Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.937
Κριτικές
18
Like
15.751
Πόντοι
4.546
Μην τρελαίνεστε με το παραμικρό τύποι! Εδώ οι γιατροί στα νοσοκομεία και δεν φορούν πάντα γάντια όταν ακουμπούν φορείο ή ασθενή (που φυσικά μπορεί να έχει τα χίλια δύο μικρόβια και δεν ξέρω τι) , δεν κολλάς έτσι εύκολα με την αφή.

Φυσικά, πριν βάλεις μετά τα χέρια στα μάτια, στόμα, μύτη, πρώτα καλό πλύσιμο με σαπούνι, έτσι; Βασικοί κανόνες υγιεινής.
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Κριτικές
44
Like
1.897
Πόντοι
1.071
Aν και αναφέρει πολλές πληροφορίες για τα κονδυλώματα εντούτοις δεν γινεται πρακτικά σαφές το εξής.

Κάποια είδη κονδυλωμάτων είναι εμφανή στη γυναίκα.
Πχ περιμετρικά του αιδοίου ή εσωτερικά του γυναικείου μηρού και κοντά σχετικά στο αιδοίο στο εσωτερικού του γυναικείου μπιουτιου δηλαδή ή ακόμη και στην περιπρωκτικη περιοχή κάποια κονδυλώματα έχουν την μορφή μικρής κρεατοελιας.

Αν για παράδειγμα κάνεις την ιεραποστολική στάση κατά την ερωτική επαφή και η γυναίκα έχει ένα κονδύλωμα σε μορφή μικρής κρεατοελιας στο εσωτερικού του μηρού της κοντά στο αιδοίο της και έρθει σε επαφή κατά την διείσδυση για ένα λεπτό πχ το μπούτι του άνδρα με το μπούτι της γυναίκας που έχει την κρεατοελια και με την τριβή έστω και ελάχιστη που θα υπάρξει τότε τί συμβαίνει; Κολλάς hpv;

Θελω να πω είναι ένα δερματικό νόσημα που κολλάει τόσο εύκολα όταν έρχεται σε επαφή το γυμνό σώμα ή κάτι εσωτερικό που το κόλλας μόνο με ανταλλαγή υγρών;

Γιατί όπως ξέρουμε ότι καλύπτει το προφυλακτικό είσαι προστατευμένος.

Όμως τι γίνεται αν έρθει σε επαφη δέρμα γυμνό με δέρμα που είναι εμφανές ένα κονδύλωμα σε μορφή κρεατοελιας;

Εμένα αυτή την απορία δεν μου την έχει απαντήσει ξεκαθαρα κάνεις.

Επίσης μπορεί άθελα σου να αγγίξεις κάποιο κονδύλωμα εκεί στα προκαταρκτικα που χαϊδεύεις την γυναίκα και δεν εννοώ στο αιδοίο αλλά σε κοντινα σημεία αυτου και με το μολυσμένο χέρι σου κατόπιν να πας να βάλεις προφυλακτικο.Τότε κολλας;


Προσωπικά ξέρω να διακρίνω τα κονδυλώματα,αν κάποιος θέλει μπορεί πολύ εύκολα να γκουγκλαρει και να δει πως μοιάζουν ώστε να προσέχει.

Τα χαμηλωμένα φώτα στα σπίτια υπάρχουν και για αυτό τον λόγο,δεν είναι μόνο οι ατέλειες μιας γυναίκας αλλά να αποκρύπτουν και τυχόν σμν.

Εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορές να διακρίνω σε επαγγελματία ιεροδουλη κονδυλώματα και έχω αποχωρήσει ευγενικά χωρίς να προχωρήσει η συνεύρεση.

Θα ήθελα όμως και μια απάντηση σοβαρή και αξιόπιστη στις παραπάνω απορίες μου.

Ευχαριστώ.
Ναι μεταδιδεται δυστυχως με τη σωματικη τριβη, το προφυλακτικο δυστυχως προστατευει μονο τη περιοχη που καλυπτει, ετσι ειναι συχνο αντρες ποτ επισκεπτονται οικους η εχουν συχνες επαφες με πολλαπλες συντροφους να εμφανιζουν π.χ κονδυλβματα στο εφηβαιο, η περιξ των ορχεων, δυσδιακριτα συνηθως...οχι στο πεος, επειδη χρησιμοποιουν προφυλακτικο.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
437
Like
667
Πόντοι
81
Ναι μεταδιδεται δυστυχως με τη σωματικη τριβη, το προφυλακτικο δυστυχως προστατευει μονο τη περιοχη που καλυπτει, ετσι ειναι συχνο αντρες ποτ επισκεπτονται οικους η εχουν συχνες επαφες με πολλαπλες συντροφους να εμφανιζουν π.χ κονδυλβματα στο εφηβαιο, η περιξ των ορχεων, δυσδιακριτα συνηθως...οχι στο πεος, επειδη χρησιμοποιουν προφυλακτικο.
Μια γυναίκα που έχει εμφανές κονδυλωμα πχ στο εσωτερικού του μηρού της ή κοντά στον πρωκτό της και δεν το αγγίξεις αλλά σου κάνει πίπα χωρίς προφυλακτικό κoλλας ή όχι hpv;
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
311
Like
362
Πόντοι
21
Μια γυναίκα που έχει εμφανές κονδυλωμα πχ στο εσωτερικού του μηρού της ή κοντά στον πρωκτό της και δεν το αγγίξεις αλλά σου κάνει πίπα χωρίς προφυλακτικό κoλλας ή όχι hpv;

κονδυλώματα όχι δεν θα κολλήσεις φίλε μου, πρέπει να τα αγγίξεις για να τα κολλήσεις.
Τώρα για τον hpv σαν ιό, αν δε κάνω λάθος θα μπορούσαμε πολλοί να τον έχουμε αλλά να μην εμφανίζουμε κονδυλώματα. Υπάρχουν παραλλαγές του ιου αυτού.
 

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Κριτικές
44
Like
1.897
Πόντοι
1.071
Μια γυναίκα που έχει εμφανές κονδυλωμα πχ στο εσωτερικού του μηρού της ή κοντά στον πρωκτό της και δεν το αγγίξεις αλλά σου κάνει πίπα χωρίς προφυλακτικό κoλλας ή όχι hpv;
Ετσι οπως περιγραφεις οχι..αρκει να μην εχει κονδυλωματα κ αλλου!
 

Mpooumpoukos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
482
Κριτικές
13
Like
4.565
Πόντοι
731
.....δεν το πολυκαταλαβαίνω.
Για να κολλήσεις κάτι δεν πρέπει να εισχωρήσει στον οργανισμό σου με κάποιο τρόπο;
Το δέρμα μας έχει επτά στοιβάδες από ιστό.Πώς με μια απλή επαφή εισχωρεί κάτι μέσα στον οργανισμό μας τόσο εύκολα;
Μου προκαλεί εντύπωση και απορία αυτό.
Είπαμε, μεταδίδεται κυρίως μέσω της επαφής, πολλά στελέχη μεταδίδονται και με έμμεση επαφή σε κοινές επιφάνειες (λεκάνη πχ. ή ακόμα και πάτωμα), άν/όταν ξυρίζεσαι είσαι πολύ ποιο ευάλωτος, αν έχεις ξυστεί/ερεθιστεί, αν έχεις κάποια πληγή/σπυράκια/γδαρσίματα, γενικά ΔΕΝ αποφεύγεται για όσους έχουν/αλλάζουν πολλούς συντρόφους.
Όσοι πάμε μπουρδέλα συχνά, σίγουρα έχουμε κολλήσει κάποιο στέλεχος, σίγουρα, με εμφανή συμπτώματα ή όχι, ανιχνεύσιμο η όχι δεν το γλιτώνεις, το θέμα είναι άν εμφανίσεις συμπτώματα να κάνεις θεραπεία άμεσα και να μην το μεταδίδεις.
Εγώ είχα κολλήσει πολλά χρόνια πρίν, πριν αρχίσω μπουρδελοκαριέρα και είχα κάνει κρυοθεραπεία, σε 40 μέρες είχαν εξαφανιστεί εντελώς, είχα πήξει στην μαλακία όμως και με παράτησε και η κοπέλα που έβγαινα τότε ενώ μπορεί και να με είχε κολλήσει αυτή, καριόλα :cheesy:
 

income

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2021
Μηνύματα
42
Like
83
Πόντοι
0
Είπαμε, μεταδίδεται κυρίως μέσω της επαφής, πολλά στελέχη μεταδίδονται και με έμμεση επαφή σε κοινές επιφάνειες (λεκάνη πχ. ή ακόμα και πάτωμα), άν/όταν ξυρίζεσαι είσαι πολύ ποιο ευάλωτος, αν έχεις ξυστεί/ερεθιστεί, αν έχεις κάποια πληγή/σπυράκια/γδαρσίματα, γενικά ΔΕΝ αποφεύγεται για όσους έχουν/αλλάζουν πολλούς συντρόφους.
Όσοι πάμε μπουρδέλα συχνά, σίγουρα έχουμε κολλήσει κάποιο στέλεχος, σίγουρα, με εμφανή συμπτώματα ή όχι, ανιχνεύσιμο η όχι δεν το γλιτώνεις, το θέμα είναι άν εμφανίσεις συμπτώματα να κάνεις θεραπεία άμεσα και να μην το μεταδίδεις.
Εγώ είχα κολλήσει πολλά χρόνια πρίν, πριν αρχίσω μπουρδελοκαριέρα και είχα κάνει κρυοθεραπεία, σε 40 μέρες είχαν εξαφανιστεί εντελώς, είχα πήξει στην μαλακία όμως και με παράτησε και η κοπέλα που έβγαινα τότε ενώ μπορεί και να με είχε κολλήσει αυτή, καριόλα :cheesy:

Το παράσημο είναι εύκολο να το πάρει κάποιος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom