Νέα

καρτα υγειας 110 ευρω??? τι παιζει ???

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Geppetto33
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
251
Κριτικές
5
Like
463
Πόντοι
301
καλημερα μαγκες και καλη κυριακη εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζουν με αυτες τις καρτες που διαφημιζουν ολοι μερα ? θελω να βγαλω καθοτι εχω μεινει πισω στο οαεε και δεν εχω ασφαλεια  :headbang: :headbang:
 
OP
OP
Geppetto33

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
251
Κριτικές
5
Like
463
Πόντοι
301
:2funny: :2funny: :2funny: οκ τωρα?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Ανηψιος του γειασου εισαι;
 

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Πριν από λίγο καιρό το είχα ψάξει το θέμα καθώς είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα!

Καταρχήν να διευκρινήσω ότι η κάρτες υγείας ΔΕΝ είναι ασφάλεια, δηλαδή δεν παρέχει ιατρο-φαρμακευτική περίθαλψη. Απλώς προσφέρει διαγνωστικές εξετάσεις σε προνομιακές τιμές. Πληρώνεις λοιπόν για τις εξετάσεις, όπως και για φάρμακα που πιθανόν να χρειαστείς ή νοσήλεια (δε το εύχομαι βέβαια).
Αν τώρα το αποφασίσεις, εκτός από τις διαφημιζόμενες, έχουν και οι τράπεζες τέτοια προγράμματα σε καλύτερες τιμές (ενδεικτικά, Alpha με 65 ευρώ, Εθνική με 78 ευρώ) και παροχή πολλών ΔΩΡΕΑΝ εξετάσεων. (Πήρα της Εθνικής για το γιο μου με 55 ευρώ και γλυτώνω τα 40άρια που θέλει ο παιδίατρος κάθε μήνα, καθώς είναι νεογέννητο, αλλά τα εμβόλια τα αγοράζω κανονικά από το φαρμακείο)

Αν τώρα θέλεις ιατρο-φαρμακευτική περίθαλψη, υπάρχουν οι ιδιωτικές, αλλά εκεί όπως καταλαβαίνεις ξεφεύγουμε. Ενδεικτικά, ANYTIME - IΝTERAMERIKAN 470 ευρώ.

Τέλος υπάρχει και το βιβλιάριο της Πρόνοιας για ανασφάλιστους, αλλά δεν γνωρίζω αν πληρείς τις προύποθέσεις και είναι και πολύ αυστηροί .  Δε χάνεις όμως τίποτα να το ψάξεις (για αρχή δες στο dikaiologitika.gr)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom