Νέα

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το αλκοόλ και τις επιπτώσεις του!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
και το χασις καλο κάνει αλλά με μέτρο πάντα!!
όσο και αν θεωρείτε ότι είναι πιο υγιεινο απο το κάπνισμα πολλοί γνωστοι μου μακροχρόνιοι χρήστες είναι λιγο στο κόσμο τους ώρες -ώρες οσο και αν δεν τον παραδέχονται,

στην ολλάνδια ειναι μαστ και μανιτάρια τα μαγικά, είναι καλη φάση είναι παραισθησιογόνα αλλα
με χαλάνε την άλλη μέρα που ξυπνάς σκατα
 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
ε, σα να υπερβαλλουμε λιγο....

καθόλου.απλά το ενοχοποιούν όπως και το αλκοόλ γιατί χάνεις τον έλεγχο από ένα σημείο και μετά. Εντάξει δε λέω..άμα καπνίζεις χρόνια στο τέλος σου σαπίζουν τα δόντια  :grin:
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
να βαλω και γω το λιθαρακι μου στη συζητηση.. οραιο το αλκοολ οραιο να εισαι ψιλομεθυσμενος αν τα μπλεξεις και το παρακανεις ομως γινεσαι λιωμα και αρχιζεις τις μαλακιες

παλιοτερα δε συνηθιζα να πινω σπιτι, τελευταια ομως το εχω αρχισει το σπορ και η μαλακια ειναι οτι πολλες φορες πινω και 1/3 1/2 του μπουκαλιου και δε μεθαω κιολας (μιλαμε για ποτα οχι κρασι κλπ λαιτ οινοπνευματωδη)

γενικα ποιος ειναι ο ορισμος του αλκοολικου και αν ξερει κανενας "συνιστομενη" δοση που δε σου προκαλει βλαβες?

παντως γενικα ειναι απο τις πλεον βλαβερες ουσιες για το σωμα το γαμημενο. ξαναλεω οτι δε λεω για τα δυο τρια ποτηρακια κρασι τη μερα αλλα το να πινεις και να μεθας. καθημερινα
Λένε ότι όσο πιο νωρίς αρχίζεις να πίνεις (π.χ.το πρωί), τόσο πιο πολύ είσαι βυθισμένος σ' αυτό που λένε αλκοολισμό.
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
πάντως τσιγάρο vs joint (χασις), χασις με τα χίλια
εξάλλου joint κανεις ενα και ενταξει δεν χρειαζεται να καπνίζεις όλη την ώρα !!

 

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
πάντως τσιγάρο vs joint (χασις), χασις με τα χίλια
εξάλλου joint κανεις ενα και ενταξει δεν χρειαζεται να καπνίζεις όλη την ώρα !!

1) Σωμφωνώ το τσιγάρο είναι χειρότερο

2) Άμα είσαι του ρεμπέτικου ρεπερτορίου παίζει να το παρακάνεις  :2funny: :2funny: :2funny:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Ρε παπαζολ με τι μεθάς ?
Εγώ πίνω κάτι μπύρες θεές καστανές Βέλγικες και τη καταβρίσκω !
Gouden Carolus ενα πράμα ,....κάβλα λέμε !
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
τις ξερω τις επιπτώσεις του πινεις ενα μπουκαλι και μετα γαμας οτι βρεις...
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Ασε ρε
βρήκα μιά καστανή Βέλγα, σαμπανιζέ και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη !
Carolus, κι αυτή κοντά στα 2 λίτρα,...!
Με τη πρώτη ευκαιρία θα τη κατεβάσω με τη μία και μετά θα βγώ για πορνοεκδρομή !
Να δώ τι θα γίνει ,...!  :2funny:


ΥΓ : Πάω να ανάψω και μια πουράκλα,...μη φύγετε αλάνια ,...!
 

Επισκέπτης
Ασε ρε
βρήκα μιά καστανή Βέλγα, σαμπανιζέ και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη !
Carolus, κι αυτή κοντά στα 2 λίτρα,...!
Με τη πρώτη ευκαιρία θα τη κατεβάσω με τη μία και μετά θα βγώ για πορνοεκδρομή !
Να δώ τι θα γίνει ,...!  :2funny:
Θα γαμήσεις ότι να΄ναι!!! :dancing:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
1.887
Like
1.130
Πόντοι
216
αμα πινεις χρονια φουντα εχω ακουσει οτι εθιζεσαι ψυχολογικα και οτι προκαλει καταθλιψη και δημιουργει προδιαθεση για παρανοια και ψυχωσεις

+ οτι εχει τα και τα κακα του τσιγαρου... γιατι το ενα μεγαλο 90% πιστευω οτι την πινει με καπνο τσιγαρου μαζι ... και θυμαμε οτι ειχα διαβασει καπου οτι οι επιστημονες δεν μπορουν να βρουν κατα ποσο ειναι βλαβερο γιατι το κανουμε μιξ με καπνο... ακου να δεις ρε φιλε ...


μηπος τελικα ειναι το πιο αγνο απο ολα τα αλλα τα σκατα και μας το κρυβουνε για να μας ποιανουν κοροιδα ...

γιατι φιλε παπαζολ για πιεις αυτα που πινεις 3 μερες τωρα θες 50-60ευρω απο καβα συν τα πουρα του παραλιμνιου ανεβενουμε

ενω η φουντιτσα ειναι τσαμπα αμα ηταν νομινο  οσοι την πινουν θα ειχαν και δεντρακια ...

πχ οπως το κρασι της παραγωγης σου και μην μου πειτε τωρα οτι αυτοι που φτιαχνουν κρασι δεν τα τζουζουν συχνα ... γιατι τους εχω δει τι γερα ποτηρια ειναι ...
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Τι μου λέτε τώρα ρε μάγκες ,.....
δεν υπάρχει καλύτερη φάση, απο το να βουτάς στα χρώματά της, να μυρίζεις το άρωμά της, να νοιώθεις να σε αγκαλιάζει γλυκά ολόκληρο, να χαλαρώνει το κορμί σου, να ξαμολιώνται οι σκέψεις σου, να σε κάνει να βλέπεις θάλασσες γαλάζιες και ουρανούς ατέλειωτους,....αυτή είναι και δεν υπάρχει άλλη καλύτερη,...












για τη μπύρα λέω,....!
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Τι μου λέτε τώρα ρε μάγκες ,.....
δεν υπάρχει καλύτερη φάση, απο το να βουτάς στα χρώματά της, να μυρίζεις το άρωμά της, να νοιώθεις να σε αγκαλιάζει γλυκά ολόκληρο, να χαλαρώνει το κορμί σου, να ξαμολιώνται οι σκέψεις σου, να σε κάνει να βλέπεις θάλασσες γαλάζιες και ουρανούς ατέλειωτους,....αυτή είναι και δεν υπάρχει άλλη καλύτερη,...












για τη μπύρα λέω,....!
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...!!!!!  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Για τη μπύρα λέω, αλλά οταν κλείνω τα μάτια,....πάλι εκείνη σκέφτομαι ,.....













την επόμενη μπύρα !  :2funny: χικ !

τσίου - νιάου - μπέου !  :grin:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Παπά, τελικά την ρουφάς την μεταλαβιά.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
φιλε μου ευγε τα εθεσες πολυ ωραια αλλα ο συνδυασμος αυτον των δυο ειναι μοιραιος ειδικα αμα εχει πιει πολυ!!! μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα θρεντ για την φουντα ?


την καλυτερη δουλια κανεις εσυ.. αυτα ειναι τα οραια της ζωης στη φυση αν δεν υπηρχε και η πληξη θα μετακομιζα επαρχια ασυζιτιτι
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
σωματικα το αλκοολ ειναι σιγουρα πολυ πιο βλαβερο απο το χασις. τωρα εγκεφαλικα δε ξερω νομιζω οτι το χασις ειναι βλαβεροτερο. ποιο ειναι το θεμα για τη φουντα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom