Νέα

Δίαιτες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lastmoican
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
Μωρε μονο εγω χαθηκα απο το φορουμ ?
Πολλα αγαπημενα παιδακια απουσιαζουν .

Καλα ειμαι και απο οτι βλεπω και εσεις μια χαρα περνατε  :)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Μωρε μονο εγω χαθηκα απο το φορουμ ?
Πολλα αγαπημενα παιδακια απουσιαζουν .

Καλα ειμαι και απο οτι βλεπω και εσεις μια χαρα περνατε  :)

το κατά δύναμιν..  ;) ;) ;) ;) ;)
ηθικόν ακμαίον και ανήθικον ακμαιότερον...
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Last moican θα σου προτεινα να αφησεις την διαιτα και να κοιταξεις για μια καλη διατροφη.Που και στην τελικη μπορεις να την κανεις και μονος σου.Παραδειγμα 5 γευματα την μερα 3 ωρες διαφορα μεταξυ τους.Αρχιζουμε πρωι 7 η ωρα τρως quaker η βρωμη βαλε μεσα 100 γρ γαλα, συνεχιζουμε κατα τις 11 η ωρα 2 σαντουιτς γαλοπουλα, μαρουλι, ντοματα, 2 μεσημεριανο μια σαλατα με μια κουταλια λαδακι και το γευμα σου μια μπριζολα κατα προτιμηση φουρνο να την κανεις και ρυζι.5 η ωρα τωρα τρως ρυζι και γιαουρτι .7 η 8 η ωρα τρως παλι ενα σαντουιτς με γαλοπουλα τυρι cottage και μαρουλι, ντοματα.Πανω κατω ετσι να τρως την βδομαδα και διεθεσε μια μερα της βδομαδος (κυριακη)και φαε γλυκα , γυρους και τα σχετικα φαγητα.Να δεις μετα τι ωραια που θα σε με σωστη διατροφη.
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Τα πάντα είναι στο μυαλό πιστεύω εγώ. Πρέπει το μυαλό να μην σκέπτεται το φαγητό.
Κατά τα άλλα ο boca21 τα λέει καλά σε γενικές γραμμές
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
λείπει το φρούτο που μπορεί να αντικαταστήσει το απογευματινό όπως επίσης ψάρι και κοτόπουλο που πρέπει να είναι 2 φορές την εβδομάδα... επίσης αντί γαλοπούλα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ζαμπόν ή καπνιστό μοσχάρι ...

ααα και ένα γεύμα την βδομάδα όσπριο...
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.688
Κριτικές
41
Like
2.971
Πόντοι
3.237
η περουβιανη ειναι καλη διαιτα,
την εκανε και ο Ντιεγκο
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Σωστα τα λες αν τιθασευσεις το ατιμο το μυαλο ολα γινονται.Καλο ειναι μοικανε εαν δεν πας γυμναστηριο , πολεμικες τεχνες και τα συναφη , να αρχισεις kick box φετες θα σκασεις μυτη του χρονου στης παραλιες.
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Tramountana φιλος επειδη βαριεμε να γραφω κατεβατο τη τρωω εγω καθε μερα.Γι αυτο και δεν τα εβαλα.3 φορες βδομαδα τρωω κρεας μια ψαρι και της αλλες ξεσκιζομαι στα οσπρια φασολαδα , φακες και τα συναφη.Φρουτα δεν τρωω ποτε καλο ειναι ομως να ειναι στην διατροφη
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Τρωω οσπρια περισσοτερο απο μια φορα διοτι βοηθανε πολυ στα βαρη.Αυτα απο εμενα αντε καλο καλοκαιρι παιδες
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Πειτε γνωμες και αποψεις αν εχει τυχει να κανετε διαιτα
Και τι ακριβως κανατε...


Εγω εχω χασει δυο φορες πανω απο 18 κιλα με διατηρηση βαρους
για δυο ετη καθε φορα....

Τωρα επιχειρω τριτη φορα με στοχο να χασω 25 κιλα...


Θελω να μαθω ....

Ποιες τροφες εχουν θετικους και αρνητικους υδατανθρακες και ποιος ο ρολος τους
στον οργανισμο... ??????

Πειτε τις εμπειριες σας σε αυτο το θεμα οσοι εχετε....
 

Επισκέπτης
Πειτε γνωμες και αποψεις αν εχει τυχει να κανετε διαιτα
Και τι ακριβως κανατε...


Εγω εχω χασει δυο φορες πανω απο 18 κιλα δυο φορες με διατηρηση βαρους
για δυο ετη καθε φορα....

Τωρα επιχειρω τριτη φορα με στοχο να χασω 25 κιλα...

Μα καλα ποσα κιλα εισαι ρε ανθρωπε ?
 

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
Δεν ξερω τι προγραμμα εχεις στο μυαλο σου. αλλα θα σου ελεγα οτι διαιτα και να κανεις, να την συνδυασεις με λιγο γυμναστικη. δεν σου λεω να πας να λιωσεις στο γυμναστηριο, αλλα κανε κατι επιπλεον. θα δεις αποτελεσμα ποιο γρηγορα και θα ειναι και πιο ευκολο να διατηρησεις τα κιλα σου μετα....

παντως, ενας πολυ απλος "νομος" τον οποιο προσπαθω να εφαρμοζω ειναι οχι υδατανθρακες το βραδυ... πρωι καλυτερα!!!

good luck!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Δεν ξερω τι προγραμμα εχεις στο μυαλο σου. αλλα θα σου ελεγα οτι διαιτα και να κανεις, να την συνδυασεις με λιγο γυμναστικη. δεν σου λεω να πας να λιωσεις στο γυμναστηριο, αλλα κανε κατι επιπλεον. θα δεις αποτελεσμα ποιο γρηγορα και θα ειναι και πιο ευκολο να διατηρησεις τα κιλα σου μετα....

παντως, ενας πολυ απλος "νομος" τον οποιο προσπαθω να εφαρμοζω ειναι οχι υδατανθρακες το βραδυ... πρωι καλυτερα!!!

good luck!
Ευχαριστω φιλαρακι !!!!


Θα κανω την παλια δοκιμασμενη συνταγη....
Αλλα θελω να μαθω περισσοτερα για τους υδατανθρακες .....
 

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
Ευχαριστω φιλαρακι !!!!


Θα κανω την παλια δοκιμασμενη συνταγη....
Αλλα θελω να μαθω περισσοτερα για τους υδατανθρακες .....

no problem. Αλλα μην προσπερνας την γυμναστικη... παρε και κανε σχοινακι αν βαριεσαι. 30 λεπτα σχοινακι (αν τα καταφερεις... ειναι πολυ δυσκολο) γενικως αν μπορεις να κανεις 30 λεπτα αεροβικη γυμναστικη την ημερα θα δεις τρελλα αποτελεσματα σε συνδυασμο με διαιτα!

καλη επιτυχια... α, και google "carbohydrates" να διαβασεις πολλα για τους υδατανθρακες!
 

Teleftaios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
425
Κριτικές
16
Like
9
Πόντοι
231
no problem. Αλλα μην προσπερνας την γυμναστικη... παρε και κανε σχοινακι αν βαριεσαι. 30 λεπτα σχοινακι (αν τα καταφερεις... ειναι πολυ δυσκολο) γενικως αν μπορεις να κανεις 30 λεπτα αεροβικη γυμναστικη την ημερα θα δεις τρελλα αποτελεσματα σε συνδυασμο με διαιτα!

καλη επιτυχια... α, και google "carbohydrates" να διαβασεις πολλα για τους υδατανθρακες!

καλα ρε φιλε 30 λεπτα σκοινακι και συ. ο ανθρωπος λεει θελει να χασει βαρος οχι να γινει ο ροκυ μπαλμποα  :2funny:

και με 10 λεπτα σκοινακι καλα εισαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom