Νέα

H παλιά Θύρα 7

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pefotismenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 206K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
gt δεν του μιλαγε κανενας?

Φοβερα δυνατο ατομο απο φυσικου του στυλ Τρομαρα.Ο τυπος απλα σε εσπρωχνε και πηγαινες 200 μετρα παραπερα.Ειχε πετυχει καποτε ενα παλιο παοκι τον Πελε και τον ειχε αφησει χαζεμενο.Εχουν συγχωρεθει αμφοτεροι.
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Τον λευκο το πυργο τον ξερατε μονο απο καρποσταλ και ηρθατε πανω πρωτη φορα με συνοδεια.
την ωρα που εμεις βγαζαμε αναμνηστικες φωτογραφιες στην χαβουζα..
http://[URL unfurl="true"]www.paokworld.com/olaostoupaok/ISTORIES_POREIES/1980%20DEKAETIA/1984%201985FILADELFEIA/FOTOPANELHNIOS_APO_TO_MATS_xanumi_PAOK1984.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Οι μονοι που ερχομασταν χωρις συνοδεια Τουμπα απο τα 70's ακομα ημασταν εμεις. 

[img]http://funkyimg.com/i/2wqJ8.jpg

2wqJm.jpg
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
προσωπικα ημουνα παρων σε μεγαλη ηττα απο διακοσα χανουμια μεσα στον πειραια στο υψος του μοσχατου ενω εμεις ειμασταν το λιγοτερο πενταπλασιοι...τα χανουμια ηταν ΟΛΟΙ κολονες μασησαμε οι μπροστινοι και διακοσα ατομα ετρεξαν χιλιους μεσα στον πειραια

Η σχετικη ιστορια απο αυτοπτη μαρτυρα

Η ώρα περνούσε θυμάμαι πως δεν ειχα υπομονή και ξεσήκωσα κάποιους να πάμε με τα πόδια Ομόνοια μήπως βρούμε μερικούς  GAY. Ο Τάκης ο Κούβερης αναγκάστηκε να μου ρίξει μπουκέτο για να μας σταματήσει..... είμασταν όλα τα φυντάνια της εποχής, ο Μιχάλης (Λάρης), ο Ζήσης ο ψηλός δε θυμάμαι αν ήταν κι άλλοι Ζήσηδες ο Αρκούδας κι ο πάνκης, ήταν ο Τζιμάκος, ο Στέργιος (Πόρκυ )(που θα το διαβάζει αυτό), Παντελάκης,  Κους, Φλώρος, Έντυ, Σίμος, Πατ, Γάτος, Snake, Ηλίας Lemmy, Mιχάλης Ozzy, Ράμπο, και άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.


Αποφασίσαμε να τους αιφνιδιάσουμε και να κατεβούμε Μοσχάτο και με τα πόδια να τους περιλάβουμε όπως θα περίμεναν το τρένο για να το σπάσουν.  Έτσι κι έγινε ήταν και λίγο αργά και μερικοί απο αυτούς είχαν ξεκινήσει για να μπουν μέσα, τους πετύχαμε απέναντι από τη παλιά ΔΕΗ τους τρέξαμε ως την 7. Αμέσως Ματ και Ζητάδες γέμισαν το τόπο.

Φτάσαμε στο γήπεδο στο εικοστό λεπτό αλλά είμασταν χαρούμενοι! ΕΙΧΑΜΕ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ.

 

koyiot1312

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.898
Κριτικές
14
Like
79
Πόντοι
26
Μαλλον δεν στα εχουν πει καλα.
Ουτε αλβανος, ουτε πιτσιρικας, ουτε ο τρομπετιστας, αλλα κολλητος του
αστο αγορι μου...αφου δεν ησουνα δεν ειδες ξεφτιλίζεσαι μονος σου
 

patroklosl

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2016
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0

Χαλαρωσε , στην πρωτη φωτο οι γαβροι δεχονται βροχη απο πετρες και στην δευτερη εσεις ειστε χαλαρα. Μην κρινεις ανομοια πραγματα, τους γαβρους μια ζωη τους ειχαν στην μπουκα τα παοκια απο εποχη κουδα, και εμας απο εποχη λιτσα το 1980 στο 0-2 και οσα εγιναν στην ρεβανς της λεωφορου στο κυπελλο το 1982. Εσεις μεχρι και τα μεσα της δεκαετιας του 90' πηγαινατε σχολικες εκδρομες στην τουμπα με πανο πατροκοσμα κτλ. Αστα...

Οι μονοι που ερχομασταν χωρις συνοδεια Τουμπα απο τα 70's ακομα ημασταν εμεις.  

2wqJ8.jpg


2wqJm.jpg

Παραπληροφορηση συνεχεια. Μεχρι και το ματς του Λιτσα το 1980 εκδρομες χυμα στο κυμα κανανε ολοι στην τουμπα (πλην γαβρου). Πολλη γνωστη η εκδρομη μας το 1977 στην τουμπα στο 0-0 που πηραμε το πρωταθλημα με την ισοπαλια αυτη που ειμασταν 15.000 Και στο ματς του λιτσα το 1980 ειμασταν 4.000 χυμα
 

Lemmy13

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2017
Μηνύματα
37
Κριτικές
2
Like
86
Πόντοι
0
Παναθηναικός είμαι 42 , από 13 στα γήπεδα και τα κλάμπ. Cockneys έως GWF to 2011 και τέλος.

Δεν θα σας τη χαλάσω, μια φάση μπήκα να πω.

1990 τηγάνι μάτς πρωτάθλημα χειμώνας Γερμανάκος διαιτητής. έκλεισε η 7 μετά από αυτό.
1,5 ώρα πριν, ολη η περιοχή είναι γεμάτη ομάδες γαύρων ετοιμοπόλεμες. Να μην κουράζω πως έφτασα, γεγονός είναι πως κάποια στιγμή τρέχω στα στενά απέναντι και με τσακώνουν 2 γαύροι πάνω στη γωνία.Είμαι 14 και είναι 22-25αρηδες.
Με γραπώνει ο ένας από το χέρι και πριν προλάβει να πέσει ψιλή ακούω μια αγριοφωνάρα.....

"ρε πούστηδες τι σας είπα ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΑ ???!!!!!"
βλέπω έναν τύπο με τζιν μπουφάν , μαλλιά Page ψιλοαξύριστος, μια ουλή στο μάγουλο χαμηλά και κονκάρδες μεταλλάδικες στο μπουφάν. Ήρθε κατσάδιασε τους δικούς τους και μου έδωσε μια σπρωξιά να φύγω και έγινα καπνός. Μάτς δεν είδα τελικά. Έφυγα.
Να ναι καλά το παληκάρι και μπράβο του.

Ήθελα να το πω χρόνια και να τονίσω πως κάποτε σεβόμασταν αρκετά πράγματα και παρότι μισητοί είχαμε κώδικα οπαδισμού και τιμής.

Και στην 7 υπήρχαν άτομα που ήταν σεβαστοί από εμάς όχι για τους τσαμπουκάδες τους αλλά για την τιμή που κουβαλούσαν.

Καλή συνέχεια.
 

Shoot_that_clit

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2015
Μηνύματα
67
Like
48
Πόντοι
0
Καλησπέρα φίλε.
Είμαι κι εγώ της τάξης του '80.
Τις απόψεις μου τις έχω ξαναπεί εδώ: Επειδή γράφεις για Cockneys, ήξερες τον Μπίλη (Βασίλη) τον Κ., που συχωρέθηκε πριν μερικά χρόνια;
Γαύρος εγώ τότε -ψύχραιμος και μη ταυτισμένος με τα καφριλίκια όμως-, από ροκ διάθεση προσέγγιζα και ζούσα τη φάση πιο πολύ (Victoria, Mariner κοκ), αλλά με τον Μπίλη είχαμε γνωριστεί και τα λέγαμε (παρά τις πολιτικές και ποδοσφαιρικές διαφορές μας).
 

Lemmy13

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2017
Μηνύματα
37
Κριτικές
2
Like
86
Πόντοι
0
Καλησπέρα φίλε.
Είμαι κι εγώ της τάξης του '80.
Επειδή γράφεις για Cockneys, ήξερες τον Μπίλη (Βασίλη) τον Κ., που συχωρέθηκε πριν μερικά χρόνια;

δεν τον ξέρω, ο θεος να τον συγχωρέσει. Σε πιο κλάμπ ήταν ?
Εποχές πλατείας Αμερικής στο υπόγειο ή πιο μετά ?

Διάβασα τις απόψεις σου και συμφωνώ.
Άλλες εποχές, άλλος κόσμος, άλλη σχέση με την μπάλα και με την ζωή μας και ας είμασταν απροσάρμοστοι και ατίθασοι, όπως μου έλεγαν. Και υπήρχε κώδικας τιμής και οι "αλήτες" ήταν καλόψυχοι και ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

την καλησπέρα μου και να είσαι καλά φίλε.
 

Shoot_that_clit

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2015
Μηνύματα
67
Like
48
Πόντοι
0
Ο Μπίλης έπαιζε Καλλιθέα μεριά.
Κατά διαστήματα είχε δουλέψει και σε καράβια.

Σίγουρα άλλες εποχές και άλλες νοοτροπίες, αλλά και τότε το έβλεπες ότι σιγά σιγά το πράγμα άλλαζε και θα είχε ασχημη κατάληξη.
Κανένας βέβαια δε φανταζόταν ότι θα φτάναμε στην τωρινή κατάντια.
Καλημέρα και σε σένα.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
«Δεν ντρέπεσαι; εγώ σε πήρα από τις παράγκες και σε έκανα άνθρωπο». Ο χουντικός αξιωματούχος που έβρισε τον Δομάζο όταν τσακώθηκαν έντονα πριν από ένα παιχνίδι με την εθνική...

Διαβάστε όλο το άρθρο:
υ㨨 αποτασομεν τη χουντα
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
«Δεν ντρέπεσαι; εγώ σε πήρα από τις παράγκες και σε έκανα άνθρωπο». Ο χουντικός αξιωματούχος που έβρισε τον Δομάζο όταν τσακώθηκαν έντονα πριν από ένα παιχνίδι με την εθνική...

Διαβάστε όλο το άρθρο:
υ㨨 αποτασομεν τη χουντα

Βλακείες ειπε, αν το είπε. Το λεω εγω που ειμαι αντι-ΠΑΟ. Και μενα αν εχω μπαρμπα στην Κορωνη μπορει να με καλεσουνε στην μικτη κοσμου, εκει ομως θα μπερδεψω την μπαλα με το τοπι.
Αλλωστε πολυ πριν ο Ασλανιδης μπει μες στα πραγματα, ο Δομαζος ητανε φτασμενος τοσο στον ΠΑΟ οσο και στην Εθνικη.....
 

Gotham

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2011
Μηνύματα
831
Like
10
Πόντοι
6
Ο πιο φανατικος γαβρος ολων των εποχων με διαφορα.


 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Διαβασα καπου οτι ο Ακροβατης συγχωρεθηκε την περασμενη βδομαδα. Παλιοι ποδοσφαιριστες , ακομα και ο Σωκρατης Κοκκαλης παραβρεθηκαν στην κηδεια του...
 

ILIAS1339

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Σεπ 2017
Μηνύματα
539
Κριτικές
21
Like
1.110
Πόντοι
1.016
Και όμως ο γιος του Τάκη Τσουκαλά είναι Αεκτζής  :2funny:  :bounce-glasses: :tooth:
Καυτές, έγκυρες, αποκλειστικές ειδήσεις από το μέλλον.

Το 2048 μ.Χ η Ελλάδα υπάρχει ακόμα (για κάποιο λόγο) και αυτό είναι ένα απόσπασμα από τις κυριότερες ειδήσεις, όπως τις καταγράφει το Έθνος της Κυριακής 11 Φεβρουαρίου.

Σε μια εκ βαθέων εξομολόγηση ο γνωστός αθλητικογράφος, Λάκης Τσουκαλάς εξομολογήθηκε την τραγική στιγμή που ανακοίνωσε στον δύστυχο πατέρα του ότι έγινε αεκτζής. "Ήταν 2018 και η ΑΕΚ μόλις μας είχε αποκλείσει από το κύπελλο, ενώ στο πρωτάθλημα μας είχε κάνει δυο φορές την πλάκα του αιώνα. Το βράδυ, λοιπόν, στο νοσοκομείο, όπου είχε μεταφερθεί ο μπαμπάς με χαμηλή πίεση και κρίση μεγαλείου, του είπα 'εγώ μπαμπά θα γίνω ΑΕΚ... Και πού 'σαι; ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ'. Ήμουν μόλις 7 χρονών, δεν καταλάβαινα ακριβώς τι σήμαιναν τα μπινελίκια του, ωστόσο το 'εγώ με ανώμαλους δεν μιλάω', το κατάλαβα μια χαρά". Ο γιος του Τάκη Τσουκαλά αποκάλυψε ότι από τότε ψυχράνθηκαν οι σχέσεις τους, κάτι που βέβαια τον βοήθησε να μεγαλώσει ως νορμάλ άνθρωπος και με φυσιολογικό μαλλί. "Δεν του κράτησα κακία. Συνεχίσαμε να μιλάμε, κυρίως στην εκπομπή του, όπου έβγαινα ως 'Μάκης, αεκτζής' και με αλλαγμένη φωνή για να καφριλιάσω. Ωστόσο, πάντα με καταλάβαινε. Το πατρικό ένστικτο βλέπετε".
Πού βρίσκονται όμως σήμερα οι σχέσεις των δύο αντρών; "Ας είναι καλά ο θείος Άκης, που τον είχε πείσει ότι αν συνέχιζε να μου μιλάει, έστω και τυπικά όποτε έπεφτε πάνω μου μέσα στο σπίτι μας, ίσως μια μέρα να ξαναγινόμουν Ολυμπιακός. Υπήρξαν φορές μάλιστα που με σκέπαζε ενώ κοιμόμουνα με μπλούζα Τζιοβάνι, αγιασμένη απ' τον ιδρώτα του 'Μάγου', κι εγώ έκανα ότι δεν το καταλάβαινα, μόνο και μόνο για να γλυκάνω λίγο την ψυχούλα του. Σήμερα, οι σχέσεις μας έχουν αποκατασταθεί πλήρως. Χθες μάλιστα στο τραπέζι μου είπε και 'καλή όρεξη'. Κομπλέ μάγκες, όλα καλά".
 

Συνημμένα

  • ΤΣΟΥΦπαριζα.jpg
    ΤΣΟΥΦπαριζα.jpg
    38,3 KB · Εμφανίσεις: 59

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.808
Like
20.706
Πόντοι
5.006
Διαβασα καπου οτι ο Ακροβατης συγχωρεθηκε την περασμενη βδομαδα. Παλιοι ποδοσφαιριστες , ακομα και ο Σωκρατης Κοκκαλης παραβρεθηκαν στην κηδεια του...
ο ακροβάτης εχει πεθανει εδώ και 2-3 χρονια τυπε..την προηγουμενεη βδομαδα πεθανε o αγγελος
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.674
Like
1.315
Πόντοι
366
Hταν κανενας στο παλιο σκηνικο στη Φιλαδελφεια που πηγατε να μπουκαρετε με τη μηχανοκινητη στην 21,εφευγαν γλαστρες και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις απο τα γυρω σπιτια πανω στα μηχανακια και τελικα σας σταματησαμε στη Βυζαντινη Γωνια?τοτε ειχαμε πιασει και τον παγκρατιωτη τον τρομπετιστα που αναγκαστηκε να χορεψει το'μες της πολης το χαμαμ'ανεβασμενος σε τραπεζι μαγαζιου με το πληθος να χειροκροτει χαχαχα.Τρελο σκηνικο.
δεν ηταν ο νικος, αλλα ενας ιλισιωτης...

Οι μονοι που ερχομασταν χωρις συνοδεια Τουμπα απο τα 70's ακομα ημασταν εμεις. 

2wqJ8.jpg


2wqJm.jpg
ο ξανθος μπροστα ο τσιτας ειναι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom