Νέα

Αιμορροΐδες - Επέμβαση laser

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vagvagvag
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Ρε παιδια, ταλαιπωριεμαι εδω και καμια 10αρια χρονια τωρα με τις αιμορροιδες. Straight ειμαι , απλα μαλλον με τα χρονια στρην δουλεια και την πιεση βγαινουν καθε φορα που παω στην τουαλετα.
Η ερωτηση μου πριν αρχισω να ψαχνω μονος μου ειναι αν εχει κανει καποιος με laser την επεμβαση, που την εκανε και ποσο του κοστισε.
Εμένα φίλε με βοήθησε πάρα πολύ όταν άρχισα διατροφή με πολλά φρούτα και σαλάτες. Όχι τίποτα περίεργο. Ντομάτα, πιπεριά, μήλα, πορτοκάλια, ανανά.

Είχα δοκιμάσει αλοιφές για 3-4 μήνες αλλά δε δούλεψαν.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.407
Πόντοι
3.636
Δυστυχώς λόγω επαγγέλματος μόνο τα μωρομάντηλα θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω, αλλά και πάλι δεν βολεύουν.
Μπουκάλι με νερό να έχεις μαζί σου και να πλένεσαι ποτέ μην βάζεις. Χαρτί !!επισης μετά από κάθε πλύσιμο να βάζεις αλοιφή seriproct η καλύτερη !!!
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυπε,παιζει αναλογα κ τον κωλο,αλλος το σωζει(εγω πχ) και αλλος υποφερει.

Γενικος κανονας ειναι,απαγορευεται το χαρτι για σκουπισμα,κατα το δυνατον,λουκανικα κ γενικα κρεατα δυσχαιρενουν ,αλκοολ μαυρη λιστα καθως και μπαχαρικα-καυτερα μακρια.

Δοκιμασε ενα διαστημα (εαν δεν το χεις κανει ηδη) κ μετα μπες χειρουργειο.

Εγω τα εκανα τα παραπανω κ με σωσανε!
 

e40s

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
18
Κριτικές
3
Like
99
Πόντοι
0
Ρε παιδια, ταλαιπωριεμαι εδω και καμια 10αρια χρονια τωρα με τις αιμορροιδες. Straight ειμαι , απλα μαλλον με τα χρονια στρην δουλεια και την πιεση βγαινουν καθε φορα που παω στην τουαλετα.
Η ερωτηση μου πριν αρχισω να ψαχνω μονος μου ειναι αν εχει κανει καποιος με laser την επεμβαση, που την εκανε και ποσο του κοστισε.
κ εγω στραιτ 100% ειμαι κ ειχα θεμα 12 χρονια, δεν αντεξα κ τον φεβρουαριο εκανα με λειζερ κ υπερηχο. δοκτορας χειρουργος Αναστασιος ξιαρχος στο κολωνακι 1700 πηγε, επιτυχια 100% μου τον συστησαν πολλα ατομα αντρες κ γυναικες κ σε ολους αμεσα λυθηκε το προβλημα. την επομενη πας δουλεια κανονικα οτι δουλεια κ αν ειναι αυτη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ρε παιδια, ταλαιπωριεμαι εδω και καμια 10αρια χρονια τωρα με τις αιμορροιδες. Straight ειμαι , απλα μαλλον με τα χρονια στρην δουλεια και την πιεση βγαινουν καθε φορα που παω στην τουαλετα.
Η ερωτηση μου πριν αρχισω να ψαχνω μονος μου ειναι αν εχει κανει καποιος με laser την επεμβαση, που την εκανε και ποσο του κοστισε.
κ εγω στραιτ 100% ειμαι κ ειχα θεμα 12 χρονια, δεν αντεξα κ τον φεβρουαριο εκανα με λειζερ κ υπερηχο. δοκτορας χειρουργος Αναστασιος ξιαρχος στο κολωνακι 1700 πηγε, επιτυχια 100% μου τον συστησαν πολλα ατομα αντρες κ γυναικες κ σε ολους αμεσα λυθηκε το προβλημα. την επομενη πας δουλεια κανονικα οτι δουλεια κ αν ειναι αυτη.
 

e40s

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
18
Κριτικές
3
Like
99
Πόντοι
0
Τυπε,παιζει αναλογα κ τον κωλο,αλλος το σωζει(εγω πχ) και αλλος υποφερει.

Γενικος κανονας ειναι,απαγορευεται το χαρτι για σκουπισμα,κατα το δυνατον,λουκανικα κ γενικα κρεατα δυσχαιρενουν ,αλκοολ μαυρη λιστα καθως και μπαχαρικα-καυτερα μακρια.

Δοκιμασε ενα διαστημα (εαν δεν το χεις κανει ηδη) κ μετα μπες χειρουργειο.

Εγω τα εκανα τα παραπανω κ με σωσανε!
αναλογα τι βαθμου ειναι το προβλημα σου, αν 1 η 2 βαθμου ισως την γλιτωσεις με διατροφη, αν ειναι 3 η 4 τοτε αμεσα χειρουργιο
 

doganos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
113
Like
147
Πόντοι
1
Εμένα φίλε με βοήθησε πάρα πολύ όταν άρχισα διατροφή με πολλά φρούτα και σαλάτες. Όχι τίποτα περίεργο. Ντομάτα, πιπεριά, μήλα, πορτοκάλια, ανανά.

Είχα δοκιμάσει αλοιφές για 3-4 μήνες αλλά δε δούλεψαν.
Οι αλοιφές δυστυχώς δεν πιάνουν. Μόνο αν το προλάβεις πολύ νωρίς.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Με συγχωρείς, αλλά σε έβρισα και επιτίθεσαι έτσι?? Επίσης, τόσες κριτικές για κοπέλες που έχω βάλει,δεν έχεις δει? Και τέλος, ψευτόμαγκα του πληκτρολογίου, κανόνισε μην φας εσύ καμία ανάστροφη από το πουθενά και σου έρθει ο ουρανός σφοντίλι!
Έλα ρε τύπε, χαλάρωσε.*
Στο bou είμαστε και θα ακούς κανένα καλαμπούρι.
Και του .ave ήταν πετυχημένο.

*Θα σε βοηθήσει και στις αιμορροΐδες. :)
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.954
Κριτικές
31
Like
26.036
Πόντοι
7.046
μυστη μου καμια επιθεση
απλα το θεμα προσφερεται για γυμνασιακο χιουμορ
ζητω συγνωμη αν σε εθιξα
Το σωσες γιατί δεν πρεπει να κάνουμε πλακα με τον πονο του άλλου αδερφέ συναγωνιστή!
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.325
Πόντοι
2.356
Ρε παιδια, ταλαιπωριεμαι εδω και καμια 10αρια χρονια τωρα με τις αιμορροιδες. Straight ειμαι , απλα μαλλον με τα χρονια στρην δουλεια και την πιεση βγαινουν καθε φορα που παω στην τουαλετα.
Η ερωτηση μου πριν αρχισω να ψαχνω μονος μου ειναι αν εχει κανει καποιος με laser την επεμβαση, που την εκανε και ποσο του κοστισε.
Λοιπον εχω ενα φιλο που κυκλοφορουσε με την αλοιφη για τις αιμορροιδες στην τσεπη.Εφταιγε κι αυτος βεβαια γιατι ετρωγε πολλα πικαντικα,μια φορα στις διακοπες ποναγε τοσο πολυ που ετρωγε ορθιος,αυτος ειναι στρατιωτικος και μπορουσε να κανει εγχειρηση δωρεαν στο ΓΝΑ αλλα μου ειχε πει οτι χαλαρωνει ο δακτυλιος και αργοτερα μπορει να εχεις προβληματα ακρατειας,εκανε λειζερ,καπου πισω απο το Χιλτον με κανα 800αρι και μαντεψε,το πρωτο πραγμα που πηγε και εφαγε μετα την επεμβαση ηταν σουβλακια με καυτερη σως!!!
 

Antonio Capito

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2021
Μηνύματα
199
Like
231
Πόντοι
21
Λοιπον εχω ενα φιλο που κυκλοφορουσε με την αλοιφη για τις αιμορροιδες στην τσεπη.Εφταιγε κι αυτος βεβαια γιατι ετρωγε πολλα πικαντικα,μια φορα στις διακοπες ποναγε τοσο πολυ που ετρωγε ορθιος,αυτος ειναι στρατιωτικος και μπορουσε να κανει εγχειρηση δωρεαν στο ΓΝΑ αλλα μου ειχε πει οτι χαλαρωνει ο δακτυλιος και αργοτερα μπορει να εχεις προβληματα ακρατειας,εκανε λειζερ,καπου πισω απο το Χιλτον με κανα 800αρι και μαντεψε,το πρωτο πραγμα που πηγε και εφαγε μετα την επεμβαση ηταν σουβλακια με καυτερη σως!!!
Στην κλινική λευκό σταυρό.
Εκεί κάνουν χειρουργική φουλ σε ολα
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
Δεν ήξερα ότι οι πισωγλεντηδες έχουν και αιμορροΐδες.

ειντς αιμορροΐδες κονδυλώματα ,γαμησε τα δεν φχαριστιουνται πήδημα οι ερμοι
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ave.

MrJ

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2021
Μηνύματα
48
Like
63
Πόντοι
0
αν ελαττώσεις ποτό σοκολάτες και καυτερά. κάθεσαι λιγότερο από ένα λεπτό όταν πας στο μπάνιο και εννοείται μετά πλένεσαι με νερο όχι σκούπισμα με χαρτί. αν γυμνάζεσαι μειώνεις τα βάρη, δεν πρέπει να ζορίζεσαι... να ξέρεις βοηθάει πολύ το περπάτημα/τρέξιμο.
απλές συμβουλές γιατρού που ακολούθησα και δεν έχω κανένα θέμα τα τελευταία 7-8 χρόνια
 

tony1

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2021
Μηνύματα
742
Like
900
Πόντοι
86
Με έχει πάει αίμα εδώ και μια βδομάδα μόλις περπατάω ποτάμι αίμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom