Νέα

ΚΕΝΥΑ-ΜΑSAI MARA SAFARI -Mtwapa ---REAL SEX TRIP

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
ειρηνη υμιν τεκνα μου και για αυτο λιγες φωτο
μοναδικα τσιμπουλοχειλα :grin:
 

Συνημμένα

  • IMG_20170216_132644.jpg
    IMG_20170216_132644.jpg
    857,9 KB · Εμφανίσεις: 305
  • IMG_20170216_170125.jpg
    IMG_20170216_170125.jpg
    1,3 MB · Εμφανίσεις: 309

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.540
Κριτικές
4
Like
449
Πόντοι
36
βαλε γαζελες για το λαο τυπε  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.540
Κριτικές
4
Like
449
Πόντοι
36
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
οχι τετοιες ρε τυπε.πληρωνω νοβα και τις βλεπω καθε απογευμα αυτες
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
:grin: :grin: αυτη ειναι απ το τιμτερ που γνωρισα κ βγηκαμε μιλαμε για δαιμονας :tits2: :tits2: :tits2:
 

Συνημμένα

  • IMG_20170217_124045.jpg
    IMG_20170217_124045.jpg
    975,1 KB · Εμφανίσεις: 244
  • 16779741_10212757480801933_99623339_n.png
    16779741_10212757480801933_99623339_n.png
    180,1 KB · Εμφανίσεις: 132

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.540
Κριτικές
4
Like
449
Πόντοι
36
:bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick:
ωραιος τυπε,συνεχισε!
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Προς επιβεβαίωση των όσων λεει ο sex volcano, έβαλα χθες απόγευμα προς βράδυ στο Tinder τοποθεσια Nairobi, Kenya. Να ξεκαθαρισω εδω πως τα στάνταρ μου δεν ειναι και τα πιο υψηλά, οποτε κανω πολλα likes. Λοιπόν τύποι απο χθες το βράδυ που ξεκίνησα εχω πανω απο 150 matches, πλησιάζουν τα 200... Πρεπει καθε like μου να ειναι και match!!! Για σύγκριση, δυο μερες γεμάτες στο Λονδίνο πηρα μονο 4 matches.

Sex volcano, mind reader, τι παίζει εδω ρε τύποι; Γιατι τέτοια ανταπόκριση; Τι απαιτήσεις έχουν αυτές οι κοπέλες, τι περιμένουν απο μενα; Δε λενε κατι για λεφτα προς το παρόν, μονο οτι θέλουν σχεση και να ταξιδέψουμε μαζι οταν έρθω.
 

Excalibur

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
8.502
Κριτικές
55
Like
5.102
Πόντοι
15.565
:grin: :grin: αυτη ειναι απ το τιμτερ που γνωρισα κ βγηκαμε μιλαμε για δαιμονας :tits2: :tits2: :tits2:

ρε συ για ανθρωποφαγα μου κανει αυτή ,,για προσεχε μην σε κανουν βραστο με πατατουλες καροτακια και σελινο ...
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Προς επιβεβαίωση των όσων λεει ο sex volcano, έβαλα χθες απόγευμα προς βράδυ στο Tinder τοποθεσια Nairobi, Kenya. Να ξεκαθαρισω εδω πως τα στάνταρ μου δεν ειναι και τα πιο υψηλά, οποτε κανω πολλα likes. Λοιπόν τύποι απο χθες το βράδυ που ξεκίνησα εχω πανω απο 150 matches, πλησιάζουν τα 200... Πρεπει καθε like μου να ειναι και match!!! Για σύγκριση, δυο μερες γεμάτες στο Λονδίνο πηρα μονο 4 matches.

Sex volcano, mind reader, τι παίζει εδω ρε τύποι; Γιατι τέτοια ανταπόκριση; Τι απαιτήσεις έχουν αυτές οι κοπέλες, τι περιμένουν απο μενα; Δε λενε κατι για λεφτα προς το παρόν, μονο οτι θέλουν σχεση και να ταξιδέψουμε μαζι οταν έρθω.

Αντε να γράψω λίγα πράγματα και απο τη δική μου εμπειρία μια και ρωτάς.

Εχω πάει δυο φορές στη Κένυα. Την πρώτη για δουλειά στο Ναιρόμπι. Και έμεινα 10 μέρες.

Τη δεύτερη πήγα για διακοπές και έμεινα 22 μέρες !! 7 στο Ναιρόμπι και 15 στη Μομπάσα.

Τα νούμερα που σου φαίνονται εξωπραγματικά στο tinder έχουν την αιτιολόγησή τους. Ο κύριος λόγος είναι ότι ο λευκός άντρας, ο mzungu στη τοπική γλώσσα, έχει ανάμεσα στις μαυρες κοπέλες ιδιαίτερη πέραση.

Πάρα πολλές κοπέλες εκεί ονειρεύονται να βρούν κάποιο λευκό άντρα και να κάνουν οικογένεια μαζί του. Ιδίως αν είναι ευρωπαίος η αμερικανός μια και αυτές οι χώρες τους φαντάζουν ''εξωτικές''.

Επίσης αν είσαι σχετικά εμφανίσιμος η αν ξανθοφέρνεις όπως εγώ σε βλέπουν σαν jeune premier.
Και μόνο το γεγονός να σε μοστράρει σαν γκόμενο στις φίλες της κατά κάποιο τρόπο τις ''ανεβάζει''.

Τώρα βεβαια μέσα απο το tinder η γενικότερα απο το internet παίζουν και πολλές ''φόλες''. Ψευτικες φωτογραφίες, πειραγμένες φωτπγραφίες, φωτογραφίες 10 χρόνια πριν κλπ. Επίσης παίζουν ΄και πολλές περιπτώσεις που απλα ευχαριστιούνται το καβλάντισμα από το ιντερνετ και όταν έρχεται η ώρα να συναντηθείς ''εξαφανίζονται''.

Η ''προσσφορά'' όμως είναι τόσο μεγάλη που μόνος δεν μένεις σε καμμιά περίπτωση αν βλέπεσαι όπως πριν είπα.Απλά ΄''παίζεις'' σε κάποια tambleau παράλληλα και ότι σου κάτσει.

Η κλασική συνταγή για να μην έχουμε δράματα την οποία και ''μετέφερα'' στον φίλο volcano και επάξια την εφάρμοσε είναι η εξής. Ισχυρίζεσαι την παρακάτω ιστορία. Ταξιδεύω, η θα ταξιδέψω στη Κένυα για business μόνο για 2-3 μέρες. Οποτε εύκολα και γρήγορα έχεις την δυνατότητα να το γυρίσεις σε κάτι άλλο στην δεύτερη η τρίτη μέρα προφασιζόμενος ότι φεύγεις.

Αυτό γιατί προσωπικά  δεν μου πάει κιόλας να γίνομαι αρχίδι και να σουτάρω ξερά κοπέλες που μου φαίρονται ομορφα. Κάτι μου δίνουν κάτι τους δίνω και εγώ, μια και περνάνε ωραία μαζί μου, και μετά μέ όμορφο τρόπο άντε γειά και πάμε για άλλα. Σε μεγάλα μέρη όπως το Ναιρόμπι η η Μομπάσα αυτό είναι σχετικά εύκολο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις έβρισκα φοιτήτριες που πέρα απο όμορφες ήταν και σχετικά έξυπνες κοπέλες και μου μάθαιναν και κάποια πράγματα για τη χώρα τους. Προσωπικά μόνο το σεξ δεν μου φτάνει. Απο ένα σημείο και μετά το βαριέμαι μια και με πιάνει κορεσμός,λόγω υπερβολικής προσφοράς, αλλά δεν αποτελώ και τυπικό παράδειγμα μια και είμαι και ολίγον ''βαρεμένος'' και θελω άλλα πράγματα !! :grin: :grin:

Σε κάποιες περιπτώσεις που λόγω μαλακίας η μια μου βρώμαγε και η άλλη μου μύριζε δοκίμασα και επαγγελματίες. Οι επαγγελματίες τους λίγο πολύ είναι όπως είναι όλες οι επαγγελματίες του κόσμου. Προσωπικά δεν είδα διαφορές.

Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι απο όλα έχει ο μπαξές !! Υπάρχουν και καραλαμόγια εκεί όπως υπάρχουν οαντού. Σε δυο διαφορετικές περιπτώσεις ''όλως τυχαίως'' την ημέρα που αναχωρούσα  αρώστησε βαριά η μητέρα της κοπέλας που ήμουν μαζί της και είχε τεράστια ανάγκη απο χρήματα !! :grin: :grin:

Στην μια δε περίπτωση που το τηεφώνημα για την ''αρρώστια'' ήρθε μέσα στο ταξί για το Jomo Kenyata ( το αεροδρόμιό τους ) με την άκρη του ματιού μου διέκρινα στο καθρέφτη του ταξί το μάτι του ταξιτζή να εχει καρφωθεί πάνω μου για να ελέγξει την αντίδρασή μου την ώρα που η μικρή ( μια πανέμορφη πραγματικά κοπέλα ) μου ανακοίνωνε σπαρακτικά το ''δραματικό γεγονός''. Ο ταξιτζής μου είχε συστηθεί ώς ξάδερφος της κοπέλας που τον κάλεσε η ίδια για να με παει στο αεροδρόμιο. Δεν χρειάζεται κάποιος να είναι καραλαμόγιο του κερατά που οι Αμερικανοί φίλοι του του κόλησαν το παρατσούκλι ''Mindreader'' για να καταλάβει τι έπαιζε !!  :grin: :grin:

Μέσα στις τόσες περιπτώσεις εκεί θα σου κάτσουν και τέτοια !! Απο όλα έχει ο μπαξές και πρέπει να έχεις το νού σου και να προσέχεις.

Προσωπικά μετά απο 25 χρόνια ταξιδιών για επαγγελματικούς και προσωπικους λόγους έχω να ''συμβουλεύσω'' ένα πράγμα !!

Απολαύστε συνολικά το ταξίδι Διαβάστε για ένα μέρος πριν πάτε σε αυτό. Γυρίστε όσο μπορείτε περισσότερο και νοιώστε το μέρος. Οι εικόνες που μένουν στο κεφάλι σου είναι κάτι ανεκτίμητο. Συνήθως αυτό το συνειδητοποιείς σε μεγαλύτερς ηλικίες !! Αλλά μάγκας είναι όποιος μαθαίνει απο την εμπειρία του άλλου !! :grin: :grin:

Γιατί είπαμε όποιος ταξιδεύει στην άλλη άκρη του κόσμου μόνο για να γαμήσει πουτάνες μάλλον μαλάκας είναι. Αυτό γιατί τα έξοδα διαβίωσης με ευρωπαικά στάνταρντς σε τριτοκοσμικές χώρες είναι αρκετά υψηλα και το εισητήρια επίσης. Απο απόψεως εξόδων λοιπον δεν βγαίνει η εξίσωση. Καλύτερα αν θέλεις μόνο να γαμήσεις μείνε στη χώρα σου και λίγο πολύ όλες τις εθνικότητες σε πουτάνες θα τις βρείς και θα σου στοιχίσει και φθηνότερα.

Αυτά τα λίγα απο μένα. Ελπίζω να βοήθησα !!

Καλά ταξίδια σε όλους !! :hi: :hi: :hi:

 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
Αντε να γράψω λίγα πράγματα και απο τη δική μου εμπειρία μια και ρωτάς.

Εχω πάει δυο φορές στη Κένυα. Την πρώτη για δουλειά στο Ναιρόμπι. Και έμεινα 10 μέρες.

Τη δεύτερη πήγα για διακοπές και έμεινα 22 μέρες !! 7 στο Ναιρόμπι και 15 στη Μομπάσα.

Τα νούμερα που σου φαίνονται εξωπραγματικά στο tinder έχουν την αιτιολόγησή τους. Ο κύριος λόγος είναι ότι ο λευκός άντρας, ο mzungu στη τοπική γλώσσα, έχει ανάμεσα στις μαυρες κοπέλες ιδιαίτερη πέραση.

Πάρα πολλές κοπέλες εκεί ονειρεύονται να βρούν κάποιο λευκό άντρα και να κάνουν οικογένεια μαζί του. Ιδίως αν είναι ευρωπαίος η αμερικανός μια και αυτές οι χώρες τους φαντάζουν ''εξωτικές''.

Επίσης αν είσαι σχετικά εμφανίσιμος η αν ξανθοφέρνεις όπως εγώ σε βλέπουν σαν jeune premier.
Και μόνο το γεγονός να σε μοστράρει σαν γκόμενο στις φίλες της κατά κάποιο τρόπο τις ''ανεβάζει''.

Τώρα βεβαια μέσα απο το tinder η γενικότερα απο το internet παίζουν και πολλές ''φόλες''. Ψευτικες φωτογραφίες, πειραγμένες φωτπγραφίες, φωτογραφίες 10 χρόνια πριν κλπ. Επίσης παίζουν ΄και πολλές περιπτώσεις που απλα ευχαριστιούνται το καβλάντισμα από το ιντερνετ και όταν έρχεται η ώρα να συναντηθείς ''εξαφανίζονται''.

Η ''προσσφορά'' όμως είναι τόσο μεγάλη που μόνος δεν μένεις σε καμμιά περίπτωση αν βλέπεσαι όπως πριν είπα.Απλά ΄''παίζεις'' σε κάποια tambleau παράλληλα και ότι σου κάτσει.

Η κλασική συνταγή για να μην έχουμε δράματα την οποία και ''μετέφερα'' στον φίλο volcano και επάξια την εφάρμοσε είναι η εξής. Ισχυρίζεσαι την παρακάτω ιστορία. Ταξιδεύω, η θα ταξιδέψω στη Κένυα για business μόνο για 2-3 μέρες. Οποτε εύκολα και γρήγορα έχεις την δυνατότητα να το γυρίσεις σε κάτι άλλο στην δεύτερη η τρίτη μέρα προφασιζόμενος ότι φεύγεις.

Αυτό γιατί προσωπικά  δεν μου πάει κιόλας να γίνομαι αρχίδι και να σουτάρω ξερά κοπέλες που μου φαίρονται ομορφα. Κάτι μου δίνουν κάτι τους δίνω και εγώ, μια και περνάνε ωραία μαζί μου, και μετά μέ όμορφο τρόπο άντε γειά και πάμε για άλλα. Σε μεγάλα μέρη όπως το Ναιρόμπι η η Μομπάσα αυτό είναι σχετικά εύκολο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις έβρισκα φοιτήτριες που πέρα απο όμορφες ήταν και σχετικά έξυπνες κοπέλες και μου μάθαιναν και κάποια πράγματα για τη χώρα τους. Προσωπικά μόνο το σεξ δεν μου φτάνει. Απο ένα σημείο και μετά το βαριέμαι μια και με πιάνει κορεσμός,λόγω υπερβολικής προσφοράς, αλλά δεν αποτελώ και τυπικό παράδειγμα μια και είμαι και ολίγον ''βαρεμένος'' και θελω άλλα πράγματα !! :grin: :grin:

Σε κάποιες περιπτώσεις που λόγω μαλακίας η μια μου βρώμαγε και η άλλη μου μύριζε δοκίμασα και επαγγελματίες. Οι επαγγελματίες τους λίγο πολύ είναι όπως είναι όλες οι επαγγελματίες του κόσμου. Προσωπικά δεν είδα διαφορές.

Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι απο όλα έχει ο μπαξές !! Υπάρχουν και καραλαμόγια εκεί όπως υπάρχουν οαντού. Σε δυο διαφορετικές περιπτώσεις ''όλως τυχαίως'' την ημέρα που αναχωρούσα  αρώστησε βαριά η μητέρα της κοπέλας που ήμουν μαζί της και είχε τεράστια ανάγκη απο χρήματα !! :grin: :grin:

Στην μια δε περίπτωση που το τηεφώνημα για την ''αρρώστια'' ήρθε μέσα στο ταξί για το Jomo Kenyata ( το αεροδρόμιό τους ) με την άκρη του ματιού μου διέκρινα στο καθρέφτη του ταξί το μάτι του ταξιτζή να εχει καρφωθεί πάνω μου για να ελέγξει την αντίδρασή μου την ώρα που η μικρή ( μια πανέμορφη πραγματικά κοπέλα ) μου ανακοίνωνε σπαρακτικά το ''δραματικό γεγονός''. Ο ταξιτζής μου είχε συστηθεί ώς ξάδερφος της κοπέλας που τον κάλεσε η ίδια για να με παει στο αεροδρόμιο. Δεν χρειάζεται κάποιος να είναι καραλαμόγιο του κερατά που οι Αμερικανοί φίλοι του του κόλησαν το παρατσούκλι ''Mindreader'' για να καταλάβει τι έπαιζε !!  :grin: :grin:

Μέσα στις τόσες περιπτώσεις εκεί θα σου κάτσουν και τέτοια !! Απο όλα έχει ο μπαξές και πρέπει να έχεις το νού σου και να προσέχεις.

Προσωπικά μετά απο 25 χρόνια ταξιδιών για επαγγελματικούς και προσωπικους λόγους έχω να ''συμβουλεύσω'' ένα πράγμα !!

Απολαύστε συνολικά το ταξίδι Διαβάστε για ένα μέρος πριν πάτε σε αυτό. Γυρίστε όσο μπορείτε περισσότερο και νοιώστε το μέρος. Οι εικόνες που μένουν στο κεφάλι σου είναι κάτι ανεκτίμητο. Συνήθως αυτό το συνειδητοποιείς σε μεγαλύτερς ηλικίες !! Αλλά μάγκας είναι όποιος μαθαίνει απο την εμπειρία του άλλου !! :grin: :grin:

Γιατί είπαμε όποιος ταξιδεύει στην άλλη άκρη του κόσμου μόνο για να γαμήσει πουτάνες μάλλον μαλάκας είναι. Αυτό γιατί τα έξοδα διαβίωσης με ευρωπαικά στάνταρντς σε τριτοκοσμικές χώρες είναι αρκετά υψηλα και το εισητήρια επίσης. Απο απόψεως εξόδων λοιπον δεν βγαίνει η εξίσωση. Καλύτερα αν θέλεις μόνο να γαμήσεις μείνε στη χώρα σου και λίγο πολύ όλες τις εθνικότητες σε πουτάνες θα τις βρείς και θα σου στοιχίσει και φθηνότερα.

Αυτά τα λίγα απο μένα. Ελπίζω να βοήθησα !!

Καλά ταξίδια σε όλους !! :hi: :hi: :hi:
τα ειπε ολα σε ενα ποστ κ εγω εφαρμοσα το παακατω απο εσενα-----------Αλλά μάγκας είναι όποιος μαθαίνει απο την εμπειρία του άλλου !! :grin: :grin:---------χα χα
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
ενα θετικο για τη χωρ να σημειωσω

οταν πληρψωσα τον φεβρουριο το πρκτωρειο για το σφαρι ,εδωσα τα χρηματα στο χερι,,,,πριν λιγε μερες και μετα απο 1 μηνα περιπου αφιυ εκανα το ταξιδι μου ετειλν εμαιλ και απο μονοι οτους χωρις να το ξερω ,ειπαν οτι καναν λαθος και πρεπει αν μου επιτρεψουν καποια χρηματα πισω διοτι εκαναν λαθος διοτι η συμμφωνια μου ηταν για γεναρη και εγω πηγα φεβρουαριο που οι τιμες επεσαν
και ετσι μεσω paypal μου εστειλαν πισω χρηματα----απιστευτο και ομω κενυατικο

μπραβο για τον επαγγελματισμο τους
 

aggelosbonn

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
47
Κριτικές
1
Like
73
Πόντοι
0
Λοιπον πριν ξεκινησω να γραψω να ευχαριστησω  δυο ανθρωπους απο τα βαθη της καρδιας μου τον mindreader kai aggelosbonn πραγματικα χωρις τη συνδρομη τους δεν θα εκανα αυτο το ταξιδι

ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΡΑΨΒ ΝΕΟ ΘΡΕΝΤΑΚΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΓΙΑ ΚΕΝΥΑ ειναι πριν πολλα χρονι πισω κ νιωθω σχεδον ευλογημενος που σε 15 μηνες πηγα στους πιο διασημους σεξοτουριστικους προορισμους δλδ ταυλανδη κουβα κ κενυα κ ασφαλως εκφραζω την αποκλειστικη δικια μου γνωμη για οτι θα πω παρακατω

Η κενυα εινα μια χωρα 40-50 εκατομμυριων στηνυποσαχαρια αφρικη αλλα οπως καταλαβα ειναι με flexible συστηματα του βρετανικου στυλ και ολοι γνωριζουν αγγλικα οποτε τις δυσκολιες της ταυλανδης κ κουβας σ θεμα συννενοησης δεν θα το αντιμετωπισετε

ξεκινησα το ταξιδι απο την ΠΟΛΗ με καιρο κ αναμονη 6 ωρες κ ευτυχως χωρις να το ξερω η egypt air se μεγαλες αναμονες σε βαζει σε χοτελ εκει για να μπανιαριτεις κ να ξεκουραστεις κ μετεπειτα εφθασα ναιρομπι που εκει με πηρε το βανακι για να παω για σαφαρι στο μασαι μαρα

για να πας κενυα χρειαζεται  ηλεκτρονικη βιζα αξιας 50 ευρω που βγαινει κ στο αεροδρομια αλλα αλυτερα μεσω του evisa kenya go  την παιρνεις ηλεκτρονικα ενω χρειαζεται να κανεις και πολλα εμβολια που προσωπικα το θεωρω ανουσια αλλα αου μου το ειπε το υγειονομικο της περιοχης τα εκανα και αυτα ειναι πολυομελυτιδα μηνιγγιτιδα ιλαρα ανθελονοσιακα χαπακια χολερααφου εχουν εξαρση χολερας κ κιτρινο πυρετο οποτε το διεθνες βιβλιαρειο υγειας ηταν ενταξει

ΓΙΑ ΤΟ σαφαρι θα πω οτι ειναι μι μοναδικη εμπειρια κ ειδικα το μασαι μαρα που δεν ειναι μεγαλο εθνικο παρκο και μπορεις με λιγη τυχη να δεις ολα τα ζωα κ εγω ειδα αρσενικο θυλυκο λιονταρι ιππποταμους κροκοδειλους αγριοχοιρους καμηλοπαρδαλη τσιτα ελεφαντα ρινοκερο ζεβρα βουβαλια γκου αντιλοπες γαζελες  μπαμπουινους κ γενικα ολα τα ζω ε τιις μερς ενω το σεραγκετι ειναι εραστιο κ μεμεγαλη πιθανοτητα να μην δεις τα ζωα ενω ομως οπως μου ειπαν με πιο ωραια φυση-----εκει μεναμε σε ειδικα καταλυματα με δικη τους τροφη κ νερα ενω ολλα τ κραββατια εχουν κουνουπιερες :grin:
Γενικ ειναι κατι που ο καθενας πρεπειν α  το κανει για τι εκτος απο σεξοτουρισμο καλο ειναι να παιρνεις κ μυρωδια της χωρας διοτι πρεπει να εισαι πολυ κενος τυπος να θελεις να κανεις χιλιαδες χλμ για μονο σκοπο το γαμησι  (συνεχεια)

Να σαι καλα φιλε για τα καλα σου λογια,χαιρομαι που περασες καλα,ελπιζω να ξανακανεις κι αλλα τετοια tour γιατι αξιζουν!
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Ωραίος!  :hi: :hi:
 

thesskris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2017
Μηνύματα
46
Κριτικές
12
Like
475
Πόντοι
290
καλησπερα να σε καλα για τις πληροφοριες που μας δινεις εδω αν και ειμαι λατρεις τις thai θελω να παω και αφρικα  :heavymetalbig:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Καλημερα φιλοι συναγωνιστες και λατρεις της εβενινης σαρκας! Με ξεσηκωσε ο sex volcano με την ανταποκριση του και σκεφτομαι για ταξιδι στην Κενυα.

Mindreader, sex volcano, παρακαλω δωστε τα φωτα σας  :)

1. Πρωτη ερωτηση και πιο σημαντικη: Ειδα στο ιντερνετ πως λεει χρειαζομαι evisa, τι ειναι αυτο; Ειναι σαν τις κανονικες βιζες που χρειαζονται 2 λευκες σελιδες στο διαβατηριο; Η απλα ενα ηλεκτρονικο εγγραφο; Το διαβατηριο μου εχει ψιλοφουλαρει και θα ηθελα να αποφυγω αλλη μια δισελιδη βιζα.

2. Ποια ειναι η καλυτερη περιοδος να επισκεπτω την Κενυα και για ποσες μερες ιδανικα; Σκεφτομαι για τελη Αυγουστου και 15 μερες. Αλλα μου λενε καποιες κοπελες πως αρχες Αυγουστου εχουν λεει εκλογες και παιζει να εχουν τιποτα ταραχες.

3. Εκτος απο Ναιρομπι, ποιες αλλες πολεις / περιοχες να επισκεπτω; Ισως μπορω να το συνδυασω και με καμια γειτονικη χωρα;

Ευχαριστω!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Καλημερα φιλοι συναγωνιστες και λατρεις της εβενινης σαρκας! Με ξεσηκωσε ο sex volcano με την ανταποκριση του και σκεφτομαι για ταξιδι στην Κενυα.

Mindreader, sex volcano, παρακαλω δωστε τα φωτα σας  :)

1. Πρωτη ερωτηση και πιο σημαντικη: Ειδα στο ιντερνετ πως λεει χρειαζομαι evisa, τι ειναι αυτο; Ειναι σαν τις κανονικες βιζες που χρειαζονται 2 λευκες σελιδες στο διαβατηριο; Η απλα ενα ηλεκτρονικο εγγραφο; Το διαβατηριο μου εχει ψιλοφουλαρει και θα ηθελα να αποφυγω αλλη μια δισελιδη βιζα.

2. Ποια ειναι η καλυτερη περιοδος να επισκεπτω την Κενυα και για ποσες μερες ιδανικα; Σκεφτομαι για τελη Αυγουστου και 15 μερες. Αλλα μου λενε καποιες κοπελες πως αρχες Αυγουστου εχουν λεει εκλογες και παιζει να εχουν τιποτα ταραχες.

3. Εκτος απο Ναιρομπι, ποιες αλλες πολεις / περιοχες να επισκεπτω; Ισως μπορω να το συνδυασω και με καμια γειτονικη χωρα;

Ευχαριστω!

Αντε ας απαντησω εγω και ας με συμπληρωσει ο  volcano.

Πιο παλια εξεδιδαν βιζα ειτε στις πρεσβειες τους ειτε στην εισοδο στη χωρα (αεροδρομια κυριως ). Και ηταν μια δισελιδη παπαρια που επιανε 2 σελιδες στο διαβατηριο περαν του οτι σου εσπαγαν τα αρχιδια σε ατελειωτες ουρες.

Η evisa λειτουργει τα τελευταια 2 ( αν θυμαμαι καλα ) χρονια.Συμπληρωνεις μια φορμα ηλεκτρονικα και πληρωνεις με paypal η κάρτα  Τυπωνεις και κρατας το cοnfirmation που σου βγαζει και την αποδειξη πληρωμης για παν ενδεχομενο. Οταν μπαινεις στη χωρα ελεγχουν ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο διαβατηριου αν εχεις evisa. Σου βαζουν σφραγγιδα για entry με ημερομηνια εισοδου. Οταν φευγεις απο τη  χωρα ελεγχουν αν εμεινες πανω απο 90 μερες και βαζουν μια δευτερη σφραγγιδα εξοδου !!

Προσοχη αν ξεπερασεις τις 90 μερες θα σου την πεσουν.

Γενικα ειναι αρκετα προχωρημενοι σε θεματα πληροφορικης.

Οσον αφορά τη δευτερη ερωτηση.
Το Ναιρομπι ειναι ακριβως πανω στον ισημερινο. Το κλιμα ειναι τροπικο και η θερμοκρασια δεν πολυαλαζει.Οταν ομως πιανει βροχη γινεται της πουτανας  Δεν βλεπεις στα 5 μέτρα.Καλο ειναι να μην πας στη wet season τη περιοδο των βροχων δηλαδή αλλα στην dry season.

Την περιοδο των εκλογων τους καλο ειναι να την αποφυγεις.

Εκτος απο το Ναιρομπι ομορφη τουριστικη περιοχη ειναι η Μομπασα που ειναι παραλιακη πολη.

Εγω θα εμενα 5 μερες Ναιρομπι και 10 μερες Μομπασα.

Αν εχεις χρονο και διαθεση να περασεις τα συνορα για Τανζανια μπορεις να επισκεφτεις το Σερενγκετι που ειναι απο τα ωραιοτερα παρκα του κοσμου  Ιδιως την εποχη της μεταναστευσης των ζωων ειναι πολυ ιδιαιτερη εμπειρια. Εχει βεβαια και στη κενυα ομορφα παρκα αλλα οχι του ιδιου βεληνεκους

Επισης η Ζανζιβαρη στη γειτονικη Τανζανια ειναι ενα μοναδικο μερος που προσωπικα θα ηθελα να παω. Αλλα μονο με παρεα γιατι λογω μουσουλμανισμου πολυ  "δραση" εκει δεν εχει. Στα αμεσα πλανα μου λοιπον.

Αυτα !! Ελπιζω να βοηθησα !! :hi: :hi:


 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ξεχασα να γραψω πριν οτι το dry season τους  ειναι Ιουνιος με Αυγουστο.

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.570
Like
13.668
Πόντοι
3.656
Αγαπητοί συνταξιδιώτες, θα ήθελα να πάω Κένυα. Να συνδυάσω θάλασσα και σαφάρι, για το λόγο αυτό διαβάζοντας κατέληξα στη Μομπάσα. Οι τιμές όμως που είδα στα ξενοδοχεία μου φάνηκαν πολύ ακριβές σχετικά με το τι προσφέρουν και δεν είδα πουθενά να λένε ότι υπάρχει χρηματοκιβωτιάκι στα δωμάτια. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο ξενοδοχείο κοντά σε παραλία με τιμές που να μην ξεπερνάνε τα 30€, αν μπορεί και θέλει ας με πληροφορήσει. Ένα άλλο επίσης βασικό θέμα είναι αν είναι ασφαλές για ένα λευκό να κυκλοφορήσει μόνος το βράδυ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
ειναι αρκετα ασφαλες αρκει να πηγαινεις στα κοσμικα μερη και καλο ειναι να μεινει νυαλι μτουαπα μπαμπουρι

αν μπορεις νοικιασε και μηχανακι αν και δυσκολοοδηγητα επιδη ειναι 150 κυβικα κινεζικα αλλα πας οποτε θες οπου θες

για ξενοδοχεια κοντα στη θαλάσα δεν εχει με 30 ευρω πανω στη θαλασσα τουλαχιστον 50-60 ευρβω αλλιως πας μτουαπα πιο μεσα απο θαλασσα και εχει με πισινα 25 ευρω-------Prime Comfort Apartments Mtwapa kalo hotel αλλα θελει μηχανακι για κεντρο διασκεδασης καζαρινο


στα υπολοιπα με καλυψε πιο πανω ο μαιντραιντερ

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom