Νέα

Laser στην ευαίσθητη περιοχή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kapsonis19891989
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει αποτρίχωση στην ευαίσθητη περιοχή σε δερματολόγο φυσικά?

Το σκεφτόμουνα σοβαρά γιατί μου την σπάει το ξύρισμα κάθε τρεις και λίγο...

Απλά δεν ξέρω αν είναι μια φορά και τέλος ή αν πρέπει να πας πολλές φορές...

ΑΝ το έχει κάνει κανένας ας πει....thanks
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει αποτρίχωση στην ευαίσθητη περιοχή σε δερματολόγο φυσικά?

Το σκεφτόμουνα σοβαρά γιατί μου την σπάει το ξύρισμα κάθε τρεις και λίγο...

Απλά δεν ξέρω αν είναι μια φορά και τέλος ή αν πρέπει να πας πολλές φορές...

ΑΝ το έχει κάνει κανένας ας πει....thanks

Αδερφέ επειδή έχω κάνει σου λεω απλα πως αν αρχίσεις τα λέιζερ δεν ξεμπλέκεις. Ειδικά οι άντρες επειδή έχουμε πολλούς θύλακες μπορεί και να σου πάρει και 1,5 χρόνο με συνεδρίες ανά ένα ,ενάμιση μήνα.
Από τους πρώτους 6 μήνες βέβαια θα έχεις αισθητή διαφορά αλλά αν σταματήσεις πριν αποτριχωθείς εντελώς είναι πιθανό να ξαναβγούν
 
OP
OP
K

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Αδερφέ επειδή έχω κάνει σου λεω απλα πως αν αρχίσεις τα λέιζερ δεν ξεμπλέκεις. Ειδικά οι άντρες επειδή έχουμε πολλούς θύλακες μπορεί και να σου πάρει και 1,5 χρόνο με συνεδρίες ανά ένα ,ενάμιση μήνα.
Από τους πρώτους 6 μήνες βέβαια θα έχεις αισθητή διαφορά αλλά αν σταματήσεις πριν αποτριχωθείς εντελώς είναι πιθανό να ξαναβγούν

ωραίος :) ευχαριστώ για την ενημέρωση
 

haepeage

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2016
Μηνύματα
27
Like
6
Πόντοι
0
μάγκες μην αρχίσετε τα τρολλαρίσματα. Το θέμα είναι σοβαρό.
Αν και είδα ότι υπάρχει σχετικό θέμα ...στο περίπου, είπα να ανοίξω ένα ξεχωριστό. Αν χρειάζεται ας συγχωνευτεί.
Μετά από ώριμη σκέψη σκέφτηκα να κάνω laser αποτρίχωση στην γύρω περιοχή για να μη βάζω κάθε φορά ξυράφι. Έψαξα λίγο στο internet και βρήκα κάτι κέντρα. Όχι αισθητικής, κάτι δερματολόγους και τα λοιπά. Δε τα αναφέρω για να μη κάνουμε διαφήμιση, εξάλλου τα βρήκα ψάχνοντας τυχαία. Στις υπηρεσίες αναφέρουν ότι κάνουν (όχι όλα) αποτρίχωση σε άντρες, σε γεννητικά όργανα, γενικά παντού... Οι τιμές είναι οκ, οπότε δε τίθεται οικονομικό θέμα.
Ερωτήσεις τώρα,
Το έχει κάνει κανείς; Και αν ναι ακούω προτάσεις, γνώμες.
Φαντάζομαι ότι στο 90% των περιπτώσεων η αποτρίχωση θα γίνει απο γυναίκα. Και άντρας να είναι ο γιατρός, θα έχει κάποια βοηθό που θα κάνει τη διαδικασία. Δεν έχω θέμα με αυτό αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι θα την παλέψω ή θα μας σηκωθεί το κατάρτι και θα έχουμε σκηνικά αλά...Mr Bean αν αρχίσει να πασπατεύει;
Επίσης στα αρχίδια γίνεται αποτρίχωση ή είναι επικίνδυνο;
Αποτρίχωση στα γεννητικά όργανα κάνουν όλοι; Κάποιοι το γράφουν στο site ότι κάνουν, κάποιοι δεν αναφέρουν κάτι και γράφουν γενικά αποτρίχωση σε άντρες. Να ρωτήσω ή θα με περάσουν για ανώμαλο και θα με διώξουν;

Δε θέλω να κάνω τελείως αποτρίχωση, απλά 1-2 επισκέψεις.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311
μάγκες μην αρχίσετε τα τρολλαρίσματα. Το θέμα είναι σοβαρό.
Αν και είδα ότι υπάρχει σχετικό θέμα ...στο περίπου, είπα να ανοίξω ένα ξεχωριστό. Αν χρειάζεται ας συγχωνευτεί.
Μετά από ώριμη σκέψη σκέφτηκα να κάνω laser αποτρίχωση στην γύρω περιοχή για να μη βάζω κάθε φορά ξυράφι. Έψαξα λίγο στο internet και βρήκα κάτι κέντρα. Όχι αισθητικής, κάτι δερματολόγους και τα λοιπά. Δε τα αναφέρω για να μη κάνουμε διαφήμιση, εξάλλου τα βρήκα ψάχνοντας τυχαία. Στις υπηρεσίες αναφέρουν ότι κάνουν (όχι όλα) αποτρίχωση σε άντρες, σε γεννητικά όργανα, γενικά παντού... Οι τιμές είναι οκ, οπότε δε τίθεται οικονομικό θέμα.
Ερωτήσεις τώρα,
Το έχει κάνει κανείς; Και αν ναι ακούω προτάσεις, γνώμες.
Φαντάζομαι ότι στο 90% των περιπτώσεων η αποτρίχωση θα γίνει απο γυναίκα. Και άντρας να είναι ο γιατρός, θα έχει κάποια βοηθό που θα κάνει τη διαδικασία. Δεν έχω θέμα με αυτό αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι θα την παλέψω ή θα μας σηκωθεί το κατάρτι και θα έχουμε σκηνικά αλά...Mr Bean αν αρχίσει να πασπατεύει;
Επίσης στα αρχίδια γίνεται αποτρίχωση ή είναι επικίνδυνο;
Αποτρίχωση στα γεννητικά όργανα κάνουν όλοι; Κάποιοι το γράφουν στο site ότι κάνουν, κάποιοι δεν αναφέρουν κάτι και γράφουν γενικά αποτρίχωση σε άντρες. Να ρωτήσω ή θα με περάσουν για ανώμαλο και θα με διώξουν;

Δε θέλω να κάνω τελείως αποτρίχωση, απλά 1-2 επισκέψεις.
το θελεις βιλουδο το εργαλειο?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.930
Like
20.965
Πόντοι
5.006
δε το θέλω και βιλούδο διότι γενικά έχω τρίχες και θα φαίνομαι σαν καρνάβαλος μετά.
θα πας που θα πας, πες να σου ριξουν και μια ξουρα μεχρι τερμα πισω κωλοχαραδρα, να γινεις μπιμπελο....
:confused: :confused: :confused:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311
δε το θέλω και βιλούδο διότι γενικά έχω τρίχες και θα φαίνομαι σαν καρνάβαλος μετά.
ξυριστικη μηχανη τοτε και παιξε με τις σκαλες.
τα αρχιδια στο 0 και το υπολοιπο στο 1.
τυχαιοι αριθμοι.
ασε τα πολυπλοκα για τους δροσερους.
 

haepeage

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2016
Μηνύματα
27
Like
6
Πόντοι
0
ξυριστικη μηχανη τοτε και παιξε με τις σκαλες.
τα αρχιδια στο 0 και το υπολοιπο στο 1.
τυχαιοι αριθμοι.
ασε τα πολυπλοκα για τους δροσερους.
Ξυράφι είναι πιο βολικό αλλά οκ, όπως βολεύεται κανείς.
Δε ξέρω, πάντως το σκέφτομαι σοβαρά.
Περιμένω μήπως εμφανιστεί κανείς που το έχει κάνει να γράψει καμια γνώμη
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311
Ξυράφι είναι πιο βολικό αλλά οκ, όπως βολεύεται κανείς.
Δε ξέρω, πάντως το σκέφτομαι σοβαρά.
Περιμένω μήπως εμφανιστεί κανείς που το έχει κάνει να γράψει καμια γνώμη
αμα σου ξεφυγει το ξυραφι θα χαρακωσεις τη τσουτσου σου ομως.
σου προτεινω να μην παιζεις με τις ευαισθητες περιοχες παντως.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.182
Like
16.002
Πόντοι
3.556
μάγκες μην αρχίσετε τα τρολλαρίσματα. Το θέμα είναι σοβαρό.
Αν και είδα ότι υπάρχει σχετικό θέμα ...στο περίπου, είπα να ανοίξω ένα ξεχωριστό. Αν χρειάζεται ας συγχωνευτεί.
Μετά από ώριμη σκέψη σκέφτηκα να κάνω laser αποτρίχωση στην γύρω περιοχή για να μη βάζω κάθε φορά ξυράφι. Έψαξα λίγο στο internet και βρήκα κάτι κέντρα. Όχι αισθητικής, κάτι δερματολόγους και τα λοιπά. Δε τα αναφέρω για να μη κάνουμε διαφήμιση, εξάλλου τα βρήκα ψάχνοντας τυχαία. Στις υπηρεσίες αναφέρουν ότι κάνουν (όχι όλα) αποτρίχωση σε άντρες, σε γεννητικά όργανα, γενικά παντού... Οι τιμές είναι οκ, οπότε δε τίθεται οικονομικό θέμα.
Ερωτήσεις τώρα,
Το έχει κάνει κανείς; Και αν ναι ακούω προτάσεις, γνώμες.
Φαντάζομαι ότι στο 90% των περιπτώσεων η αποτρίχωση θα γίνει απο γυναίκα. Και άντρας να είναι ο γιατρός, θα έχει κάποια βοηθό που θα κάνει τη διαδικασία. Δεν έχω θέμα με αυτό αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι θα την παλέψω ή θα μας σηκωθεί το κατάρτι και θα έχουμε σκηνικά αλά...Mr Bean αν αρχίσει να πασπατεύει;
Επίσης στα αρχίδια γίνεται αποτρίχωση ή είναι επικίνδυνο;
Αποτρίχωση στα γεννητικά όργανα κάνουν όλοι; Κάποιοι το γράφουν στο site ότι κάνουν, κάποιοι δεν αναφέρουν κάτι και γράφουν γενικά αποτρίχωση σε άντρες. Να ρωτήσω ή θα με περάσουν για ανώμαλο και θα με διώξουν;

Δε θέλω να κάνω τελείως αποτρίχωση, απλά 1-2 επισκέψεις.
τύπε πας καρφί φουλ πακετο μπιουτι σαλον να πουμε κούρεμα ξύρισμα ζυγοστάθμιση ευθυγράμμιση :undecided::undecided::undecided:
 

Συνημμένα

  • E0358C5D-3644-4938-A24C-431D7BE6D00A.jpeg
    E0358C5D-3644-4938-A24C-431D7BE6D00A.jpeg
    159,8 KB · Εμφανίσεις: 72

Pussybuster98

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
390
Like
450
Πόντοι
21
αμα σου ξεφυγει το ξυραφι θα χαρακωσεις τη τσουτσου σου ομως.
σου προτεινω να μην παιζεις με τις ευαισθητες περιοχες παντως.
με ξυριστικη κοβεις ευκολα παπαρι ρε παπαφυλης

η φαση ειναι ψαλιδακι κι ας μεινει λιγο

αν και η πραγματικη φαση ειναι να φτυνει η αλλη τις πουτσοτριχες σου μουτρωμενη ,εκει ειναι το πουτανακι σου
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311
με ξυριστικη κοβεις ευκολα παπαρι ρε παπαφυλης

η φαση ειναι ψαλιδακι κι ας μεινει λιγο

αν και η πραγματικη φαση ειναι να φτυνει η αλλη τις πουτσοτριχες σου μουτρωμενη ,εκει ειναι το πουτανακι σου
οι ξυριστικες εχουν σκαλες-προφυλαξη πακετακια.
αρα πως ειναι δυνατον να κοπεις ?
αμα ηταν ετσι θα σου παιρνανε το σκαλπ στα κουρεια :confused:
 

Pussybuster98

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
390
Like
450
Πόντοι
21
οι ξυριστικες εχουν σκαλες-προφυλαξη πακετακια.
αρα πως ειναι δυνατον να κοπεις ?
αμα ηταν ετσι θα σου παιρνανε το σκαλπ στα κουρεια :confused:
ποιος θα παιρνει με σκαλες το ριπαπα του ρε ριπαπαφυλης
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.182
Like
16.002
Πόντοι
3.556

Συνημμένα

  • 27BC62D8-163D-4B50-A5AD-72DA65929EFA.jpeg
    27BC62D8-163D-4B50-A5AD-72DA65929EFA.jpeg
    138,8 KB · Εμφανίσεις: 73

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.765
Κριτικές
97
Like
47.143
Πόντοι
17.311
ποιος θα παιρνει με σκαλες το ριπαπα του ρε ριπαπαφυλης
εσυ πως καλοπιζεις το πουλακι σου ρε πακετακια ?
η' το εχεις ντισκοβιο ?
για πεσμας τη γνωμη σου.
ειμαστε ολοι αυτια.
 

haepeage

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2016
Μηνύματα
27
Like
6
Πόντοι
0
με ξυριστικη κοβεις ευκολα παπαρι ρε παπαφυλης

η φαση ειναι ψαλιδακι κι ας μεινει λιγο

αν και η πραγματικη φαση ειναι να φτυνει η αλλη τις πουτσοτριχες σου μουτρωμενη ,εκει ειναι το πουτανακι σου
ακριβώς αυτό. με ξυριστική έχω "αρπάξει" το παπάρι μου. Με ξυράφι ποτέ δεν είχα θέμα. Και στο πρόσωπο έχω κοπεί (όχι τίποτα σπουδαίο) με ξυριστική. Αν κάνεις μαλακία κόβεσαι. Ε προφανώς έκανα.
τελοσπάντων, περιμένω σοβαρές απόψεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom