Νέα

Ανταναναρίβο ή αλλιώς Τανά, η πρωτεύουσα της Μαδαγασκάρης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Τεράστιε Mindreader χρόνια πολλά με υγεία,ευτυχία κ καλή πρωτοχρονιά σου εύχομαι!Θα σου τηλ.να σου πω τις εντυπώσεις από Bangkok κ Pattaya!
Χρονια πολλα φιλαρακο. Ευχαριστω για τις ευχες. Ευχομαι και εγω Υγεια Ευτυχια και Ανανεωση σε ολους. Και για το τελευταιο (Ανανεωση ) ευχομαι καλα ταξιδια !!!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Καλησπερα και απο εμενα φιλε MindReader προσωπικα δεν εχω παει ποτε εξωτερικο εχω γυρισει ολη την Ελλαδα ομως...χωρις να γνωριζο το επαγγελμα σου ανετα θα εισουν καλος συγγραφεας μπραβο σου για το thread πολυ ωραιο!!

Την χρονια που μας ερχεται σκεφτομαι να παω για 1η φορα ενα ταξιδι εξωτερικο ειτε μονος ειτε με παρεα...δεν θελω ομως "σεξοτουρισμο" μονο αλλα κυριως να δω ωραια μερη & ανθρωπους τι εχεις να προτεινεις? ειμαι νεαρος σε ηλικια 27 ετων και σκεφτομαι μονος δεν θα μπορουσα ποτε να παω σε μερη που εχεις παει !
Καλησπερα και χρονια πολλα και απο εμενα φιλε.
Καποιες γενικες αρχες.

Τα "εξωτικα" μερη εξαπτουν περισοτερο τη φαντασια μας. Τα μερη αυτα ομως συνηθως υπολειπονται σχετικα  σε ορους οικονομικης αναπτυξης με αποτελεσμα οι τουριστικες υποδομες να ειναι υπαναπτυκτες και το ταξιδι σε αυτες να γινεται σχετικα δυσκολο αν οχι επικινδυνο. Καλο ειναι σε τετοια μερη να πηγαινει κανεις αν ειναι εμπειρος ταξιδευτης, και παντα καλα "διαβασμενος" απο πριν.

Θα σου προτεινα μια και δεν εχεις ταξιδεψει εξω απο Ελλαδα οταν το κανεις να το κανεις με καποια παρεα και οχι μονος.

Ισως Θα ηταν σκοπιμο τα πρωτα σου ταξιδια στο εξωτερικο να ηταν καπου στην Ευρωπη. Σε οποιο μερος ελκει τη φαντασια σου.

Αν τωρα Θελεις κατι πιο διαφορετικο κσι "εξωτικο" που να εχει και το στοχειο του σεξοτουρισμου θα σου προτεινα το πουκετ στη Ταιλανδη που ειναι πια πληρως ανεπτυγμενος και ασφαλης τουριστικος προορισμος με τα στοιχεια της εξωτικοτητσς και του σεξοπροορισμου σε συνδυασμο. Οσο οι τιμες κρατιουνται ακομα λογικες διοτι σιγα σιγα  παιρνουν την ανιουσα.

Ελπιζω να βοηθησα.
Κσλα τσξιδια.







 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
απο που προκυπτω εγω ως "βαλκανιος βοσκος"

το πήρες με χιούμορ και δεν στράβωσες, είσαι κουλ.

ο βαλκάνιος βοσκός είναι ορολογία του πανμέγιστου Kman που κάνει ό,τι και συ αλλά σε άλλες χώρες και έχει επινοήσει το κόνσεπτ του βαλκάνιου βοσκού για να κολακεύσει σεξουαλικά τον εαυτό του (και εμάς τους έλληνες).

 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
το πήρες με χιούμορ και δεν στράβωσες, είσαι κουλ.

ο βαλκάνιος βοσκός είναι ορολογία του πανμέγιστου Kman που κάνει ό,τι και συ αλλά σε άλλες χώρες και έχει επινοήσει το κόνσεπτ του βαλκάνιου βοσκού για να κολακεύσει σεξουαλικά τον εαυτό του (και εμάς τους έλληνες).

Ok καταλαβα !! :hi:

Αλλα conceptually το "Βαλκανιος Βοσκος" δεν το βρισκω και πολυ κολακευτικο !! Τουλαχιστον εκ πρωτης σκεψεως. :2funny:

Μαλλον στον Βογλη και στη ταινια "Κοριτσια στον Ηλιο" με παραπεμπει.  :2funny:


 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Ολες αυτες τις γυναικες που τσιμπησες και πηρες στο ξενοδοχειο , τις αφηνεις να σου παιρνουν ακαποτα πιπα ή τις κανεις γλειφομουνι??
Και ο λογος που ερωτω ειναι για τα ΣΜΝ φυσικα.

εδώ πέφτει ακάποτη συνουσία και χύσιμο μέσα με τις πουτάνες των 30 πελατών την ημέρα Φυλής και εσένα σε απασχολεί ένα γλειφομουνάκι στην καυτή μόκα εσπρέσσο της Τανά;

μήπως έχεις χάσει επεισόδια;
 

omorfoulis

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.371
Like
9
Πόντοι
16
Ωραίος ρε mind, νομιζω κάποιος που θα θελήσει να πάει εκεί θα ξέρει ακριβώς πως να κινηθεί και αυτό είναι που χρειάζεται σε μια ταξιδιωτική ενημέρωση. Καλό είναι πάντως σε τέτοια ''μη τουριστικά'' μέρη να βρίσκεις τον Έλληνα της περιοχής (κάποιος θα έχει ένα γυράδικο) για να σε κατατοπίσει πιο γρήγορα αλλά και για ασφάλεια σε περίπτωση προβλήματος. Για Μαγαδασκάρη έχω ακούσει ότι υπάρχει Ελληνική παροικία, που και πόσοι θα σε γελάσω.

 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Ωραίος ρε mind, νομιζω κάποιος που θα θελήσει να πάει εκεί θα ξέρει ακριβώς πως να κινηθεί και αυτό είναι που χρειάζεται σε μια ταξιδιωτική ενημέρωση. Καλό είναι πάντως σε τέτοια ''μη τουριστικά'' μέρη να βρίσκεις τον Έλληνα της περιοχής (κάποιος θα έχει ένα γυράδικο) για να σε κατατοπίσει πιο γρήγορα αλλά και για ασφάλεια σε περίπτωση προβλήματος. Για Μαγαδασκάρη έχω ακούσει ότι υπάρχει Ελληνική παροικία, που και πόσοι θα σε γελάσω.

Εδώ θα γελάσω εγώ...
 

blooddead

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.011
Κριτικές
18
Like
107
Πόντοι
26
Υπερτιτανοτεραστιο το θρεντ  :rockon: :rockon: Το ειχαμε πελωρια αναγκη  :wanker: :wanker: :wanker:
:hi:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
τέλειο θρεντ και περιγραφή δεν το συζητώ..
αλλά μου άφησε πολύ αρνητικά συναισθήματα (η  φτώχεια και η ανέχεια του κόσμου εννοώ)
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τέλειο θρεντ και περιγραφή δεν το συζητώ..
αλλά μου άφησε πολύ αρνητικά συναισθήματα (η  φτώχεια και η ανέχεια του κόσμου εννοώ)
Αφηνει ασχημη αισθηση το ξερω, αλλα δεν μπορεις και να το αγνοεις.

Αν θελεις να μεταφερεις την εμπειρια σου σπο ενα τσξιδι πρεπει να αναφερεσαι σε ολα, ακομα και στα δυσαρεστα. Ελπιζοντας καποτε να διορθωθουν.

 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ωραίος ρε mind, νομιζω κάποιος που θα θελήσει να πάει εκεί θα ξέρει ακριβώς πως να κινηθεί και αυτό είναι που χρειάζεται σε μια ταξιδιωτική ενημέρωση. Καλό είναι πάντως σε τέτοια ''μη τουριστικά'' μέρη να βρίσκεις τον Έλληνα της περιοχής (κάποιος θα έχει ένα γυράδικο) για να σε κατατοπίσει πιο γρήγορα αλλά και για ασφάλεια σε περίπτωση προβλήματος. Για Μαγαδασκάρη έχω ακούσει ότι υπάρχει Ελληνική παροικία, που και πόσοι θα σε γελάσω.

Ευχαριστώ φιλε  :hi:

Οπως εχω και πριν αναφερει ταξιδευω πολυ συχνα κυριως για επαγγελματικους λογους πανω απο 20 χρονια.

20 χρονια πριν η πληροφορια που υπηρχε στο διαδυκτιο δεν ηταν στα σημερινα επιπεδα αφθονιας. Τοτε λοιπον η κυρια πηγη πληροφορησης σε ενα ταξιδι ηταν οι τοπικοι ταξιτζηδες και καποιοι Ελληνες πατριωτες μεταναστες.

Η προσωπικη μου εμπειρια λοιπον, που συναδει και με την εμπειρια αλλων φιλων εμπειρων ταξιδευτων, ειναι η παρακατω.

Οι Ελληνες του εξωτερικου χωριζονται σε δυο ακραιες κατηγοριες. Η πρωτη κατηγορια ειναι οι ανθρωποι που ο λαος αποκαλει εν συντομια "Μαλαμα". Η δευτερη κατηγορια ειναι οι ανθρωποι που ο λαος εν συντομια αποκαλει"Αρχιδια".
Ειναι περιεργο πραγματικα αλλα πολυ σπανια βρισκεις ενδιαμεσες καταστασεις.

Με το παραπανω δεδομενο, και με τη πληθωρα πληροφοριας που υπαρχει σημερα στο διαδυκτιο πολυ σπανια πια θα αναζητησω Ελληνες μεταναστες σε χωρες που ταξιδευω. Και σε καθε περιπτωση θα το κανω μονο αν εχω παρει συστασεις απο καποιο ανθρωπο που ξερω καλα και εμπιστευομαι ωστε να εχω καποια βασιμη πιθανοτητα να καταληξω στη πρωτη και οχι στη δευτερη κατηγορια.

Αυτο συμβουλευω και τους πιο απειρους ταξιδιωτες.

Προσωπικες αποψεις παντα εκφραζω με καθε επιφυλαξη.


 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
ολοι βαλκανιοι πεουλες ειμαστε  :rockon: :rockon: :rockon:
τιμη κ δοξα στον μεγιστο συγγραφεα  κμαν2!!! :grin:
κι εσυ καλος εισαι μαιντ,αλλα πολυ γλαφυρος
ο κμαν ειναι  μεκραν πιο επικος, κ θαλεγα ειναι η βεμπο του σαιτ ,"βαζει ο ντουτσε την στολη του " κλπ  :rockon:
ξεσηκωνει κι ανεβαζει το ηθικο των συναγωνιστων  :humpleg:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
ολοι βαλκανιοι πεουλες ειμαστε  :rockon: :rockon: :rockon:
τιμη κ δοξα στον μεγιστο συγγραφεα  κμαν2!!! :grin:
κι εσυ καλος εισαι μαιντ,αλλα πολυ γλαφυρος
ο κμαν ειναι  μεκραν πιο επικος, κ θαλεγα ειναι η βεμπο του σαιτ ,"βαζει ο ντουτσε την στολη του " κλπ  :rockon:
ξεσηκωνει κι ανεβαζει το ηθικο των συναγωνιστων  :humpleg:
:hi:
Καθενας με το προσωπικο του υφος γραφης φιλε !!
Ολα χρειαζονται.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

Συνημμένα

  • 2015-12-26 11.52.34-480x798.jpg
    2015-12-26 11.52.34-480x798.jpg
    60,3 KB · Εμφανίσεις: 104
  • 2015-12-26 11.54.33-480x600.jpg
    2015-12-26 11.54.33-480x600.jpg
    66,1 KB · Εμφανίσεις: 157
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
:rockon: :rockon: :hi:
 

Συνημμένα

  • 2015-12-26 12.13.28.jpg
    2015-12-26 12.13.28.jpg
    237,1 KB · Εμφανίσεις: 174
  • 2015-12-26 12.11.52.jpg
    2015-12-26 12.11.52.jpg
    205,9 KB · Εμφανίσεις: 152
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Για ολους τους φιλους που μου στελνουν PMs.

Για τις περισσοτερες απο τις ερωτησεις τους θα βρουν απαντησεις στα posts μου στις πρωτες 4-5 σελιδες του thread.

Καλη χρονια σε ολους και κσλα ταξιδια. :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom