Νέα

Γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.319
Κριτικές
1
Like
796
Πόντοι
96
Δεν είναι τυχαίο που δεν έχω βρει Έλληνα που να πει σε ένα πράγμα σε μια κατάσταση φταίω εγώ.
Φταίει η γκόμενα.
Φταίει το αφεντικό.
Φταίει η "κακιά" κοινωνία.
Φταίνε οι πολιτικοί.

Αν έχεις ζήσει έστω και λιγους μήνες εξωτερικό καταλαβαίνεις γιατι οι Γάλλοι οι Γερμανοί οι Βέλγοι οι Δανοί, είναι προοδευμένα κράτη.

Γιατί σε ένα πρόβλημα ο ξένος αμέσως βγάζει φταίχτη και υπεύθυνο τον εαυτό του. Δεν κοιτάζει να φορτώσει σε άλλους τις αδυναμίες του χαρακτήρα του.

Τι να την κάνεις την αυτοπεποίθηση όταν έχεις τρύπες από παντού και όλοι τις βλέπουν;

Όλοι νομίζουν ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλά το αποτέλεσμα δείχνει παντού ελλείμματα.

Οι περισσοτεροι που ζουν ή εχουν ζησει στο εξωτερικο με Ελληνες συναναστρεφονται που ξερετε εσεις πως ζουν οι Γαλλοι και οι Δανοι δεν ξερω.

Στην Ζακυνθο παντως επιασαν μια να πλακωνει τα θετα παιδια της και ανεφεραν οτι ζει ενα δραμα γιατι προσφατα αυτοκτονησε ο συζυγος της . Πιθανοτατα τον ζαλισε τον ανθρωπο (μπορει να εδερνε και τον ιδιον) και δεν αντεξε άλλο. Αντι να την κατηγορησουν για ψυχολογικη καταπιεση στον συζυγο θα το χρησιμοποιησουν και σαν ελαφρυντικό.

Είναι σε πολύ κακή κατάσταση ψυχολογικά. Θέλει και η ίδια να πείσει το Δικαστήριο ότι σε κάθε περίπτωση θέλει μια δεύτερη ευκαιρία. Ειδικά τώρα που βρίσκεται σε μια κακή κατάσταση λόγω του χαμού του συζύγου της. Είναι μια πολύ άσχημη περίοδος για αυτήν και πόσο μάλλον να χάσει τα παιδιά της

και στο κατω κατω κανεις δεν ειπε οτι οι αντρες ειμαστε αμοιροι ευθυνων αλλα οχι και να χρεωνόμαστε το 100% της ευθυνης .

Βγαινεις ενα βραδυ μονος "ψαχνεις να ξενογαμησεις".
Βγαινει η συζυγος "βγηκε να ξεσκασει" , φλερταρει "ελα μωρε αθωο φλερτ, μην εισαι κτητικός" , πηδιεται "την παραμελησες" "οι γυναικες εχουν αναγκες" και ενα σωρο αλλες μαλακιες .

Εχουμε ευθυνη αλλα οχι και να αυτομαστιγωνομαστε σε site αντρων .
Εδω οι περισσοτεροι πανε στην ιδια πουτανα για μια 5ετια ή την ψαχνουν επειδη πριν 2 χρόνια περασαν καλα . Εμεις και αν θελουμε σταθερότητα . Απλα οταν ο αντρας που θελει σταθερότητα εναι "βαρετος" ενω η γυναικα που θελει σταθερότητα ειναι "νοικοκυρα"
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.135
Like
3.194
Πόντοι
456
Δυστυχώς η δολοφονία της κοπέλας δείχνει πόσο ρηχή είναι η κοινωνία. Θα περάσουν κάποιες ημέρες και θα ξεχαστεί χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα.
Θα αλλάξει τίποτα στην αστυνομία; Στη νοοτροπία των ανθρώπων, αντρών και γυναικών;
Τίποτα δεν θα γίνει.

Επειδή ήταν νέα και όμορφη την προβάλουν συνέχεια τα κανάλια για να αποκτήσει νόημα η ζωή κάποιων ναυαγίων.
Ούτε τα κανάλια και τα σάιτ νοιάζονται πραγματικά, ούτε και αυτοί που τα βλέπουν.
Αν ο δολοφόνος ήταν κανένας 90χρονος και το θύμα καμιά 80χρονη θα έπρεπε να γκουγκλαρεις για να βρεις την είδηση. Η λέξη γεροντοκτονία δεν θα μάζευε τόσα κλίκ όσο το γυναικοκτονία. Άλλο που κάθε ανθρώπινη ζωή έχει αξία. Άλλο που προβάλλοντας τη λέξη γυναικοκτονία τσουβαλιάζονται όλοι οι άντρες, ακόμα και αυτοί που δεν πρέπει και είναι η πλειοψηφία. Άλλο που γυναίκες εκμεταλλεύονται τον αυτοματισμό της κοινωνίας για να κυνηγήσουν άνδρες που δεν τους έκαναν τίποτα.
Κάθε δολοφονία πρέπει να έχει την ίδια προβολή και δημοσιότητα όπως και κάθε κακοποιητική συμπεριφορά ανεξαρτήτως αν το θύμα είναι άντρας, γυναίκα ή οτιδήποτε άλλο.

Δυστυχώς δεν είναι η μοναδική κοπέλα που είχε εμπλακεί σε τοξική σχέση. Άλλωστε και άντρες μπλέκουν με τοξικές γυναίκες. Το πρόβλημα είναι που ήταν η κοινωνία, οι φίλοι, οι συγγενείς να της ανοίξουν τα μάτια και να τη βοηθήσουν όσο ήταν ζωντανή. Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέμε και να χαμε να πούμε. Κρίμα στην κοπέλα που πλήρωσε την αδιαφορία και τα λάθος πρότυπα.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
611
Like
1.310
Πόντοι
206
Ένσταση κύριε δικαστά my life experience οι " Σούλες " in real life έχουν πάει με περισσότερους από το μοντέλο με τους 1500 στο instagram.
Και εγώ το είχα δειι κάπου αυτό που λες, σε μια ταινία με έναν στατιστικολόγο του σεξ, τον Κίνσευ νομίζω. Ότι δηλαδή οι"άσχημες" κάνουν περισσότερο σεξ ή εναλλαγές συντρόφων.
 

bruce wayne

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
942
Κριτικές
2
Like
2.283
Πόντοι
446
ακομα δεν εχετε καταλαβει οτι το συστημα θελει να κανει μια κοινωνια τοξική αυταρχική μες στα νευρα μες στη στεναχώρια μες στη κατάθλιψη και να ζουμε με φαρμακα και με φοβο .... τιποτα δεν ειναι τυχαιο εν ετη 2024 ... και αυτο το βλεπω και στη δουλεια μου και γενικα εξω στο κοσμο..... δεν ειναι στα καλα του η πλειοψηφία του κοσμου
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.759
Like
2.811
Πόντοι
456
Αυτόν το φίλο..που είχε πάει αυτή μαζι του στους μπάτσους..ξαφνικά..τον έχουν εξαφανίσει από παντού.μαθαμε τελικά..τι είδους φίλος ήταν αυτός??γιατί κάτι μου λέει.οτι ο φονιάς..μάλλον είναι..κερατάς..
 

Anestis zapatas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2024
Μηνύματα
1.849
Κριτικές
1
Like
1.393
Πόντοι
216
Αυτόν το φίλο..που είχε πάει αυτή μαζι του στους μπάτσους..ξαφνικά..τον έχουν εξαφανίσει από παντού.μαθαμε τελικά..τι είδους φίλος ήταν αυτός??γιατί κάτι μου λέει.οτι ο φονιάς..μάλλον είναι..κερατάς..
Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια,ηταν γκόμενος
Οταν το εμαθε ο 39χρονος τρελάθηκε πηγε αυτη στο τμήμα να τον καταγγείλει μαζι με τον γκομενο και εκει ο αλλος τρελάθηκε και τη σκότωσε.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.759
Like
2.811
Πόντοι
456
Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια,ηταν γκόμενος
Οταν το εμαθε ο 39χρονος τρελάθηκε πηγε αυτη στο τμήμα να τον καταγγείλει μαζι με τον γκομενο και εκει ο αλλος τρελάθηκε και τη σκότωσε.
Του φορούσε κέρατα η πεθαμένη..πολύ καιρό..ποιος ξέρει με πόσους..αν ο φονιας ήταν και απειρος και πεινασμενος σεξουαλικα.και αυτή ήταν η μόνη γκόμενα που γνώρισε...γύρισε το κεφάλι του ανάποδα..και από τα γράμματα που γράφει.φαινετε αισθηματιας τυπος..αυτή μάλλον γραμμένο τον είχε..
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.039
Like
1.467
Πόντοι
216
Ένσταση κύριε δικαστά my life experience οι " Σούλες " in real life έχουν πάει με περισσότερους από το μοντέλο με τους 1500 στο instagram.
Τύπε αντί να κάνεις ενστάσεις, μπορείς να επενδύσεις σε κώλο και ζιαβύ για να φτάσεις τη Σούλα :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.737
Like
11.458
Πόντοι
3.656
Τύποι δηλαδή αν σας πάρει χαμπάρι η γκόμενα ή η γυναίκα σας ότι πηγαίνετε με πουτάνες και είναι και λίγο αισθηματική τύπισα....θα της δίνατε άλλοθι αν σας καθαρίσει με το κουζινομάχαιρο?
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.445
Κριτικές
8
Like
11.311
Πόντοι
3.786
Έτσι ακριβώς ρε Σαούλ. Από τη μια κατηγορούν τους μουσουλμάνους ότι είναι απολίτιστοι και τους χαλάνε την κοινωνία, από την άλλη θέλουν να γίνουν σαν αυτούς.
Ο φονιάς ήταν προβληματικό άτομο, τέλος. Του είπε ο δικηγόρος να δηλώσει τρελός για να φάει πιο ελαφριά ποινή. Ο τύπος ήταν μαλάκας από τους king size, όχι τρελός.
Όταν ακούτε Σομαλός ή Αλβανός ή γύφτος έσφαγε τη γυναίκα του επειδή τον απατούσε τους βρίζετε, τώρα τι σας έπιασε εθνική αλληλεγγύη;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.737
Like
11.458
Πόντοι
3.656
Έτσι ακριβώς ρε Σαούλ. Από τη μια κατηγορούν τους μουσουλμάνους ότι είναι απολίτιστοι και τους χαλάνε την κοινωνία, από την άλλη θέλουν να γίνουν σαν αυτούς.
Ο φονιάς ήταν προβληματικό άτομο, τέλος. Του είπε ο δικηγόρος να δηλώσει τρελός για να φάει πιο ελαφριά ποινή. Ο τύπος ήταν μαλάκας από τους king size, όχι τρελός.
Όταν ακούτε Σομαλός ή Αλβανός ή γύφτος έσφαγε τη γυναίκα του επειδή τον απατούσε τους βρίζετε, τώρα τι σας έπιασε εθνική αλληλεγγύη;
Το πρόβλημα είναι βαθύτερο ρε τύπε...

οι μισοί εδώ μέσα λένε πουτάνε τις ελλεηνίδες επειδή γαμιούνται με άλλους ή επειδή κερατώνουν...

και οι μισοί από αυτούς είναι παντρεμένοι και έχουν γαμήσει ότι κυκλοφορεί στα μπουρδέλα τα στούντιο και τις βύζιτες...και έχουν θέσει σε κίνδυνο την υγεία της γυναίκας ή της γκόμενας τους χωρίς αυτή να το ξέρει.

και τώρα να δικαιολογούμε τον καθηκαρά που έσφαξε την κοπέλα επειδή ήταν "αισθηματίας''

δηλαδή και ναι αυτή μπορεί να του τα φόραγε...μπορεί και αν ανέβαζε φωτοτραφίες με τον γκόμενο της για να του την μπεί....ε και? δικαιολογεί αυτό να την σφάξει?
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
75
Like
69
Πόντοι
0

Στην Σερβία πάντως οι δολοφόνοι πεθαίνουν στην φυλακή απο «φυσικά αίτια»:rolleyes:
Μην γινομαστε απανθρωποι.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.245
Like
15.877
Πόντοι
3.656
Ετσι θελω να την βλεπω την γκομενα, ρε παιδια. Κι ετσι θελω να με βλεπει κι εκεινη, αντικειμενο ηδονης κι οσο κρατησει. Τωρα αν κατσει και λεμε που και που και καμια κουβεντα, οκ δεν θα με χαλασει. Γιατι μου την λετε ομως που δεν γουσταρω οικογενια?

Αυτό είναι το ιδανικό ρε τύπε

Γαμήσια,καμια εκδρομή,καμια έξοδο...

Όχι τηλέφωνα όλη μέρα,πρηξοπούτσια,ζήλειες...

Κάτι σαν ελεύθερη σχέση δηλαδή,αλλά όχι μόνο να βρισκόμαστε και να γαμιόμαστε.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.396
Like
4.610
Πόντοι
1.706
Δε θα μπορούσε να είναι κι αλλιώς.

Ενδείξεις για παραλείψεις και ολιγωρίες εκ μέρους της αξιωματικού υπηρεσίας και του υπό απόταξη σκοπού στην υπόθεση της δολοφονικής επίθεσης σε βάρος της 28χρονης Κυριακής από τον πρώην σύντροφό της το βράδυ της 1η Απριλίου, έξω από το αστυνομικό τμήμα, δείχνουν τα πρώτα στοιχεία από το πόρισμα για τη γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους.
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
855
Πόντοι
81
Δεν είναι τυχαίο που δεν έχω βρει Έλληνα που να πει σε ένα πράγμα σε μια κατάσταση φταίω εγώ.
Φταίει η γκόμενα.
Φταίει το αφεντικό.
Φταίει η "κακιά" κοινωνία.
Φταίνε οι πολιτικοί.

Αν έχεις ζήσει έστω και λιγους μήνες εξωτερικό καταλαβαίνεις γιατι οι Γάλλοι οι Γερμανοί οι Βέλγοι οι Δανοί, είναι προοδευμένα κράτη.

Γιατί σε ένα πρόβλημα ο ξένος αμέσως βγάζει φταίχτη και υπεύθυνο τον εαυτό του. Δεν κοιτάζει να φορτώσει σε άλλους τις αδυναμίες του χαρακτήρα του.

Τι να την κάνεις την αυτοπεποίθηση όταν έχεις τρύπες από παντού και όλοι τις βλέπουν;

Όλοι νομίζουν ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλά το αποτέλεσμα δείχνει παντού ελλείμματα.
Επίσης γυναικείο χαρακτηριστικό. Σε γενικές γραμμές συμπεράνουμε πως οι περισσότεροι που κυκλοφορούν εκεί έξω είναι κλώνοι της μάνας τους και είτε έχουν είτε δεν έχουν @@, κουβαλάνε κυρίως γυναικείο λογισμικό.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Αυτό είναι το ιδανικό ρε τύπε

Γαμήσια,καμια εκδρομή,καμια έξοδο...

Όχι τηλέφωνα όλη μέρα,πρηξοπούτσια,ζήλειες...

Κάτι σαν ελεύθερη σχέση δηλαδή,αλλά όχι μόνο να βρισκόμαστε και να γαμιόμαστε.
Ε ναι ρε φιλε και τις βολτουλες μας παμε και το καφεδακι και το ποτακι και το ταβερνακι. Αλλα οχι και καθε μερα. Μια χαρα περναμε και με τα σατεν σεντονια μας, την μουσικουλα μας, τις ταινιουλες μας στο χομ σινεμα, τι διαολο τοσα λεφτα ξοδεψα να μην το απολαυσουμε? Αλλα σπιτι μου και σπιτι τους. Μπορει να φιλοξενισω μια δυο ημερες, μπορει να με φιλοξενισουν μια δυο ημερες αλλα μεχρι εκει. Συνκατοικιση και ελενγχους δεν θελω. Αρκετα εχω ζορυστει στην ζωη μου, θελω την υσηχια μου και την καλοπεραση μου, μεχρι να ψοφησω. Βεβαια δεν θα κυνηγησω καποια 20αρα η 30αρα για να γινω χορηγος τους, αν μου κατσει εναν πουτσο θα τον ριξω, και σε οποιαν αρεσει αλλα μια χαρα ειμαι και με τις μιλφαρες μου.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
807
Like
1.337
Πόντοι
206
Και εγώ το είχα δειι κάπου αυτό που λες, σε μια ταινία με έναν στατιστικολόγο του σεξ, τον Κίνσευ νομίζω. Ότι δηλαδή οι"άσχημες" κάνουν περισσότερο σεξ ή εναλλαγές συντρόφων.
Όχι αναγκαστικά άσχημες απλά κορίτσια χωρίς πολλά post στα social , με normal δουλειές κ.λ.π. πολλές φορές έχουν γράψει περισσότερα χιλιόμετρα από τις τύπου influencer. Φαίνεται πως οι πρώτες ψάχνουν επιβεβαίωση με το παραδοσιακό τρόπο ενώ οι άλλες έχουν απλά το insta.

Παρεμπιπτόντως αυτές οι τύπισσες είναι και ακραία επικίνδυνες άμα είσαι απονείρευτος με το πόσο εύκολα μπορούν να σε ξεγελάσουν.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
807
Like
1.337
Πόντοι
206
Επίσης γυναικείο χαρακτηριστικό. Σε γενικές γραμμές συμπεράνουμε πως οι περισσότεροι που κυκλοφορούν εκεί έξω είναι κλώνοι της μάνας τους και είτε έχουν είτε δεν έχουν @@, κουβαλάνε κυρίως γυναικείο λογισμικό.
Αυτό ρε φίλε το βλέπω και εγώ. " Άντρες " με γυναικείο τρόπο σκέψης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom