Νέα

Εν ψυχρώ δολοφονία με μαχαίρι έξω από το Cabaret στο Μαρούσι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mysthsxysths

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2022
Μηνύματα
121
Like
320
Πόντοι
21
Το γεγονος οτι πιτσιρικαδες ηλικιας 23 και 21 βγαινουν εξω για να διασκεδασουν και κουβαλαν οπλο και μαχαιρια λες και πηγαινουν για πολεμο δεν θα το σχολιασει κανεις? Σε τι χωρα ζουμε γαμω τη βλαχομαγκια τους. Τουλαχιστον αν υπαρχει κατι καπως θετικο απο αυτη την ιστορια ειναι πως ενα κωλοπαιδο κατεστρεψε τη ζωη του και ενα αλλο εφυγε , και δεν την πληρωσαν τιποτα αθωοι
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.557
Κριτικές
5
Like
5.776
Πόντοι
2.306
Δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό από μια πόλη και από μια χώρα που θεωρεί τον Κοεμτζή λαϊκό ήρωα, επαναστάτη και μεγάλο λογοτέχνη.
 

lespec

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
342
Κριτικές
3
Like
1.161
Πόντοι
361
Δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό από μια πόλη και από μια χώρα που θεωρεί τον Κοεμτζή λαϊκό ήρωα, επαναστάτη και μεγάλο λογοτέχνη.
Τον θυμάμαι να πουλάει το βιβλίο του στους σταθμούς του Ηλεκτρικού.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.285
Πόντοι
8.006

lespec

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
342
Κριτικές
3
Like
1.161
Πόντοι
361
Τελευταία τροποποίηση:

Rori Talagan

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2024
Μηνύματα
52
Like
43
Πόντοι
0
Μπουρδέλο η κατάσταση. Όσο μένω ΄έξω και βλέπω τέτοιες καταστάσεις θεωρώ ότι έκανα την καλύτερη απόφαση να φύγω μακριά.
Εγώ δεν πάω πουθενά. Δίνω καμιά τσιμπούκα στην κυρά, καμιά σειρά στο netflix, κι εχω το κεφάλι μου ήσυχο. Κι άσε τους νταήδες να βγάλουν μεταξύ τους τα μάτια τους. Παλιά έπεφτε καμιά κλωτσοπατινάδα και μέχρι εκεί.Τώρα κυκλοφορεί πολύ μαχαίρι και κουμπουρί.Και τα χρησιμοποιούν για πλάκα.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.788
Like
29.434
Πόντοι
6.056
Το γεγονος οτι πιτσιρικαδες ηλικιας 23 και 21 βγαινουν εξω για να διασκεδασουν και κουβαλαν οπλο και μαχαιρια λες και πηγαινουν για πολεμο δεν θα το σχολιασει κανεις? Σε τι χωρα ζουμε γαμω τη βλαχομαγκια τους. Τουλαχιστον αν υπαρχει κατι καπως θετικο απο αυτη την ιστορια ειναι πως ενα κωλοπαιδο κατεστρεψε τη ζωη του και ενα αλλο εφυγε , και δεν την πληρωσαν τιποτα αθωοι
Εχουν σκληρύνει πολυ η νεολαια, την δεκαετία του 90 που ήμουν εγω πιτσιρίκας ουτε καν μας πέρναγε απο το μυαλο να έχουμε μαζι μας μαχαίρι.

Με αυτα τα σκηνικα που βλεπω να γίνονται σχεδον καθε εβδομάδα σκέφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να αγοράσω ενα μαχαίρι χουφτας για αυτοπροστασία η να αρχίσω να κυκλοφορώ με την Beretta στην τσέπη.
 

Αρραχίων

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
351
Κριτικές
2
Like
582
Πόντοι
81
Εχουν σκληρύνει πολυ η νεολαια, την δεκαετία του 90 που ήμουν εγω πιτσιρίκας ουτε καν μας πέρναγε απο το μυαλο να έχουμε μαζι μας μαχαίρι.

Με αυτα τα σκηνικα που βλεπω να γίνονται σχεδον καθε εβδομάδα σκέφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να αγοράσω ενα μαχαίρι χουφτας για αυτοπροστασία η να αρχίσω να κυκλοφορώ με την Beretta στην τσέπη.
Δεν έχουν σκληρύνει , έχουν ψευτο-σκληρύνει , νομίζουν οτι επειδή βρήκαν ενα πιστολι ή κατι παρόμοιο εχουν πιάσει τον παπά απο τα αρχιδια , το 80% όλων αυτών αν τους πετάξεις έξω σε ενα βουνό θα αποδημήσουν εις κυριον μεσα σε μια 'βδομάδα , άλλος απο πείνα άλλος απο δίψα και άλλος απο κατάθλιψη που δεν βρισκεται μεσα στην κοινωνία να πουλά μαγκιές στους υπολοίπους. Για μένα , προσωπικά , ουτε το μαχαίρι ουτε η beretta που λες είναι η λύση , αν θες την γνώμη μου , ειναι η εξης , - γραψε τους ολους στα αρχίδια σου και πρόσεχε αρκετα ετσι ώστε να εχεις το κεφάλι σου ησυχο- , επένδυσε σε 'άμυνα' και οχι σε επίθεση , μπορείς να αποφυγεις παρα πολλα πραγματα προσέχοντας μονο λογου χαριν το ντύσιμό σου , εμενα πχ με αυτο το ντύσιμο που κάνω είμαι για όλους αυτούς απο αδιάφορος ασήμαντος στόχος μέχρι και πολυ δυσκολος - απροσιτος στοχος ( ανάλογα την οπτική και τα μυαλά που κουβαλά ο εκάστοτε παπάρας απο αυτούς).
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.395
Like
10.933
Πόντοι
3.556
Εχουν σκληρύνει πολυ η νεολαια, την δεκαετία του 90 που ήμουν εγω πιτσιρίκας ουτε καν μας πέρναγε απο το μυαλο να έχουμε μαζι μας μαχαίρι.

Με αυτα τα σκηνικα που βλεπω να γίνονται σχεδον καθε εβδομάδα σκέφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να αγοράσω ενα μαχαίρι χουφτας για αυτοπροστασία η να αρχίσω να κυκλοφορώ με την Beretta στην τσέπη.

Παντα γινονταν τετοια, απλως σημερα μαθαινουμε ολα τα συμβαντα λογω ιντερνετ.

Θυμαμαι σκηνικα απο τα 80'ς 90'ς που αμα γινονταν σημερα θα μιλουσε ολη η χωρα για εβδομαδες και θα τρενταραν σε τουιτερ, φορουμ, καναλια, κλπ
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.788
Like
29.434
Πόντοι
6.056
Δεν έχουν σκληρύνει , έχουν ψευτο-σκληρύνει , νομίζουν οτι επειδή βρήκαν ενα πιστολι ή κατι παρόμοιο εχουν πιάσει τον παπά απο τα αρχιδια , το 80% όλων αυτών αν τους πετάξεις έξω σε ενα βουνό θα αποδημήσουν εις κυριον μεσα σε μια 'βδομάδα , άλλος απο πείνα άλλος απο δίψα και άλλος απο κατάθλιψη που δεν βρισκεται μεσα στην κοινωνία να πουλά μαγκιές στους υπολοίπους. Για μένα , προσωπικά , ουτε το μαχαίρι ουτε η beretta που λες είναι η λύση , αν θες την γνώμη μου , ειναι η εξης , - γραψε τους ολους στα αρχίδια σου και πρόσεχε αρκετα ετσι ώστε να εχεις το κεφάλι σου ησυχο- , επένδυσε σε 'άμυνα' και οχι σε επίθεση , μπορείς να αποφυγεις παρα πολλα πραγματα προσέχοντας μονο λογου χαριν το ντύσιμό σου , εμενα πχ με αυτο το ντύσιμο που κάνω είμαι για όλους αυτούς απο αδιάφορος ασήμαντος στόχος μέχρι και πολυ δυσκολος - απροσιτος στοχος ( ανάλογα την οπτική και τα μυαλά που κουβαλά ο εκάστοτε παπάρας απο αυτούς).
Ολους στα αρχιδια μου τους γραφω και ουτε μαγκια πουλάω, ουτε ψάχνομαι για μπελάδες... Το θεμα ειναι οτι καποιες φορες οι μπελάδες σε βρίσκουν μονοι τους. Οπως στην παραπάνω περίπτωση που λέγεται οτι ακούστηκε «Κάνε πιο πέρα, με κοίταξες στραβά».
Δηλαδη να εισαι καπου χαλαρός να πινεις το ποτο σου και επειδή ειτε τυχαία έπεσε το ματι σου πανω σε κάποιον η απλα επειδη κατι σου κέντρισε το ενδιαφέρον και τον κοίταξες να στραβώσει ο αλλος και να βρεθείς μαχαιρωμένος.
 

lespec

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
342
Κριτικές
3
Like
1.161
Πόντοι
361
Ολους στα αρχιδια μου τους γραφω και ουτε μαγκια πουλάω, ουτε ψάχνομαι για μπελάδες... Το θεμα ειναι οτι καποιες φορες οι μπελάδες σε βρίσκουν μονοι τους. Οπως στην παραπάνω περίπτωση που λέγεται οτι ακούστηκε «Κάνε πιο πέρα, με κοίταξες στραβά».
Δηλαδη να εισαι καπου χαλαρός να πινεις το ποτο σου και επειδή ειτε τυχαία έπεσε το ματι σου πανω σε κάποιον η απλα επειδη κατι σου κέντρισε το ενδιαφέρον και τον κοίταξες να στραβώσει ο αλλος και να βρεθείς μαχαιρωμένος.
Πριν χρόνια σε μπαρ ένα ρεμάλι μαχαίρωσε τον άλλο επειδή περνώντας από δίπλα του έριξε λέει επάνω του τη σκιά του:headbang: Είναι να μη σου τύχει.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.738
Like
704
Πόντοι
96
Εχουν σκληρύνει πολυ η νεολαια, την δεκαετία του 90 που ήμουν εγω πιτσιρίκας ουτε καν μας πέρναγε απο το μυαλο να έχουμε μαζι μας μαχαίρι.

Με αυτα τα σκηνικα που βλεπω να γίνονται σχεδον καθε εβδομάδα σκέφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να αγοράσω ενα μαχαίρι χουφτας για αυτοπροστασία η να αρχίσω να κυκλοφορώ με την Beretta στην τσέπη.

απο εδω ξεκινουν ολα

αυτα ειναι τα αποτελεσματα του θατσερισμου-ρηγκανισμου-νεοφιλελευθερισμου
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.760
Κριτικές
30
Like
20.044
Πόντοι
8.746
Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η Ελλάδα γίνεται όχι χρόνο με τον χρόνο, αλλά βδομάδα με την βδομάδα όλο και πιο τριτοκοσμική?
Πιο "δυτική" θα έλεγα...
(Και είμαι μέχρι τα κόκκαλα υπερ της δύσης υπόψιν)
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
940
Like
2.990
Πόντοι
446
Πιο "δυτική" θα έλεγα...
(Και είμαι μέχρι τα κόκκαλα υπερ της δύσης υπόψιν)

Η Ελλάδα έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία του να συνδιάζει την διαφθορά και φτωχια των Αφρικανικών Και ανατολίτικων χωρών με όλα τα κακά της Δύσης (πολιτική ορθότητα, φεμινισμός, woke, αγχωτική ζωή, κατάθλιψη κλπ)

Τουλάχιστον σε κάτι τριτοκοσμικές χώρες όλοι είναι φτωχοί και κάθονται και τεμπελιάζουν όλη μέρα. Εδώ δουλεύεις σαν το σκύλο, τρεχεις και αγχώνεσαι σα το μαλακα και είσαι και φτωχός. Στην προοδευτική Δύση μπορείς να ζήσεις και λίγο σαν άνθρωπος με τους εκεί μισθούς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom