Νέα

Πήδηξε παλιά τη σχέση του ο παντρεμένος φίλος του

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Feet Lover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Feet Lover

Feet Lover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2022
Μηνύματα
161
Like
1.236
Πόντοι
201
Να σου απαντήσω από την εμπειρία μου.Εμενα η πρώην σχέση μου σε μια από τις φάσεις που είμασταν χωρια για μήνες βρήκε κάποιον κ έκανε σχέση ενώ παράλληλα κ εγώ έκανα κάτι σύντομο αλλά ήρθαν τα πράγματα έτσι και τα ξαναβρήκαμε.Εμενα δεν με χάλασε γιατί ήξερα ότι ήταν ελεύθερη και ήθελε να προχωρήσει για σοβαρά αλλά βρήκε έναν γατόπαρδο που την γλεντήσε μετά από ψέμματα για γάμους κτλ. και χώρισαν ώσπου με βρήκε πάλι.Πως μπορώ να το θεωρήσω κέρατο που από την στιγμή που χωρίσαμε είχαμε τελειώσει ο ένας για τον άλλον;οπότε για να σου απαντήσω φυσικά δεν είναι κέρατο.Βεβαια πάλι χωρίσαμε μετά από λίγο και για άλλους λόγους.Παρθενα δεν περιμένα ούτε περιμένω να βρω αλλά ξεκωλιαρα δεν θα ήθελα για σοβαρή σχέση αλλά άντε να της το εκμαιεύσεις αν δεν ξέρεις το ιστορικό της.Τωρα σε αυτή την περίπτωση που γνωριζινται τα ζευγάρια δεν είναι κερατο αλλά είναι άβολες οι συνθήκες όταν γνωρίζει ο παντρεμένος ότι το ίδιο στόμα που ρουφάγε το καυλι του φιλάει τον φίλο του....
Φίλε είσαι ολοσωστός.. συμφωνώ απόλυτα.. στο τέλος βλέπεις που κι εσύ παραδέχεσαι την άβολη κατάσταση αν τυχόν συμβεί ο πρώην να είναι γνωστός..

Δε ξέρω για εσένα αλλά αν μάθαινα ότι φίλος μου είχε πηδήξει κάποτε πριν χρόνια τη νέα μου σχέση το πιο πιθανό να χώριζα... Θα έχανα το μυαλό μου αλλιώς... Δε ξέρω τι να πω.. εσύ θα τον έκανες και κουμπάρο;;; είναι να μη τύχει τέτοια περίπτωση...

Όπως και να το δεις για κάποιους είναι αιτία χωρισμού και τσακωμού ακόμη κι αν δεν όλο έχει συμβεί τυχαία..
 
OP
OP
Feet Lover

Feet Lover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2022
Μηνύματα
161
Like
1.236
Πόντοι
201
πρέπει ή να του το πει κ να ξεκόψουν από τους συγκεκριμένους ή να τον ξεκόψει με τον τρόπο της η γκόμενα!
Όσοι το θεωρείτε τραβηγμένο σενάριο υπάρχουν κ χειρότερα στην πραγματική ζωή!
:hi:
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
391
Like
712
Πόντοι
81
Φίλε είσαι ολοσωστός.. συμφωνώ απόλυτα.. στο τέλος βλέπεις που κι εσύ παραδέχεσαι την άβολη κατάσταση αν τυχόν συμβεί ο πρώην να είναι γνωστός..

Δε ξέρω για εσένα αλλά αν μάθαινα ότι φίλος μου είχε πηδήξει κάποτε πριν χρόνια τη νέα μου σχέση το πιο πιθανό να χώριζα... Θα έχανα το μυαλό μου αλλιώς... Δε ξέρω τι να πω.. εσύ θα τον έκανες και κουμπάρο;;; είναι να μη τύχει τέτοια περίπτωση...

Όπως και να το δεις για κάποιους είναι αιτία χωρισμού και τσακωμού ακόμη κι αν δεν όλο έχει συμβεί τυχαία..
Βασικα ο,τι έγραψα εννοουσα όταν γινόταν με άγνωστο.Εγώ τον γκόμενο της πρώην μου δεν τον ήξερα και αν ήξερα ότι είχε κάνει κάτι με γνωστό μου ,φυσικά και θα εκοβα επαφές και θα χώριζα.Τωρα αν το πει η σχέση στον φίλο και συνεχίσουν,μαγκιά του.Ειναι πως θα το πάρει κάποιος αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι έτσι όπως έγινε το σκηνικό δεν μπορεί να θεωρηθεί κέρατο ή προσδοσια.Το μόνο κέρατο που βλέπω και ζημία είναι ως προς την παντρεμένη.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Jack Bing

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
549
Like
949
Πόντοι
86
Θα το ξανακάνουν μεταξύ τους για να τιμήσουν την παλιά τους σχέση. Επίσης, θα τι ξανακάνουν για να πρόκειται σίγουρα για κέρατο, διότι τώρα δεν παίρνει λόγω του ότι ήταν προϊστορία. Και ο ενδιαφερόμενος μας θα φάει κέρατο ΚΑΙ από τη γυναίκα ΚΑΙ από το φίλο του.
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
647
Like
1.360
Πόντοι
206
Τύπος γνωρίζει μια κοπέλα, βγαίνουνε πάνε καλά τα πράγματα, ταιριάζουν και κάνουν σχέση.

Σε κάποια φάση μεταξύ άλλων πάνε έξω και με ένα φιλικό ζευγάρι του τύπου, παντρεμένοι χρόνια.

Κι εκεί ανακαλύπτει η νέα σχέση και ο παντρεμένος φίλος ότι είχανε συνευρεθεί στο παρελθόν σε one night stand, ενόσω εκείνη ήταν ελεύθερη αλλά ο φίλος παντρεμένος!

Αναρωτιέμαι τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση;

1) Η γυναίκα του φίλου έφαγε κέρατο.. ο τύπος όμως θεωρείται πως έφαγε από τη στιγμή που το περιστατικό έγινε πριν τον γνωρίσει; Πρέπει να του το πει η σχέση του;

2) Θεωρείται προδοσία από τον παντρεμένο φίλο του; Πρέπει να του το πει;

3) Λόγω της κατάστασης του παντρεμένου θα κάνουν την πάπια οι δύο για να μην γίνουν όλα μπάχαλο;

4) Αν το μάθει ο τύπος πρέπει να χωρίσει; Να μείνει στη σχέση αλλά να απομακρυνθεί από το φίλο του;

Κανένας και καμία δεν είναι παρθένοι μέχρι να παντρευτούν κι όλοι έχουν προηγούμενο..

Θέμα για ανάλυση.. καλημέρα και και καλή Κυριακή!
Απλά βουλονεται τα στοματα σας και όλα πάνε μια χαρά .
Καμία ανάλυση δεν χρειάζεται . Περισοτερο .
Μου θυμίζουν τέτοιες ιστορίες ένα γνωστό μου στο χωριό που δεν μπορεί να βουλωσει το στόμα του
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.051
Like
3.911
Πόντοι
456
είμαι ερωτευμένος με τη γη
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
1
Like
6.219
Πόντοι
2.306
Πρεπει η τυπισσα να περιγραψει στον φιλο σου με καθε λεπτομερεια πως την ξεκωλιασε ο παντρεμενος, αν την ειχε μεγαλη κλπ. Μονο ετσι θα ειναι ειλικρινης η σχεση τους και θα μπορεσουν να πανε παρακατω.
επιπλεον αν ο φιλος σου ειναι κουκχολντης, του εχει η τυπισσα ετοιμη κατασταση στο πιατο.
:confused::confused:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.432
Πόντοι
3.296
Τύπος γνωρίζει μια κοπέλα, βγαίνουνε πάνε καλά τα πράγματα, ταιριάζουν και κάνουν σχέση.

Σε κάποια φάση μεταξύ άλλων πάνε έξω και με ένα φιλικό ζευγάρι του τύπου, παντρεμένοι χρόνια.

Κι εκεί ανακαλύπτει η νέα σχέση και ο παντρεμένος φίλος ότι είχανε συνευρεθεί στο παρελθόν σε one night stand, ενόσω εκείνη ήταν ελεύθερη αλλά ο φίλος παντρεμένος!

Αναρωτιέμαι τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση;

1) Η γυναίκα του φίλου έφαγε κέρατο.. ο τύπος όμως θεωρείται πως έφαγε από τη στιγμή που το περιστατικό έγινε πριν τον γνωρίσει; Πρέπει να του το πει η σχέση του;

2) Θεωρείται προδοσία από τον παντρεμένο φίλο του; Πρέπει να του το πει;

3) Λόγω της κατάστασης του παντρεμένου θα κάνουν την πάπια οι δύο για να μην γίνουν όλα μπάχαλο;

4) Αν το μάθει ο τύπος πρέπει να χωρίσει; Να μείνει στη σχέση αλλά να απομακρυνθεί από το φίλο του;

Κανένας και καμία δεν είναι παρθένοι μέχρι να παντρευτούν κι όλοι έχουν προηγούμενο..

Θέμα για ανάλυση.. καλημέρα και και καλή Κυριακή!
Σε αυτή την ιστορία κανονικά το συμβαν πρέπει να μείνει μυστικό και να το ξέρουν μόνο ο παντρεμένος και η νέα σχέση του άλλου.
Από τη στιγμή που κάποιος μαθαίνει ότι η σχέση που μόλις ξεκίνησε είναι με μια γυναίκα που ένας παντρεμένος φίλος του ξεπεταξε...η αντιστροφη μετρηση του τελους εχει ηδη ξεκινήσει.
Προφανως και η γκομενα μολις αντικρυσε το πρων one night stand της το μοιραστηκε με το γκομενο της στα πλαίσια ειλικρίνειας.
Από τη μια θετικό γιατί αν συνέχιζες να είσαι σε σχέση μαζι της και να βγαινεις και με το φιλο σου θα ησουν ο μαλακας της παρεας.Ευτυχισμενος αλλα μαλακας.
Απο την αλλη αν δε στο λεγε θα ησουν ευτυχισμενος και με αναλαφρες σκεψεις.
Τι θα κανα εγω:
-Αν ο φιλος δεν ηταν καλος και ηταν ενας απλος γνωστος μου θα τον απομακρυνα και θα του εκοβα και την καλημερα προκειμενου να συνεχισω τη σχεση μου με την κοπελα ανετα.
Ετσι απανταω και στο 1) σου οτι κερατο προς εσενα(αν λεμε υποθεσουμε οτι εισαι εσυ-χαριν ευκολιας εκφρασης μη γραφω συνεχεια ο φιλος σου ο γνωστος σου η ο τυπος της ιστοριας)δεν υφισταται.
Αν κρινεις οτι με την κοπελα ταιριαζετε και περνας καλα ενω ο φιλος σου δεν ειναι και κολλητος,απομακρυνεσαι απο το φιλο και συνεχιζεις τη ζωη σου κανονικα.Με τον καιρο θα σε νοιαζει και λιγοτερο το συμβαν.
Επισης να εξετασεις αν αξιζει η κοπελα η αν γενικα ειναι της μιας βραδιας.
Αν δεν αξιζει γαμα την κι εσυ οσο μπορεις και μετα κρατα αποστασεις.
Με το περασμα του χρονου ολα θα ρθουν στη θεση τους:τοσο η πορεια της νεοσυστατης σχεσης οσο και η σχεσεις με τον φιλο σου.
2)Προδοσια μεταξυ φιλων δε θεωρειται γιατι εγινε πριν εσυ τη γνωρισεις.
Αν ομως ειστε κολλητοι τοτε θα πρεπει αυτος να σου μιλησει και να στο πει.
Αυτο βεβαια δεν ειναι απολυτο γιατι μπορει να θελει και ο ιδιος να το ξεχασει,να αισθανεται αβολα,να φοβηθει την αντιδραση σου η τελος να μη ρισκαρει να διαλυσει το σπιτι του.
Αρα η κριση σου προς τον φιλο σου ας ειναι επιεικης:
Ανδρας ειναι θα ηθελε να δοκιμασει κατι αλλο και βρηκε την ευκαιρια με την κοπελα σου πριν ομως αυτη σε γνωρισει.
3)Φυσικα και να κανουν την παπια ειναι το καλυτερο.
Η γυναικα του παντρεμενου ουτε καλη τους φιλη ειναι ουτε η τελευταια παντρεμενη που τρωει κερατο.
4)"Αν το μαθει ο τυπος" δηλαδη ο τυπος δεν το ξερει και το ξερεις εσυ;
Εσυ τι θεση εχεις σε αυτην ιστορια;
Αν το μαθει ο τυπος ειπα και πριν.
Εξαρταται ποσο γουσταρει την κοπελα και ποσο αξιζει για εκεινον.
Και ποσο καλοι φιλοι ειναι με τον παντρεμενο.
Αν δεν ειναι καλοι φιλοι ας απομακρυνθει αν η κοπελα αξιζει.
Αν ειναι κολλητοι το θεμα δυσκολευει.
Τοτε μαλλον θα πρεπει να παρει ποδι η γκομενα.
Φιλε δυσκολη κατασταση
Τελικα καποιος που εμπλεκεται σε αυτην πρεπει να πραξει οπως νοιωθει.
Αν νοιωθεις οτι σε χαλαει που παλια γαμηθηκε με το φιλο σου και τον τσιμπουκωσε η εχει χωσει την πουτσα του μες το μουνι της ε ριξτης μερικα δυνατα γαμησια χυσε την στη μαπα και στο τελευταιο γαμησι πετα της κι ενα δεκαρικο και πες της "παρτα μωρη πορνη γαμημενη"
Η χρησιμοποιησε την ως μπαλαντερ για να μπεις σε σουινγκερ κλαμπ.
Αν μπορεις να το διαχειριστεις μεινε και ασε το χρονο να σου δειξει πως θα νοιωσεις για την κοπελα και το φιλο σου.
Γενικα εδω δεν υπαρχει σωστο και λαθος.
Αλλα ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ.
Ετσι και να πραξεις.
Μη κρατησεις μια σχεση που τωρα ειναι στην αρχη και η τοξικοτητα της μικρη και ελεγχομενη...μη την αφησεις να μεγαλωσει γιατι αν δεθεις μαζι της μετα θα υποφερεις
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Τύπος γνωρίζει μια κοπέλα, βγαίνουνε πάνε καλά τα πράγματα, ταιριάζουν και κάνουν σχέση.

Σε κάποια φάση μεταξύ άλλων πάνε έξω και με ένα φιλικό ζευγάρι του τύπου, παντρεμένοι χρόνια.

Κι εκεί ανακαλύπτει η νέα σχέση και ο παντρεμένος φίλος ότι είχανε συνευρεθεί στο παρελθόν σε one night stand, ενόσω εκείνη ήταν ελεύθερη αλλά ο φίλος παντρεμένος!

Αναρωτιέμαι τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση;

1) Η γυναίκα του φίλου έφαγε κέρατο.. ο τύπος όμως θεωρείται πως έφαγε από τη στιγμή που το περιστατικό έγινε πριν τον γνωρίσει; Πρέπει να του το πει η σχέση του;

2) Θεωρείται προδοσία από τον παντρεμένο φίλο του; Πρέπει να του το πει;

3) Λόγω της κατάστασης του παντρεμένου θα κάνουν την πάπια οι δύο για να μην γίνουν όλα μπάχαλο;

4) Αν το μάθει ο τύπος πρέπει να χωρίσει; Να μείνει στη σχέση αλλά να απομακρυνθεί από το φίλο του;

Κανένας και καμία δεν είναι παρθένοι μέχρι να παντρευτούν κι όλοι έχουν προηγούμενο..

Θέμα για ανάλυση.. καλημέρα και και καλή Κυριακή!
τιποτα...απλα ο κοσμος ειναι μικρος...ουτε κερατο,ουτε προδοσια,κανεις να μη μαθει τιποτα και ολα καλα....τωρα βεβαια αν βγαινουν συχνα σαν "φιλικο ζευγαρι"εκει υπαρχει ενα θεματακι.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.415
Πόντοι
2.816
Σε αυτή την ιστορία κανονικά το συμβαν πρέπει να μείνει μυστικό και να το ξέρουν μόνο ο παντρεμένος και η νέα σχέση του άλλου.
Από τη στιγμή που κάποιος μαθαίνει ότι η σχέση που μόλις ξεκίνησε είναι με μια γυναίκα που ένας παντρεμένος φίλος του ξεπεταξε...η αντιστροφη μετρηση του τελους εχει ηδη ξεκινήσει.
Προφανως και η γκομενα μολις αντικρυσε το πρων one night stand της το μοιραστηκε με το γκομενο της στα πλαίσια ειλικρίνειας.
Από τη μια θετικό γιατί αν συνέχιζες να είσαι σε σχέση μαζι της και να βγαινεις και με το φιλο σου θα ησουν ο μαλακας της παρεας.Ευτυχισμενος αλλα μαλακας.
Απο την αλλη αν δε στο λεγε θα ησουν ευτυχισμενος και με αναλαφρες σκεψεις.
Τι θα κανα εγω:
-Αν ο φιλος δεν ηταν καλος και ηταν ενας απλος γνωστος μου θα τον απομακρυνα και θα του εκοβα και την καλημερα προκειμενου να συνεχισω τη σχεση μου με την κοπελα ανετα.
Ετσι απανταω και στο 1) σου οτι κερατο προς εσενα(αν λεμε υποθεσουμε οτι εισαι εσυ-χαριν ευκολιας εκφρασης μη γραφω συνεχεια ο φιλος σου ο γνωστος σου η ο τυπος της ιστοριας)δεν υφισταται.
Αν κρινεις οτι με την κοπελα ταιριαζετε και περνας καλα ενω ο φιλος σου δεν ειναι και κολλητος,απομακρυνεσαι απο το φιλο και συνεχιζεις τη ζωη σου κανονικα.Με τον καιρο θα σε νοιαζει και λιγοτερο το συμβαν.
Επισης να εξετασεις αν αξιζει η κοπελα η αν γενικα ειναι της μιας βραδιας.
Αν δεν αξιζει γαμα την κι εσυ οσο μπορεις και μετα κρατα αποστασεις.
Με το περασμα του χρονου ολα θα ρθουν στη θεση τους:τοσο η πορεια της νεοσυστατης σχεσης οσο και η σχεσεις με τον φιλο σου.
2)Προδοσια μεταξυ φιλων δε θεωρειται γιατι εγινε πριν εσυ τη γνωρισεις.
Αν ομως ειστε κολλητοι τοτε θα πρεπει αυτος να σου μιλησει και να στο πει.
Αυτο βεβαια δεν ειναι απολυτο γιατι μπορει να θελει και ο ιδιος να το ξεχασει,να αισθανεται αβολα,να φοβηθει την αντιδραση σου η τελος να μη ρισκαρει να διαλυσει το σπιτι του.
Αρα η κριση σου προς τον φιλο σου ας ειναι επιεικης:
Ανδρας ειναι θα ηθελε να δοκιμασει κατι αλλο και βρηκε την ευκαιρια με την κοπελα σου πριν ομως αυτη σε γνωρισει.
3)Φυσικα και να κανουν την παπια ειναι το καλυτερο.
Η γυναικα του παντρεμενου ουτε καλη τους φιλη ειναι ουτε η τελευταια παντρεμενη που τρωει κερατο.
4)"Αν το μαθει ο τυπος" δηλαδη ο τυπος δεν το ξερει και το ξερεις εσυ;
Εσυ τι θεση εχεις σε αυτην ιστορια;
Αν το μαθει ο τυπος ειπα και πριν.
Εξαρταται ποσο γουσταρει την κοπελα και ποσο αξιζει για εκεινον.
Και ποσο καλοι φιλοι ειναι με τον παντρεμενο.
Αν δεν ειναι καλοι φιλοι ας απομακρυνθει αν η κοπελα αξιζει.
Αν ειναι κολλητοι το θεμα δυσκολευει.
Τοτε μαλλον θα πρεπει να παρει ποδι η γκομενα.
Φιλε δυσκολη κατασταση
Τελικα καποιος που εμπλεκεται σε αυτην πρεπει να πραξει οπως νοιωθει.
Αν νοιωθεις οτι σε χαλαει που παλια γαμηθηκε με το φιλο σου και τον τσιμπουκωσε η εχει χωσει την πουτσα του μες το μουνι της ε ριξτης μερικα δυνατα γαμησια χυσε την στη μαπα και στο τελευταιο γαμησι πετα της κι ενα δεκαρικο και πες της "παρτα μωρη πορνη γαμημενη"
Η χρησιμοποιησε την ως μπαλαντερ για να μπεις σε σουινγκερ κλαμπ.
Αν μπορεις να το διαχειριστεις μεινε και ασε το χρονο να σου δειξει πως θα νοιωσεις για την κοπελα και το φιλο σου.
Γενικα εδω δεν υπαρχει σωστο και λαθος.
Αλλα ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ.
Ετσι και να πραξεις.
Μη κρατησεις μια σχεση που τωρα ειναι στην αρχη και η τοξικοτητα της μικρη και ελεγχομενη...μη την αφησεις να μεγαλωσει γιατι αν δεθεις μαζι της μετα θα υποφερεις
Τύπε το σκηνικό είναι στη φαντασία του νηματοθετη..
Απλά είδε έντονη κοντά μεταξύ της νέας γκόμενας και του παντρεμένου φίλου του.. ενώ γνωρίζονται λίγο
Και φαντάζεται ότι έχουν κάνει στο παρελθόν one night stand
 
OP
OP
Feet Lover

Feet Lover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2022
Μηνύματα
161
Like
1.236
Πόντοι
201
Σε αυτή την ιστορία κανονικά το συμβαν πρέπει να μείνει μυστικό και να το ξέρουν μόνο ο παντρεμένος και η νέα σχέση του άλλου.
Από τη στιγμή που κάποιος μαθαίνει ότι η σχέση που μόλις ξεκίνησε είναι με μια γυναίκα που ένας παντρεμένος φίλος του ξεπεταξε...η αντιστροφη μετρηση του τελους εχει ηδη ξεκινήσει.
Προφανως και η γκομενα μολις αντικρυσε το πρων one night stand της το μοιραστηκε με το γκομενο της στα πλαίσια ειλικρίνειας.
Από τη μια θετικό γιατί αν συνέχιζες να είσαι σε σχέση μαζι της και να βγαινεις και με το φιλο σου θα ησουν ο μαλακας της παρεας.Ευτυχισμενος αλλα μαλακας.
Απο την αλλη αν δε στο λεγε θα ησουν ευτυχισμενος και με αναλαφρες σκεψεις.
Τι θα κανα εγω:
-Αν ο φιλος δεν ηταν καλος και ηταν ενας απλος γνωστος μου θα τον απομακρυνα και θα του εκοβα και την καλημερα προκειμενου να συνεχισω τη σχεση μου με την κοπελα ανετα.
Ετσι απανταω και στο 1) σου οτι κερατο προς εσενα(αν λεμε υποθεσουμε οτι εισαι εσυ-χαριν ευκολιας εκφρασης μη γραφω συνεχεια ο φιλος σου ο γνωστος σου η ο τυπος της ιστοριας)δεν υφισταται.
Αν κρινεις οτι με την κοπελα ταιριαζετε και περνας καλα ενω ο φιλος σου δεν ειναι και κολλητος,απομακρυνεσαι απο το φιλο και συνεχιζεις τη ζωη σου κανονικα.Με τον καιρο θα σε νοιαζει και λιγοτερο το συμβαν.
Επισης να εξετασεις αν αξιζει η κοπελα η αν γενικα ειναι της μιας βραδιας.
Αν δεν αξιζει γαμα την κι εσυ οσο μπορεις και μετα κρατα αποστασεις.
Με το περασμα του χρονου ολα θα ρθουν στη θεση τους:τοσο η πορεια της νεοσυστατης σχεσης οσο και η σχεσεις με τον φιλο σου.
2)Προδοσια μεταξυ φιλων δε θεωρειται γιατι εγινε πριν εσυ τη γνωρισεις.
Αν ομως ειστε κολλητοι τοτε θα πρεπει αυτος να σου μιλησει και να στο πει.
Αυτο βεβαια δεν ειναι απολυτο γιατι μπορει να θελει και ο ιδιος να το ξεχασει,να αισθανεται αβολα,να φοβηθει την αντιδραση σου η τελος να μη ρισκαρει να διαλυσει το σπιτι του.
Αρα η κριση σου προς τον φιλο σου ας ειναι επιεικης:
Ανδρας ειναι θα ηθελε να δοκιμασει κατι αλλο και βρηκε την ευκαιρια με την κοπελα σου πριν ομως αυτη σε γνωρισει.
3)Φυσικα και να κανουν την παπια ειναι το καλυτερο.
Η γυναικα του παντρεμενου ουτε καλη τους φιλη ειναι ουτε η τελευταια παντρεμενη που τρωει κερατο.
4)"Αν το μαθει ο τυπος" δηλαδη ο τυπος δεν το ξερει και το ξερεις εσυ;
Εσυ τι θεση εχεις σε αυτην ιστορια;
Αν το μαθει ο τυπος ειπα και πριν.
Εξαρταται ποσο γουσταρει την κοπελα και ποσο αξιζει για εκεινον.
Και ποσο καλοι φιλοι ειναι με τον παντρεμενο.
Αν δεν ειναι καλοι φιλοι ας απομακρυνθει αν η κοπελα αξιζει.
Αν ειναι κολλητοι το θεμα δυσκολευει.
Τοτε μαλλον θα πρεπει να παρει ποδι η γκομενα.
Φιλε δυσκολη κατασταση
Τελικα καποιος που εμπλεκεται σε αυτην πρεπει να πραξει οπως νοιωθει.
Αν νοιωθεις οτι σε χαλαει που παλια γαμηθηκε με το φιλο σου και τον τσιμπουκωσε η εχει χωσει την πουτσα του μες το μουνι της ε ριξτης μερικα δυνατα γαμησια χυσε την στη μαπα και στο τελευταιο γαμησι πετα της κι ενα δεκαρικο και πες της "παρτα μωρη πορνη γαμημενη"
Η χρησιμοποιησε την ως μπαλαντερ για να μπεις σε σουινγκερ κλαμπ.
Αν μπορεις να το διαχειριστεις μεινε και ασε το χρονο να σου δειξει πως θα νοιωσεις για την κοπελα και το φιλο σου.
Γενικα εδω δεν υπαρχει σωστο και λαθος.
Αλλα ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ.
Ετσι και να πραξεις.
Μη κρατησεις μια σχεση που τωρα ειναι στην αρχη και η τοξικοτητα της μικρη και ελεγχομενη...μη την αφησεις να μεγαλωσει γιατι αν δεθεις μαζι της μετα θα υποφερεις
Παρόλο που όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω είναι υποψία που έχω.. επειδή είναι κάτι που όπως είπανε πολλοί πιο πάνω μπορεί να συμβεί στη ζωή οι απορίες μου είναι βάσιμες..

Έγραψες πολλά και τα διάβασα προσεκτικά και θεωρώ ότι είναι όλα χρήσιμα και λογικά... Κάπως έτσι τα έχω και εγώ στο μυαλό μου...

Το μόνο που θα είχα να προσθέσω είναι πως σε περίπτωση τέτοιου συμβάντος στο οποίο ο φίλος είναι ελεύθερος αλλάζουν πολλά.. είναι πολύ χειρότερο και από το να είναι πιο στενός φίλος αλλά παντρεμένος...
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.415
Πόντοι
2.816
Παρόλο που όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω είναι υποψία που έχω.. επειδή είναι κάτι που όπως είπανε πολλοί πιο πάνω μπορεί να συμβεί στη ζωή οι απορίες μου είναι βάσιμες..

Έγραψες πολλά και τα διάβασα προσεκτικά και θεωρώ ότι είναι όλα χρήσιμα και λογικά... Κάπως έτσι τα έχω και εγώ στο μυαλό μου...

Το μόνο που θα είχα να προσθέσω είναι πως σε περίπτωση τέτοιου συμβάντος στο οποίο ο φίλος είναι ελεύθερος αλλάζουν πολλά.. είναι πολύ χειρότερο και από το να είναι πιο στενός φίλος αλλά παντρεμένος...
Υπερβολικό σε βρίσκω..

Επίσης ο τύπος που λες ότι τα λέει καλά έχει πολυ μεγάλη φαντασία στο μυαλό του.. διάβασε τις ιστορίες που γράφει στο βου.κομ και θα καταλάβεις τι παπατζες λέει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom