Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 452K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Stanley8

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2024
Μηνύματα
47
Like
156
Πόντοι
0
IMG_1994.jpeg
 

kokos25kokos

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
5
Like
4
Πόντοι
0
Τύποι μου καλημέρα και χρόνια πολλά. Είμαι στα πρόθυρα των πρώτων άντα και όπως καταλαβαίνετε όλοι μου οι φίλοι και γνωστοί είναι είτε κάπου εκεί είτε μεγαλύτεροι. Οπότε το θέμα της συγκατοίκησης, γάμου, οικογένειας έχει αρχίσει να αναφέρεται σιγά σιγά όλο και περισσότερο.

Από ότι έχω καταλάβει πολλοί συναγωνιστές εδώ μέσα είναι ή υπήρξαν παντρεμένοι, με παιδιά ή χωρίς. Θα ήθελα να μας καταθέσουν τη γνώμη τους αν μπορούν, άξιζε η όλη διαδικασία; Άξιζε για τη συντροφικότητα, άξιζε μόνο για το παιδί, μήπως δεν άξιζε καθόλου; Το έχουν μετανιώσει;

Επίσης ας μας πουν τη γνώμη τους και οι εργένηδες άνω των 40, αυτοί τι πιστεύουν, γουστάρουν ή το ψάχνουν για οικογένεια;

Προσωπικά είμαι μάλλον εναντίον του γάμου, έχω φτάσει κάποιες φορές κοντά σε συγκατοίκηση, αλλά στο τέλος κώλωσα. Θεωρώ πως η οικογένεια κρατά τον άνδρα Εχει
Εχεις δικιο αλλα οσο περνανε τα χρονια η μοναξια δεν ειναι ευκολο πραγμα
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.135
Like
3.194
Πόντοι
456
Κατερίνα Λέχου: H ηθοποιός εξήγησε τον λόγο που δεν έκανε παιδιά

Σε σχετική ερωτήση, η Κατερίνα Λέχου απάντησε: «Δεν ξέρω αν η παρουσία ενός παιδιού θα άλλαζε την σχέση μου με τον σύζυγό μου, ωστόσο αυτό έχει γίνει και με την παρουσία ενός κατοικίδιου, του σκύλου μας:(. Η σχέση μου με τον σύζυγό μου είναι απόφαση, σύνδεση, υπάρχει αγάπη, ότι θέλω να προχωρήσουμε μαζί αυτό το μονοπάτι. Με βοήθησε πολύ η ψυχοθεραπεία που κάνω:think:. Ο ψυχίατρος μου μου είπε πως δεν πρόκειται να αλλάξω, αλλά θα αρχίσω να καταλαβαίνω τον εαυτό μου»:think:.

Δηλαδή αν δεν είχαν πάρει σκύλο και δεν έκανε ψυχοθεραπεία θα είχαν βαρεθεί ο ένας τον άλλο ή θα τσακώνονταν όλη μέρα. Στο μεταξύ περίμενε να φτάσει σχεδόν 60 για να αρχίσει να καταλαβαίνει τον εαυτό της.

Πραγματικά πιστεύω πως άτομα που έχουν όλα τα φόντα και λεφτά να κάνουν οικογένεια για κάποιο λόγο ξεμένουν και μετά βγάζουν το άχτι τους στους ψυχιάτρους και τα ζώα και αναπαράγονται αυτοί που δεν πρέπει.
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
719
Like
1.663
Πόντοι
206
Κατερίνα Λέχου: H ηθοποιός εξήγησε τον λόγο που δεν έκανε παιδιά

Σε σχετική ερωτήση, η Κατερίνα Λέχου απάντησε: «Δεν ξέρω αν η παρουσία ενός παιδιού θα άλλαζε την σχέση μου με τον σύζυγό μου, ωστόσο αυτό έχει γίνει και με την παρουσία ενός κατοικίδιου, του σκύλου μας:(. Η σχέση μου με τον σύζυγό μου είναι απόφαση, σύνδεση, υπάρχει αγάπη, ότι θέλω να προχωρήσουμε μαζί αυτό το μονοπάτι. Με βοήθησε πολύ η ψυχοθεραπεία που κάνω:think:. Ο ψυχίατρος μου μου είπε πως δεν πρόκειται να αλλάξω, αλλά θα αρχίσω να καταλαβαίνω τον εαυτό μου»:think:.

Δηλαδή αν δεν είχαν πάρει σκύλο και δεν έκανε ψυχοθεραπεία θα είχαν βαρεθεί ο ένας τον άλλο ή θα τσακώνονταν όλη μέρα. Στο μεταξύ περίμενε να φτάσει σχεδόν 60 για να αρχίσει να καταλαβαίνει τον εαυτό της.

Πραγματικά πιστεύω πως άτομα που έχουν όλα τα φόντα και λεφτά να κάνουν οικογένεια για κάποιο λόγο ξεμένουν και μετά βγάζουν το άχτι τους στους ψυχιάτρους και τα ζώα και αναπαράγονται αυτοί που δεν πρέπει.
Είμαι σίγουρος πως όταν ήταν στα ντουζένια της, οι άντρες θα καναν ουρές στα πόδια της. Αλλά ο ένας θα της μύριζε, ο άλλος θα της βρώμαγε. Ξαφνικά παντρεύτηκε στα 45 που το πουλί είχε πετάξει. Άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε ...
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.972
Like
2.662
Πόντοι
456
Όποιος γουστάρει κάνει παιδιά και οικογένεια, κι όποιος βραδυπορεί το τρένο χάνει.

Από κει και πέρα, ο καθένας με τις προτεραιότητες του. Και τη μοίρα του.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
367
Like
679
Πόντοι
81
Κατερίνα Λέχου: H ηθοποιός εξήγησε τον λόγο που δεν έκανε παιδιά

Σε σχετική ερωτήση, η Κατερίνα Λέχου απάντησε: «Δεν ξέρω αν η παρουσία ενός παιδιού θα άλλαζε την σχέση μου με τον σύζυγό μου, ωστόσο αυτό έχει γίνει και με την παρουσία ενός κατοικίδιου, του σκύλου μας:(. Η σχέση μου με τον σύζυγό μου είναι απόφαση, σύνδεση, υπάρχει αγάπη, ότι θέλω να προχωρήσουμε μαζί αυτό το μονοπάτι. Με βοήθησε πολύ η ψυχοθεραπεία που κάνω:think:. Ο ψυχίατρος μου μου είπε πως δεν πρόκειται να αλλάξω, αλλά θα αρχίσω να καταλαβαίνω τον εαυτό μου»:think:.

Δηλαδή αν δεν είχαν πάρει σκύλο και δεν έκανε ψυχοθεραπεία θα είχαν βαρεθεί ο ένας τον άλλο ή θα τσακώνονταν όλη μέρα. Στο μεταξύ περίμενε να φτάσει σχεδόν 60 για να αρχίσει να καταλαβαίνει τον εαυτό της.

Πραγματικά πιστεύω πως άτομα που έχουν όλα τα φόντα και λεφτά να κάνουν οικογένεια για κάποιο λόγο ξεμένουν και μετά βγάζουν το άχτι τους στους ψυχιάτρους και τα ζώα και αναπαράγονται αυτοί που δεν πρέπει
45/καριέρα/κατοικίδιο/ ψυχοθεραπεία,
η απεικόνιση της σημερινής πραγματικότητας.
Όταν είναι κάποια στα ντουζενια της κ ωραία κάνει θραύση.Στο χέρι της είναι αν θα πάρει το ένα μονοπάτι της δημιουργίας οικογένειας ή το δεύτερο της καριερας(-γλεντι) γιατί η καριέρα πολλές φορές γίνεται προκάλυψη ως άλλοθι στους κύκλους "γιατί δεν παντρεύεσαι να κάνεις κ ένα παιδί";


In the meantime, επειδή και μπορεί κ έχει την επιλογή σε σχέση με εμάς που ψάχνουμε στο αγοραιο κ πολλοί μόλις βρούμε την μια την παντρευόμαστε.....
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2024-05-05-20-07-49-357_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2024-05-05-20-07-49-357_com.facebook.katana.jpg
    312,3 KB · Εμφανίσεις: 7

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom