Νέα

Ανδρικές ασκήσεις Kegel

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KritiKos43
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.950
Κριτικές
14
Like
3.785
Πόντοι
2.777
χάπια
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.237
Like
10.705
Πόντοι
2.256

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
1.659
Κριτικές
9
Like
2.424
Πόντοι
736
OK τύπε. Λοιπόν υπάρχει στα Αγγλικά άφθονο υλικό αν σε ενδιαφέρει. Χρησιμοποίησε μετάφραση από το Google αν δεν κατέχεις την ξενόγλωσση ορολογία. Δίνω έναν σύνδεσμο, τώρα στα ελληνικά αν υπάρχει μην με ρωτάς, στοιχήματος τύπος είμαι και καλά :zfuck: στα γκομενάκια!


Εναλλακτικά, ρώτησε και τη Μανδάμ αν θες, αλλά μην γίνεις γύπας :2funny:

 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.109
Κριτικές
18
Like
16.054
Πόντοι
4.546
OK τύπε. Λοιπόν υπάρχει στα Αγγλικά άφθονο υλικό αν σε ενδιαφέρει. Χρησιμοποίησε μετάφραση από το Google αν δεν κατέχεις την ξενόγλωσση ορολογία. Δίνω έναν σύνδεσμο, τώρα στα ελληνικά αν υπάρχει μην με ρωτάς, στοιχήματος τύπος είμαι και καλά :zfuck: στα γκομενάκια!


Εναλλακτικά, ρώτησε και τη Μανδάμ αν θες, αλλά μην γίνεις γύπας :2funny:

Κάνει ιδιαίτερα μαθήματα η κυρία;
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.827
Πόντοι
206
Να μην κάνετε αυτές τις ασκήσεις.
Δημιουργούν αποτετανώσεις στον προστάτη με την πάροδο του χρόνου και θα θέλετε να χύνετε και δεν θα μπορείτε.

Στα +++ ρίχνετε ένα καπέλο και συνεχίζεται στο καπάκι χωρίς χάπια
 
OP
OP
KritiKos43

KritiKos43

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2021
Μηνύματα
130
Like
173
Πόντοι
1
Πριν γίνει μπάχαλο το νήμα να γράψω για την προστασία των συναγωνιστών ότι αυτές οι ασκήσεις ενώ δουλεύουν, μπορεί να προκαλέσουν προστατιτιδες και μαλακιες, οποτε ΜΑΚΡΙΑ

Αυτά, τώρα ξεμπουρδελεψτε το :alivedick::alivedick::alivedick:
Νομίζω αυτές τις ασκήσεις τις κάνουν αυτοί που έχουν θέμα με τον προστάτη. Πχ κάνουν καλό στην ακράτεια ούρων και κοπράνων και βοηθάνε στην στυτική δυσλειτουργία γιατί ενώ γυμναζεις τον μπουτσο αίματονει την περιοχή καλητερα και βοηθάει στις στύσης. Αυτό έχω δει τουλάχιστον εγώ τώρα και πάνω από ένα χρόνο.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
946
Like
3.023
Πόντοι
446
Νομίζω αυτές τις ασκήσεις τις κάνουν αυτοί που έχουν θέμα με τον προστάτη. Πχ κάνουν καλό στην ακράτεια ούρων και κοπράνων και βοηθάνε στην στυτική δυσλειτουργία γιατί ενώ γυμναζεις τον μπουτσο αίματονει την περιοχή καλητερα και βοηθάει στις στύσης. Αυτό έχω δει τουλάχιστον εγώ τώρα και πάνω από ένα χρόνο.

Άλλο η υπερτροφία του προστάτη, και άλλο η προστατίτιδα, όπως λέει και στο σαιτ που στέλνω, οι ασκήσεις κεγκελ μπορεί να "σφίξουν" παραπάνω τους μυς του πυελικού εδάφους, με αποτέλεσμα αυτοί οι μυες να πιέζουν τον προστάτη, την ουροδόχο κύστη και να δημιουργούν συμπτώματα. Μια καλή εναλλακτική είναι τα ανάποδα κεγκελ (reverse kegels) απλά θέλει αρκετή εξάσκηση για να τα εκτελέσεις σωστά

 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Τις είχα δοκιμάσει παλαιότερα για ένα διάστημα, αλλά νομίζω ότι προκάλεσαν ή επιδείνωσαν τις αιμορροίδες
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.817
Κριτικές
36
Like
5.189
Πόντοι
5.595
Καλησπέρα σε όλους. Όλοι έχουμε ακούσει τις πυελικες ασκήσεις γνωστές ως κενγκελ. Πρην 2 χρόνια έπεσε στην αντίληψη μου ένα βίντεο και ξεκίνησα να κάνω τις εν λόγο ασκήσεις σε καθημερινή βάση. Μετά από ένα χρόνο σχεδόν εντατικών ασκήσεων έχω δει μεγάλα ωφελεί. Στο ψητό... Έχω την ικανοτητα πλέων να ελενχω την εκσπερμάτωση κανονικά πλην μερικών περιπτώσεων Καβλάς στο ταβάνι ας πούμε.τωρα το κάνω όποτε το θυμάμαι για συντηρηση.Νομίζω ότι θα πρέπει να του δούμε λίγο σοβαρά. Μύες είναι και αυτοί.... Καλό είναι να έχουμε μπράτσα αλλά και το πουλί θέλει την γυμναστική του. Καλός σας βρηκα
Γίνε πιο αναλυτικός! Εξήγησε, για τους μη μυημένους (που δεν είναι και λίγοι και του σπορ) τι είναι αυτές οι ασκήσεις και πως γίνονται, με απλά βήματα...Θα ακούσει κανας χριστιανός για kengel και θα νομίζει ότι είναι μάρκα απορρυπαντικού!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom