Νέα

Η καλύτερη ταινία τρόμου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα AssFiller
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 319
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ψηφιστε ποιες θεωρειτε καλυτερες ταινιες τρομου

  • Nosferatu

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Freaks

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Jaws

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Bride of Frankenstein

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Halloween

    Ψήφοι: 4 5,1%
  • The Thing

    Ψήφοι: 7 9,0%
  • Psycho

    Ψήφοι: 8 10,3%
  • The Texas Chain Saw Massacre

    Ψήφοι: 8 10,3%
  • Rosemary's Baby

    Ψήφοι: 4 5,1%
  • Night of the Living Dead

    Ψήφοι: 8 10,3%
  • The Exorcist

    Ψήφοι: 41 52,6%
  • The Haunting

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Alien

    Ψήφοι: 7 9,0%
  • The Seventh Victim

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Poltergeist

    Ψήφοι: 5 6,4%
  • Les yeux sans visage

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Let the Right One In

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Funny Games

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • The Descent

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • The Silence of the Lambs

    Ψήφοι: 8 10,3%
  • Carnival of Souls

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Martyrs

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Scream

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Peeping Tom

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Evil Dead II

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • A Nightmare on Elm Street

    Ψήφοι: 13 16,7%
  • Dracula

    Ψήφοι: 6 7,7%
  • The Omen

    Ψήφοι: 8 10,3%
  • Re-Animator

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • The Hunger

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Friday the 13th

    Ψήφοι: 7 9,0%
  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Suspiria

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • The Birds

    Ψήφοι: 2 2,6%
  • The Shining

    Ψήφοι: 14 17,9%
  • An American Werewolf in London

    Ψήφοι: 2 2,6%
  • Near Dark

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • The Sixth Sense

    Ψήφοι: 13 16,7%
  • The Night of the Hunter

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Deliverance

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • The Cabin in the Woods

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Dead Ringers

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • The Company of Wolves

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Possession

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • The Devils

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Braindead

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Invasion of the Body Snatchers

    Ψήφοι: 1 1,3%
  • Don't Look Now

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Diabolique

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Kaidan

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • saw

    Ψήφοι: 21 26,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    78

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
εν ειναι ακριβως τρομου ουτε η καλλιτερη αλλα σιγουρα ειναι κατι διαφορετικο και αξιζει να τη δεις γιατι οι ληψεις ειναι first person .

ριμεικ ειναι ας δει καποιος την original καλυτερα
 

akismouse

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
2 ταινίες που με καθήλωσαν και δεν έχουν αναφερθεί(εκτός και αν μου ξέφυγε στο διάβασμα). Μη αναστρέψιμος, περίεργη ταινία που παίζει ανάποδα (δείχνει το τέλος και πάει ανάποδα προς την αρχή). Θυμάμαι στο σινεμά όταν την έπαιζε να φεύγει αρκετός κόσμος μετά τη σκηνή με τον πυροσβεστήρα. 2η η καταιγίδα του αιώνα μία ταινία 4 ωρών με πολύ αγωνία που σε καθηλώνει. Την είχα δει σε VHS 2 κασέτες και όσο και αν έψαξα δεν την έχω ξαναβρεί από τότε. Επίσης σε ψυχολογικό θρίλερ κατατάσσω no1 το requiem for a dream με το καλύτερο soundtrack ever.       
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Μάγκες έχετε να προτείνετε καμία καλή ταινία με καφριλίκι; Δεν εννοώ τις κλασσικές παπάντζες που κυκλοφορούν γενικώς (κυρίως αμερικανιές τύπου) αλλά σε κάτι πιο ψαγμένο αν υπάρχει. Είδα εχθές πχ το Salo (120 days of sodom) του Pasolini γιατί είχα διαβάσει πως μαμάει αλλά σχεδόν έχασα 126 λεπτά από την ζωή μου και με έπιασαν και τα γέλια!  :rolleyes:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
γαμαει το 120μερες αλλα δεν ειναι τρομου δειχνει τα κτηνη του φασισμου σκεφτειτε δηλαδη τους χαγιτες ποσοι ανωμαλιαρηδες και διεστραμεννοι ειναι  :vomit:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Μάγκες έχετε να προτείνετε καμία καλή ταινία με καφριλίκι; Δεν εννοώ τις κλασσικές παπάντζες που κυκλοφορούν γενικώς (κυρίως αμερικανιές τύπου) αλλά σε κάτι πιο ψαγμένο αν υπάρχει. Είδα εχθές πχ το Salo (120 days of sodom) του Pasolini γιατί είχα διαβάσει πως μαμάει αλλά σχεδόν έχασα 126 λεπτά από την ζωή μου και με έπιασαν και τα γέλια!

δες τα χοστελ αν και δε θες αμερικανικες λες
δες το audition η το ichi the killer του τακασι μικε (γιαπωνεζος)
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
γαμαει το 120μερες αλλα δεν ειναι τρομου δειχνει τα κτηνη του φασισμου σκεφτειτε δηλαδη τους χαγιτες ποσοι ανωμαλιαρηδες και διεστραμεννοι ειναι  :vomit:

Όντως περνάει μηνύματα η ταινία αυτό είναι γεγονός. Οι 2 ταινίες που μου προτείνεις είναι καλές; Λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι γιαπωνέζικες παραγωγές παίζει να είναι καλό πράμα  :sunglasses:
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.570
Like
2.882
Πόντοι
506
γαμαει το 120μερες αλλα δεν ειναι τρομου δειχνει τα κτηνη του φασισμου σκεφτειτε δηλαδη τους χαγιτες ποσοι ανωμαλιαρηδες και διεστραμεννοι ειναι  :vomit:

την πρωτια εχουν παντως τα κουμουνια.......

 
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
ναι το δευτερο δεν ειναι θριλερ αλλα πολυ αρρωστο με γιακουζα και σαδομαζοχιστικα πραματα
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
και το cannibal holocaust το ξαναδα προσφατα και το θυμηθηκα
 

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
23
Πόντοι
16
2 ταινίες που με καθήλωσαν και δεν έχουν αναφερθεί(εκτός και αν μου ξέφυγε στο διάβασμα). Μη αναστρέψιμος, περίεργη ταινία που παίζει ανάποδα (δείχνει το τέλος και πάει ανάποδα προς την αρχή). Θυμάμαι στο σινεμά όταν την έπαιζε να φεύγει αρκετός κόσμος μετά τη σκηνή με τον πυροσβεστήρα. 2η η καταιγίδα του αιώνα μία ταινία 4 ωρών με πολύ αγωνία που σε καθηλώνει. Την είχα δει σε VHS 2 κασέτες και όσο και αν έψαξα δεν την έχω ξαναβρεί από τότε. Επίσης σε ψυχολογικό θρίλερ κατατάσσω no1 το requiem for a dream με το καλύτερο soundtrack ever.
Το "Irréversible" μου άρεσε πολύ. Δυνατή και σκληρή ταινία, κάτι το διαφορετικό νομίζω. Το "Requiem for a Dream" εξαιρετική ταινία αλλά ιδιαίτερα "βαριά", απαιτεί γερό στομάχι. Η μουσική όντως υπέροχη!
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.293
Πόντοι
14.565
Καμία σχέση και οι δύο με ταινίες τρόμου και γνώμη μου ότι κανένα γερό στομάχι δεν απαιτεί καμία από δαύτες.
Και μιας και αναφέρθηκε το Irreversible, το πραγματικό αριστούργημα του Gaspar Noé είναι το Seul contre tous. Off topic και πάλι γιατί δεν είναι τρόμου αλλά λέμε.
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.786
Κριτικές
8
Like
2.573
Πόντοι
506
Το "Irréversible" μου άρεσε πολύ. Δυνατή και σκληρή ταινία, κάτι το διαφορετικό νομίζω. Το "Requiem for a Dream" εξαιρετική ταινία αλλά ιδιαίτερα "βαριά", απαιτεί γερό στομάχι. Η μουσική όντως υπέροχη!
το Irréversible δε χρειαζεται δυνατο στομαχι.χρειαζεται υπομονη για να μην την κλεισεις επειδη δε καταλαυαινεις τι γινεται και ειναι και λιγο βαρετη.το κατι ιδιετερο που εχει ειναι οτι ειναι γυρισμενη αναποδα. το Requiem for a Dream επισης δε χρειαζεται τοσο δυνατο στομαχι αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλυτερη απο το το Irréversible και εννοειτε εχει το καλυτερο soundtruck με διαφορα :rockon:
 

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
23
Πόντοι
16
Έχετε δίκιο, δεν είναι ταινίες τρόμου. Βιάστηκα να απαντήσω. Το "Requiem for a Dream" το συστήνω ανεπιφύλακτα (τέλος off topic).
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.612
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.293
Πόντοι
14.565
γαμαει το 120μερες αλλα δεν ειναι τρομου δειχνει τα κτηνη του φασισμου σκεφτειτε δηλαδη τους χαγιτες ποσοι ανωμαλιαρηδες και διεστραμεννοι ειναι  :vomit:
Τρίχες. Καμία αλληγορία για το φασισμό δεν είδα εγώ. Και να υπάρχει δηλαδή, ακόμα χειρότερα για την ταινία που κακοποιεί τον Σαντ. Μια νοσηρότητα και μισή είναι. Ο μόνος λόγος που την ολοκληρώνεις είναι μια διαστροφική περιέργεια για το ακραίο (ακτός απ' τα σινεφίλ βλακόμετρα που έβλεπαν και σχόλια για το φασισμό). Αλλά κι αυτή δεν είναι τρόμου.
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Καλά εδώ που τα λέμε ρε αδέρφια μην περιμένουμε να δούμε πλέον κάτι "αξιόλογο" στην κατηγορία "τρόμου". Εμένα η ταπεινή μου άποψη είναι ότι έχουν εξαντληθεί σχεδόν όλα τα concepts. Εγώ γι'αυτό πλέον το έχω γυρίσει σε πιο gore καταστάσεις γιατί όλο αρχιδιές παίζονται τα τελευταία χρόνια κλπ. Ίσως να μην με συγκινεί προσωπικά και καμία διότι παρακολουθώ και κάποιες gore sites για ρεαλίστικ ειδήσεις κλπ οπότε να χαμε να λέγαμε.  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom