Νέα

Μαδαγασκάρη Οδηγός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Exandas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
επισης τασο περιμενω να μας πεις πληροφοριες για τα μαγαζια που πανε λευκοι και συχναζουν εκει αστερια απο 8 και πανω.βασιζομαστε στην εμπειρια σου δασκαλε...ελπιζω να βρεθει και καποιος αλλος συνοδοιπορος της μαδαγασκαρης.αντε να δουμε...
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
και κατι αλλο.φλεβραη μαρτη ξερει κανεις τι κλιμα εχει εκει?γιατι τον ιουνιο που πηγε ο τασος ειχε 20 βαθμους.με 5-10 βαθμους περισσοτερους πιστευω οτι θα ειναι το καλυτερο κλιμα αν και δεν ξερω τι τι υγρασια εχει και ποσο τροπικο ειναι το κλιμα εκει.αν φλεβαρη μαρτη εχει 35 και 40 βαθμους θα ειναι πολυ ζεστη και αν εχει και υγρασια οπως στα τροπικα κλιματα θα ειναι δυσκολα...χωρις αυτο να σημαινει οτι αποκλειεται να κανω το ταξιδι τοτε.θα δειξειτωρα θα μου πειτε ελλαδα χτυπαει μεχρι και 45αρια καλοκαιρι...οποις ξερει ας ενημερωσει ποτε ειναι η καλυτερη περιοδος για διακοπες μαδαγασκαρη κυριως απο πλευρας κλιματος και οχι μονο... :)
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
φιλε τασο ευτυχως που το διευκρινισες.οποτε θα πρεπει οπως και στην ταιλανδη να κοιταμε ταυτοτητα αν ειναι κατω των 18?το λαδωμα εγινε στην ψυχρα με πρωτοβουλια δικη σου?γιατι αν βρω καποιο αστερι απο εκει και στο δρομο με σταματησουν τι γινεται?υπηρχαν και αλλοι εκει που εβγαιναν με αστερια απο εκει χωρις να τους ενοχλησει η αστυνομια?στο δρομο φλερταρες και εκανες παιχνιδι και μετα επαιρνες το αστερι μαζι σου?φοβηθηκα τωρα με αυτα που διαβασα για τους γαλλους στο νησι που ειπατε.
οποιος φοβαται ,πεφτει και κοιμαται,
εσυ αν φοβηθηκες απο αυτο το μεμενομενο περιστατικο τοτε τι θα κανεις οταν μαθεις για τις <αυτοκτονιες> που γινονται καθε βδομαδα με θυματα φαλαγκ στην παταγια???????
την ταυτοτητα την τσεκαρουν παντα στο χοτελ,και μαλιστα την κρατανε στην ρεσεπσιον.

<τσιγαρετες> ειπα στον επικεφαλης τους δινοντας το ποσο,αυτο ειναι δωρο και οχι εξαγορα.

Η αστυνομια βεβαιως δεν ενοχλει κανεναν,στο καμακι στον δρομο ,συνηθως περναμε το τηλεφωνο για αργοτερα/βραδακι /μπορει και ποτε :grin: :grin: γιατι ειναι τοσο πολυ πραμα εκει που δεν εχεις λογο να χαλασεις την βολτα σου για ενα πηδημα.Η γκομενα ερχεται να παρει ενα χαρτζηλικι και περιμενει υπομονετικα οταν και εαν της τηλεφωνησεις.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
επισης τασο περιμενω να μας πεις πληροφοριες για τα μαγαζια που πανε λευκοι και συχναζουν εκει αστερια απο 8 και πανω.βασιζομαστε στην εμπειρια σου δασκαλε...ελπιζω να βρεθει και καποιος αλλος συνοδοιπορος της μαδαγασκαρης.αντε να δουμε...
σημειο αναφορας ειναι το le cafe de gare ενα κυριλε μαγαζι στον σιδηροδρομικο σταθμο,εκει πιστευω πως αν κατσεις και κερασεις μπυρες θα κανεις πολυ γρηγορα δημοσιες σχεσεις
στο glacier που πανε τα μουνακια ,το 80% ειναι λευκοι πελατες/τουριστες
το palladium
και αλλα που δεν θυμαμαι ονοματα αλλα βρισκεις αναφορες στο internationalsexguide
βασικα απο τον σιδηροδρομικο σταθμο αν αρχισεις ,ξετυλιγεται ολο το κουβαρι και μαλιστα ευκολα
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
ευχαριστω φιλε συνεχισε να μας δινεις πολυτιμες πληροφοριες.αντε να δουμε ολο και καποιος πατριωτης θα υπαρξει να μας πει για μαδαγασκαρη. :)
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
παντως ενα ταξιδι 3-4 μερες αγιο μαυρικιο λεει και μετα συνεχεια 2 βρομαδες μαδαγασκαρη.μιας και βολευουν τα αεροπλανα και εχει ανταποκριση συνεχει αγιο μαυρικιο-μαδαγασκαρη ενας τετοιος συνδυασμος λεει.΄πρωτα 3 μερες αγιο μαυρικιο για χαλαρωμα και εξωτικες διακοπες και μετα μαδαγασκαρη για γλυκες μοκα σοκολατα αστερια απο 8 και πανω οχι οτι τα 6αρια και τα 7αρια μας χαλανε... :rockon:
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
παρτε κι αυτο...
 

Συνημμένα

  • IMG_0356.jpg
    IMG_0356.jpg
    222,7 KB · Εμφανίσεις: 121

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
αφου βρηκα λιγο χρονο ας αναφερω καποια περιστατικα καποια περιστατικα

στην ταματαβε οπου βρεθηκα για 3 μερες,φιλος ειχε παρει μια πιτσιρικα 22 χρονων περιπου και μου την συνεστησε για καλη που τα κανει ολα,κωλαρακι κτλ...την πηρα λοιπον κι εγω για να δω τι παιζει με αυτην ,ο φιλος ειχε δωσει 40000αρ τοσα θα εδινα κι εγω...αφου εκανε κανα μισαωρο ντουζ (αυτο δεν με πειραζει γιατι εκει η κοπελα φευγει οταν τελειωσεις  με την ησυχια σου) ηταν πολυ αρνητικη μαζι μου....μη το ενα ,οχι το αλλο...εγω μπερδευτηκα γιατι ο φιλος μου ειχε πει αλλα...τεσπα αφου παω να πηδηξω κωλαρακι μου ελεγε επιμονα νο, νο,δεν δινω κωλαρακι ,εχω προβλημα και γενικως πολυ αρνητικη
τσατιστηκα κι εγω και της λεω <στοπ σεξ,ντυσου και δρομο> και παει στο μπανιο...
τοτε παιρνω τηλ στον φιλο μου ο οποιος μου επιβεβαιωνει το ποσο καλη ηταν και παραξενευετε με την συμπεριφορα της σε μενα,εγω τοτε θυμωσα γιατι δεν γινεται εγω να πληρωνω και η κοπελα να κρινει σε ενα τοπο που κανουν βιζιτα 10 και περνει πελατη η μια....<δεν χαλαω την πιατσα> λεω και αφου βγηκε της εδωσα 10000 δηλαδη 4 ευρω και την εδιωξα....εντομεταξυ επειδη ειχε παει αργακαι το κλαμπ θα εκλεινε κι εγω βαριομουν να βγω ,παιρνω τηλ στην παρεα,τους πετυχαινω ετοιμους να φυγουν απο το κλαμπ,τους λεω τι θελω και μου φερνουν σε 10 λεπτα στο δωματιο ενα αλλο μουνακι ,εξισου ομορφο.Αυτο ,επειδη κατα την εισοδο του στο δωματιο συναντηθηκε με την πρωην ,του εξηγω πως ειχα ενα προβλημα με την πρωην,και ρωτησα επιμονα,κανεις σεξ?? κανεις καλα σεξ?? τα κανεις ολα?? η οχι,οχι??> αυτην ,επειδη ειδε και την αλλη που την πεταξα εξω ,τσιμπησε και ηταν υπεροχη μαζι μουκαι μου εβγαλε και Ο Λ Α τα γουστα ( που δεν ειναι και λιγα ;))εννοειτε εφαγα και κωλαρακι που πηδηξα με μανια λογω της προηγουμενης φασης
Τελικα περασα υπεροχα

τιπ" κοπελες περνουμε σχετικα νωρις ,7-9 η ωρα γιατι αν παρουμε αργα,εκτος του οτι βρισκουμε λιγοτερες και εχουν φυγει και τα καλα κομματια,αυτες ξερουν πως μεχρι να παμε στο χοτελ κτλ ,θα παει 2 η ωρα και δεν εχουμε δυνατοτητα να της διωξουμε και να παρουμε αλλη  και καποιες το εκμεταλευονται
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
μια αλλη φαση που τωρα μετανοιωνω για αυτην ειναι που δε πηρα 2 αδελφες 22 και 19 χρονων ταυτοχρονα γιατι εκρινα πως δεν θα βγαζαν γουστα.Η κριση μου ηταν σωστη,γουστα δεν βγαζουν ,οπως ειπε και φιλος που δοκιμασε ,αλλα η εμπειρια του να παρω 2 αδελφουλες δεν εχει γινει πραγματικοτητα και μαλακια μου.....που με 24 ευρω (60000αρ) συνολικα ειχα την δυνατοτητα να δοκιμασω κατι τετοιο
αλλα υπηρχε τοση αφθονια και τετοιος κορεσμος.....
δυστηχως :S
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
το περιστατικο με τον "ταξιτζη"
αφου αποφασαμε να παμε μια βολτιτσα ,περιμενοντας ταξι μπροστα στο χοτελ de france ενας τυπος με τεραστιο τζιπακι προθυμοποιηθηκε να μας παει αυτος,πληρωνοντας το αναλογο ποσο που θα διναμε σε ταριφα.Φαινοταν ευγενικος τρομαρα του.Αφου φτασαμε εκει μετα απο 10 λεπτα και παμε να του δωσουμε τα συμφωνημενα  2ευρω αυτος αρνηθηκε να τα παρει λεγοντας πως ειναι λιγα ,πως καιει πολυ βενζινη και διαφορες παπαριες,εμεις τοτε θυμωσαμε γιατι μπλεξαμε με εναν μαλακα , του πεταμε τα λεφτα στο ταξι και μπαινουμε μεσα σε ενα μεγαλο καταστημα .Αυτος ο γελοιος στην αρχη πηγε και εφερε εναν τυπο ,ποιος ξερει γιατι ,για να μας δειρει??? για να μας φοβερισει???? δεν ξερω...τεσπα αφου δεν εγινε τιποτα φευγει ο 2ος τυπος και ο ψευτοταξιτζης παει και φερνει 2 σεκιουριταδες του μαγαζιου ,οι οποιοι μας λενε πως πρεπει να πληρωσουμε την διαφορα που ζηταει (μιλαμε τωρα για 6 ευρω) για να μην εχουμε προβληματα.Αφου τους γραφουμε κι αυτους στα αρχιδια μας,ψωνιζουμε και περνουμε εναν κανονικο ταξιτζη και γυριζουμε πισω στο χοτελ.Μπαινουμε αφηνουμε τα πραματα και ξαναβγαινουμε και εκει συμβαινει το απιστευτο....μας σταματαν 3 ενοπλοι αστυνομικοι με ενταλμα απο τον διοικητη ,και αφου ειχαν βρει τα στοιχεια μας απο το χοτελ γιατι απο κει ειχαμε επιβιβαστει ,και μας ζηταν να τους ακολουθησουμε στο τμημα (που βρισκεται διπλα στα κλαμπ).Εκει για καλη μας τυχη ,ο δοικητης,ενα καλο παληκαρι ηξερε και αγγλικα μας ακουσε ,ψιλοκαταλαβε τι εγινε,αλλα λεει πως δεν μπορει να κανει κατι αφου ο βλακας ο ψευτοταριφας ,ο οποιος ηταν και αυτος παρων επεμενε,πως ειτε συμβιβασμος  παροντος του διοικητη ειτε αυτοφωρο ,που ποιος ξερει τι σημαινει αυτο....σε κρατανε επι τοπου???? πρεπει το πρωι να πας σε δικαστηριο????  οριζεται δικη μετα απο μια βδομαδα/μηνας/χρονος????  δεν ξεραμε και ουτε θελαμε μαθουμε....γιατι βεβαιως δεν θελαμε να ρισκαρουμε τιποτα για 6 ευρω που ηταν συνολικα η διαφορα .Οποτε του δωσαμε 4,5 ευρω (καναμε και λιγο σκοντο) και σηκωθηκαμε φυγαμε.....

τιπ" δεν περνουμε μη επαγγελματιες πχ ψευτοταξιτζηδες,τουριστικους πρακτορες κτλ

ο ψευτοταριφας ειχα ασημι τζιπακι με αριθμο κυκλοφοριας 1725ΤΑΒ (το οποιο αναφερω σε οποιο τουριστικο σαιτ βρεθω)
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
αλλο ενα περιστατικο,το τελευταιο "περιεργο"
το τελευταιο βραδυ στο glacier κι ενω ημουν περικυκλωμενος απο 4-5 κοριτσακια,εδιωξα 2-3 που επιμονα καθονταν μαζι μου με χαιδευαν κτλ σε τετοιο βαθμο που μου σπαζανε τα νευρα και μου κοβανε τα τυχερα....στο τελος κατεληξα σε μια κοπελα ,φαινοταν αβγαλτη,λιγο μακιγιαζ,τζην στενο παντελονι και πεδιλο,ουτε σεξυ ντυσιμο ουτε προκλητικο,...την χαιδεψα λιγο,ωραιο κωλαρακι.Ηταν σιγουρα αβγαλτη και αυτο σημαινει τυχη,οτι θα περασεις σιγουρα καλα,θα σου βγαλει ολα τα γουστα γιατι δεν ειναι επαγγελματιας ,δεν ηξερε να κινηθει,και σιγουρα φοβοταν να μην με χασει,ασε που δεν επαιρνε πρωτοβουλιες ,να μου μιλησει,κτλ τα εκανα ολα εγω (οσες δεν παιρναν πρωτοβουλιες,μου βγαλαν και γαμω τα γουστα) ......κι εκει που ειχα καταληξει,ερχεται ενα αλλο εξαλλο,κουκλα ομως 22-23 χρονων ,βυζι τεραστιο,μινι,γοβα,ισιο μαλλι κτλ και μου την πεφτει στα ισα....σε 10 λεπτα ειχαμε γλωσσοφιλα,μου επιανε τον πουτσο,και μου ελεγε πως θελει να περασει την νυχτα μαζι μου....καπου εκει η προηγουμενη η αβγαλτη ξεκολησε γιατι δεν την κοιτουσα αλλο και δεν επαιρνε πρωτοβουλια αυτη.....τοτε ερχεται κι ενας φιλος και μου λεει πως πηρε πληροφοριες για την νεα και πως ειναι φωτια στο σεξ....αυτο που μου εδειχνε και σε μενα δηλαδη.....
τεσπα,
την παιρνω ,παμε χοτελ,με το που μπαινουμε στο δωματιο,με τραβαει αγρια....μου βγαζει τα ρουχα βιαια...με ρουφαει στον λαιμο....και σε 10 δευτερολεπτα βρισκοταν στα γονατα να μου αρμεγει βιαια τον πουτσο  και να γδυνεται ταυτοχρονα.....δεν εκανα τιποτα εγω ,τα εκανε ολα μονη της.....σε 5 λεπτα με σπρωχνει στο κρεβατι και εφου (εγω το ζητησα) εβαλε προφυλακτικο αρχισε να γαμιεται απο πανω μου με μανια....φοβηθηκα μην μου σπασει τον πουτσο,κι ενω ειχα θεα τα τεραστια στητα,φυσικα βυζια της.....εκει ευχαριστουσα την τυχη μου γιατι πρωτη φορα μου ετυχε αυτο  το υπερβολικα πολυ παθος...καποια στιγμη τον βγαζω εξω για να χυσω και της τον δινω στο στομα οπου και εχυσα απολαυστικα....................αυτο ηταν...μεχρι να συνελθω ,εκανε ντουζ γρηγορα-γρηγορα και με βιαστικες κινησεις εβαζε νεο μακιγιαζ και μου λεει ψυχρα <give me the money,i go>,εγω αιφνιδιαστηκα γιατι μου ειχε ταξει να μεινει και ρωταω <δεν θα μεινεις???> λεει οχι φευγω,ενταξει λεω και της δινω 30000αρ δηλαδη 12 υρω ,το γνωστο ποσο ,γιατι σπαστηκα που θα εφευγε ενω σιγουρα αξιζε πολυ περισσοτερα. Εκει αλλαξε τελειως συμπεριφορα κι αρχισε να με απειλει με νταβατζηδες κτλ,αν καταλαβα καλα,για περισσοτερα λεφτα χωρις να λεει ομως ποσα θελει.της εξηγησα πως
θα της εδινα παραπανω αν εφευγε το πρωι αλλα αυτη ηθελε να φυγει σε μιση ωρα....συνεχιζε να με απειλει και να φωναζει και καποια στιγμη παιρνει ενα ποτηρι στα χερια της ....εκει φοβηθηκα παρα πολυ γιατι νομιζα πως ηθελε ειτε να αυτοτραυματιστει ειτε να μου κανει καμμια ζημια εμενα γιατι ηταν και ψιλοσουρωμενη.Τοτε αρχισε να φωναζει και να απειλει πως με το ποτηρι θα σπασει την πλασμα τηλεοραση που ειχε το δωματιο.Αφου παω να πιασω το τηλεφωνο να παρω στην ρεσεπσιον εξαγριωθηκε πιο πολυ ,αλλα της εξηγησα πως παιρνω για να με βοηθησουν στην μεταφραση.....σε 5 λεπτα ερχεται ενας σεκιουριτας κι αφου του εξηγησα την συμπεριφορα της,αυτος της μιλησε ,την καλμαρε,την ηρεμησε,της εξηγησε πως δεν φερθηκε  σωστα κι αυτη τοτε ζητησε αλλα 10000 αρ (4 ευρω) για να φυγει,τα οποια επισης δεν δεχτηκα.
Πιστευω πως για μια φορα ακομη δεν χαλασα ,αλλα αντιθετως εφτιαξα την πιατσα....αν θελει παραπανω λεφτα να μην ταζει και μετα ξεχναει....τεσπα....
εφυγε κι εγω πηρα ταξι να ξαναπαω στο κλαμπ να βρω την προηγουμενη αλλα ματαια......ειχε φυγει ειπαν οι φιλοι μου,  και οπως μου ειχε πει η ιδια θα πηγαινε για υπνο κι οχι στο palladium οπου θα πηγαιναν οι φιλες της ....και την αλλη μερα το πρωι εφευγα οποτε την εχασα.....δεν βαριεσαι...μαλακια....

πιστευω πως επρεπε να αναφερω και τα δυσαρεστα,επικινδυνα μερη της εκδρομης, και οχι μονο τα ροδινα, γιατι αυτα ειναι τα δυσκολα...

κατα τα αλλα περασα πολυ καλα ενω αυτα τα περιστατικα τα αντιμετωπισα,πιστευω με επιτυχια
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
πολυτιμες πληροφοριες συνοδοιπορε.οσα μπορεις να μας πεις να τ αλες ειτε ειναι βιωματα ειτε και εκτιμησεις.ας ειναι υποκειμενικες.αυτο το thread πρεπει αν εχει μελλον :rockon:
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
14
Like
639
Πόντοι
3.025
Φιλε Τασο,σ'ευχαριστουμε παρα πολυ.....ετσι να λεγονται και τα "περιεργα",οχι μονο τα καλα
και παλι να εισαι καλα!!!

:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Καλά μιλάμε το μωρό τα σπάει ...  :fuck1: ... Με αυτό έμενα άνετα ένα τριήμερο ...  :fuck2: ... Τάσο, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να ταξιδέψουν στο εσωτερικό μαζί σου ;...  :crazy:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
αντε ετοιμαστειτε ρεεεεε.μετα την παταγια μαδαγασκαρη ο επομενος προορισμος.με ενα τριημερο συνδυασμενο για αρχη αγιο μαυρικιο η σειχελες και μετα 2 βδομαδες μαδαγασκαρη ειναι σουπερ επιλογη καλυτερη και απο το super paradise στη μυκονο... :rockon:χαχαχα.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
... Καλά μιλάμε το μωρό τα σπάει ...  :fuck1: ... Με αυτό έμενα άνετα ένα τριήμερο ...  :fuck2: ... Τάσο, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να ταξιδέψουν στο εσωτερικό μαζί σου ;...  :crazy:
παρακαλανε να ταξιδεψουν μαζι σου,
εγω δεν τις επαιρνα απλα γιατι ηθελα να ξεκουραζομαι και λιγο
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
  τασο τι αστερι ειναι αυτο!  και εχει και ενα βλεμμα η ατιμη! φλογερο ταπεραμεντο! πρεπει να ειναι σοκαλοτενια και οχι κατραμη,  οπως οι περισσοτερες "δικες" μας στη σωκρατους???
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
  τασο τι αστερι ειναι αυτο!  και εχει και ενα βλεμμα η ατιμη! φλογερο ταπεραμεντο! πρεπει να ειναι σοκαλοτενια και οχι κατραμη,  οπως οι περισσοτερες "δικες" μας στη σωκρατους???
αυτη στην φωτο ειναι αρκετα σκουθρη,
συνηθως ειναι σοκολατενια τα μωρα
ειπαμε πως ειναι μιξη αφρικανων-ινδων
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
δεν μου αρεσει που εχει καιρο να μπει καποιος σε αυτο το thread.εγω το πηρα αποφαση.το 2012 εχει πρωτο ταξιδι σευχελες η αγιο μαυρικιο 3-4 μερες και μετα συνεχεια μαδαγασκαρη μιας και υπαρχει ανταποκριση εμ αυτα τα μερη.ειδα μια παραλια σε ενα μερος στις σευχελες πραγματικα επαθα την πλακα μου.λεγεται λα ντιγκ το μερος.μαλλον ειναι ενα νησι στις σευχελες χωρις να ειμαι σιγουρος και η παραλια λεγεται ance source d' argent.δηλαδη πηγη χρηματων στα ελληνικα.εχει καια λαλ μερη και παραλεις πραγματικα θεικα.ενας επιγειος παραδεισος χωρις υπερβολες.μετα τις σευχελες λοιπον παμε για τον αλλο παραδεισο την μαδαγασκαρη.οπως ειδα με τις περιγραφες του τασου και τις ανεπαναλιπτες φοτο του... πρεπει να παω εκει.λακη ακους?ετοιμασου.μονο εσενα εχω βρει διαθεσιμο για αυτο το ταξιδι.παμε παρεα πρωτα σευχελες 3-4 μερες και μετα κατευθειαν μαδαγασκαρη 2 βδομαδες.ανοιξη του 2012 μαρτη μηνα σκεφτομαι.επειδη ειναι τροπικα η καλυτερη εποχη ειναι απο απριλιο μεχρι νοεμβριο ακουσα που δεν θα εχει τυχον βροχες.αυτο παντως ειναι προς ψαξιμο.θα το διερευνησουμε.μαρτιο καταληγω.αντε να δουμε μεχρι το 2012 εμεινε εναμισης χρονος χαχαχα...τασο σε εβαλα λιστα φιλων.λακη μετα τα ταιλανδεζικα μωρα θελω μωρα αλα μοκα σοκολατα...αντε παμε!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom