Νέα

Κατώτατος μισθός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Socrates009
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 487
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Παω σε συνεντευξη αγγελιας οδηγου.
Δεν εχω καθολου εμπειρια απο Γ κατηγοριας ας εχω το διπλωμα αρκετα ετη.
Αφεντικος: Ξερετε ο μισθος ειναι 750ευρω αλλα θα κανετε και χρεη αποθηκαριου (δηλ να φορτωνω το φορτηγο), οπως επισης και πωλητη (να προσπαθω να πουλησω και περισσοτερα προϊοντα στα μινι μαρκετ κτλ).
Εγω: Ω, καλως, αρα 750 του οδηγου +700 του αποθηκαριου +700 του πωλητη=2100?
Αφεντικο: Οχι φυσικα, 750 για ολα.
Εγω: Χαρηκα, θα σας ειδοποιησω...

επιτιδες το γραφω σαν "αφεντικο". τετοιοι δε θα γινουν ποτε εργοδοτες!
παμε καλα, ερχεται αναπτυξη, θα ανεβει ο μισθος :cheesy::cheesy:
Δε νοείται οδηγός που δε φορτώνει ρε μπρο....

και ο αποθηκάριος δεν φορτώνει απαραίτητα.....πωλητής τώρα...σιγά μην κάνεις και χρέη καθαρίστριας..

αλλά να φορτώσεις πρέπει...ποιος θα φορτώσει εκεί που θα πας ο πελάτης? :confused:
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.758
Like
2.808
Πόντοι
456
Δε νοείται οδηγός που δε φορτώνει ρε μπρο....

και ο αποθηκάριος δεν φορτώνει απαραίτητα.....πωλητής τώρα...σιγά μην κάνεις και χρέη καθαρίστριας..

αλλά να φορτώσεις πρέπει...ποιος θα φορτώσει εκεί που θα πας ο πελάτης? :confused:
Πλάκα μας κάνεις έτσι?δεν έχει υπαλλήλους εκεί που θα παω για να ξεφορτοσουνε?εγώ είμαι οδηγός..δεν είμαι εργάτης..γιατι δε βρίσκεις ενα εργάτη?να σου οδηγαει και το τρίαξονικό με 700ευρω?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Πλάκα μας κάνεις έτσι?δεν έχει υπαλλήλους εκεί που θα παω για να ξεφορτοσουνε?εγώ είμαι οδηγός..δεν είμαι εργάτης..γιατι δε βρίσκεις ενα εργάτη?να σου οδηγαει και το τρίαξονικό με 700ευρω?
1. Τα τριαξονικά δεν τα ''ξεφορτώνουν'' έτσι απλά...έχουν κλαρκ και bt και παλετοφόρα και τα ξεφτοτώνουν οι χειριστές.

2. Ο τύπος δεν μιλάει για τριαξωνικό γιατί προφανώς δεν θα του έλεγαν για 700 ευρώ. Μιλάει για βανάκι άντε φορτηγό μικρό με υδραυλική πόρτα. Που και αυτό δεν το ξεφορτώνεις με τα χέρια αλλά με το παλετοφόρο και το κάνουν ΟΛΟΙ οι οδηγοί.

3. Εγώ μιλούσα για βανάκια...και μπορεί και ο φίλος να μιλάει για βανάκι.....

4. Αν νομίζεις ότι θα σου δίνει ο άλλος 700 ευρώ για να οδηγείς μόνο και να μην βγαίνεις από το αμάξι αλλά πρέπει να σου έχει και άλλον εργάτη να ξεφορτώνει είσαι τρελός...ταμείο θα παραμείνεις

5. Μου φαίνεσαι λίγο τεμπέλης :confused:
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.758
Like
2.808
Πόντοι
456
Ο τύπος είπε για φορτηγό,όχι βανακι.για αυτό λέει για διπλομα γ
.τα ατεγκο φίλε τα φορτώνει και τα ξεφορτωνει ο οδηγός..εγώ είχα τέρμα μακρυ ατεγκο 15παλετες.φυσικα δεν άντεξα να δουλεύω εκεί..δεν ειμαι τεμπέλης..απλά δεν ήθελα να μείνω ανάπηρος..στο φόρτωμα νταξει σε βοηθάνε και άλλοι και είδες και ένα μικρό κλαρκ που φορτώναμε..αλλά στο ξεφορτομα πρέπει αν το κάνεις εσύ..να παρκάρεις κοντά στο μαγαζί και όχι μακρυά..να κλείσεις το δρόμο και να σε βρίζουμε..να προσέχεις μη χάσεις τα τιμολόγια
.Ε δεν ειναι και εύκολη δουλειά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Ο τύπος είπε για φορτηγό,όχι βανακι.για αυτό λέει για διπλομα γ
.τα ατεγκο φίλε τα φορτώνει και τα ξεφορτωνει ο οδηγός..εγώ είχα τέρμα μακρυ ατεγκο 15παλετες.φυσικα δεν άντεξα να δουλεύω εκεί..δεν ειμαι τεμπέλης..απλά δεν ήθελα να μείνω ανάπηρος..στο φόρτωμα νταξει σε βοηθάνε και άλλοι και είδες και ένα μικρό κλαρκ που φορτώναμε..αλλά στο ξεφορτομα πρέπει αν το κάνεις εσύ..να παρκάρεις κοντά στο μαγαζί και όχι μακρυά..να κλείσεις το δρόμο και να σε βρίζουμε..να προσέχεις μη χάσεις τα τιμολόγια
.Ε δεν ειναι και εύκολη δουλειά.
ο τύπος είπε ότι έχει δίπλωμα Γ κατηγορίας που δεν έχει χρησιμοποιήσει ποτέ....δεν μπορεί να πήγε να οδηγήσει νταλίκα....

το atego δεν είχε υδραυλική πόρτα??? τις παλέτες δεν τις μετέφερες με το παλετοφόρο???

δηλαδή θες να μου πεις ότι πήγαινες και έκανες ξε-παλετάρισμα μέσα στο δρόμο και κουβαλούσες τα πράγματα με τα χέρια??

Ναι θα παρκάρεις και θα κλείσεις το δρόμο αυτή είναι η δουλειά του οδηγού.

Τι να μη χάσεις τα τιμολόγια ρε τύπε?? Σιγά την επιστήμη :2funny:
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
1. Τα τριαξονικά δεν τα ''ξεφορτώνουν'' έτσι απλά...έχουν κλαρκ και bt και παλετοφόρα και τα ξεφτοτώνουν οι χειριστές.

2. Ο τύπος δεν μιλάει για τριαξωνικό γιατί προφανώς δεν θα του έλεγαν για 700 ευρώ. Μιλάει για βανάκι άντε φορτηγό μικρό με υδραυλική πόρτα. Που και αυτό δεν το ξεφορτώνεις με τα χέρια αλλά με το παλετοφόρο και το κάνουν ΟΛΟΙ οι οδηγοί.

3. Εγώ μιλούσα για βανάκια...και μπορεί και ο φίλος να μιλάει για βανάκι.....

4. Αν νομίζεις ότι θα σου δίνει ο άλλος 700 ευρώ για να οδηγείς μόνο και να μην βγαίνεις από το αμάξι αλλά πρέπει να σου έχει και άλλον εργάτη να ξεφορτώνει είσαι τρελός...ταμείο θα παραμείνεις

5. Μου φαίνεσαι λίγο τεμπέλης :confused:
Και όμως δεν ξεφορτώνουν αν και συνήθως έχουν και συνοδηγό που βοηθάει να κάνει κουμάντο σε μανούβρες σε στενά και δύσκολα σημεία και με το παλετοφόρο.αλλά ναι από 40 ετών και κάτω οι οδηγοί οι περισσότεροι κάθονται μέσα και περιμένουν.Οι μεγαλύτεροι έχω δει να πηγαίνουν μόνοι τους και να ξεφορτώνουν μόνοι τους.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Πλάκα μας κάνεις έτσι?δεν έχει υπαλλήλους εκεί που θα παω για να ξεφορτοσουνε?εγώ είμαι οδηγός..δεν είμαι εργάτης..γιατι δε βρίσκεις ενα εργάτη?να σου οδηγαει και το τρίαξονικό με 700ευρω?
Φίλε μου εσύ κάνεις την μεταφορά εσύ ξερφορτώνεις.Γιαυτή την εργασία πληρώνεται η εταιρεία που δουλεύεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Και όμως δεν ξεφορτώνουν αν και συνήθως έχουν και συνοδηγό που βοηθάει να κάνει κουμάντο σε μανούβρες σε στενά και δύσκολα σημεία και με το παλετοφόρο.αλλά ναι από 40 ετών και κάτω οι οδηγοί οι περισσότεροι κάθονται μέσα και περιμένουν.Οι μεγαλύτεροι έχω δει να πηγαίνουν μόνοι τους και να ξεφορτώνουν μόνοι τους.
να δεις κάτι παιδάκια που στέλνει το πλαίσιο και ο κοτσόβολος μόνα τους και ανεβάζουν το φούρνο και το ψυγείο με το καροτσάκι από τα σκαλιά....
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Ο τύπος είπε για φορτηγό,όχι βανακι.για αυτό λέει για διπλομα γ
.τα ατεγκο φίλε τα φορτώνει και τα ξεφορτωνει ο οδηγός..εγώ είχα τέρμα μακρυ ατεγκο 15παλετες.φυσικα δεν άντεξα να δουλεύω εκεί..δεν ειμαι τεμπέλης..απλά δεν ήθελα να μείνω ανάπηρος..στο φόρτωμα νταξει σε βοηθάνε και άλλοι και είδες και ένα μικρό κλαρκ που φορτώναμε..αλλά στο ξεφορτομα πρέπει αν το κάνεις εσύ..να παρκάρεις κοντά στο μαγαζί και όχι μακρυά..να κλείσεις το δρόμο και να σε βρίζουμε..να προσέχεις μη χάσεις τα τιμολόγια
.Ε δεν ειναι και εύκολη δουλειά.
Ρε φίλε ανάπηρος σε τι πράγμα;αφου το φόρτωμα γίνεται με βάση τα δρομολόγια.Απλά το παλετοφόρο βάζεις και πας τα πράγματα στο μαγαζί;θα μείνεις ανάπητος αν σπρώξεις;
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
να δεις κάτι παιδάκια που στέλνει το πλαίσιο και ο κοτσόβολος μόνα τους και ανεβάζουν το φούρνο και το ψυγείο με το καροτσάκι από τα σκαλιά....
Εγώ αυτό εχω δει με όλους τους υπαλλήλους.Σε μεγάλες πολυεθνικές εταιρείες "δυνατές" εταιρείες κάνουν μόκο στις δουλειές που τους βάζουν να κάνουν, όταν πάνε σε τίποτα μικρότερες εταιρείες θυμούνται όλα τα εργασιακά τους δικαιώματα και αρχίζουν το μανούριασμα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Ρε φίλε ανάπηρος σε τι πράγμα;αφου το φόρτωμα γίνεται με βάση τα δρομολόγια.Απλά το παλετοφόρο βάζεις και πας τα πράγματα στο μαγαζί;θα μείνεις ανάπητος αν σπρώξεις;
...με το που είπε παλέτες το καταλαβαίνεις...

τις παλέτες τις αφήνουν και τις στακάρουν μετά οι άνθρωποι της αποθήκης....
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
...με το που είπε παλέτες το καταλαβαίνεις...

τις παλέτες τις αφήνουν και τις στακάρουν μετά οι άνθρωποι της αποθήκης....
Εννοεί όταν πάει φορτωμένη την παλέτα στο μαγαζί.Το σπρώξιμο που κάνει,μάλλον φοβάται μη του φύγει καμιά κλανιά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Εννοεί όταν πάει φορτωμένη την παλέτα στο μαγαζί.Το σπρώξιμο που κάνει,μάλλον φοβάται μη του φύγει καμιά κλανιά.
ε για αυτό του είπα ότι είναι τεμπέλης

τίγκα η αγορά από ακατάλληλους

και υπάρχουν παιδάκια που δουλεύουν με βανάκια και μεγάλα κιόλας τύπου sprinter και τα τιγκάρουν ότι θες...από πλακάκια μέχρι βαρέλια....και τα φορτώνουν μόνοι τους... και επειδή δεν οδηγούν φορτηγό παίρνουν 700 ευρώ...

και φωνάζουν οι λουμπίνες επειδή έσπρωξαν το παλετοφόρο...θέλουν και εργάτη


ΟΞΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕ :rockon:
 

Alex Mason

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
860
Like
1.110
Πόντοι
206
Το λοιπον: δε με ειπανε τι φορτηγο ειναι ουτε ακριβως τα καθηκωντα και δε ρωτησα.
αν κρινω απο τους γυρω οι οποιοι σχεδων ολοι εχουν sprinter του 2000, το οποιο απλα ειναι η καμπινα μπροστα και το πισω ενα μεγαλο κουτι που πιθανων πριν να ηταν ψυγειο.

εχω παει σε κολλητο (ειναι σε αντιστοιχη εταιρια logistics με τροφιμα, παιρνει 750Ευρω + 100 καρτα σουπερμαρκετ, 5 μερες/βδομαδα, πληρωνεται για 8ω/μερα, με το ωραριο να ειναι στην κριση του οδηγου αναλογα ποσο βαριεται να ξυπνησει το πρωι και ποσο παιζει να χερια να φορτωσει-ξεφορτωσει, οδηγησει, βαλει υπογραφες, παραδωσει τιμολογια, παρει μετρητα κτλ) και η δουλεια ειναι σχετικα ευκολη (για μενα παντα), αν νιωθεις λιγο.
πηγα 06:30 το πρωι, χωρις να χαζευεις εχεις φορτωσει σε μιση ωρα το φορτηγο. οι αποθηκαριοι σουν εχουν σε μια γωνια τα προιοντα που σου αναλογουν στιβαγμενα σε παλετες. σπρωχνεις τις παλετες με τον παλετοφωρο οι οποιες εχουν πατατακια και χυμους πανω (ελαφρυ δηλ).
ξεχωριζεις τις κουτες στο αμαξι αναλογα με τη ροη των πελατων (τις παλετες δε τις παιρνεις μαζι σου).
αν τηρεις τα ορια, μαθεις το οχημα να μη το φοβασαι και εχεις καλη ροη (μαζι με καθηστερησεις να περιμενεις πελατη, η να ψαχνει μετρητα, η να εχει κοσμο στο μαγαζι κτλ), 14-14.30 εισαι πισω παρκαρισμενος και παραδιδεις τα μετρητα. αν εχεις και σειρα να μη ταλαιπωρεις τις κοπελες του λογιστηριου και τα δινεις ολα ομορφα, στις 15-15.30 εισαι σπιτι σου.
αυτο ειναι στη δικη μου κριση, που εχω μαθει να κραταω ροη, να εχω σειρα στα λεφτα/τιμολογια και καταλαβαινω πως να φορτωσω σωστα το φορτηγο να μη
ψαχνω σα μλκας καθε φορα. ο κολλητος, γιατι ειναι αφασιας ταλαιπωρειται λιγο παραπανω, οκ.
με το παραπανω, ακριβως στη θεση του κολλητου, δε θα ειχα κανενα προβλημα. δυστυχως ειναι η τοπ εταιρια στην περιοχη και σπανια φευγει υπαλληλος.

υπαρχουν ατομα που χαζευουν, πινουν καφε αντι να φορτωνουν, σταματανε στο δρομο στο take away δεξια για 1 ωρα γιατι βρηκανε το φιλαρακι
που ηταν σειρα, κανουν σταση στη γκομενα μιση ωρα να ριξουν ενα χερακι, κανουν πουτανα τα τιμολογια-μετρητα και τελος μετρανε με τη κοπελα 1 ωρα να βγαλουν ακρη
πανε σα τρελοι με το οχημα με αποτελεσμα να χανουν πολυ χρονο κτλ. εε ρε σεις, αυτοι θα γυρισουν σπιτι στις 18-19.00.
δε σου φταιει ο εργοδοτης που εισαι μπουφος.... τα ειδα, δε τα εβγαλα απο το κεφαλι μου...

απο Κοτσοβολο/επιπλαδικα κτλ, δεν εχω εικονα και προφανως ειναι δυσκολοτερη δουλεια.
τα ψυγεια και οι καναπεδες δε κουβαλιουνται ευκολα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
836
Πόντοι
81
Δεν εισαι ενημερωμενος. Πλεον η συντριπτικη πλειοψηφια των οδηγων, κάνουν κι αυτες τις "εργασιες" (φορτωση, προωθηση). Χωρις καμια επιπλεον πληρωμη. Καλώς, κακώς, συμβαινει.
Οι επενδυτές γύφτοι του Κούλη. Η ανάπτυξη πάει βζιιιν. Αν δεν μπορούν να δώσουν ούτε 1 χιλιάρικο τουλάχιστον, να κάνουν μόνοι τους τη δουλειά οδηγού/χαμάλη/πωλητή.

Βέβαια τι να κάνει και ο ε.ε., ο Κούλης είναι συμμέτοχος στην τσέπη του και του παίρνει του παίρνει τουλάχιστον τα μισά.

Κλέφτες, τουρκόσποροι διοικητές (κόψτε φάτσες στην κυβέρνηση) και χαράτσια είναι το Ελλαδιστάν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Το λοιπον: δε με ειπανε τι φορτηγο ειναι ουτε ακριβως τα καθηκωντα και δε ρωτησα.
αν κρινω απο τους γυρω οι οποιοι σχεδων ολοι εχουν sprinter του 2000, το οποιο απλα ειναι η καμπινα μπροστα και το πισω ενα μεγαλο κουτι που πιθανων πριν να ηταν ψυγειο.

εχω παει σε κολλητο (ειναι σε αντιστοιχη εταιρια logistics με τροφιμα, παιρνει 750Ευρω + 100 καρτα σουπερμαρκετ, 5 μερες/βδομαδα, πληρωνεται για 8ω/μερα, με το ωραριο να ειναι στην κριση του οδηγου αναλογα ποσο βαριεται να ξυπνησει το πρωι και ποσο παιζει να χερια να φορτωσει-ξεφορτωσει, οδηγησει, βαλει υπογραφες, παραδωσει τιμολογια, παρει μετρητα κτλ) και η δουλεια ειναι σχετικα ευκολη (για μενα παντα), αν νιωθεις λιγο.
πηγα 06:30 το πρωι, χωρις να χαζευεις εχεις φορτωσει σε μιση ωρα το φορτηγο. οι αποθηκαριοι σουν εχουν σε μια γωνια τα προιοντα που σου αναλογουν στιβαγμενα σε παλετες. σπρωχνεις τις παλετες με τον παλετοφωρο οι οποιες εχουν πατατακια και χυμους πανω (ελαφρυ δηλ).
ξεχωρισεις τις κουτες στο αμαξι αναλογα με τη ροη των πελατων. αν τηρεις τα ορια, μαθεις το οχημα να μη το φοβασαι και εχεις καλη ροη (μαζι με καθηστερησεις να περιμενεις πελατη, η να ψαχνει μετρητα, η να εχει κοσμο στο μαγαζι κτλ), 14-14.30 εισαι πισω παρκαρισμενος και παραδιδεις τα μετρητα.
αν εχεις και σειρα να μη ταλαιπωρεις τις κοπελες του λογιστηριου και να δινεις ολα ομορφα στις 15-15.30 εισαι σπιτι σου.
αυτο ειναι στη δικη μου κριση, που εχω μαθει να κραταω ροη, να εχω σειρα στα λεφτα/τιμολογια και καταλαβαινω πως να φορτωσω σωστα το φορτηγο να μη
ψαχνω σα μλκας καθε φορα. ο κολλητος, γιατι ειναι αφασιας ταλαιπωρειται λιγο παραπανω, οκ.
με το παραπανω, ακριβως στη θεση του κολλητου, δε θα ειχα κανενα προβλημα. δυστυχως ειναι η τοπ εταιρια στην περιοχη και σπανια φευγει υπαλληλος.

υπαρχουν ατομα που χαζευουν, πινουν καφε αντι να φορτωνουν, σταματανε στο δρομο στο take away δεξια για 1 ωρα γιατι βρηκανε το φιλαρακι
που ηταν σειρα, κανουν σταση στη γκομενα μιση ωρα να ριξουν ενα χερακι, κανουν πουτανα τα τιμολογια-μετρητα και τελος μετρανε με τη κοπελα 1 ωρα να βγαλουν ακρη
πανε σα τρελοι με το οχημα με αποτελεσμα να χανουν πολυ χρονο κτλ. εε ρε σεις, αυτοι θα γυρισουν σπιτι στις 18-19.00.
δε σου φταιει ο εργοδοτης που εισαι μπουφος.... τα ειδα, δε τα εβγαλα απο το κεφαλι μου...

απο Κοτσοβολο/επιπλαδικα κτλ, δεν εχω εικονα και προφανως ειναι δυσκολοτερη δουλεια.
τα ψυγεια και οι καναπεδες δε κουβαλιουνται ευκολα.
τύπε....αυτό που σου είπε ότι θα φορτώνεις είναι το αναμενόμενο...στην ουσία δεν είναι φόρτωμα με το παλετοφόρο έτοιμες παλέτες....δεν σηκώνεις τίποτα εσύ.

Τα άλλα για σπρώξιμο προιόντων κτλπ είναι μαλακίες...εκτός αν σου δώσει ένα ποσοστό επί της αύξησης των πωλήσεων σε κάποιους κωδικούς.

Φόρτωμα είναι να γεμίσεις ένα transporter με κούτες με νερά με τα χέρια.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
ε για αυτό του είπα ότι είναι τεμπέλης

τίγκα η αγορά από ακατάλληλους

και υπάρχουν παιδάκια που δουλεύουν με βανάκια και μεγάλα κιόλας τύπου sprinter και τα τιγκάρουν ότι θες...από πλακάκια μέχρι βαρέλια....και τα φορτώνουν μόνοι τους... και επειδή δεν οδηγούν φορτηγό παίρνουν 700 ευρώ...

και φωνάζουν οι λουμπίνες επειδή έσπρωξαν το παλετοφόρο...θέλουν και εργάτη


ΟΞΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕ :rockon:
Εγώ πάντως με 2-3 μεταφορικές που συνεργάζομαι έχουν σοβαρό πρόβλημα να βρουν νέα άτομα για να κάνουν αυτή τη δουλειά.Πάνε 1-2 μέρες και μετά φεύγουν λένε δεν την παλεύουν με το κουβάλημα πολύ ζόρι.Μιλάμε για γέλια αλλά και προβληματισμός τι θα κάνουν.
 

Alex Mason

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
860
Like
1.110
Πόντοι
206
τύπε....αυτό που σου είπε ότι θα φορτώνεις είναι το αναμενόμενο...στην ουσία δεν είναι φόρτωμα με το παλετοφόρο έτοιμες παλέτες....δεν σηκώνεις τίποτα εσύ.

Τα άλλα για σπρώξιμο προιόντων κτλπ είναι μαλακίες...εκτός αν σου δώσει ένα ποσοστό επί της αύξησης των πωλήσεων σε κάποιους κωδικούς.

Φόρτωμα είναι να γεμίσεις ένα transporter με κούτες με νερά με τα χέρια.
το παραδειγμα παραπανω ειναι απο τον κολλητο που ειναι οδηγος.

στην αλλη εταιρια που πηγα με ειπανε για οδηγο/αποθηκαριο/πωλητη.
δε ρωτησα πολυ περισσοτερα, δεν θα με ενδιαφερανε ολες αυτες οι αρμοδιοτητες με τοσο χαμηλο μισθο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.733
Like
11.455
Πόντοι
3.656
Εγώ πάντως με 2-3 μεταφορικές που συνεργάζομαι έχουν σοβαρό πρόβλημα να βρουν νέα άτομα για να κάνουν αυτή τη δουλειά.Πάνε 1-2 μέρες και μετά φεύγουν λένε δεν την παλεύουν με το κουβάλημα πολύ ζόρι.Μιλάμε για γέλια αλλά και προβληματισμός τι θα κάνουν.
Εξαρτάται το όχημα

μπορεί να έχει κουβάλημα αν μιλάμε για βαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom