως φοιτητης η ψηφος μου παει στο στουντενσκι!

παρολαυτα αμα ζεστανει  ο καιρος θα αξιζει και η βιτοσα μιας και αρκετα μαγαζια βγαζουν τραπεζια εξω και πιστευω ειναι γενικα καλη φαση αν και μεχρι πριν 10 μερες χιονια ειχε,τωρα εστρωσε λιγο σε επιπεδα ελλαδας οποτε εχουμε ακομα μεχρι τα τραπεζακια
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
κ εγω κατι τετοιο ειχα υποψιν αλλα ειπαμε ως φοιτητης η ψηφος μου παει στο στουντενσκι!

παρολαυτα αμα ζεστανει  ο καιρος θα αξιζει και η βιτοσα μιας και αρκετα μαγαζια βγαζουν τραπεζια εξω και πιστευω ειναι γενικα καλη φαση αν και μεχρι πριν 10 μερες χιονια ειχε,τωρα εστρωσε λιγο σε επιπεδα ελλαδας οποτε εχουμε ακομα μεχρι τα τραπεζακια

Ναι τις τελευταιές ημερες εχει λιακάδα και γινεται χαμος απο Κοσμο στην Βιτοσα και με πολλα τραπεζακια στον δρομο Λαοθάλασσα αλλά εδω ο φιλος ψαχνεται για νυχτερινη διασκεδαση αν καταλαβα καλα.
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Ναι τις τελευταιές ημερες εχει λιακάδα και γινεται χαμος απο Κοσμο στην Βιτοσα και με πολλα τραπεζακια στον δρομο Λαοθάλασσα αλλά εδω ο φιλος ψαχνεται για νυχτερινη διασκεδαση αν καταλαβα καλα.
Ρε Αλαν ξεχασες να πεις στον φιλο μας για το Πλανετ πισω απο την μεγαλη εκκλησια Αλεξαντερ Νεμσκι.
Παντως μεταξυ μας σου βγαζω το καπελο για ακομη μια φορα να βγαλεις γκομενα  στην Σοφια τοσο ευκολα δεν τοχω ξαναδει.Περιμενω!
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Thanks φίλε, περαστικός είμαι, για δουλειές μερικών ημέρων, μου ακούγονται κι οι δυο προτάσεις ενδιαφέρουσες, οπότε θα τις δοκιμάσω.

Για κάνα νυχτερινό ποτάκι θα πρέπει να κινηθώ σε άλλη περιοχή; Ρωτάω γιατί χθες βράδυ κατά τις 10 που έκανα μια βόλτα, σκοτείνιασε η ψυχή μου: όλα κλειστά και στους δρόμους άνθρωπος μόνο για δείγμα.
Καλως ηρθες αν καποτε εχεις χρονο εγω και ο Αλλαν φανταζομαι θα χαρουμε να σε γνωρισουμε (μην ανυσυχεις η ανωνυμια ειναι απολυτη)
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
[size=10pt]Παντως μεταξυ μας σου βγαζω το καπελο για ακομη μια φορα να βγαλεις γκομενα  στην Σοφια τοσο ευκολα δεν τοχω ξαναδει.Περιμενω![/size]


Nαι αλλα δεν ειπες το κυριότερο οτι ειναι ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και οχι Βουλγάρες ορίστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Αστερια  τα μωρά και μην τολμησης να μιλησης για ηλικιες σε εσφαξα.
(για την δικη μου λεω τα μωρα ειναι 24 Μαιων φοιτηττριες χαχαχαχααααααααααα)
Μην τον ακουτε παιδια  μάνεϋ σπίνκινγκ.
 

DocHollywood

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2011
Μηνύματα
213
Κριτικές
5
Like
18
Πόντοι
1
Βαλε τα ποτα μου και την μετακινηση και παμε μαζι το βραδι αν θες (Δεν πινω αλκοολ)
Καλως ηρθες αν καποτε εχεις χρονο εγω και ο Αλλαν φανταζομαι θα χαρουμε να σε γνωρισουμε (μην ανυσυχεις η ανωνυμια ειναι απολυτη)

Από αύριο το απόγευμα μέχρι μεθαύριο το μεσημέρι είμαι απολύτως ελεύθερος οπότε πολύ ευχαρίστως να πάμε καμιά τσάρκα.
 

DocHollywood

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2011
Μηνύματα
213
Κριτικές
5
Like
18
Πόντοι
1
Λοιπον υπαρχει το Murphis bar ειναι στην Καρνιγρατσκα θα δεις τις Ιρλανδεζικες σημαιες απ εξω, οπως ανεβαινεις την βιτοσα στριβεις δεξια στο Μανγκο στο 50 μετρα αριστερα καλο φαγητο οι τιμες μετριες αλλα πολυ μπυρα.
Επησις Σολονσκα και Τσαρ Ασεν γωνιακο κοκκινο μαγαζι Πριαφατα ταβερνα με αρκετη σκαρα τιμες παλι μετριες.

Τις μέρες που ήμουν πάνω δοκίμασα και το Murphy's, κλασικό μπυράδικο στο στυλ, επιτρέπει το κάπνισμα μέσα, τιμές εξαιρετικές (ειδικά στην χύμα μπύρα, 2 λέβα το half-pint είναι παρανοϊκά φθηνό), αλλά το φαγητό όχι ιδιαίτερα καλό, αν και θα του έδινα άλλη μια ευκαιρία. Έτυχε να πέσω και στο St Patrick's Day (μεγάλη γιορτή για τους Εγγλέζους) οπότε γινόταν και ψιλοχαμός κι είχε τζέρτζελο.

Πριγιάφατα δεν δοκίμασα αλλά όσες φορές πέρασα απ' έξω φαινόταν να έχει πολύ κόσμο, οπότε μάλλον καλό θα'ναι.

Το τελευταίο βράδυ πήγα και στο The Appartment (cafe-bar-restauran ανάλογα με την ώρα που θα πας, στη Νεοφύτ Ριλσκι, δε θυμάμαι νούμερο) που διαφημίζεται πολύ σε οδηγούς κλπ, πολύ ωραίο και πολύ ιδιαίτερο μαγαζί, σαν το Mommy's σε πιο τραβηγμένο, για όσους ξέρουν. Αλλά επειδή ήμουν με τον allan κι ήταν σχεδόν άδειο το μαγαζί, βρήκαμε ότι παραήταν ρομαντικό για την περίσταση και την κάναμε όπως μπήκαμε :P Πάντως είναι ό,τι πρέπει να πας με το long-date σου να γνωριστείτε καλύτερα :cheesy:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Μπορω να μαθω αν θα βρω στη Σοφια υπαιθριες αγορες με αντικες ή παλια γενικα αντικειμενα?επισης ποσο ασφαλες ειναι το αυτοκινητο μας? :P
Οι κατοικοεδρευοντες στη Βουλγαρια εκτος απο Plovdiv και Sadansky που θα παμε εχουν να προτεινουν καμια αλλη διαδρομη που να αξιζει να κανουμε? μερσι :grin:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.591
Κριτικές
90
Like
32.975
Πόντοι
24.700
Μπορω να μαθω αν θα βρω στη Σοφια υπαιθριες αγορες με αντικες ή παλια γενικα αντικειμενα?επισης ποσο ασφαλες ειναι το αυτοκινητο μας? :P
Οι κατοικοεδρευοντες στη Βουλγαρια εκτος απο Plovdiv και Sadansky που θα παμε εχουν να προτεινουν καμια αλλη διαδρομη που να αξιζει να κανουμε? μερσι :grin:

:think:

Πότε φεύγουμε αγαπημένη μου Παλλακίδα;  :grin:
 

aapsou

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2010
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Μπορω να μαθω αν θα βρω στη Σοφια υπαιθριες αγορες με αντικες ή παλια γενικα αντικειμενα?επισης ποσο ασφαλες ειναι το αυτοκινητο μας? :P
Οι κατοικοεδρευοντες στη Βουλγαρια εκτος απο Plovdiv και Sadansky που θα παμε εχουν να προτεινουν καμια αλλη διαδρομη που να αξιζει να κανουμε? μερσι :grin:

απο αντικες/παλια αντικειμενα εχει παρει το ματι μου καμια 20αρια παγκους κοντα στην εκκλησια αλεξαντερ νεβσκι( την μητροπολη τους με το χρυσο τρουλο) που βρισκεται στο κεντρο κεντρο(οι παγκοι ηταν αναμεσα στην εκκλησια και στην πιτσαρια βικτορια)
ειχε διαφορα αντικοειδη εκει περα αν και δε ξερω τι ακριβως ψαχνεις
για το αυτοκινητο σε φυλασσομενο παρκινγκ , δε λεω οτι ντε κ καλα θα στο κλεψουν αν το αφησεις αλλου αλλα καλυτερα φυλαγε τα ρουχα σου
γιατι μπορει επισης αθελα σου να το αφησεις καπου που πρεπει να πληρωσεις στο δημο για τη σταθμευση(γινεται μεσω σμσ με τον αριθμο των πινακιδων καθε 1-2 ωρες) και αμα δε το ξερεις ως τουριστας θα στο σηκωσουν κατευθειαν(δε χαριζονται στο παρκαρισμα οι αστυνομικοι τους) και αντε μετα περνα αγχος τρεξιμο για να δεις σε ποια μαντρα-παρκινγ της αστυνομιας το πηγαν.........
αστο καλυτερα να δωσεις 10 λεβα παραπανω σε φυλασσομενο παρκινγ παρα να τρεχεις μιας και προφανως δεν εχεις καποια ιδιαιτερη πειρα απτη σοφια
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
απο αντικες/παλια αντικειμενα εχει παρει το ματι μου καμια 20αρια παγκους κοντα στην εκκλησια αλεξαντερ νεβσκι( την μητροπολη τους με το χρυσο τρουλο) που βρισκεται στο κεντρο κεντρο(οι παγκοι ηταν αναμεσα στην εκκλησια και στην πιτσαρια βικτορια)
ειχε διαφορα αντικοειδη εκει περα αν και δε ξερω τι ακριβως ψαχνεις
για το αυτοκινητο σε φυλασσομενο παρκινγκ , δε λεω οτι ντε κ καλα θα στο κλεψουν αν το αφησεις αλλου αλλα καλυτερα φυλαγε τα ρουχα σου
γιατι μπορει επισης αθελα σου να το αφησεις καπου που πρεπει να πληρωσεις στο δημο για τη σταθμευση(γινεται μεσω σμσ με τον αριθμο των πινακιδων καθε 1-2 ωρες) και αμα δε το ξερεις ως τουριστας θα στο σηκωσουν κατευθειαν(δε χαριζονται στο παρκαρισμα οι αστυνομικοι τους) και αντε μετα περνα αγχος τρεξιμο για να δεις σε ποια μαντρα-παρκινγ της αστυνομιας το πηγαν.........
αστο καλυτερα να δωσεις 10 λεβα παραπανω σε φυλασσομενο παρκινγ παρα να τρεχεις μιας και προφανως δεν εχεις καποια ιδιαιτερη πειρα απτη σοφια


Ευχαριστω!!!Και εγω ειχα σκοπο να παω κατι ειχε παρει το ματι μου σε εναν τουριστικο οδηγο :) Για παρκινγκ σε αλλες βαλκανικες χωρες που εχω παει δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα αλλα θα προτιμησω το κλειστο παρκινγκ :)


:think:

Πότε φεύγουμε αγαπημένη μου Παλλακίδα;  :grin:

Θα ειμεθα μαζι αγαπητε? στα ιδια καταγωγια?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom